Moje prvo uređivanje broda

Drveni brodovi, ponos i povijest naše brodogradnje

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Moje prvo uređivanje broda

PostPostao/la markozd » 03. 02. 2011. (10:49)

Bog svima!

Novi sam na forumu i novi sam vlasnik brodice. Kupio sam pasaru od 6,20 m sa Yanmarom 18 (kao nov). I sada me zanima sljedeće; Paliti ću ga cijelog jer nije pituran 2 godine osim kopera, pa me zanima koje boje da koristim, kojim redosljedom i naravno da prođem što jeftinije, jer mi je bokula u komi treba kalafat odraditi jedan dio posla i tako da će me dosta doći da je uredim za prvu godinu kako Bog zapovida. Nije plastificirana, ove godine neću jer nemam love, dogodine samo kabinu i možda do vodene lijnije.

puno hvala

Evo jedna slika;
Zadnja izmjena: emils; 04. 02. 2011. (08:36); ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: Slike su bile prevelike, a vidim da su ove druge pod kontrolom.
Avatar
markozd
Member
 
Postovi: 150
Pridružen/a: 01. 02. 2011. (23:12)
Lokacija: Zadar

Re: Moje prvo uređivanje broda

PostPostao/la markozd » 03. 02. 2011. (10:51)

.. i još dolazim iz Zadra ..
Avatar
markozd
Member
 
Postovi: 150
Pridružen/a: 01. 02. 2011. (23:12)
Lokacija: Zadar

Re: Moje prvo uređivanje broda

PostPostao/la sinitram » 03. 02. 2011. (10:53)

Moj Marko triba si prvo pročitati upustva za postavljanje slika, prevelike su!
A drugo, mozda bi triba pogledati Hempelov prircunik, tu ces sve naci kako i sta...
http://www.rallus.hr/cjenik/Hempel%20prirucnik.pdf
:wave:
slika
alles ist relativische
Avatar
sinitram
Old Senior Member
 
Postovi: 1195
Pridružen/a: 19. 03. 2009. (23:08)
Lokacija: Sj.More
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: bez plovila

Re: Moje prvo uređivanje broda

PostPostao/la Mali Dabar » 03. 02. 2011. (10:57)

markozd je napisao/la:Bog svima!

Novi sam na forumu i novi sam vlasnik brodice. Kupio sam pasaru od 6,20 m sa Yanmarom 18 (kao nov). I sada me zanima sljedeće; Paliti ću ga cijelog jer nije pituran 2 godine osim kopera, pa me zanima koje boje da koristim, kojim redosljedom i naravno da prođem što jeftinije, jer mi je bokula u komi treba kalafat odraditi jedan dio posla i tako da će me dosta doći da je uredim za prvu godinu kako Bog zapovida. Nije plastificirana, ove godine neću jer nemam love, dogodine samo kabinu i možda do vodene lijnije.

puno hvala

Evo jedna slika;


Pozdrav i dobro došao. :wave:
Smanji slike da se moderatori ne ljute dok se još može i usput upiši lokaciju.
Koji je tvoj brod,ovaj s gumenjakom na kabini ?
Nije to problem srediti,napisat cemo i kako,samo smanji slike :wave:
Zadnja izmjena: Mali Dabar; 03. 02. 2011. (11:00); ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: Moje prvo uređivanje broda

PostPostao/la Mali Dabar » 03. 02. 2011. (10:57)

i
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: Moje prvo uređivanje broda

PostPostao/la markozd » 03. 02. 2011. (11:07)

Ok, nisam baš puno čitao upustva oko slika, moj brod je drvena pasara krma smeđa, prova crvena, žuta tenda
tako sam je kupio
Avatar
markozd
Member
 
Postovi: 150
Pridružen/a: 01. 02. 2011. (23:12)
Lokacija: Zadar

Re: Moje prvo uređivanje broda

PostPostao/la markozd » 03. 02. 2011. (11:10)

sory ali di mogu i kako smanjiti slike?
Avatar
markozd
Member
 
Postovi: 150
Pridružen/a: 01. 02. 2011. (23:12)
Lokacija: Zadar

Re: Moje prvo uređivanje broda

PostPostao/la mano77 » 03. 02. 2011. (11:18)

evo link pa rouči malo nije teško
viewtopic.php?f=63&t=271
Avatar
mano77
New Entry
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 30. 06. 2008. (16:49)
Lokacija: labin-istra

Re: Moje prvo uređivanje broda

PostPostao/la Groff » 03. 02. 2011. (11:19)

Pročitaj upute o postavljanju slika ! :wave:
Avatar
Groff
Old Senior Member
 
Postovi: 1994
Pridružen/a: 31. 03. 2009. (19:16)
Lokacija: Bakarac
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Dalmatinka Suz 20, Kolibri Yam 2.5

Re: Moje prvo uređivanje broda

PostPostao/la markozd » 03. 02. 2011. (11:22)

Evo slika;
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
markozd
Member
 
Postovi: 150
Pridružen/a: 01. 02. 2011. (23:12)
Lokacija: Zadar

Re: Moje prvo uređivanje broda

PostPostao/la markozd » 03. 02. 2011. (11:23)

evo još
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
markozd
Member
 
Postovi: 150
Pridružen/a: 01. 02. 2011. (23:12)
Lokacija: Zadar

Re: Moje prvo uređivanje broda

PostPostao/la Mali Dabar » 03. 02. 2011. (11:36)

Ispuni barem lokaciju da ne budeš baniran.........slike ceš nauciti.............ajmo o farbanju........ :D

Kada izvadiš brod najprije opali pituru......pazi lagano s vatrom da ne pocrni drvo.......
Kad je pitura opaljena neka kalafat odradi svoj dio posla.......on ce znati triba li brod brukvati.....zaminiti koju dasku.......
kalafat završi svoj posao......onda ide farbanje.........temelj za drvo od Hempela Hempalin Undercoat 42460...namaži jednu ruku........kad se osuši između madira pokitaj s kitom za drvo (kit za lopaticu) bile boje najbolji........kad se kit osuši pobrusi......papir 120......pa možeš još jednom popraviti ako ima vecih friži.........pa opet pobrusiti sve.
Namži preko toga još jednu ruku temelja.
Kupi važ Hempela Hempalux Marine Enamel 52943 bile boje........brod ti je najbolje piturat u bilo,jer najmanje gori na suncu.........u Undercoat dodaj oko 20 % Enamela i dobro izmišaj.........s tim miksom namaži još dvi ruke preko svega i gotov si s nadvodnim dijelom. Podvodni dio kada ocistiš od gujbi i trave........na mistima di je golo drvo namaži s Hempalin Undercoat 42460....priko toga ide Copperpaint Bravo 76210.........i posao gotov. :D

to je ako ceš raditi s Hempelom.....ispadne najpovoljnije.
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: Moje prvo uređivanje broda

PostPostao/la markozd » 03. 02. 2011. (12:06)

Mali Dabar je napisao/la:Ispuni barem lokaciju da ne budeš baniran.........slike ceš nauciti.............ajmo o farbanju........ :D

Kada izvadiš brod najprije opali pituru......pazi lagano s vatrom da ne pocrni drvo.......
Kad je pitura opaljena neka kalafat odradi svoj dio posla.......on ce znati triba li brod brukvati.....zaminiti koju dasku.......
kalafat završi svoj posao......onda ide farbanje.........temelj za drvo od Hempela Hempalin Undercoat 42460...namaži jednu ruku........kad se osuši između madira pokitaj s kitom za drvo (kit za lopaticu) bile boje najbolji........kad se kit osuši pobrusi......papir 120......pa možeš još jednom popraviti ako ima vecih friži.........pa opet pobrusiti sve.
Namži preko toga još jednu ruku temelja.
Kupi važ Hempela Hempalux Marine Enamel 52943 bile boje........brod ti je najbolje piturat u bilo,jer najmanje gori na suncu.........u Undercoat dodaj oko 20 % Enamela i dobro izmišaj.........s tim miksom namaži još dvi ruke preko svega i gotov si s nadvodnim dijelom. Podvodni dio kada ocistiš od gujbi i trave........na mistima di je golo drvo namaži s Hempalin Undercoat 42460....priko toga ide Copperpaint Bravo 76210.........i posao gotov. :D

to je ako ceš raditi s Hempelom.....ispadne najpovoljnije.


Mislio sam sa hempelom i čuo sam da je super za cijenu koju platiš. U jednom dućanu su mi rekli da kad ga spalim za prvi đir da ga pređem sa Firbrodur (veneziane), pa Uni primer, međuprema, boja, vodena linija sa coperom kao što i ide. Prova i krma su od tikovine tu ću isvaditi staru gumu staviti novu i rekli su mi da preko tikovine pređem sa primerom za tikovinu, dali je to uredu ili da je samo ostavi kakva je kad je obrusim (dali tebam s tim primerom je mazati)?

Što misliš koliko bi trebao ruku svega toga što si mi nabrojao tj koliko važeva da kupim pojedinih tih stvari? Brod ima 6,20 m i širok je 2,30m

puno hvala
Avatar
markozd
Member
 
Postovi: 150
Pridružen/a: 01. 02. 2011. (23:12)
Lokacija: Zadar

Re: Moje prvo uređivanje broda

PostPostao/la Mali Dabar » 03. 02. 2011. (12:18)

markozd je napisao/la:Mislio sam sa hempelom i čuo sam da je super za cijenu koju platiš. U jednom dućanu su mi rekli da kad ga spalim za prvi đir da ga pređem sa Firbrodur (veneziane), pa Uni primer, međuprema, boja, vodena linija sa coperom kao što i ide. Prova i krma su od tikovine tu ću isvaditi staru gumu staviti novu i rekli su mi da preko tikovine pređem sa primerom za tikovinu, dali je to uredu ili da je samo ostavi kakva je kad je obrusim (dali tebam s tim primerom je mazati)?

Što misliš koliko bi trebao ruku svega toga što si mi nabrojao tj koliko važeva da kupim pojedinih tih stvari? Brod ima 6,20 m i širok je 2,30m

puno hvala


100 ljudi....100....... :lol: .......ja radim kako sam napisao gore i nije bilo problema..........možeš ti i drugacije.....Uniprimer nije pitura za drvo.
Tikovina se može urediti,ovisno što želiš.........najprije bi tribalo ocistiti Clinerom..pa Brightner.pa na kraju premazati uljem........sad ovisi što oceš i u kakvom je stanju.......ali svakako bi premaza barem s tikovim uljem.
Jesi siguran da je tikovina,jer kod vecine je to hrastova kuverta.

Za koper 3 važa.
kita za drvo od 0,5 kg,možda i više ovisi koliko imaš za kitati.......
Međupremaza.........važ za svaku ruku otprilike...znaci 4 važa
i jedan važ Enemail.
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: Moje prvo uređivanje broda

PostPostao/la Bukh » 03. 02. 2011. (20:32)

lip brod!!

nemoj ga stavit u plastiku
Avatar
Bukh
New Entry
 
Postovi: 30
Pridružen/a: 05. 04. 2010. (14:24)
Lokacija: ..

Sljedeća

Natrag na Drveni brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.