Drveni brod-ocuvanje kulturne bastine

Drveni brodovi, ponos i povijest naše brodogradnje

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Drveni brod-ocuvanje kulturne bastine

PostPostao/la luka » 08. 06. 2012. (22:11)

Tesko je reci da li je to zbilja pulena s broda, pulene pretezno sa zadnje strane imajuravna ledja na koja su se kacila pri brodu, a s ove slike se to bas ne vidi, vise mi lici kao da je s donje strane ima neki disk na koji je stojala. a opet glava zene sa grudima je cesti motiv za pulenu.
Avatar
luka
Meštar kalafat
 
Postovi: 488
Pridružen/a: 25. 04. 2010. (23:42)
Lokacija: Bijela - Bokakorska
Lokacija: Djenova - Italija

Re: Drveni brod-ocuvanje kulturne bastine

PostPostao/la TopliCar » 09. 06. 2012. (13:57)

Istina je ima kao neki disk na kojem je stajala, neznam koja joj je svrha bila, ali je zanimljivo da se još vide na njoj djelovi piture, tako da kad uhvatim vremena ću je probati u original stavit da vidimo na šta lici
Avatar
TopliCar
New Entry
 
Postovi: 67
Pridružen/a: 05. 10. 2011. (16:05)
Lokacija: Bakarski zaljev, Zmajan (Orut)
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: gliser 410 + T18 turbo injection twin spark

Re: Drveni brod-ocuvanje kulturne bastine

PostPostao/la arba » 21. 02. 2013. (14:09)

Pozdrav svima a ponajviše onima koji spašavaju naše stare drvene ljepotice... sigurno sam promašio temu pa ne zviznite na drugo mjesto ako treba.
Ja sam od paljevine spasio rapsku gajetu dosta je trula i blago rečeno raspad stanje al. to je moj problem...
sad imam pitanje i molio bi da me savjetuje netko tko se bolje snalazi po tom pitanju. imam namjeru prepisati tu barku legalno na sebe, dovuć je doma i kako bude mogućnosti polako s godinama sam obnavljat, dosta je trulog drva i sva je zijevnula, čak i pokoji madir otpao, izvađen (prodan) motor.
Barka je u papirima 1946g. upisan je motor 1 cil. (neznan točno kw,) stara penta koja je izvađena (imam drugu doma ako treba pokazat motor), 5.9m, trajna registracija (nije još odjavljena). , prepis od vlasnika. kako da taj prenos po mene najpovoljnije (čitano u kunama) obavim, koliko da stavim cijenu u ugovoru a da me ne zakomplicira ( čovjek mi ju doslovno daruje - htio ju je zapalit). JBG-a dekintiran sam trenutno i još sad bolest... kako da uradim? Hvala.
Avatar
arba
New Entry
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 07. 04. 2011. (11:41)
Lokacija: Rab

Re: Drveni brod-ocuvanje kulturne bastine

PostPostao/la zaratino81 » 23. 02. 2013. (17:29)

@ arba, pa što ne možete napraviti darovni ugovor? btw ako ti bude triba motor 1 cilindar, kad izvadin iz svog VM 6kW iliti 8 KS, možemo se dogovoriti.
Avatar
zaratino81
Member
 
Postovi: 136
Pridružen/a: 21. 01. 2013. (19:09)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Drvena pasara 6,5 m VM 6 kW

Re: Drveni brod-ocuvanje kulturne bastine

PostPostao/la arba » 23. 02. 2013. (18:47)

zaratino81 je napisao/la:@ arba, pa što ne možete napraviti darovni ugovor?

Možemo, samo neznam dali to porezna priznaje (mislim sve kako izbjeći porez i što više mogućih a nepotrebnih davanja)?
Avatar
arba
New Entry
 
Postovi: 24
Pridružen/a: 07. 04. 2011. (11:41)
Lokacija: Rab

Re: Drveni brod-ocuvanje kulturne bastine

PostPostao/la el passo » 23. 02. 2013. (21:31)

To plovilo nema neku komercijalnu vrijednost, a k tome nema ni motora pa se na kupoprodajni napiše recimo 2000 kn na koje platiš 5% poreza što bi ti u komačnici kad dobiješ papire na svoje ima sve skupa bilo oko 300 - 350 kn
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Drveni brod-ocuvanje kulturne bastine

PostPostao/la Juraj » 24. 02. 2013. (12:05)

Je kad bi to bilo samo tako.A ko će platit procijenitelja?I njegovih par sto kuna moraš ukalkulirat u tu priču..
Avatar
Juraj
Senior Member
 
Postovi: 631
Pridružen/a: 30. 04. 2009. (20:22)
Lokacija: Ližnjan
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 790,Mercedes 60

Re: Drveni brod-ocuvanje kulturne bastine

PostPostao/la el passo » 24. 02. 2013. (12:13)

Kad se kupuju mala plovila, male vrijednosti, onda procijenitelj ne izlazi na uvid. Eventualno ti u poreznoj daju njegov broj moba pa ti procijeni preko podataka koje mu kažeš ali i to samo u slučaju navođenja neke nebulozno niske prodajne cijene za određeno plovilo
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Drveni brod-ocuvanje kulturne bastine

PostPostao/la Juraj » 24. 02. 2013. (12:25)

Moš ti i priko telefona pričat al majstor se svejedno naplati.A u konkretnom slučaju radi se o ,kako si naveo,nebulozno niskoj cijeni, i barci od 6 m ?!
Avatar
Juraj
Senior Member
 
Postovi: 631
Pridružen/a: 30. 04. 2009. (20:22)
Lokacija: Ližnjan
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 790,Mercedes 60

Re: Drveni brod-ocuvanje kulturne bastine

PostPostao/la el passo » 24. 02. 2013. (12:45)

Juraj ja to što pišem iznosim isključivo iz vlastitih iskustava sa trgovinom plovilima. Ove sam godine kupio i prodao 3 barke a još nije ni 3. mjesec ;)
U konkretnom slučaju plovilo ne vrijedi apsolutno ništa, čak bi ti neko morao platiti da mi ga odvezeš iz dvorišta :D
Druga je stvar što se u ugovoru ipak mora navesti neka cijena jer tu postoji i uporabna vrijednost ( makar ni toga nema u ovom slučaju ). A razgovor sa procijeniteljem nikad nisam platio
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Drveni brod-ocuvanje kulturne bastine

PostPostao/la porer » 24. 02. 2013. (12:50)

U Puli u poreznoj to ovisi isključivo o porezniku. Ako je onaj mršavi muški koji izgleda da je upravo pošmrkao dvije lajne onda ti procjenitelj ne gine (naravno njegov, teško će priznati nekog drugog) a ako je ona ženska možeš napisati što god želiš, nema problema priznaje se sve.
Govorim iz osobnog iskustva
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Drveni brod-ocuvanje kulturne bastine

PostPostao/la PogbaN » 28. 10. 2015. (09:43)

Ubacio bih se u temu.. amm, videl sam takce slicne brodove u Rabu;REKLAMA OD SPAMERA. Moguce?
Avatar
PogbaN
New Entry
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 28. 10. 2015. (09:36)
Lokacija: Zagreb
Tip plovila: Nemam

Re: Drveni brod-ocuvanje kulturne bastine

PostPostao/la putnik » 29. 10. 2015. (15:01)

PogbaN je napisao/la:Ubacio bih se u temu.. amm, videl sam takce slicne brodove u Rabu; REKLAMA OD SPAMERA Moguce?


Evo ga i tu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar
putnik
Senior Member
 
Postovi: 788
Pridružen/a: 06. 08. 2013. (14:50)
Lokacija: Poreč
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Sunbird Corsair 150

Re: Drveni brod-ocuvanje kulturne bastine

PostPostao/la dome » 29. 10. 2015. (17:09)

neće dugo ..............
1) predstavi se , ispuni rubriku “Lokacija” i tip plovila
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
dome
Moderator i djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 4496
Pridružen/a: 06. 10. 2008. (22:51)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Ribar 480

Prethodna

Natrag na Drveni brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.