Chris craft cavalier

Drveni brodovi, ponos i povijest naše brodogradnje

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Chris craft cavalier

PostPostao/la Siki » 01. 04. 2010. (09:19)

Poštovani prijatelji sa foruma! Zanima me ako netko išta zna o ovom brodiću jer ga sutra idem dogovoriti za transport u moje dvorište. Ovakav brodić je dugo vremena(cca 5godina) pod nastrešnicom i čekao je vrijeme uređenja. Pošto je vlasnik ostario i nije ga više volja raditi na njemu, iz dobrih familjarnih odnosa mi ga je prepustio. Inače, stavio sam ga ovdje jer se radi o brodiću koji je izrađen od šperploče, a podvodni dio mu je plastificiran (original-pojačan). Pošto je to plovilo koje se vozilo po američkim mogućnostima, motor je izvađen jer je bio chrysler 200 hp u dosta lošem stanju. Ima sve: osovinski vod je kompletan i direktan (nema z-petu), interijer je malo zapušten i treba ga osvježiti, uz brodić dobivam komplet na mjeru izrezane iroko daske za po palubi i još dodatne opreme za koju ću sutra znati više. Na meni je urediti ga, ubaciti nekakav motor i uživati s njim. Hrvatski su papiri. E sad, pitanje? koji motor staviti u njega tj. od koliko cca konja da bi normalno plovio svojih 8-10 milja??? Nemam dovoljno love za ugraditi novi pa će vjerovatno ugrađen biti neki mariniziran ili polovni brodski motor.
Evo jedne od slika da imate predodžbu kako taj brodić izgleda, a tijekom vikenda će biti još ali originalnih slika:

slika

Hvala svima!

PS: Inače da se odmah opravdam svima koji više očekuju od scenarija do završetka ovog brodića da neću sigurno dva do tri mjeseca dirnuti ništa na njemu jer imam dosta drugih obaveza.
Zadnja izmjena: Siki; 01. 04. 2010. (09:28); ukupno mijenjano 1 put/a.
Mala!!! Ja sam tvoja zlatna želja, tri puta ću ti ispuniti ribicu!!!
Avatar
Siki
Member
 
Postovi: 331
Pridružen/a: 25. 06. 2009. (11:58)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka (Torpedo 14/16)

Re: Chris craft catalina 251

PostPostao/la Siki » 01. 04. 2010. (09:27)

E da, zaboravio sam napisati! Sutra idem pogledati sve oko njega i kakav mi je prilaz za kamion s dizalicom da ga mogu sljedeći vikend prebaciti u svoje dvorište. Imat ću dosta posla oko skidanja nastrešnice jer je rađena od zidarske skele pa moram organizirati demontažu iste. Zanimljivo doba kreće za mene. Malo ću si primorku zapostaviti jer dolazi konkurencija u vlasništvo. To je ona naša ljudska mana: uvijek fali metar!!! :Other11:
Mala!!! Ja sam tvoja zlatna želja, tri puta ću ti ispuniti ribicu!!!
Avatar
Siki
Member
 
Postovi: 331
Pridružen/a: 25. 06. 2009. (11:58)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka (Torpedo 14/16)

Re: Chris craft catalina 251

PostPostao/la dome » 01. 04. 2010. (11:01)

Imao mi je jedan klijent takav gliser sa istim slučajem pa je ubacio FNM 155 .I prodao ga ovima http://www.Pro...ka.hr/katalog.php?id=183 sada ga oni prodaju dalje........... vidimo se na puževu brdu :wave:
1) predstavi se , ispuni rubriku “Lokacija” i tip plovila
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
dome
Moderator i djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 4496
Pridružen/a: 06. 10. 2008. (22:51)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Ribar 480

Re: Chris craft catalina 251

PostPostao/la Siki » 01. 04. 2010. (11:58)

Dome! vidio sam ovoga i stvarno je dobro sređen ali mi mogućnosti nisu tako velike da mogu staviti novi FNM 155 Hp. Mislim da bi možda sa nekim dobrim polovnim motorom od oko 80 hp bio zadovoljan (npr. neki dobro sređen mercedesov motor).
Jeli misliš da bi mu to bilo dovoljna snaga za putnu brzinu 8-10 milja.

Drage volje bi došao na pužev breg ali sutradan radim (dežuran), pa ću odgoditi ovu feštu do one svibanjske ako bude.
Mala!!! Ja sam tvoja zlatna želja, tri puta ću ti ispuniti ribicu!!!
Avatar
Siki
Member
 
Postovi: 331
Pridružen/a: 25. 06. 2009. (11:58)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka (Torpedo 14/16)

Re: Chris craft catalina 251

PostPostao/la Siki » 02. 04. 2010. (13:17)

Evo danas sam bio i poslikao taj brodić. Ima dosta posla oko njega jer sam našao i dosta istrunule šperploče koju će trebati zamjeniti. Polako razmišljam o pronalaženju dobrog meštra za šperploču u okolici Pule. Ukoliko ima netko ko bi radio neka mi se javi ili neka mi ga netko preporuči. Dali Pap u banjolama radi sa šperpločom i jeli skup???

Evo par slika i slika kako bi na kraju ta brodica trebala izgledati:

Prova, bokovi i podvodni dio su zdravi
slika

Kabina i upravljačko mjesto
slika

bočno gazište je u dobrom stanju jedino šta ga treba srediti i poslagati iroko letvice po njemu
slika

krmeno zrcalo koje će sigurno se morati zamjeniti i dobro obraditi:
slika

ovako bi trebalo biti uređeno
slika

slika

slika
Mala!!! Ja sam tvoja zlatna želja, tri puta ću ti ispuniti ribicu!!!
Avatar
Siki
Member
 
Postovi: 331
Pridružen/a: 25. 06. 2009. (11:58)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka (Torpedo 14/16)

Re: Chris craft catalina 251

PostPostao/la Siki » 02. 04. 2010. (13:28)

Mislim da ovo sve nije neka nauka samo iziskuje jako puno vremena, pa mi je potreban neki majstor koji bi odradio dosta toga.

Molim savjete i ponude!!! Hvala!
Mala!!! Ja sam tvoja zlatna želja, tri puta ću ti ispuniti ribicu!!!
Avatar
Siki
Member
 
Postovi: 331
Pridružen/a: 25. 06. 2009. (11:58)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka (Torpedo 14/16)

Chris craft cavalier

PostPostao/la Siki » 02. 04. 2010. (13:32)

Mala pogreška. Chris craft cavalier bi trebao biti naslov! Molim zamjenu:thumbup:
Mala!!! Ja sam tvoja zlatna želja, tri puta ću ti ispuniti ribicu!!!
Avatar
Siki
Member
 
Postovi: 331
Pridružen/a: 25. 06. 2009. (11:58)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka (Torpedo 14/16)

Re: Chris craft catalina 251

PostPostao/la opus » 02. 04. 2010. (15:01)

Probaj svratiti do Papa, pa vidi osobno. Ako i je skup, zato je kvalitetan. U njega sam siguran da nece fusati, a pri tome mislim i na Andraza i cijelu ekipu tamo. Mislim da je kod njega najveci problem (barem je bio svojevremeno) prebukiranost, pa je upitno oce li te uopce uzeti u rad. Za njega :thumbup:
Avatar
opus
Senior Member
 
Postovi: 858
Pridružen/a: 18. 08. 2008. (12:12)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: A790

Re: Chris craft cavalier

PostPostao/la škampar » 02. 04. 2010. (23:14)

Probaj prićati s Ivom kontošićem(jedrilićar,samograditelj)naći ćeš ga na Delfinu svaki dan.Ćovik u penziji i ima iskustva.
Avatar
škampar
Member
 
Postovi: 339
Pridružen/a: 12. 07. 2009. (18:21)
Lokacija: kvarner
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: elan 22 fl

Re: Chris craft cavalier

PostPostao/la Siki » 02. 04. 2010. (23:33)

Hvala! probat ću skočiti do Papa i do Delfina saznati za tog Ivu Kontošića. Malo sam sad u totalnim izračunima oko svega šta bi trebalo odraditi i šta ću dobiti kad bi bilo gotovo. Radim si kalkulacije tipa: šta sve zamijeniti, koliko će me to cca koštati, kakvo je buduće održavanje, za koje će mi namjene biti takva brodica, koliko uložiti u motor i razne druge mehaničke sklopove.... Po nekoj računici mislim da bi me moglo koštati oko 3000 eura minimum za uređenje i zamjena svega šta je gnjilo, možda i više + ugradnja i kupnja motora (polovnog) oko 5 - 7000 eura + još neki nepredviđeni troškovi oko 1-2000 eura = cca minimum 12000 eura.:Help25: Za još par tisuća može se naći gotov brodić oko 8 metara dužine. :Help25:
Trebam se još malo raspitati.
Mala!!! Ja sam tvoja zlatna želja, tri puta ću ti ispuniti ribicu!!!
Avatar
Siki
Member
 
Postovi: 331
Pridružen/a: 25. 06. 2009. (11:58)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka (Torpedo 14/16)

Re: Chris craft cavalier

PostPostao/la legi » 02. 04. 2010. (23:50)

ovo su jako dobri i maritimno kvalitetni brodi,komotni,vozio san jedan takav...sve pohvale,ako moreš sredi ga imat ćeš nepoderivu klasiku,koja će te služit godinama....
Ne lovim lignje
Avatar
legi
Old Senior Member
 
Postovi: 2629
Pridružen/a: 12. 06. 2008. (11:36)
Lokacija: Krk
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: 2 drvene barke-torpedo i scam

Re: Chris craft cavalier

PostPostao/la skandalozo » 03. 04. 2010. (18:54)

Imao sam sličnog Cricrafta, Lancer 25 samo što je plastičan trup. Izvadili sam iz njega originalne 2 x 145 KS i ugradili 82 KS marinizirani Hanomag (3400 ccm). Išao je baš tih tebi očekivanih 8-9 milja putne. Brod je u tom režimu kao traktor, ide po svemu. Ali i ore, trebaš očekivati veliki krmeni val koji tebi neće biti tlaka ali hoće onima kraj kojih prođeš. Jer riječ je taman o onom režimu kada se brod čupa iz deplasmana s namjerom da izglisira. Za brzu vožnji fali snage ali ne puno, moguće da (ovisno o opremi) već 120-130 KS bude dostatno za znatno bržu plovidbu. Meni je jedan jedini put uspjelo zaploviti 14 nm sa tih 82 ks, potrefio se jako hladan zrak, bonaca, malo stvari na brodu, rezervar skoro prazan...
Inače, Crisovi su izuzetno kvalitetno rađeni, sjećam se nosivih profila koje smo čupali iz broda pri rekonstrukciji unutrašnjosti, i najskriveniji djelovi bili su od najkvalitetnijeg mahagonija. Bio je to dobar brod, služio me nekih sedam godina. Držim ti fige...
slika
Avatar
skandalozo
Djelatnik u sektoru ribolova
 
Postovi: 324
Pridružen/a: 16. 06. 2008. (06:26)
Lokacija: Rijeka - Susak
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Grašo 19, drvena gajeta, Angler 23

Re: Chris craft cavalier

PostPostao/la primorac » 04. 04. 2010. (12:41)

Siki je napisao/la:Hvala! probat ću skočiti do Papa i do Delfina saznati za tog Ivu Kontošića. Malo sam sad u totalnim izračunima oko svega šta bi trebalo odraditi i šta ću dobiti kad bi bilo gotovo. Radim si kalkulacije tipa: šta sve zamijeniti, koliko će me to cca koštati, kakvo je buduće održavanje, za koje će mi namjene biti takva brodica, koliko uložiti u motor i razne druge mehaničke sklopove.... Po nekoj računici mislim da bi me moglo koštati oko 3000 eura minimum za uređenje i zamjena svega šta je gnjilo, možda i više + ugradnja i kupnja motora (polovnog) oko 5 - 7000 eura + još neki nepredviđeni troškovi oko 1-2000 eura = cca minimum 12000 eura.:Help25: Za još par tisuća može se naći gotov brodić oko 8 metara dužine. :Help25:
Trebam se još malo raspitati.



Ako nećeš sam raditi, definitivno neisplativ posao. Što god da budeš radio, namučit ćeš se....
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Avatar
primorac
Old Senior Member
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:04)
Lokacija: Brist - Podaca
Tip plovila: Kvarnerplastika Raša "UČKA"

Re: Chris craft cavalier

PostPostao/la Siki » 05. 04. 2010. (10:57)

Evo stigla je i prva ponuda za uređenje brodića. Kao što sam predviđao 2000 eura je cijena za uređenje i zamjenu svega šta je gnjilo. Probat ću sa još kojim majstorom možda nešto smanji cijenu!

skandalozo: je to možda ovako izgledalo?

slika

primorac: sam bi radio odmah da se razumijem u rad sa šperpločom. Dosta njih mi govori da je čak puno laške raditi s njom nego plastikom. Ono šta nevalja ili je gnjilo, odrežeš ploču skineš stari dio i zamjeniš novim, pituraš i voziš.
Dvoumim se dali prodat primorku i upucat svu lovu u ovaj chris craft ili odustati od svega i uživati u dva metra kraćem brodiću???!!! Klasika je klasika i lijepo mi je viđati takve brodiće npr. po Veneciji. :crazy:
Mala!!! Ja sam tvoja zlatna želja, tri puta ću ti ispuniti ribicu!!!
Avatar
Siki
Member
 
Postovi: 331
Pridružen/a: 25. 06. 2009. (11:58)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka (Torpedo 14/16)

Re: Chris craft cavalier

PostPostao/la skandalozo » 11. 04. 2010. (12:23)

skandalozo: je to možda ovako izgledalo?

slika

U biti i ne. Viša i razvedenija prova, širi trup,niža kabina i natkabina umjesto parablica kao na slici. Vrlo niski bočni profil, velika širina u odnosu na dužinu i duboki V.
slika
Avatar
skandalozo
Djelatnik u sektoru ribolova
 
Postovi: 324
Pridružen/a: 16. 06. 2008. (06:26)
Lokacija: Rijeka - Susak
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Grašo 19, drvena gajeta, Angler 23

Sljedeća

Natrag na Drveni brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.