Chris craft cavalier

Drveni brodovi, ponos i povijest naše brodogradnje

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Chris craft cavalier

PostPostao/la Siki » 11. 04. 2010. (15:21)

Znam znam na šta misliš. Ovo je slika chris crafta cavaliera, a ti si imao Lancer 25 koji je u potpunosti različit. Ovo su brodići slični dosta onima šta se po kanalima u Veneciji voze. Našao sam jednog majstora ali ga moram čekati jer ima nekih poslova u dvorištu, a i raskopana mu je ulica pa nemože kamion proći sa brodićem kod njega. Tip radi polako i o svemu šta bude radio će mi javiti tako da budem upoznat sa svime. Taman takav mi je trebao, da ga mogu financijski i vremenski pratiti. Polako ali sigurno, za ovo ljeto neće biti ali za zimu ili drugo proljeće ja se nadam da će biti sve kompletno odrađeno. Radim si nešto šta mi se sviđa i odgovara mojim potrebama i plus je klasika koja je uvijek lijepa za vidjeti na moru. Hvala svima i svaki budući savjet je uvijek dobrodošao.... :thumbup:

Zar nije lijepo za vidjeti ovako nešto???
slika
Mala!!! Ja sam tvoja zlatna želja, tri puta ću ti ispuniti ribicu!!!
Avatar
Siki
Member
 
Postovi: 331
Pridružen/a: 25. 06. 2009. (11:58)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka (Torpedo 14/16)

Re: Chris craft cavalier

PostPostao/la morskivrabec » 11. 04. 2010. (19:13)

Ah, to se zove lijep brodić!!! Uistinu nešto predivno. :thumbup:
'Ko ne zna bestimat, neka kupi parangal
Avatar
morskivrabec
Korisnik baniran
 
Postovi: 603
Pridružen/a: 20. 11. 2008. (22:41)
Lokacija: Dubrovnik

Re: Chris craft cavalier

PostPostao/la Jadranko » 17. 04. 2010. (08:18)

vidim da je strana registracija gore?!

možda jedan savjet?!

Prebaci brod na sebe jer moraš platiti i carinu i pdv i trošarinu neka ti ga procjene u ovakvom stanju!!! nemoj ga sređivati prije plačanja davanja jer ako ti ga procjene završenog i u stanju za plovit platit ćeš x2 ili više!!!

barem tako mislim neka me isprave ako griješim!

Inaće prekrasan brod -stara škola!!! :thumbup:

:wave:
Avatar
Jadranko
Senior Member
 
Postovi: 900
Pridružen/a: 29. 05. 2009. (18:20)
Lokacija: Vž-Zd
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Bayliner fly

Re: Chris craft cavalier

PostPostao/la Siki » 17. 04. 2010. (15:15)

Hvala na savjetu! To su stari brojevi na njemu. Sadašnji vlasnik je platio carinu (ima carinsku deklaraciju) i kupoprodajni ugovor . Na meni je prepisati sve papire na mene, prijaviti tj. zvati procjenitelja za porez i odraditi poslove registracije. Bio sam prije dva dana u kapetaniji raspitati se koji motor i koji je postupak registracije novog motora. Prvotna ideja mi je bila, radi jeftinije gradnje da ugradim mariniziran motor ali su me upozorili da moram imati papire od tog motora, tj da je motor već bio registriran u nekoj od brodica. Navodno, su dobili naputak od ministarstva da se zabranjuje daljnje ugrađivanje mariniziranih kamionskih i automobilskih motora u brodove. EU pravila!!! Možda je to nekome stara informacija ali meni je to novo pa mi je drago da znam. Polako ide naprijed!!! :)
Mala!!! Ja sam tvoja zlatna želja, tri puta ću ti ispuniti ribicu!!!
Avatar
Siki
Member
 
Postovi: 331
Pridružen/a: 25. 06. 2009. (11:58)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka (Torpedo 14/16)

Re: Chris craft cavalier

PostPostao/la tomi » 17. 04. 2010. (18:04)

a jesmo najjači na svijetu da seremo protiv vlastitih stanovnika.to nema nigdi.kao ono sabor je u hrvatskoj,ali ti si,odnosno nisi sada tu ,ali sutra si tu.ali ako nisi ,a bit ćeš neki dan u toku godine,ajme smiha za normalne ljude, a sramote za" vladajuću klasu" (oni koji misle da su vladajući,koji misle da sa su bogom dani,i sta je najsmješjnije oni misle (razno razni neradnici,glumci,tovari,jace,luke,i da ne nabrajam dalje),a ipak nakon 20 godina još postoji vladajuća kasta,odnosno lopovska.ajme ja san poša of topic
Avatar
tomi
Old Senior Member
 
Postovi: 1173
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:45)
Lokacija: poreč

Re: Chris craft cavalier

PostPostao/la porer » 19. 04. 2010. (07:42)

Tomi moj duboki naklon. Ovaj upis je grandiozan!!!
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Chris craft cavalier

PostPostao/la Siki » 10. 07. 2010. (08:26)

ŽALOSNA VIJEST!!! Ovaj brodić odlazi u komadima na smetlište. Prilikom sređivanja dokumentacije naišao sam na neizbježnu prepreku, a to je da se prema zakonu plovilo koje je proizvedeno u Americi nemože registrirati bez CE-E certifikata kojim se dokazuje da je plovilo u potpunosti usklađeno sa evropskim standardima. Taj isti certifikat se može nabaviti ali pošto je plovilo staro više bi me koštao taj certifikat nego sva oprema koju bi trebao uložiti u njega, a pitanje je dali bi ga uopće mogao dobiti. Ukoliko je netko zainteresiran i misli da bi ga mogao riješiti neka mi se javi na PP kroz nekoliko dana a ako nema zainteresiranih odlazi brodić kroz grajfer i u komadima na smetlište. Iskoritit ću nešto što se još može skinuti i prebaciti na drugu barku, a trup odlazi na novu adresu: DEPONIJ. :Sad39: :Craying43:
Mala!!! Ja sam tvoja zlatna želja, tri puta ću ti ispuniti ribicu!!!
Avatar
Siki
Member
 
Postovi: 331
Pridružen/a: 25. 06. 2009. (11:58)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka (Torpedo 14/16)

Re: Chris craft cavalier

PostPostao/la nac » 10. 07. 2010. (13:04)

a koliko te košta,da ga prijaviš kao samogradnju? Ili možda i to ne ide?
Avatar
nac
Member
 
Postovi: 190
Pridružen/a: 06. 07. 2009. (20:04)
Lokacija: Nizka
Tip plovila: Damor 800

Re: Chris craft cavalier

PostPostao/la Siki » 10. 07. 2010. (14:28)

Razmišljao sam i o tome ali nema smisla. Trebalo bi sve skinuti s njega pa možda čak i svu pituru, nabaviti projekat koji bi trebao u kapetaniji proći i tko zna šta sve još. Dok bi sredio papire bi totalno izgubio volju za sređivanje, a to sve uzima puno love i puno vremena pogotovo jer je to stari brod. Kad sve solucije zbrojim izađem na to da bi mogao naći brodić negdje u europi kojeg treba prebaciti na hrvatske papire i proći puno jeftinije. Nije više ni samogradnja jednostavna, sada ti gledaju sve šta god napraviš i savku preinaku moraš prijaviti, a pošto službenici iz kapetanije nemaju vremena za obići plovilo to je teško izvedivo. Žao mi je ali je stvarno komplicirano za urediti ga pa će lagano uz tužne osjećaje završiti u komadima.
Mala!!! Ja sam tvoja zlatna želja, tri puta ću ti ispuniti ribicu!!!
Avatar
Siki
Member
 
Postovi: 331
Pridružen/a: 25. 06. 2009. (11:58)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka (Torpedo 14/16)

Re: Chris craft cavalier

PostPostao/la Jadranko » 19. 07. 2010. (16:00)

si ga već raskomadao? :o


nešto tu ne štima ovo što si rekao vrijedi za nova plovila a ne stara koja su već ocarinjena!!!
Avatar
Jadranko
Senior Member
 
Postovi: 900
Pridružen/a: 29. 05. 2009. (18:20)
Lokacija: Vž-Zd
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Bayliner fly

Re: Chris craft cavalier

PostPostao/la Siki » 20. 07. 2010. (14:23)

Nažalost Jadranko istina je da važi za sva plovila koja nisu proizvedena u EU. Pitao sam danas kod nas u Puli u kapetaniji i potvrdili su mi da bez CE certifikata nema registarcije ni upisa u kapetaniju. Čak je i upisnina veća za sva plovila koja nisu proizvedena u EU. :x
Mala!!! Ja sam tvoja zlatna želja, tri puta ću ti ispuniti ribicu!!!
Avatar
Siki
Member
 
Postovi: 331
Pridružen/a: 25. 06. 2009. (11:58)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka (Torpedo 14/16)

Re: Chris craft cavalier

PostPostao/la Siki » 20. 07. 2010. (14:57)

Našao sam nešto i na netu pa mi je sve jasno. Nema šanse napraviti sve papire bez par tisuća eurića u đepu a to mi onda nije isplativa investicija.

Odjeljak 2. - NADZOR / OCJENA
SUKLADNOSTI TIJEKOM GRADNJE
BRODICA I JAHTI, kojim se propisuju:
a) temeljni tehnički zahtjevi,
b) postupci ocjene sukladnosti projekta i
gradnje plovila,
c) certifikacija plovila za razonodu prema
Direktivi 94/25/EZ s dopunama,
d) statutarna certifikacija brodica i jahti
hrvatske državne pripadnosti
e) postupak ocjene sukladnosti plovila
nakon gradnje.
Datumom stupanja na snagu ovih Pravila
sve postojeće izvedbe brodica i jahti,
odnosno izvedbi jahti i brodica odobrenih
od Registra do 1. ožujka 2005. godine,
moraju se odgovarajuće uskladiti s ovdje
navedenim odredbama.

.3 Odjeljak 3. - PREGLEDI JAHTI, kojim se
propisuju tehničke norme za obavljanje
pregleda radi utvrđivanja sposobnosti za
plovidbu jahti.
.4 Odjeljak 4. - PREGLEDI BRODICA,
kojim se propisuju tehničke norme za
obavljanje pregleda radi utvrđivanja
sposobnosti za plovidbu brodica i zahtjeve
prilikom gradnje brodica za osobne
potrebe.

Pošto to plovilo registar nije pregledao i odobrio do 2005 godine onda se tu nema šta napraviti bez nekih mutnih poslova ali pošto nisam takav nemam se namjere zajebavati. :silent:
Mala!!! Ja sam tvoja zlatna želja, tri puta ću ti ispuniti ribicu!!!
Avatar
Siki
Member
 
Postovi: 331
Pridružen/a: 25. 06. 2009. (11:58)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka (Torpedo 14/16)

Re: Chris craft cavalier

PostPostao/la lupis » 01. 09. 2015. (12:51)

Prije nekoliko dana vidio sam jedan CC Cavalier na Plavniku...., stariji ljudi njemačkog gp, vjerojatno su u marini u PN..., bili su usidreni, a uz njih još jedan CC, malo veci, ne sjećam se više koji, a iskreno..., ne bi ni ovom prvom zapamtio ime da ga prekjučer nisam ponovo vidio ispred Kk,....zašto ovo pišem....?...., zato jer odavno nisam vidio, a možda i nikad, brod koji tako lipo i lako plovi cca 10-12 čvorova..., neznam šta ima od motora ali svi pidiji francuske mogu podvit rep kad se radi o komforu i plovnosti na ovim brzinama...
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Chris craft cavalier

PostPostao/la jupiter30 » 12. 09. 2015. (21:01)

lupis je napisao/la:Prije nekoliko dana vidio sam jedan CC Cavalier na Plavniku...., stariji ljudi njemačkog gp, vjerojatno su u marini u PN..., bili su usidreni, a uz njih još jedan CC, malo veci, ne sjećam se više koji, a iskreno..., ne bi ni ovom prvom zapamtio ime da ga prekjučer nisam ponovo vidio ispred Kk,....zašto ovo pišem....?...., zato jer odavno nisam vidio, a možda i nikad, brod koji tako lipo i lako plovi cca 10-12 čvorova..., neznam šta ima od motora ali svi pidiji francuske mogu podvit rep kad se radi o komforu i plovnosti na ovim brzinama...


lupis, daj reci ako znaš jer po slikama na netu ne mogu baš zaključiti,
jel to isto dno kao kod kasnijih plastičnih cc modela tipa 25 expres cruiser i 251 catalina?

pitam jer ovih potonjih ima dosta pa me zanima
jel se i njih može onda tako voziti sa samo toliko snage?
doduše plastični mi se čine dublji v a ovi pred plastike po slikama na vidim.
ako znaš a vjerojatno znaš-napiši.
ps meni su ove plastične cc 25ice bolje od ovih francuza isto,
pa pitam da znam
Avatar
jupiter30
Member
 
Postovi: 149
Pridružen/a: 19. 02. 2012. (01:49)
Lokacija: zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: jupiter30

Prethodna

Natrag na Drveni brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.