Rekonstrukcija drvene pasare

Drveni brodovi, ponos i povijest naše brodogradnje

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Rekonstrukcija drvene pasare

PostPostao/la madi » 20. 03. 2010. (12:39)

"Imali nade" za ovu drvenu pasaru dugu 6m.
Radi se tetkovoj barci na kojoj sam proveo dugeee lijepe trenutke svoje mladosti. Barka je stara 40-tak godina, potpoljena, i iz nekih sentimentalnih razloga ramišljam da je kupim i uredim. Što vi mislite isplatili se upuštat u tu avanturu.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
madi
Old Senior Member
 
Postovi: 1094
Pridružen/a: 15. 10. 2008. (12:37)
Lokacija: Senj / Karlobag
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: GULL 745 // Nanni 175ks

Re: Rekonstrukcija drvene pasare

PostPostao/la madi » 20. 03. 2010. (12:41)

Još slika..
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
madi
Old Senior Member
 
Postovi: 1094
Pridružen/a: 15. 10. 2008. (12:37)
Lokacija: Senj / Karlobag
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: GULL 745 // Nanni 175ks

Re: Rekonstrukcija drvene pasare

PostPostao/la piškera » 20. 03. 2010. (13:16)

Prijatelju dragi,
čini mi se da je to plastificirano,a drvo ispod plastike je vjerovatno ne trulo već došlo u papar,tako da se ja ne bi zajebava da sam na tvom mistu.
Ako želiš biti siguran zovi meštra da ti da pametan savjet.Ja sam se isto bija uvatija takvog,ali je sve bilo u jako dobrom stanju,osim što nije bija redovito održavam.Pogledaj te glave i madire kakvi su ti,jer ako su truli neće te banka namirit. ;)
...riči dide mog:upamti zauvik da u njima vire ni,nisu oni ka i mi ...
Avatar
piškera
Member
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 17. 07. 2008. (11:03)
Lokacija: Šibenik
Vrsta ribolova: profesionalni

Re: Rekonstrukcija drvene pasare

PostPostao/la Lando » 20. 03. 2010. (13:20)

Nebi te htio ubit u pojam , ali ovo je jako zahtjevno . Barka je bila plastificirana . Drvo unutra plastike je propalo defešta , a i sama plastika je jako jako loša kako se vidi na slikama . Oštećenja na barci je jako puno i mislim da je , osim ako nije u pitanju neka zaista jaka motivacija , rekonstrukcija neisplativa . Da barka nije bila plastificirana , još bi se i dalo razmislit , ali ovako to je daleko veći zahvat . A sve ovo jer ispod plastike drvo gnjije i propada jako puno . Možda sam te obeshrabrio , ali eto to je subjektivno moje mišljenje , što i ne mora bit ispravno . :thumbup:
Zadnja izmjena: Lando; 20. 03. 2010. (13:24); ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
Lando
Old Senior Member
 
Postovi: 3442
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (21:25)
Lokacija: db
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Arta mala

Re: Rekonstrukcija drvene pasare

PostPostao/la madi » 20. 03. 2010. (13:23)

Lando je napisao/la:Nebi te htio ubit u pojam , ali ovo je jako zahtjevno . Barka je bila plastificirana . Drvo unutra plastike je propalo defešta , a i sama plastika je jako jako loša kako se vidi na slikama . Oštećenja na barci je jako puno i mislim da je , osim ako nije u pitanju neka zaista jaka motivacija , rekonstrukcija neisplativa . Da barka nije bila plastificirana , još bi se i dalo razmislit , ali ovako to je daleko veći zahvat . A sve ovo jer ispod plastike drvo gnjije i propada jako puno . Možda sam te obeshrabrio , ali eto to je subjektivno moje mišljenje , što i ne mora bit ispravno . :thumbup:


Poštivan tvoje mišljenje i složili bi se u dosta stavova ali.... da vidmo još koja mišljenja
Avatar
madi
Old Senior Member
 
Postovi: 1094
Pridružen/a: 15. 10. 2008. (12:37)
Lokacija: Senj / Karlobag
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: GULL 745 // Nanni 175ks

Re: Rekonstrukcija drvene pasare

PostPostao/la franco » 20. 03. 2010. (13:55)

Dragi moj!
Ovo ti se isplati radit u samo tri slučaja:
1.Da imaš vremena i mjesto pod krovom za rad
2.Da si kalafat ili baren da si u životu promjenio dva majera pa da imaš kako tako malo pojma o brodogradnji
3.Da radiš sve sam,da imaš alata, da ti nije sila i DA IMAŠ TVRDA JAJA
Financije ne spominjem jer si u početku već u minusu
Brod se rađa u šumi a umire u moru
Avatar
franco
Old Senior Member
 
Postovi: 1044
Pridružen/a: 07. 09. 2008. (12:51)
Lokacija: Rovigno
Lokacija: Rovinj
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Motosailer

Re: Rekonstrukcija drvene pasare

PostPostao/la legi » 20. 03. 2010. (13:58)

A ča ti reć,plastificirana je,pa je problem......ona rebra iznutra ne izgledaju loše,ako imaš vremena i love viška i puno pacijence,da se poredit zašto ne ,još jedan izazov,samo obavezno stavi pod krov,jel to senj :?: ....sretno :wave:
Ne lovim lignje
Avatar
legi
Old Senior Member
 
Postovi: 2631
Pridružen/a: 12. 06. 2008. (11:36)
Lokacija: Krk
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: 2 drvene barke-torpedo i scam

Re: Rekonstrukcija drvene pasare

PostPostao/la legi » 20. 03. 2010. (14:01)

Evo postali ja i franco u isto vrime....ista mišljenja...pozdrav Franco,jesi prodao svoga....
Ne lovim lignje
Avatar
legi
Old Senior Member
 
Postovi: 2631
Pridružen/a: 12. 06. 2008. (11:36)
Lokacija: Krk
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: 2 drvene barke-torpedo i scam

Re: Rekonstrukcija drvene pasare

PostPostao/la franco » 20. 03. 2010. (15:27)

Nisan još ali ima nekih naznaka,u vrime korizme se ne kupuje ni prodaje,čekamo Uskrs
Brod se rađa u šumi a umire u moru
Avatar
franco
Old Senior Member
 
Postovi: 1044
Pridružen/a: 07. 09. 2008. (12:51)
Lokacija: Rovigno
Lokacija: Rovinj
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Motosailer

Re: Rekonstrukcija drvene pasare

PostPostao/la Siki » 20. 03. 2010. (15:49)

Primjer dobrog fuša (rok trajanja barke ti je do sljedećeg plastificiranja ili dok ti opet negdje nešto ne istrune ili se odlijepi, traje koliko traje): izbrusi do drveta sve gdje sumnjaš da je gnjilo i di je plastika odvojila se od drva tj. gdje god ima zraka. Izbrusi uvijek u krug, nikako kvadrat. Zamjeni koji madir i rebro, pusti da se suši par tjedana, umješaj talka i poliesterske smole malo rijeđe, stavi katalizatora, pokitaj i zapuni sva napuknuća i fuge, prebrusi dobro ono di si odstranio dijelove plastike, daj jednu ruku smole i lijepi plastiku dok neporavnaš sa starom plastikom kojom je plastificirano, lagano sve izmatiraj, opituraj i maži koper. Iznutra prebrusi, premaži nekom bojom ili ako nemaš onda kao nekad stari meštri šta su radili, namaži katrana, poslaži nekakve pajole da se po ljeti nezamažeš katranom, ugradi onog torpeda i bacaj barku u more. Vozi se koliko možeš i koliko izdrži jer kad vidiš šta sve plovi po moru onda može i takva barka. ;)
Mala!!! Ja sam tvoja zlatna želja, tri puta ću ti ispuniti ribicu!!!
Avatar
Siki
Member
 
Postovi: 331
Pridružen/a: 25. 06. 2009. (11:58)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka (Torpedo 14/16)

Re: Rekonstrukcija drvene pasare

PostPostao/la Siki » 20. 03. 2010. (15:55)

Druga solucija ti je da prodaš papire za tu svoju pasaru, dodaš nešto šoldi i kupiš neku elanovu 495 u koju ugradiš onaj motorić šta je bio u toj drvenoj, a nju pokloniš maškaranoj kompaniji u mjestu da je zapale sa pustom ili za nekog sveca. Tu smo da svatko da svoje mišljenje. :!:
Mala!!! Ja sam tvoja zlatna želja, tri puta ću ti ispuniti ribicu!!!
Avatar
Siki
Member
 
Postovi: 331
Pridružen/a: 25. 06. 2009. (11:58)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka (Torpedo 14/16)

Re: Rekonstrukcija drvene pasare

PostPostao/la madi » 20. 03. 2010. (16:14)

legi je napisao/la:A ča ti reć,plastificirana je,pa je problem......ona rebra iznutra ne izgledaju loše,ako imaš vremena i love viška i puno pacijence,da se poredit zašto ne ,još jedan izazov,samo obavezno stavi pod krov,jel to senj :?: ....sretno :wave:


Pogodio si Senj :thumbup: , još sam odrizao slike da sakrijem Krk :)

Ali da znate dignut moral, eeee bogami neznate :thumbdown: . Hvala na savjetima, ja bi vjerovatno zaglavinjao i natovario si svrab. Osim dobre volje ništa drugog nemam (prostora, radione, alate a još manje iskustva). :eh: :eh:
Avatar
madi
Old Senior Member
 
Postovi: 1094
Pridružen/a: 15. 10. 2008. (12:37)
Lokacija: Senj / Karlobag
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: GULL 745 // Nanni 175ks

Re: Rekonstrukcija drvene pasare

PostPostao/la madi » 20. 03. 2010. (16:25)

Siki je napisao/la:Druga solucija ti je da prodaš papire za tu svoju pasaru, dodaš nešto šoldi i kupiš neku elanovu 495 u koju ugradiš onaj motorić šta je bio u toj drvenoj, a nju pokloniš maškaranoj kompaniji u mjestu da je zapale sa pustom ili za nekog sveca. Tu smo da svatko da svoje mišljenje. :!:


Druga solucija je OK osim u ovoj varijanti "elan 495". Tu barku nebi predložio neprijatelju :thumbup: . Ima je prijatelj hmhm.
Avatar
madi
Old Senior Member
 
Postovi: 1094
Pridružen/a: 15. 10. 2008. (12:37)
Lokacija: Senj / Karlobag
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: GULL 745 // Nanni 175ks

Re: Rekonstrukcija drvene pasare

PostPostao/la lupis » 20. 03. 2010. (16:58)

Madi,kako bi smanjio troškove oko renoviranja i održavanja,predlažem ti da pogledaš ima li još ča nafte u rezervaru,to lipo iscicaj,polij po santinama i lipo vužgi!
Prije toga,izvadi motor i osovinu,u Metisu plaćaju kunu po kili!

Možda ovo zvuči grubo,ali taj sentiment koji te tira ovo obnavljat bi te mogao skupo koštat,druga stvar je da bi ja ipak slobodno vrime rađe proveo na moru nego na ovom proplanku!Može bit da je tu gori friška arija i lipi pogled,ali hebeš ti to....
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10390
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Rekonstrukcija drvene pasare

PostPostao/la madi » 20. 03. 2010. (17:46)

Zahvaljujem svima na komentaru, izbijam si tu glupost iz glave.
Vraćamo se na prvotni pložaj akcija "GULL" :thumbup: .
Avatar
madi
Old Senior Member
 
Postovi: 1094
Pridružen/a: 15. 10. 2008. (12:37)
Lokacija: Senj / Karlobag
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: GULL 745 // Nanni 175ks

Sljedeća

Natrag na Drveni brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.