Plastificirani drveni brod

Drveni brodovi, ponos i povijest naše brodogradnje

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Plastificirani drveni brod

PostPostao/la Prizma10 » 11. 08. 2009. (07:55)

nisam jos, idem ga za par dana pogledat, malo poslikat pa cu nabacit koju slikicu
Avatar
Prizma10
New Entry
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 03. 08. 2009. (17:15)

Re: Plastificirani drveni brod

PostPostao/la Prizma10 » 13. 08. 2009. (21:14)

plan mi je sredit brod za carter, dvi kabine kuhinja i wc, dimenzije su 12m/3.80m. kakava su vas iskustva, na koliki se trosak trebam pripremit
Avatar
Prizma10
New Entry
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 03. 08. 2009. (17:15)

Re: Plastificirani drveni brod

PostPostao/la Siki » 09. 09. 2009. (12:36)

prizma! pazi da se ne zaletiš!!! Pošto vidim da biš plastificiran drveni brod htjeo u čarter upregnuti onda dobro pazi oko registracije na obrt jer bi te po novome HRB mogao otpiliti lagano. Dobro razmisli prije nego ga kreneš kupiti tj. raspitaj se u kapetaniji dali ćeš imati kakvih komplikacija oko registracije plastificiranog drvenog broda za obrt. Nećeš imati problema ukoliko je brod već registriran za prijevoz ali ako nije onda pokušaj zaobići tu varijantu.
Mala!!! Ja sam tvoja zlatna želja, tri puta ću ti ispuniti ribicu!!!
Avatar
Siki
Member
 
Postovi: 331
Pridružen/a: 25. 06. 2009. (11:58)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka (Torpedo 14/16)

Re: Plastificirani drveni brod

PostPostao/la Prizma10 » 11. 09. 2009. (08:58)

Siki je napisao/la:prizma! pazi da se ne zaletiš!!! Pošto vidim da biš plastificiran drveni brod htjeo u čarter upregnuti onda dobro pazi oko registracije na obrt jer bi te po novome HRB mogao otpiliti lagano. Dobro razmisli prije nego ga kreneš kupiti tj. raspitaj se u kapetaniji dali ćeš imati kakvih komplikacija oko registracije plastificiranog drvenog broda za obrt. Nećeš imati problema ukoliko je brod već registriran za prijevoz ali ako nije onda pokušaj zaobići tu varijantu.


Stvari stoje ovako: Brod ima sve potrebne papire, bija je registriran za prijevoz putnika ali prije nego su ga plastificirali. Dali znas dali ce to stvarat problem?
Avatar
Prizma10
New Entry
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 03. 08. 2009. (17:15)

Re: Plastificirani drveni brod

PostPostao/la gajba pive » 29. 04. 2010. (13:04)

piškera je napisao/la:Imaš na "Forum"-u dobru raspravu vezano za plastificiranje,vridi pročitat !!!

ja tu temu nemogu pronači ?
jer me zanima kako se plastificira kvalitetno drveni brod ?
jer član josme ,bi tu mogao malo više napisati kako kvalitetno plastificirati drveni brod ,barku :thumbup:
več mi je napisao da prethodno moram staru boju skinuti(OBRUSITI)jer to nisam znao,pa bi ga molio da malo više napiše ,jer sigurno to bi zanimalo više članova
josme hvala unaprijed :thumbup:
Avatar
gajba pive
Korisnik baniran
 
Postovi: 17
Pridružen/a: 23. 03. 2010. (20:18)
Lokacija: Karlovac-Crikvenica

Re: Plastificirani drveni brod

PostPostao/la gajba pive » 01. 05. 2010. (11:05)

pozdrav josme
Vidim da ti se pridružio i kolega som,karamba ,pa se pitam žašto se oni nisu javili na ovoj temi ,ili još ko od članova ?
Pošto neke stvari u radu oko stakloplastike su mi nepoznate ,pa bi vas molio ako mi neke stvari možete objasniti a vidim da vam nedostajem jer ja nemam vremena biti na PC puno,moram i raditi.
Imam staru barku,koja je u jako lošem stanju,i neisplativo je ponovo popravljati drvetom,preskupo je,nije napravljena od šperploče,nego je borovina i neki su djelovi od hrasta,a trebače i neko drvo promjenuti,jelovina,pa bi vas molio ako možete malo detaljnje napisati kako to da napravim kvalitetno.
Neki poznanik plastičar mi je predložio da prvo na barki ,pobrusim staru boju,a tako je napisao i josme,som,karamba i da nahrapavim drvo i da je to dovoljno po njima,i da se odma može početi plastificirati sa smolom(poliesterska)i staklenom vunom,i da nema potrebe prije toga ništa drugo raditi jer se smola kvalitetno
ljepi na sve,dok moj poznanik je rekao da prvo bi trebao to drvo nečim preči,neču više upotrebljavat riječ prajmer,primer nego temeljni premaz,
da je to potrebno napraviti da bi se smola kvalitetno primila za drvo.
Sad sam u dilemi,po vama netreba nijedan temeljni premaz ,dok kolega mi predlaže za temeljni premaz,razrijediti smolu sa ..... i sa time prvo preči po drvetu
ili neki drugi temeljni premaz ....,.....,...., da bi drvo bolje upilo taj temeljni premaz i kvalitetnje bi se smola kasnje ljepila na to dok po nekim od vas to nije potrebno,smola se ljepi za sve !
Da ne zaboravim,isto tako ,rekao mi je da kad se staklena vuna slaže na barku,da prvo namažem drvo smolom,pa kasnje s.vuna ,pa ponovo dlakastim valjkom sa smolom i da na kraju da mi je potreban metalni valjak za izbacivanje zraka ,a ne taj dlakasti valjak sa kojim sam mazao smolu .
Hvala unaprijed na bilo kakvim savjetima,možda sam negdje nešto pogrešno ili nerazumljivo napisao,jer ovo tipkam na brzinu ,evo spremam se iči na more ova dva dana ,pa onda na posao.
Nadam se da če biti što ribe :thumbup:
Avatar
gajba pive
Korisnik baniran
 
Postovi: 17
Pridružen/a: 23. 03. 2010. (20:18)
Lokacija: Karlovac-Crikvenica

Re: Plastificirani drveni brod

PostPostao/la piškera » 01. 05. 2010. (12:59)

Kako nema,evo ti pod LIFESTYLE imaš NAUTIKA,te na strani br. 10,na samom dnu !!!!
...riči dide mog:upamti zauvik da u njima vire ni,nisu oni ka i mi ...
Avatar
piškera
Member
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 17. 07. 2008. (11:03)
Lokacija: Šibenik
Vrsta ribolova: profesionalni

Re: Plastificirani drveni brod

PostPostao/la josme » 01. 05. 2010. (14:04)

gajba pive je napisao/la:pozdrav josme
Vidim da ti se pridružio i kolega som,karamba ,pa se pitam žašto se oni nisu javili na ovoj temi ,ili još ko od članova ?
Pošto neke stvari u radu oko stakloplastike su mi nepoznate ,pa bi vas molio ako mi neke stvari možete objasniti a vidim da vam nedostajem jer ja nemam vremena biti na PC puno,moram i raditi.
Imam staru barku,koja je u jako lošem stanju,i neisplativo je ponovo popravljati drvetom,preskupo je,nije napravljena od šperploče,nego je borovina i neki su djelovi od hrasta,a trebače i neko drvo promjenuti,jelovina,pa bi vas molio ako možete malo detaljnje napisati kako to da napravim kvalitetno.
Neki poznanik plastičar mi je predložio da prvo na barki ,pobrusim staru boju,a tako je napisao i josme,som,karamba i da nahrapavim drvo i da je to dovoljno po njima,i da se odma može početi plastificirati sa smolom(poliesterska)i staklenom vunom,i da nema potrebe prije toga ništa drugo raditi jer se smola kvalitetno
ljepi na sve,dok moj poznanik je rekao da prvo bi trebao to drvo nečim preči,neču više upotrebljavat riječ prajmer,primer nego temeljni premaz,
da je to potrebno napraviti da bi se smola kvalitetno primila za drvo.
Sad sam u dilemi,po vama netreba nijedan temeljni premaz ,dok kolega mi predlaže za temeljni premaz,razrijediti smolu sa ..... i sa time prvo preči po drvetu
ili neki drugi temeljni premaz ....,.....,...., da bi drvo bolje upilo taj temeljni premaz i kvalitetnje bi se smola kasnje ljepila na to dok po nekim od vas to nije potrebno,smola se ljepi za sve !
Da ne zaboravim,isto tako ,rekao mi je da kad se staklena vuna slaže na barku,da prvo namažem drvo smolom,pa kasnje s.vuna ,pa ponovo dlakastim valjkom sa smolom i da na kraju da mi je potreban metalni valjak za izbacivanje zraka ,a ne taj dlakasti valjak sa kojim sam mazao smolu .
Hvala unaprijed na bilo kakvim savjetima,možda sam negdje nešto pogrešno ili nerazumljivo napisao,jer ovo tipkam na brzinu ,evo spremam se iči na more ova dva dana ,pa onda na posao.
Nadam se da če biti što ribe :thumbup:

Pošto sam prozvan u kontekstu "rekao je" iako u ovom topicu nigdje nema mojeg posta niti mojih komentara,red je da ti odgovorim iako si već sam sebi odgovorio u svom postu(pogledaj označeno).Za ovo,temeljni premaz i prajmer ne postoji.To neki smatraju prvi premaz smole koji se stavlja na podlogu i na to se nanosi dalje mat i tako slojevito dalje.Ima plastičara koji taj prvi premaz ostave 24 sata pa neki smatraju da je to prajmer ili temeljni premaz a to nije točno.To je samo prvi sloj smole i sve ono ostalo što smo već rekli u topicima za plastične brodove i dalje stoji.Nadam se da sam ovo razjasnio.
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: Plastificirani drveni brod

PostPostao/la Pape » 01. 05. 2010. (21:46)

josme je napisao/la:Za ovo,temeljni premaz i prajmer ne postoji.To neki smatraju prvi premaz smole koji se stavlja na podlogu i na to se nanosi dalje mat i tako slojevito dalje.Ima plastičara koji taj prvi premaz ostave 24 sata pa neki smatraju da je to prajmer ili temeljni premaz a to nije točno.To je samo prvi sloj smole i sve ono ostalo što smo već rekli u topicima za plastične brodove i dalje stoji.Nadam se da sam ovo razjasnio.


... aaaaa, tu si se sakrija Gajba.... ;)
evo ovo šta ti je Josme reka to ti je to....i to nije nikakva filozofija.....to šta si spomenija čelićni valjak za istisnit zrak...je to je dobro napravit...ali je baza u tome da ni sa njim nečeš baš uspit istisnit sav zrak...uvik ostaju sitni mikroskopski balunčići zraka, osim kad bi kod plastificiranja broda cili brod ugura u vakum komoru i tamo pustija da se osuši...tada bi ima skoro 100% upijanje smole u vunu, i skoro 100% bi izvuka zrak iz smole... naravno pri tom bi ima i do 50 % veću čvrstoću laminata... ali to su sad svemirske stvari.... bitnije je na kraju balade(plastificiranja) šta bolje zaštitit tu plastiku od vanjskih utjecaja....
...i naravno smola ljepi za sve,osim onih svari koje je Josme tamo u plastičnim brodovima nabroja, s tim da bi ja nadoda i da ne ljepi za nijedan materijal koji je vlažan, jer smola jednostavno ne trpi vlagu,.....dakle, jednostavno rečeno, bitno je dobro pripremit površinu brušenjem...
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Plastificirani drveni brod

PostPostao/la zore70 » 07. 05. 2010. (22:37)

I nije dosta samo površinu drva pripremit brušenjem...ima tu još toga prije laminiranja...
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: Plastificirani drveni brod

PostPostao/la Pape » 07. 05. 2010. (22:49)

zore70 je napisao/la:I nije dosta samo površinu drva pripremit brušenjem...ima tu još toga prije laminiranja...


.... kao naprimjer?..... jel udrit prajmer?.... :lol:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Plastificirani drveni brod

PostPostao/la zore70 » 07. 05. 2010. (22:54)

Pape je napisao/la:
zore70 je napisao/la:I nije dosta samo površinu drva pripremit brušenjem...ima tu još toga prije laminiranja...


.... kao naprimjer?..... jel udrit prajmer?.... :lol:


Aha,prajmer u obliku Karlovačkog...Beksa...Stele..

Neman volje sad pisat,ionako kad nešto kažeš šta je ispravno dobiješ da te poseru ....a od toga neki jako lipo žive i ne razbacuju se savjetima...nego čekaju svoju priliku...

Aj mi nađi forum di odvjetnici dile mujta savjete ili likari ili...

I još mi izvriđalo moju livu ruku u onemu filmu...e neš ne ,nebu mene niko jebal:angel:
Albert Einstein je svojevremeno izjavija: "samo su dvije stvari beskrajne: svemir i ljudska gupost...ali za svemir nisam siguran"
PRIJATELJI SU BRAĆA KOJU SAMI IZABIREMO
Avatar
zore70
Old Senior Member
 
Postovi: 2455
Pridružen/a: 05. 08. 2008. (18:56)
Lokacija: PODSTRANA
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: MARCO 810+VM MD704LH-200KS

Re: Plastificirani drveni brod

PostPostao/la Pape » 07. 05. 2010. (22:58)

zore70 je napisao/la:
Pape je napisao/la:
zore70 je napisao/la:I nije dosta samo površinu drva pripremit brušenjem...ima tu još toga prije laminiranja...


.... kao naprimjer?..... jel udrit prajmer?.... :lol:


Aha,prajmer u obliku Karlovačkog...Beksa...Stele..

Neman volje sad pisat,ionako kad nešto kažeš šta je ispravno dobiješ da te poseru ....a od toga neki jako lipo žive i ne razbacuju se savjetima...nego čekaju svoju priliku...

Aj mi nađi forum di odvjetnici dile mujta savjete ili likari ili...

I još mi izvriđalo moju livu ruku u onemu filmu...e neš ne ,nebu mene niko jebal:angel:



...paaaaa...imaš na te-ve...u obliku potrošačkog koda.... :angel:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Plastificirani drveni brod

PostPostao/la frenkki » 08. 05. 2010. (15:57)

Da bi se to poćelo upće plastificirat ,brod triba stat dosta vanka ,a svi znate kakav će izgledat kad se rasuši naravno da nije tu samo pobrusit i ajmo moja deri .Triba tu dosta tega zaćepit i obradit prije plastificiranja.Ja san to radija kitom od talka koji bi napravija , površina mora bit pripremljena tip-top.A ovo gori sve stoji :thumbup:
Avatar
frenkki
New Entry
 
Postovi: 98
Pridružen/a: 19. 04. 2010. (14:29)
Lokacija: Kaštela
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: ESTEOU 630, Perkins 50

Re: Plastificirani drveni brod

PostPostao/la mikula mali » 11. 03. 2012. (10:41)

Moze li mi netko reci posto je 1 kg obicne smole i 1m2 vune ?
Avatar
mikula mali
Member
 
Postovi: 134
Pridružen/a: 25. 02. 2012. (18:03)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Elan 490 i Mercury 5 2t

PrethodnaSljedeća

Natrag na Drveni brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.