Održavanje manje gajete

Drveni brodovi, ponos i povijest naše brodogradnje

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Održavanje manje gajete

PostPostao/la ginekol7 » 16. 07. 2021. (06:50)

Ma ne želim ja nikoga ubit u pojam. Dapače, drago mi je čuti ovako nešto. ALI, poznajem dosta ljudi koji se razumiju u brodove,drvo,motore...
Ono, baš "gente di mare" pa su odustali, digli ruke od drvenih brodova koje su imali i nabavili plastiku. U Starome Gradu je duga tradicija paljenja isluženih drvenih brodova užežin sv. Mikule. Ta je tradicija čak duža od one u Komiži!!! Ima spremnih desetak i nisu svi isluženi, niti blizu.
Ne želim da se netko zaleti, istroši financijski i fizički (psihički) razočara i digne ruke od svega. A ja gledam sa strane i mislim "zna sam ja to".
Ovako mogu reć " A šta sam ti ja reka".
Avatar
ginekol7
Member
 
Postovi: 490
Pridružen/a: 22. 04. 2016. (07:38)
Lokacija: Stari Grad, otok Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka, Yamaha 25 high trust

Re: Održavanje manje gajete

PostPostao/la josey » 16. 07. 2021. (08:30)

a cuj, svi koji su imali ili imaju drveni brod, i vecina onih koji imaju plasticni brod znaju da je drvo i plastika neusporedivo.
2-3 000e nisu veliki novci, ako covik misli da moze i da mu nece bit problem, neka kupi i proba, ako nista drugo bar ce se naucit radit oko piture i naucice brusit i kitavat.
ako vidi da ne ide, ne ide, al bar moze rec proba san.
ja san isto od onih koji vole sami probat.

ovo za paljenje drvenih brodova znam, i to je po meni jedini ispravan nacin "sahrane" drvenog broda, i jedna ljepa tradicija koju bi svakako trebalo zadrzat.
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2110
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Održavanje manje gajete

PostPostao/la legi » 08. 08. 2021. (15:18)

Ako nisi svaki dan po barci, ako ne ideš u ribe, ako ne znaš pinel držat u ruci, ne kupuju drvo... ali ako imaš ljubavi i strpljenja za drveni brod, naučit ćeš, a brod ti to vrati...
Ne lovim lignje
Avatar
legi
Old Senior Member
 
Postovi: 2629
Pridružen/a: 12. 06. 2008. (11:36)
Lokacija: Krk
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: 2 drvene barke-torpedo i scam

Prethodna

Natrag na Drveni brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.