latinsko jedro na barci s kabinom i natkabinom

Drveni brodovi, ponos i povijest naše brodogradnje

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: latinsko jedro na barci s kabinom i natkabinom

PostPostao/la štrop » 23. 07. 2009. (18:39)

Evo ti broj: 099-2128-830, Josip, nazovi ga i dogovori se on ti je u Dugopolju, za za onog u Šibeniku kažu da je nepouzdan, provijeri mi ono za butanu.
Avatar
štrop
New Entry
 
Postovi: 39
Pridružen/a: 28. 05. 2009. (15:13)
Lokacija: dubrovnik

Re: latinsko jedro na barci s kabinom i natkabinom

PostPostao/la štrop » 28. 07. 2009. (17:24)

cuvitar je napisao/la:naša si dvojicu?!
svaka cast... :)
nego, reci mi jel bi moga poslat kontakt (moze i na pm) da se raspitan, da ne gnjavin mater (ako mi se uklopi u financijsku konstrukciju ;))?
naravno... prije se ti zapiši, da ne uletin priko reda prije tebe. :)

Sve san dozna, ja moga šijen sam, žutac ti je uvoz iz rusije, naša duga resa je propala kao i sve u državi. Cijena u zagrebu u veleprodaji je 13 kn za metar dužni 1,60 širina, kupio sam ga u splitu kod ilije ivande 250 g/m2 košta 33 kn dužni metar isto ruski.
od čeka ćeš ka ti šit ?
Avatar
štrop
New Entry
 
Postovi: 39
Pridružen/a: 28. 05. 2009. (15:13)
Lokacija: dubrovnik

Re: latinsko jedro na barci s kabinom i natkabinom

PostPostao/la cuvitar » 30. 07. 2009. (09:00)

E, ja san ti zva ovoga u Dugopolje, i kaže da može koštat oko 500 - 800 EUR, da žutac košta oko 50-ak kuna za m dužni. I bude gotovo za par dan. jedino šta triba žutac prvo namočit 2 dana u vodu, pa onda osušit i tek tad se more radit s njin (jer se inače kasnije deformira kad se smoči).

A di je Ivanda u Splitu? Ja san ga bi naša u Švori doli iza Gospe od Zdravja, isto okolo 36 ili 39 kn/m dužine, a širina je mislin metar ipo. od tad još nisan stiga poć doli, ali morat ću ovih dan.

Jedino me sad još zanima koliko bi uze ovi u dugopolje za ruke ako bi mu ja doni materijal, i opra ga i osuši, znači - samo skrojit i sašit...

nego... još me jedna stvar muči... moje staro idro je bilo puno tanje i laganije nego žutac. i materijal mi sliči na onu robu šta se učine blazinja od nje (ono unutra, di je perje ili spužva). I kažu mi da je ti materijal puno čvrst, čak i u rangu sa žutacon. jesi možda čuja od koga za to šta?
Avatar
cuvitar
Member
 
Postovi: 116
Pridružen/a: 15. 06. 2009. (11:22)
Lokacija: Split-Solin (povremeno Šolta)
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: drvena pasara, bez kabine. Farymann 6ks, zrak

Re: latinsko jedro na barci s kabinom i natkabinom

PostPostao/la štrop » 31. 07. 2009. (11:53)

Da, čuo sam, ti ti je inlet, prije nije bilo izbora pa su se ljudi snalazili kako su znali, to se nemeže usporedit sa butanom, zovi IVANDA COMMERCE Nazorov prilaz 10, okola starog stadiona, tel.395-302,mob:098-823-319, rade dvokratno, dužni metar 33 kn, širina 160, skupljanje po širini oko 8%, a po dužini oko 12%, ja upravo sad močin i mirin, svoga sam nacrtao na betonu pa kad mi se osuši krojin sam i šijen. Argola u zadru dala mi je ponudu za dakron 180 g/m2, po mom nacrtu oko 900 eura, to je previše, ja ću ga sašit za tri dana i obrubit konopon po starinsku, inače oni su rekli da to ne rade, i naravno butanu mogu sam popravljat i prekrajat za razliku od dakrona za kojeg treba poseban stroj za šivanje.Sad pokušavam iznač rješenje kako ga impregnirat i sa čime, laneno ulje ili goveđi loj sa voskom ili neznam što je najbolje. Moraš obavezno ušit pojačanja na oko 70 cm, po širini fileta da ti bude jače,
Avatar
štrop
New Entry
 
Postovi: 39
Pridružen/a: 28. 05. 2009. (15:13)
Lokacija: dubrovnik

Re: latinsko jedro na barci s kabinom i natkabinom

PostPostao/la Mali Dabar » 24. 08. 2009. (08:29)

Može na brod sa kabinom i natkabinom Latinsko idro. Evo dvije slike:
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: latinsko jedro na barci s kabinom i natkabinom

PostPostao/la Mali Dabar » 24. 08. 2009. (08:32)

Druga slika :
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: latinsko jedro na barci s kabinom i natkabinom

PostPostao/la kapetankuka » 31. 08. 2009. (13:22)

Mali dabar, molim te mozes li ponovno staviti slike jer se ne otvaraju? Hvala
Avatar
kapetankuka
New Entry
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 29. 06. 2009. (14:44)

Re: latinsko jedro na barci s kabinom i natkabinom

PostPostao/la kapetankuka » 31. 08. 2009. (13:26)

Ipak smo otvorili slike.Pretpostavljam da su barke u lučicama u Murteru ili Tisno rado bi pogledao u živo.
Avatar
kapetankuka
New Entry
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 29. 06. 2009. (14:44)

Re: latinsko jedro na barci s kabinom i natkabinom

PostPostao/la keglbajs » 31. 08. 2009. (14:38)

Mali Dabar je napisao/la:Može na brod sa kabinom i natkabinom Latinsko idro. Evo dvije slike:

ajme ljepoteeee. nemogu si pomoći i stalno se vračam i otvaram stranu. jel može još koja slika broda?
Avatar
keglbajs
New Entry
 
Postovi: 50
Pridružen/a: 03. 01. 2009. (14:06)
Lokacija: zagreb - maksimir
Tip plovila: Dalmatinka 1984, tohatsu cvajo 10 ks.

Re: latinsko jedro na barci s kabinom i natkabinom

PostPostao/la Mali Dabar » 31. 08. 2009. (20:15)

Brodovi se nalaze u Tisnome.
Ovaj prvi je novogradnja i prodaje se ,ima oglas na njuškalu.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: latinsko jedro na barci s kabinom i natkabinom

PostPostao/la keglbajs » 01. 09. 2009. (10:36)

Mali Dabar je napisao/la:Brodovi se nalaze u Tisnome.
Ovaj prvi je novogradnja i prodaje se ,ima oglas na njuškalu.

raskopao sam cijelo njuškalo, mornar net i ostale oglase, upisao drveni brod, drvena, gajeta ... ništa :Craying43: :Help25:
Avatar
keglbajs
New Entry
 
Postovi: 50
Pridružen/a: 03. 01. 2009. (14:06)
Lokacija: zagreb - maksimir
Tip plovila: Dalmatinka 1984, tohatsu cvajo 10 ks.

Re: latinsko jedro na barci s kabinom i natkabinom

PostPostao/la cuvitar » 04. 09. 2009. (08:20)

štrop je napisao/la:Da, čuo sam, ti ti je inlet, prije nije bilo izbora pa su se ljudi snalazili kako su znali, to se nemeže usporedit sa butanom, zovi IVANDA COMMERCE Nazorov prilaz 10, okola starog stadiona, tel.395-302,mob:098-823-319, rade dvokratno, dužni metar 33 kn, širina 160, skupljanje po širini oko 8%, a po dužini oko 12%, ja upravo sad močin i mirin, svoga sam nacrtao na betonu pa kad mi se osuši krojin sam i šijen. Argola u zadru dala mi je ponudu za dakron 180 g/m2, po mom nacrtu oko 900 eura, to je previše, ja ću ga sašit za tri dana i obrubit konopon po starinsku, inače oni su rekli da to ne rade, i naravno butanu mogu sam popravljat i prekrajat za razliku od dakrona za kojeg treba poseban stroj za šivanje.Sad pokušavam iznač rješenje kako ga impregnirat i sa čime, laneno ulje ili goveđi loj sa voskom ili neznam što je najbolje. Moraš obavezno ušit pojačanja na oko 70 cm, po širini fileta da ti bude jače,


Štrop, evo sad ću ić u Ivande. Čuo sam se s njim na telefon, kaže da je taj šta si ti uzeo oko 300g/m2. Inače kad sam ga pitao za žutac, onda mi je prvo rekao da ima 2,60 m širine i da košta oko 20 i nešto kuna, ali da to nije za idro. Onda mi je reka taj šta si ti uze, ali da se to zove keper. sad san malo zbunjen... Svejedno san mislija uzet taj ka i ti. jesi ti radio šta, jel valja materijal išta?

e, i zašto ga impregnirat? moje staro idro nije bilo ničim impregnirano... jel impregnaciju mnisliš radi "puštanja" zraka ili radi toga da se ne nasupa vode/mora?

pozdrav!
/z.
Avatar
cuvitar
Member
 
Postovi: 116
Pridružen/a: 15. 06. 2009. (11:22)
Lokacija: Split-Solin (povremeno Šolta)
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: drvena pasara, bez kabine. Farymann 6ks, zrak

Re: latinsko jedro na barci s kabinom i natkabinom

PostPostao/la Mali Dabar » 04. 09. 2009. (21:01)

Falija sam,slike su iz porta u Betini.
Evo sada sam bio na Njuškalu,pogledaj pod plovila,traženi pojam upiši Gajeta Betinska i izbaci ti taj brod,ima još par krasnih gajeta. Evo i slike s Njuškala:
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: latinsko jedro na barci s kabinom i natkabinom

PostPostao/la keglbajs » 05. 09. 2009. (09:02)

hvala :thumbup:
Avatar
keglbajs
New Entry
 
Postovi: 50
Pridružen/a: 03. 01. 2009. (14:06)
Lokacija: zagreb - maksimir
Tip plovila: Dalmatinka 1984, tohatsu cvajo 10 ks.

Re: latinsko jedro na barci s kabinom i natkabinom

PostPostao/la štrop » 14. 09. 2009. (18:49)

cuvitar je napisao/la:
Štrop, evo sad ću ić u Ivande. Čuo sam se s njim na telefon, kaže da je taj šta si ti uzeo oko 300g/m2. Inače kad sam ga pitao za žutac, onda mi je prvo rekao da ima 2,60 m širine i da košta oko 20 i nešto kuna, ali da to nije za idro. Onda mi je reka taj šta si ti uze, ali da se to zove keper. sad san malo zbunjen... Svejedno san mislija uzet taj ka i ti. jesi ti radio šta, jel valja materijal išta?

e, i zašto ga impregnirat? moje staro idro nije bilo ničim impregnirano... jel impregnaciju mnisliš radi "puštanja" zraka ili radi toga da se ne nasupa vode/mora?

pozdrav!
/z.

U, ja ti sa mojin jidrin naveliko, po najvećin maestralunima i burinetima, lantina se iskrivi samo što ne pukne i sve škripje, kad je dobar vitar ide pet-šest mija, škarmi umoru, ali ću ga izmirit točno sa gps-om. Inače kako mi je barka dosta teška nisam trebao stavljat dodatne težine. Da platno je 300 g/m2, i prelipo je za ga vidit jer kad se napuše prilagodi se, i malo se rastegne to mu je mana u odnosu na dakron, tako da je možda i koji kvadrat veći to vidim po mirama. E sad, na betunu kad sam ga nacrta bilo je 17,3 m2, a ja kupio 30 m2 i vrlo malo mi je ostala, mislio sam bit će mi i za flok ali morat ću još malo kupit. Inače sam sam ga šio, malo sam se namučio dok sam naštelovao makinu, kupio sam novu u lidla mislim lavria neka marka njemačka, a konce tanko ribarsko, iskreno nisam se nadao, ali sve je ispalo super. Najviše vrimena sam izgubi za podrub od konopa jer san ga opši po bumu i uz lantinu naruke sa malo debljim koncen. Da impregnacija da manje upija vodu, ali nema potrebe, a kad bi se to i radilo trebalo bi kupit neko specijalno sredstvo za šatore na bazi voska kako su mi objašnjavali, ali to je dosta skupo i mišljenja sam nepotrebno, ni stara jedra nisu bila sa ničim impregnirana.
Javi kako ti ide, ako ćeš naše peliško poslat ću ti nacrt, ono je za malo veće vitrove i lakše se okreće u orcu za razliku od mureterskoga idra.
Avatar
štrop
New Entry
 
Postovi: 39
Pridružen/a: 28. 05. 2009. (15:13)
Lokacija: dubrovnik

PrethodnaSljedeća

Natrag na Drveni brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.