Plastificirana barka i trula rebra

Drveni brodovi, ponos i povijest naše brodogradnje

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Plastificirana barka i trula rebra

PostPostao/la gajeta1938 » 18. 12. 2019. (19:12)

pozdrav ekipo,gledam brod na slikama i sta reci nego svaka cast coviku...nego ovako pitanja imam brdo pa pokusavam malo pomalo dobiti neke odgovore,zanima me kako si rjesio problem sa rebrima,vidim da su dobro truli i nikakvi a imam istu takvu situaciju ,imam gajetu 8.5m plastificirana je ali rebra su unutra mrtva pa kakvo rjesenje mi predlazete da to skinem za liste...hvala ekipo i mirno more :D
fali more drž se za jaja...
Avatar
gajeta1938
New Entry
 
Postovi: 14
Pridružen/a: 13. 08. 2018. (16:15)
Lokacija: istra
Tip plovila: gajeta 8.50

Re: Obnova Gradac 580 - Damor 580

PostPostao/la el passo » 21. 12. 2019. (19:15)

Kriva tema ti je za to pitanje. Ovo je brod izrađen od armiranog poliestera. Neznam da li je tvoj brod plastificiran radi davanja još koje godine života prije " rezališta" ili radi smanjenja troškova održavanja. Suprotno uvriježenom mišljenju da plastificirani brod ne treba održavati...on traži stalni nadzor. Ono što je najgore za plastificirani drveni brod je zadržavanje mora u santinama. Tako brod još brže propada. Veza između drva i poliestera je fizička i nije jaka ako se radi o klasičnom plastificiranju poliesterskom smolom. Najviše ovisi o vrsti drveta i o " sidrima" ako su uopće napravljena. Micanje rebara kakva god bila prestavlja opasnost da se cijela konstrukcija raspadne. Micanje rebara pa plastificiranje unutarnjeg dijela nema smisla jer imaš dva plastična trupa između kojih je trula tampon zona. U svakom slučaju bilo kakav zahvat je neisplativa inavesticija
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Obnova Gradac 580 - Damor 580

PostPostao/la pan-54 » 21. 12. 2019. (19:40)

Gajeta 1938 Nisi pratio tekst i sadržaje prošlih stranica, pa si pobrkao stvari. Renovirati plastificiranu drvenu barku kojoj su istrunula rebra, nema smisla. Jednostavnije bi bilo izgraditi novu.
Avatar
pan-54
New Entry
 
Postovi: 22
Pridružen/a: 08. 01. 2012. (16:53)
Lokacija: Zagreb, Vodice
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Istranka, Tomos10


Natrag na Drveni brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.