Mala brodogradnja u drvu

Drveni brodovi, ponos i povijest naše brodogradnje

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Mala brodogradnja u drvu

PostPostao/la lupis » 30. 01. 2017. (14:49)

legi je napisao/la:Vidite kako se može....i nigdi plastike...tako rade i š panjolci i portugalci i talijani....samo malo volje i ljubavi prema tradiciji ...ja nisam protiv plastičnih brodova dapače imo bi i ja jednog...bio bi glup kad bi tome proturjecio..ali smo se previše odali pomodarstvu i brzom načinu života..konzumerizmu....evo u malom krku niče i treći trgovački centar...


Alooo...te prve dvi nacije koje nabrajaš su oplovile svit,ova treća je došla samo do afrike...,a i ta sa fejsbuka nije baš da su kasno počeli....Mi smo tada bili više za plutanje uz panj do prvog otoka...
Ne moremo ni rukometno igralište pretrčati više od 3x...
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Mala brodogradnja u drvu

PostPostao/la Mata047 » 02. 06. 2017. (19:32)

Evo da se malo ukljucim u temu. Po meni ce drveni brodovi uvijek imati onaj poseban gušt koja niti jedna plastika nemoze dati. Drveni se brodovi i danas u svijetu rade i vrlo dobro prodaju jer uvijek imaju svoje kupce. To su brodovi za cijeli život ako im se da malo pažnje sluziti ce nas dugo. Ja sam odrastao kao klinac uz drvene brodove pa od tuda i moja ljubav prema njima.
Avatar
Mata047
New Entry
 
Postovi: 27
Pridružen/a: 03. 06. 2016. (10:41)
Lokacija: Karlovac
Lokacija: Karlovac
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Kvarnerplastika Vega 450

Re: Mala brodogradnja u drvu

PostPostao/la jaglun » 25. 12. 2022. (18:34)

Da li kod nas još uvijek netko radi drvene kaiće, gajete ?
Ne obnovu, već novi brod? Unaprijed zahvaljujem ako netko zna i podijeli ovdje info
Avatar
jaglun
New Entry
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 31. 08. 2012. (19:56)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: gradac

Prethodna

Natrag na Drveni brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.