Pomoć oko procjene vrijednosti plovila

Drveni brodovi, ponos i povijest naše brodogradnje

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Pomoć oko procjene vrijednosti plovila

PostPostao/la el passo » 14. 10. 2016. (20:21)

Molim kolege forumaše koji se razumiju u drvene brodove da mi pomognu oko realne procjene jednog brodića. Slike nemam jer je u fazi završetka radova ali izgledati će kao ovaj na slici koju je Porer davno objavio na temi o drvenim brodovima. Po izgledu jednog i drugog možda je čak isti meštar u pitanju.

slika

Da bi procjena bila realnija staviti ću par podataka o plovilu. Dužina je 7m. Trup i nadgrađe su plastificirani. Nadgrađe odavno a trup sam ja plastificirao i u fazi je farbanja. Što se tiče mandira i rebara, sve je bilo zdravo osim najgornjeg sa svake strane koji je pobrao malo truleži. Motor je perkins 33 ks...biti će ugrađen nakon farbanja unutrašnjosti. Generalno je repariran. 0 sati nakon toga. Jedino što će trebati je pozabaviti se sa el. instalacijom koju treba napraviti na novo. Znači sve ostalo će biti uređeno.

Razlog zašto tražim procjenu je taj što je vlasnik teško bolestan i bliži se kraju svog životog puta. Novac od prodaje bi naravno pomogao obitelji. Mene je pripao zadatak prodaje broda a neznam koju cijenu da stavim. Znači treba mi neka cijena po kojoj bi se brod prodao bez da stoji mjesecima na oglasniku a sa druge strane da se ne ide u bescjenje. Bar da znam što reči obitelji.
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Pomoć oko procjene vrijednosti plovila

PostPostao/la lupis » 14. 10. 2016. (20:48)

Malo detalja si dao...,kao prvo kakav je Perkins,da nije IMR?...ako je ,to ti vridi uvrh glave do 3 nakon generalne ali da je sve tu,uključujući i tablu sa instrumentima điri,tlak,temperatura,napon...
Ako nema ništa od opreme ,goli brod sa penđerima koje ne treba minjat ,ako dobije 4-5 za sve može bit zadovoljan,a opet,može naletit i neki nadobudni mađar ili nijemac i dat 10.Ima takvih slučajeva ali rijetko.
Ja bi se toga riješio dok pluta kad bi se pojavio prvi sa 4000 eu...,zvuči surovo ali vrime ne ide u prilog ni gazdi ni takvom brodu,koji je Btw,jako lip za moj pojam... :wave:
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Pomoć oko procjene vrijednosti plovila

PostPostao/la el passo » 14. 10. 2016. (20:57)

Znam da ne ide u prilog i da se neće raditi o nekom velikom novcu. Instrument tablu ima samo je pitanje što od toga radi a što ne. Za model perkinsa neznam. Kad dovršim farbanje i napravim nadkabinu staviti ću par slika. Hvala :(
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Pomoć oko procjene vrijednosti plovila

PostPostao/la el passo » 16. 10. 2016. (16:46)

Vidim da se tema samo čita i da nema volje za nekim odgovorima. Nedavno je neko napisao da Lupis i ja ratujemo. Ako su mi takvi neprijatelji onda u biti ne i trebam prijatelje. Lupis hvala ti na odgovoru, ja sam pretpostavljao da bi cijena mogla biti tasko nešto kako si napisao ali sam htio biti siguran jer se ne razumijem u tržište drvenih plovila.

Može lock
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Pomoć oko procjene vrijednosti plovila

PostPostao/la porer » 16. 10. 2016. (17:41)

Pa šta da ti se napiše kad je Lupis sve elaborirao? Napisao je sve točno.
BTW barka sa slike trune na Delfinu na kraju piste, to je jedna velika i nepopravljiva šteta. Bila mi je najljepša barka u Puli.
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Pomoć oko procjene vrijednosti plovila

PostPostao/la lupis » 16. 10. 2016. (19:39)

Ja s nekim ratujem?Na forumu?!
:Muhahaha44:

Dobro...možda sam poslao neku malu elitnu postrojbu da obavi neku diverzijicu.,ali rat... :crazy:

Takvi brodovi (ovo je stvarno brod),su danas teški za procijeniti,jer realno,ako je sve ok,vrijedi puno ako pitate nekog tko to voli i ima love platit (normalno da vam taj to neće priznat prilikom pregovora),ako s druge strane ne mora vridit ništa ako nema ljudi koji će to kupit i ulagat.A takvih je sve manje!
Takvi brodovi traže stalna ulaganja.
Za 5000 eu možeš kupit Primorku sa Torpedom i sa par garnitura brtvi i karika plovit bezbrižno i bez ulaganja godinama.Tako da kome je samo do toga neće dat vise.

S druge strane,EU je puna ljudi koji bi kod nas voljeli u penziji kupiti staru kamenu kuću bez krova,zapušteni maslinik ili već imaju oboje i sad im fali još samo drvena barka...,začudili bi se šta sve stranci kupuju i koliko love su spremni uložiti u restauraciju...,nek baci oglas na net ali izvan HR..,ljudi vani prepoznaju(a imaju i nešto love u penziji) istinske vrijednosti za razliku od nas koji po evropi kupujemo plastične krame starije od ovog broda .
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115


Natrag na Drveni brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.