Pituravanje barke

Drveni brodovi, ponos i povijest naše brodogradnje

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Pituravanje barke

PostPostao/la luka » 04. 02. 2016. (20:47)

Mestri samo Vi vadite, ako ocete i na 6 mjeseci sto se mene tice. Kad bi se brodovi tako vadili kako Vi mislite to bi u skverove i brodogradilista bile liste cekanja do 2050. Napravite cink protektore da ih mozete molat iz vode, lako pristupacne, ne vozite balkove po 200000 dwt, pa lijepo kad dodje ljeto u kupaci i masku na glavu, klucic u ruku i malo vrece od ktrole... A ostale savjete za usis mora i kormilo ce te nac na internet, nemojte se patit bespotrebno. U ostalom barka ne mora imat ni unutrasnji motor, ni usis mora, ni kormilo, pa ni cink protektore.
Avatar
luka
Meštar kalafat
 
Postovi: 488
Pridružen/a: 25. 04. 2010. (23:42)
Lokacija: Bijela - Bokakorska
Lokacija: Djenova - Italija

Re: Pituravanje barke

PostPostao/la luka » 04. 02. 2016. (21:14)

I samo me nemojte optuzit da prodajem hempel, kao sto sam prodavao i west system. Njega sam uzeo kao najjeftiniju varijanti namjenske piture, malo skuplju nego ove za skura i vrata, a postojaniju on njih. A u ostalom poticem Hrvatsku privredu odakle je vecina forumasa, a nijesam kupio akcije u Hempel Umag. Daleko od toga da je Hempel najbolji.
Avatar
luka
Meštar kalafat
 
Postovi: 488
Pridružen/a: 25. 04. 2010. (23:42)
Lokacija: Bijela - Bokakorska
Lokacija: Djenova - Italija

Re: Pituravanje barke

PostPostao/la el passo » 22. 02. 2016. (18:20)

Ča je ofarbana ta barka ?
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Pituravanje barke

PostPostao/la groover » 22. 02. 2016. (19:25)

el passo je napisao/la:Ča je ofarbana ta barka ?


Još san u Zagrebu. Vadimo je u 5. misec.
Pita san ove stvari jer mislin kupit u Zg-u pituru jer ću uštedit koju stotku.
Jutros san uze tamo u Ts. color-a temeljni premaz za drvo( ispod vodene linije, Hempel underwater 26030).

Traži san ,za nadvodni dio, međupremaz i lak (hempalux). Rekla mi je žena šta tamo radi da uzmen 2komponentnu završnu boju------ali nisan na kraju ništa od toga uze jer mi je meštar dendo reka da 2komponentne boje nikako na jednokomponentne.
Na sajmu san uze od nostroma -nosač za pomoćni motor, danas ovaj temelj i pa 10 -ak gramofonskih ploča tako da moran napunit takujin (novčanik) za kupit pituru. :D

Kad bude posal stavit ćemo i koju sliku! :wave:
Dalmacijo...ka blistav cvijet...
Avatar
groover
New Entry
 
Postovi: 33
Pridružen/a: 30. 03. 2015. (13:25)
Lokacija: Blato na Korčuli/ Zagreb
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Drvena samogradnja 7,30m

Re: Pituravanje barke

PostPostao/la mik » 24. 02. 2016. (06:57)


'''I mogu javno potpisat ko vadi barku svake godine za pituravat, a s njom se ne bavi privrednim ribolovom ili slicno da se barka mnogo raubuje, rabota mu NE VALJA. Postovanje preporuka proizvodjaca, adekvatna vrsta piture, adekvatna priprema povrsine i mnogo tankih slojeva, kljuc uspjeha pituravanja barke.''

Ako govorimo od drvenima barkama , ovo je smijeh da ne budem grub.

Koristio ili ne, drvena barka je u moru skoro stalno, ( izuzev vremena sređivanja) pa jesu li vremenski utjecaji svugdje isti, sunce, kisa, itd........... Ovo je dovoljno da boja razlicito regira. Tako da generalna uputa proizvođaca za ovo ne postoji , ili ako je u najmanju ruku je smiješna.

Ponavljam govorim od drvenima barkama, za plastiku neznam


Sto se tice kopera prije 25 godina bio je tzv HIT koper iz Škvera, a naročito '' Baje'' koje su to prodavale. Danas ima i dalje isti taj koper ali i puno drugih .

Necu pametovat sta je bolje , jer najebo bi od rekla kazala, no znam da Rafello od Veneziani-a za drvene brodice odlično radi svoj posao. Ima cijenu koja je viša od nekih drugih proizvođaća ali tržiste je otvoreno i koliko je kome dubok džep.
Avatar
mik
Member
 
Postovi: 138
Pridružen/a: 27. 03. 2009. (14:01)
Lokacija: Klimno, Šilo, Vrbnik, Crikvenica
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Fortis 590 fisher

Re: Pituravanje barke

PostPostao/la borro » 25. 09. 2019. (09:45)

Ekipa, zna li tko gdje ima u ZG za kupiti International Original ili Woodskin lak? Ili ako ima koja dobra duša da mi uzme jedan Original iz Boltana i pošalje mi za Karlovac, busom ili bilo kako. (ne mora baš najskuplja varijanta HP-a, DHL-a ili slično).
0992181344

:thumbup: :wave:
Chuck Norris Approved
Avatar
borro
Old Senior Member
 
Postovi: 2692
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (11:21)
Lokacija: Karlovac-Rovanjska
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: deplasmanac Zampieri mare iz 1976g. + VP2002

Prethodna

Natrag na Drveni brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: Panker123 i 3 gostiju.