Drvena gajeta u West Systemu

Drveni brodovi, ponos i povijest naše brodogradnje

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Drvena gajeta u West Systemu

PostPostao/la riberer » 06. 02. 2015. (13:55)

Čuo sam se maloprije ponovo sa dendom i potvrdio mi je njegovu prvotnu namjeru sa kojom se slažem u potpunosti a u sažetku ju je napisao i Zore:
zore70 je napisao/la:Otvaranje ili poticanje na organiziranje križarskih ,osvetničkih ili sličnih pohoda od mene ili bilo kojeg forumaša mi nije bio niti će bit cilj boravka ovdi.

Zatvaram ponovo temu, nadajući se da je neće više nitko forsirati, a daljnji razvoj ovisi o puno stvari, no kako sam već rekao, to nije u našoj nadležnosti.
Meštar dendo nije ovime napustio forum, samo je, silom prilika, postao oprezniji (sada će slikati samo gro-planove svojih uradaka ;) ) ,jer se nečija muka, bez obzira o tome da li se radi o "globalizaciji informacija, umjetničkom viđenju, renderima ili ne", ne može i ne smije samo tako prisvajati. Ozbiljni ljudi, puno ozbiljniji i od mene i od velike većine forumaša, kada, na primjer, napišu neku knjigu, stave sve izvore kojima su se koristili u njezinu stvaranju. To smatram pozitivnim, jer napisati knjigu sa osvrtom na sve izvore koje su se koristili nije ni u kom slučaju kopiranje, nego samo unapređenje i poboljšanje nečijih radova koji su se dogodili u prošlosti. To i je ono što čovječanstvo gura naprijed.

Bez obzira na komentare, od kojih je neke doista bolje ni ne čitati (slika), jer nisu ništa drugo, nego ono što dendo ne bi htio, smatram da je puno toga moglo proći i puno bezbolnije, ako ne i bezbolno, jer "hladnoća" internetskog komuniciranja često dovodi do zanemarivanja onog osnovnog, a to je da i sa druge strane postoji neko živo biće i to ne bilo kakvo, radi se o čovjeku. O čovjeku koji ima svoj životni put, svoje muke i radosti, probleme i veselja koja je spreman podijeliti sa nekim, jer ... jadan je onaj koji svoju radost nije u stanju podijeliti sa drugim i koji je sam sebi dovoljan. Ta radost može biti danas lijep dan, ulovljena riba, susret sa prijateljem, sutra neki izlet ili okupljanje oko peke, ali radost je i stvaranje.

Radost stvaranja je u dendovom slučaju narušena i moramo poštovati njegovu odluku, hoće li biti volje, od strane koja je sve to (namjerno ili ne) pokrenula, vidjeti ćemo (ili nećemo) baš na ovim stranicama.
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7118
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: Drvena gajeta u West Systemu

PostPostao/la luka » 06. 02. 2015. (16:53)

golum je napisao/la:
luka je napisao/la: E vidis kad kafe kuvarice, portiri, menadzercici po ovom forumu racunaju propele, vrse marinizacije motora, mjere saosnosti, lijece osmoze i.kojekakve ostale gluposti i jos na to zaradjuju, e onda mogu i ja stavit komentar kakov ocu, jer nemam nikakve koristi od njega, a mozda volim i bit kontra svih Vas.

Inžinjeru sve si rekao.


Gospodine Golum, cestitam uspjeliste da me isprovocirate i izvedete iz takta, to je bio jedini Vas cilj, niste Vi krivi sto sam planuo na Vase rijeci. Ne mrzim Vas, ni bilo koga drugog, vise sam ljut na sebe sto Vas nijesam ignorirao. I nijesam kontra svih sa ovog foruma, nego sam kontra onih koji se hrane s onom nek komsiji crkne krava. I s ovim zavrsavam.
Avatar
luka
Meštar kalafat
 
Postovi: 488
Pridružen/a: 25. 04. 2010. (23:42)
Lokacija: Bijela - Bokakorska
Lokacija: Djenova - Italija

Re: Drvena gajeta u West Systemu

PostPostao/la el passo » 06. 02. 2015. (17:48)

Očeš, nečeš i tvoj je post provokacija a golum ti je samo odgovorio u stilu kojim si napisao prethodni post.

Dendo, nadam se da češ uspješno riješiti problem koji ti je nastao :thumbup:
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Drvena gajeta u West Systemu

PostPostao/la PanPan » 06. 02. 2015. (18:09)

Nije njegov post provokacija nego je pokaza lokalnin forumskin svaštarošima i fušerima koji do jučer nisu znali cimu zavezat, a danas su veliki serviseri plovila di in je misto.

Bravo luka, bia i osta veliki meštar! :thumbup: :thumbup: :thumbup:

luka je napisao/la:E vidis kad kafe kuvarice, portiri, menadzercici po ovom forumu racunaju propele, vrse marinizacije motora, mjere saosnosti, lijece osmoze i.kojekakve ostale gluposti i jos na to zaradjuju, e onda mogu i ja stavit komentar kakov ocu, jer nemam nikakve koristi od njega, a mozda volim i bit kontra svih Vas.
Avatar
PanPan
New Entry
 
Postovi: 83
Pridružen/a: 20. 11. 2014. (00:20)
Lokacija: Slatine, Republika Dalmacija
Vrsta ribolova: rekreativni

Re: Drvena gajeta u West Systemu

PostPostao/la porer » 06. 02. 2015. (18:42)

Dajte ljudi spustite se na zemlju!!!
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Drvena gajeta u West Systemu

PostPostao/la astromaks » 06. 02. 2015. (19:21)

ima li tu kakvih oklada , plavi -crveni -bili -zuti????
Avatar
astromaks
Member
 
Postovi: 499
Pridružen/a: 14. 01. 2009. (17:06)
Lokacija: otok pag
Lokacija: novalja
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: drvena barka 7,20m

Re: Drvena gajeta u West Systemu

PostPostao/la Inshoma » 06. 02. 2015. (19:46)

Lokotiraj.
Avatar
Inshoma
Member
 
Postovi: 329
Pridružen/a: 21. 12. 2010. (19:36)
Lokacija: Pula

Prethodna

Natrag na Drveni brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.

cron