Drvene barke - slike

Drveni brodovi, ponos i povijest naše brodogradnje

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Drvene barke - slike

PostPostao/la Dido » 23. 07. 2014. (22:36)

morski psić je napisao/la:Jako lipa barka. Moga bi se vlasnik malo više potruditi oko vodne linije, puno bi ljepše izgledala.


Da zaista je i lijepa i stvorena za guštanje.
Prve slike su od lani (Dugi Otok i Ilovik) kad smo doplovili iz Splita, a prilažem baš današnje sa kupanja pa me zanima da li je vodena linija sada bolja?
Ako je i dalje neki savjet koji mi može koristiti slobodno mi pošalji poruku, da ne nastavljamo u ovoj rubrici koja je ipak posvećena slikama drvenih barki.
Na kraju krajeva ne živiš daleko pa na proljeće slobodno povuci bolju vodenu liniju ;)
te zatim popijemo jednu dobru Malvaziju.

slika
slika
Avatar
Dido
New Entry
 
Postovi: 14
Pridružen/a: 21. 07. 2014. (20:33)
Lokacija: Poreč
Tip plovila: Drvena Pasara sa kabinom

Re: Drvene barke - slike

PostPostao/la morski psić » 23. 07. 2014. (23:28)

Ova je savršena. Ali isto me moreš pozvati kad je budeš vadija. Moren ti mišati pituru. Malvazija obavezna. :Drink27:
Avatar
morski psić
Member
 
Postovi: 278
Pridružen/a: 02. 02. 2014. (14:46)
Lokacija: pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara s kabinom 6,5m , perkins 33ks.

Re: Drvene barke - slike

PostPostao/la piškera » 24. 07. 2014. (07:26)

Gledam slike iz Murtera,pa sam se sitija jednog mog koji mi je priča kako mu je dida naručiva leuta,a imali su posjed tj. veliku obradivu zemlju na Kornatu.
Doša je u škver,sad ovi pitaju,koliki brod,šta ,kako,di,...a on će: "Oću da u njega stane:tovar,masline i drva,ništa me drugo nije briga" !!!
Naravno ljudi napravili leuta od 9m,stoji ka tenk.
U svakom slučaju predivne slike,ali strah me budućnosti,sve se minja.Pozdrav
...riči dide mog:upamti zauvik da u njima vire ni,nisu oni ka i mi ...
Avatar
piškera
Member
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 17. 07. 2008. (11:03)
Lokacija: Šibenik
Vrsta ribolova: profesionalni

Re: Drvene barke - slike

PostPostao/la legi » 24. 07. 2014. (12:36)

ima nas i ne damo se,nedamo drvene brode,Dido dobrodošao u klub,barka ti je prekrasna :thumbup:
Ne lovim lignje
Avatar
legi
Old Senior Member
 
Postovi: 2629
Pridružen/a: 12. 06. 2008. (11:36)
Lokacija: Krk
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: 2 drvene barke-torpedo i scam

Re: Drvene barke - slike

PostPostao/la Dido » 24. 07. 2014. (15:36)

morski psić je napisao/la:Ova je savršena. Ali isto me moreš pozvati kad je budeš vadija. Moren ti mišati pituru. Malvazija obavezna. :Drink27:


Bilo bi mi drago da zahvaljujući ovom forumu koji već 2 godine pratim kao gost steknem poznanstva za popit Malvaziju, a bome i za naučit ponešto o piturivanjima, popravcima, barkama i moru - prihvaćam Tvoju ponudu :Drink27:

legi je napisao/la:ima nas i ne damo se,nedamo drvene brode,Dido dobrodošao u klub,barka ti je prekrasna :thumbup:


Hvala na dobrodošlici... baš kako si napisao ... svi su me odgovarali ... ali za sada sam skupio mnogo sretnih trenutaka i guštanja.
Nedamo se, i nedamo drvene brodove.

piškera je napisao/la:Gledam slike iz Murtera,pa sam se sitija jednog mog koji mi je priča kako mu je dida naručiva leuta,a imali su posjed tj. veliku obradivu zemlju na Kornatu.
Doša je u škver,sad ovi pitaju,koliki brod,šta ,kako,di,...a on će: "Oću da u njega stane:tovar,masline i drva,ništa me drugo nije briga" !!!
Naravno ljudi napravili leuta od 9m,stoji ka tenk.
U svakom slučaju predivne slike,ali strah me budućnosti,sve se minja.Pozdrav


Piškera, eto spominješ taj čarobni Murter, spominješ strah od budučnosti, ali ja bih se prvo posvetio prošlosti pa me ohrabruješ da otvorim novu temu - Betinska pasara u potrazi za svojim Stvoriteljemm , (da se "maknem" s ove teme , koja je prije svega posvećena slikama drvenih brodova),
pa i Tebe pozivam da svojim mudriostima pripomogneš u potrazi :)

Da se nebi bojali budućnosti moramo se upoznati i sa strašću prigliti prošlost :idea:
Avatar
Dido
New Entry
 
Postovi: 14
Pridružen/a: 21. 07. 2014. (20:33)
Lokacija: Poreč
Tip plovila: Drvena Pasara sa kabinom

Re: Drvene barke - slike

PostPostao/la domagoj » 02. 09. 2014. (16:05)

Danas sam prolazio kroz lučicu u Spinutu i ugodno se iznenadio:
slika
slika
slika

Promislio sam: "još jedan koji se obnavlja", ali ubrzo razočarenje. Koliko sam čuo (od drugih) vlasnik odustaje i brod bi mogao završiti u vatri za Sv. Nikolu u Komiži. Još jedan... Ostaje samo za nadati se da će se predomisliti ili da će se naći netko tko bi ga obnovio.
Avatar
domagoj
Member
 
Postovi: 462
Pridružen/a: 04. 02. 2009. (18:26)
Lokacija: Split
Tip plovila: Leut Viking 9 m, IMR M34

Re: Drvene barke - slike

PostPostao/la aldabaran » 01. 11. 2014. (08:30)

Pozdrav,
evo i moje pasarice, odn. pok. oca, nakon uredjenja kuverte pred 5 g. Izgradjena 1988 na Rubesima (Kastav), 5.5 mtr sa Volvo MD2001.
Prosli misec zaminila ju je Betina600.
Pasarica seje nalovila, a za B600 ...

Photo-0014.jpg

Photo-0015---.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
aldabaran
New Entry
 
Postovi: 21
Pridružen/a: 29. 10. 2014. (10:43)
Lokacija: Sestrunj
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Betina600, JLM 75ks

Re: Drvene barke - slike

PostPostao/la dendo » 05. 11. 2014. (19:39)

Jako lijepa,linijama po mom guštu a i dimenzijama,u mom akvatoriju idealna.Podsjeća me na neke Rapske. :thumbup:
Nadam se da je i sada u istom stanju.
Moj dida je zna slikovito reć da bi mu bilo draže da mu tuče glava u rivu nego brod... by newarr
Avatar
dendo
Meštar kalafat
 
Postovi: 487
Pridružen/a: 14. 04. 2013. (20:35)
Lokacija: Rovinj
Tip plovila: Batana,Drvena Pasara 6,5

Re: Drvene barke - slike

PostPostao/la dendo » 05. 11. 2014. (19:51)

domagoj je napisao/la:Danas sam prolazio kroz lučicu u Spinutu i ugodno se iznenadio:
slika
slika
slika

Promislio sam: "još jedan koji se obnavlja", ali ubrzo razočarenje. Koliko sam čuo (od drugih) vlasnik odustaje i brod bi mogao završiti u vatri za Sv. Nikolu u Komiži. Još jedan... Ostaje samo za nadati se da će se predomisliti ili da će se naći netko tko bi ga obnovio.




Ovaj trup je u dosta dobrom stanju i uz malu primjenu modernijih materijala moglo bi se ga relativno jednostavno spasiti.
Za početak cirkularom otvoriti kanale između madira pa tu na epoksid ubaciti letvice i vidama dodatno stisnuti madire za rebra da se dobije integritet trupa.Potom na trup dodati drugi sloj lamelama od 4mm položenim ukoso da se eliminira utezanje prvog sloja i da se dobije kvalitetnu i čistu podlogu za potom sve izvana premazati epoksijem.Sve zajedno što se trupa tiče mjesec do mjesec i pol rada.

Potražiti ću sliku jednog broda iz 1910 koji je na taj način spašen od motorke.
Moj dida je zna slikovito reć da bi mu bilo draže da mu tuče glava u rivu nego brod... by newarr
Avatar
dendo
Meštar kalafat
 
Postovi: 487
Pridružen/a: 14. 04. 2013. (20:35)
Lokacija: Rovinj
Tip plovila: Batana,Drvena Pasara 6,5

Re: Drvene barke - slike

PostPostao/la dendo » 05. 11. 2014. (20:26)

Na žalost nemam sliku kako je brod izgledao prije "zahvata",no nije bio u boljem stanju od onog leuta.

slika

Dodana su zbog veličine broda dva sloja po 4mm

Ovako izgleda gotovo:

slika

Ovo su slike iz 2010 i u međuvremenu nije bilo nikakvih problema.Paluba i kabina su obnavljane desetak god ranije kad je brod došao iz Engleske u Italiju.
Moj dida je zna slikovito reć da bi mu bilo draže da mu tuče glava u rivu nego brod... by newarr
Avatar
dendo
Meštar kalafat
 
Postovi: 487
Pridružen/a: 14. 04. 2013. (20:35)
Lokacija: Rovinj
Tip plovila: Batana,Drvena Pasara 6,5

Re: Drvene barke - slike

PostPostao/la domagoj » 06. 11. 2014. (20:03)

Dendo,
i ja sam slično zaključio. Madiri su borovi i uglavnom zdravi, hrastova rebra najvećim dijelom, osim u gornjem dijelu. U prilog laminiranju letvicama preko madira ide i relativno mala debljina madira (nisu deblji od 2 cm). Brod je godinu dana bio u hangaru, tako da se dobro osušio, šteta što nije nastavljena obnova. Nisam bio u toj lučici već mjesec dana, pa ne znam ima li kakvih novosti.
Volio bih kad bi se ovaj brod obnovio, jer je vrlo sličan mojem, po dimenzijama i izvedbi. Čak sam bio uvjeren da je isto rađen u Betini, ali su mi rekli da nije nego u Puli.
Imam negdje slike kako je izgledao prije nego je išao u hangar, pa ću ih postati kad ih nađem.
Avatar
domagoj
Member
 
Postovi: 462
Pridružen/a: 04. 02. 2009. (18:26)
Lokacija: Split
Tip plovila: Leut Viking 9 m, IMR M34

Re: Drvene barke - slike

PostPostao/la domagoj » 06. 11. 2014. (20:43)

Našao sam jedan post u kojem sam objavio sliku tog broda. Mislio sam da se radi o Valkery-u rađenom u Betini, ali koliko čujem rađen je u Puli. Konstrukcijski, dimenzijama i oblikom, strašno podsjeća na brodove Valkery, koji su u Betini rađeni za izvoz.
viewtopic.php?f=7&t=1317&start=360#p320292

Bio bih zahvalan, ako netko ima informacija o ovim brodovima i spreman ih je podijeliti.
Avatar
domagoj
Member
 
Postovi: 462
Pridružen/a: 04. 02. 2009. (18:26)
Lokacija: Split
Tip plovila: Leut Viking 9 m, IMR M34

Re: Drvene barke - slike

PostPostao/la astromaks » 06. 11. 2014. (20:44)

evo malo slikica ako uspijem ovo mjesecno-godisnje uredjenje mog drvenjaka
slikaslika
Avatar
astromaks
Member
 
Postovi: 499
Pridružen/a: 14. 01. 2009. (17:06)
Lokacija: otok pag
Lokacija: novalja
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: drvena barka 7,20m

Re: Drvene barke - slike

PostPostao/la astromaks » 06. 11. 2014. (20:47)

slika
slika
slika
Avatar
astromaks
Member
 
Postovi: 499
Pridružen/a: 14. 01. 2009. (17:06)
Lokacija: otok pag
Lokacija: novalja
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: drvena barka 7,20m

Re: Drvene barke - slike

PostPostao/la astromaks » 06. 11. 2014. (20:48)

slika
slika
Avatar
astromaks
Member
 
Postovi: 499
Pridružen/a: 14. 01. 2009. (17:06)
Lokacija: otok pag
Lokacija: novalja
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: drvena barka 7,20m

PrethodnaSljedeća

Natrag na Drveni brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.