Trošak održavanja drvenog broda

Drveni brodovi, ponos i povijest naše brodogradnje

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Trošak održavanja drvenog broda

PostPostao/la riberer » 20. 01. 2014. (12:16)

Tema je trošak održavanje drvenog broda i podrazumijeva se da je otvorena onima koji vole drvene barke, a ne usporedbe održavanja drvenog i plastičnog, isplativost ili mogućnosti "današnjeg čovjeka" da ima drveni brod (jer nema za drugo) i da li on to želi ili ne, to nije bilo nigdje ni spomenuto, a primjera ima sasvim dovoljno i u ovom topic-u.
Ovaj dio foruma je otvoren za sve one koji drvene brodove imaju, vole ili im je samo drago pogledati ih, ovdje "plastici" nema mjesta. Tko ima drveni brod zato što "mora", jer nema za plastični, ovoj forum sigurno nije neko veliko olakšanje, za razliku od svih onih koji nisu prisiljeni imati drveni brod, nego žele imati baš takav. Takvima je dio o plastičnim brodovima sigurno zanimljiviji, pa je bolje da tamo i ostanu, kad već tako misle.

Ljubav prema tradiciji i prema drvu je urođena ... ili je imaš ili je nemaš, sve ostalo su samo opravdanja.


Dakle, da ne idemo dalje u širinu, ako ovako nastavimo, tema ide parlaonicu, a to neću dozvoliti ;)
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7118
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: Trošak održavanja drvenog broda

PostPostao/la jerga » 20. 01. 2014. (13:15)

Prave riječi :thumbup:. Ovo ne bi trebalo biti mjesto filozofskih rasprava šta je bolje. Onaj tko sudjeluje u ovoj temi je s tim na čisto; bio u pravu ili ne; to je potpuno nebitno.
ono čega nema to se ne kvari
Avatar
jerga
Member
 
Postovi: 299
Pridružen/a: 29. 07. 2013. (21:06)
Lokacija: PU
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Marinello Eden E-tec 115; pasaraElanYamaha6

Re: Trošak održavanja drvenog broda

PostPostao/la luka » 20. 01. 2014. (13:35)

I ja se slazem posli smo steme prvi ja i izvinjavam se, juce bila juzina pa sam bio malo disperan, danas je bolje.
Avatar
luka
Meštar kalafat
 
Postovi: 488
Pridružen/a: 25. 04. 2010. (23:42)
Lokacija: Bijela - Bokakorska
Lokacija: Djenova - Italija

Re: Trošak održavanja drvenog broda

PostPostao/la riberer » 20. 01. 2014. (13:39)

Daj nam Luka jednu sliku iz Genove da se malo umirimo :D
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7118
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: Trošak održavanja drvenog broda

PostPostao/la luka » 20. 01. 2014. (14:18)

Slika nije moja ali mi se mnogo svidja

slika
Avatar
luka
Meštar kalafat
 
Postovi: 488
Pridružen/a: 25. 04. 2010. (23:42)
Lokacija: Bijela - Bokakorska
Lokacija: Djenova - Italija

Re: Trošak održavanja drvenog broda

PostPostao/la Mara iz staklenika » 20. 01. 2014. (14:22)

riberer je napisao/la:Ovaj dio foruma je otvoren za sve one koji drvene brodove imaju, vole ili im je samo drago pogledati ih, ovdje "plastici" nema mjesta.


Moram se i ja ispričat jer sam pomislia da je ovaj dio otvoren za sve,a ne samo za one koji imaju ,vole ili im je drago pogledatidrvene barke,zajeba san se eto nisan zna vidin da i Turčin koji je temu otvorija nema drveni brod a ni mnogi drugi koji su u njoj sudjelovali i eto dogodi se greška mada moran reć iskreo da mi nema logike da ovdi smiju raspravljat samo oni koji su vlasnici drveni barki,ispada da je ovo ka neka elitna grupa di niko nesmi reć svoje,a tamo u temi plastični može svako iznit mišljenje i ko ima i ko nema brod.Ja ih volin i drago mi je bacit oko na drveni, ali ga nemam ,neće bit druge nego kupit neki kaić od drveta jer ne bi tia kršit pravila.
Isprika svika kojima sam diga tlak! :wave:
slika
Avatar
Mara iz staklenika
Korisnik baniran - dvostruki nick
 
Postovi: 123
Pridružen/a: 19. 11. 2013. (18:51)
Lokacija: Split
Tip plovila: Gradac

Re: Trošak održavanja drvenog broda

PostPostao/la maky » 20. 01. 2014. (17:11)

nisi mara nikom diga tlak nego pises u temi o drvenim brodima samo plastika plastika
tribalo bi otvorit temu ako vec nema usporedba ili prednosti i mane plastike ili drva pa tamo vodit vakve rasprave
virujen da je ribi malo krivo poslozio rici pa je ispalo da samo vlasnici drvenih brodova mogu ode pisat
svaki komentar misljenje znanje je dobrodoslo ali ne toliko da se ide OT pa ribi lipu i rjetku temu o drvenim brodima sprasi u parlaonicu
.ebote šta odma napadaš čovika, pa nije mali ribar.. :crazy: by ceko
Avatar
maky
Senior Member
 
Postovi: 896
Pridružen/a: 01. 04. 2013. (16:14)
Lokacija: kukljica
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: Graso 20 Scam SD 4.140 TIC

Re: Trošak održavanja drvenog broda

PostPostao/la astromaks » 20. 01. 2014. (18:01)

sit gladnome ne vjeruje , drvo je drvo -ima dusu , a plastika---- nista :problem:
Avatar
astromaks
Member
 
Postovi: 499
Pridružen/a: 14. 01. 2009. (17:06)
Lokacija: otok pag
Lokacija: novalja
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: drvena barka 7,20m

Re: Trošak održavanja drvenog broda

PostPostao/la Robi-ST » 20. 01. 2014. (18:37)

Mara, NHF ali pilas ljude bez veze. Pusti ih neka gustaju u onome sta vole ili možda ne vole, ali su takve okolnosti pa ih posjeduju. Bilo je dovoljno sto si jednom objasnia svoj stav i sve 5 ;)
sometimes you win, sometimes you learn
Avatar
Robi-ST
Old Senior Member
 
Postovi: 1273
Pridružen/a: 16. 08. 2012. (15:22)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Leisure 17, Bura 2.5R

Re: Trošak održavanja drvenog broda

PostPostao/la jerga » 20. 01. 2014. (21:19)

Cijelu prošlu šetimanu šta nisam bio na barci jer me napala neka bezvezna viroza (niti si bolestan, niti si dobro) danas sam malo gulio pa da se malo odmaknemo od ovih "nervoznih" tema od jučer evo jedne slike od danas poslijepodne. Još malo pa unutra gotovo...uh-uh, malo bole koljena :cry:
slika
ono čega nema to se ne kvari
Avatar
jerga
Member
 
Postovi: 299
Pridružen/a: 29. 07. 2013. (21:06)
Lokacija: PU
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Marinello Eden E-tec 115; pasaraElanYamaha6

Prethodna

Natrag na Drveni brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.