Viking 28 (ex "Leut")

Drveni brodovi, ponos i povijest naše brodogradnje

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Leut

PostPostao/la riberer » 02. 12. 2018. (22:02)

domagoj je napisao/la: ...

Zato bih volio kad bih mogao promijeniti naziv teme u Viking 28. Ne znam da li je to moguće?


Naziv teme je promijenjen, nadam se da je dobro ovako ;)
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7118
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: Viking 28 (ex "Leut")

PostPostao/la Orut » 02. 12. 2018. (22:30)

Plovi li ovaj leut nakon 9 godin rada, miljun slika ...
Avatar
Orut
Senior Member
 
Postovi: 579
Pridružen/a: 08. 12. 2017. (08:50)
Lokacija: Vodice
Lokacija: Vodice
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara sa kabinom

Re: Viking 28 (ex "Leut")

PostPostao/la domagoj » 02. 12. 2018. (23:25)

Da plovi, vjerojatno bi vidio na nakoj od slika. Ali plovit će, strpljenja malo
Avatar
domagoj
Member
 
Postovi: 462
Pridružen/a: 04. 02. 2009. (18:26)
Lokacija: Split
Tip plovila: Leut Viking 9 m, IMR M34

Re: Leut

PostPostao/la domagoj » 02. 12. 2018. (23:27)

riberer je napisao/la:
domagoj je napisao/la: ...

Zato bih volio kad bih mogao promijeniti naziv teme u Viking 28. Ne znam da li je to moguće?


Naziv teme je promijenjen, nadam se da je dobro ovako ;)


Super, hvala :thumbup:
Avatar
domagoj
Member
 
Postovi: 462
Pridružen/a: 04. 02. 2009. (18:26)
Lokacija: Split
Tip plovila: Leut Viking 9 m, IMR M34

Re: Leut

PostPostao/la domagoj » 03. 12. 2018. (23:28)

domagoj je napisao/la:Ostatak su izbušili insekti. Ovo je nepopravljivo. Komad će poslužit kao šablon za novi, a onda će na termički tretman na roštilju (ispod gradela).
Opis ću ostavit za jedan od slijedećih dana, ako koga interesira.


Obzirom da se radi o krmenom dijelu, zakrivljenost je velika. Umjesto grijanja i savijanja, odlučio sam se na laminiranje od tri hrastove lamele debljine 8,5 mm. Stari komad je poslužio kao šablona:
slika

Laminiranje je obavljeno "na mjestu". Alternativa je bila laminiranje po starom komadu kao šabloni, ali sam primijetio da se stari komad u međuvremenu otkad je skinut malo ispravio. Ovako se osigurava da novi komad najbolje prati liniju trupa na mjestu ugradnje.
slika

Skinuto nakon dva dana (zahladilo je pa epoksid sporije stiska):
slika

Izblanjano:
slika

i obrušeno:
slika

Gotovo da se i ne vidi da je laminirano. Zadovoljan sam kako je ispalo, jedino mi je žao što se ovo neće vidjet jer će ostat zatvoreno ispod kuverte.
Avatar
domagoj
Member
 
Postovi: 462
Pridružen/a: 04. 02. 2009. (18:26)
Lokacija: Split
Tip plovila: Leut Viking 9 m, IMR M34

Re: Viking 28 (ex "Leut")

PostPostao/la Orut » 04. 12. 2018. (01:09)

Dvokomponentna Cola rossa ? Ali meštre moj ako je na zadnjim slikama trenutno stanje onda joś dugo neće sići marete.
Avatar
Orut
Senior Member
 
Postovi: 579
Pridružen/a: 08. 12. 2017. (08:50)
Lokacija: Vodice
Lokacija: Vodice
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara sa kabinom

Re: Viking 28 (ex "Leut")

PostPostao/la žbirac » 04. 12. 2018. (11:45)

Virujen da bi Domagoj prije svih nas zajedno, volia da viking zaplovi. Moramo bit svjesni da za ovaj posal tribaju velika odricanja kako financijska tako i sva druga!
Zato podržimo kolegu bodrenjem, pohvalama i savjetima (onih iskusnih), a požurivati možemo i na "lipši" način.

Domagoj, :Other14:
Jedini način da se izbjegnu greške je steći iskustvo. Jedini način da se stekne iskusvo
je praviti greške.
Avatar
žbirac
Senior Member
 
Postovi: 558
Pridružen/a: 06. 07. 2010. (12:36)
Lokacija: Split
Tip plovila: plasticna pasara

Re: Viking 28 (ex "Leut")

PostPostao/la Orut » 04. 12. 2018. (12:10)

Žbirac, nemoj meni govoriti o gradnji broda, odricanjima, financijama . Nisam nikoga vriđa samo gledajući prve slike i čitajući prve postove od prije 9 godin nije se puno maklo. Znam da čovik ima drugi brod za gušte pa mu se i ne žuri ali ipak ča je puno, puno je. Radili smo brod od 13 i po metri , jedan manji od 6 i po tako da znam od čemu govorim. Želim meštru sve najbolje i puno strpljenja a " pro bono " advokati mu ne tribaju.
Avatar
Orut
Senior Member
 
Postovi: 579
Pridružen/a: 08. 12. 2017. (08:50)
Lokacija: Vodice
Lokacija: Vodice
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara sa kabinom

Re: Viking 28 (ex "Leut")

PostPostao/la dimulius » 04. 12. 2018. (13:27)

nema potribe kvarit lipu temu
to bi tribalo bit opcenito pravilo, a ne samo ovde.
Avatar
dimulius
Old Senior Member
 
Postovi: 2308
Pridružen/a: 27. 10. 2010. (22:20)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: G23 Yanmar 4LHA HTP

Re: Viking 28 (ex "Leut")

PostPostao/la domagoj » 04. 12. 2018. (13:42)

Orut je napisao/la:Dvokomponentna Cola rossa ? Ali meštre moj ako je na zadnjim slikama trenutno stanje onda joś dugo neće sići marete.

Nije Cola rossa nego epoksid. Ne znam zašto na slikama izgleda ovako smeđe-crveno, pretpostavljam zbog blica, jer je slikano po mraku. Punilo je fina piljevina, odn. prah od brušenja i microfibra. Inače, epoksid nije najsretnije ljepilo za laminiranje hrasta, ali uz odgovarajuću prethodnu pripremu i suho drvo, po mojem dosadašnjem iskustvu i testovima koje sam napravio, čvrstoća spoja je više nego zadovoljavajuća.
Avatar
domagoj
Member
 
Postovi: 462
Pridružen/a: 04. 02. 2009. (18:26)
Lokacija: Split
Tip plovila: Leut Viking 9 m, IMR M34

Re: Viking 28 (ex "Leut")

PostPostao/la domagoj » 04. 12. 2018. (14:16)

A, šta se tiče rokova, vjeruj mi ja bih bio najsretniji da se nije sve toliko odužilo. Inače, ja nisam meštar, nego inženjer, radim u firmi i trenutno imam jako malo slobodnog vremena, uz sve druge poslovne, stručne pa i znanstvene aktivnosti i životne obveze. Kad sam se upustio u ovo imao sam puno više slobodnog vremena, međutim nedugo nakon početka su se pojavile obveze koje nisam mogao odgoditi i kojima sam morao dati priritet. Ako pogledaš datume objava, vidjet ćeš da ima višemjesečnih pa čak i dvogodišnjih pauza. U zadnjih godinu dana, mislim da nisam uspio skupit više od dvadeset radnih, ne dana, nego popodneva. Uz to, sve radim apsolutno sam.
U jednom trenutku sam optimistično prodao Primorku računajući da ću biti gotov za dvije godine, ali niti mjesec dana nakon toga život me odvukao u potpuno suprotnom smjeru. Zato više ne dajem nikakve prognoze glede završetka, ali neću odustati i stvarno ću ga nastojati završiti što prije. Tim više, što i meni godine polako prolaze. Živi bili pa vidili!
Avatar
domagoj
Member
 
Postovi: 462
Pridružen/a: 04. 02. 2009. (18:26)
Lokacija: Split
Tip plovila: Leut Viking 9 m, IMR M34

Re: Viking 28 (ex "Leut")

PostPostao/la Orut » 04. 12. 2018. (14:39)

Meštre , sve jasno. Pretpostavlja sam da je dinamika slaba zbog drugih obaveza . Imate joś puno posla samo se nemojte štufati. Bila bi šteta.
Avatar
Orut
Senior Member
 
Postovi: 579
Pridružen/a: 08. 12. 2017. (08:50)
Lokacija: Vodice
Lokacija: Vodice
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara sa kabinom

Re: Viking 28 (ex "Leut")

PostPostao/la brule » 04. 12. 2018. (15:25)

žbirac je napisao/la:Virujen da bi Domagoj prije svih nas zajedno, volia da viking zaplovi. Moramo bit svjesni da za ovaj posal tribaju velika odricanja kako financijska tako i sva druga!
Zato podržimo kolegu bodrenjem, pohvalama i savjetima (onih iskusnih), a požurivati možemo i na "lipši" način.

Domagoj, :Other14:
..
Avatar
brule
Senior Member
 
Postovi: 521
Pridružen/a: 11. 12. 2010. (20:45)
Lokacija: Šbk
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Bandholm 24

Re: Viking 28 (ex "Leut")

PostPostao/la domagoj » 04. 12. 2018. (17:17)

Svaki komentar je dobrodošao. Ovaj dio foruma je nekako počeo odumirati, dobro bi ga bilo malo oživiti.
Avatar
domagoj
Member
 
Postovi: 462
Pridružen/a: 04. 02. 2009. (18:26)
Lokacija: Split
Tip plovila: Leut Viking 9 m, IMR M34

Re: Viking 28 (ex "Leut")

PostPostao/la M710 SEA PEARL » 04. 12. 2018. (18:04)

samo naprid Domagoj , bice kad bude , ko ga jebe ..... vazno je zdravlje ... a to da godine prolaze jebe nas sviju a ne samo tebe ... :mrgreen:
LONGLIVELEGENDARNI :Happy31:
Avatar
M710 SEA PEARL
Old Senior Member
 
Postovi: 1898
Pridružen/a: 15. 05. 2009. (21:15)
Lokacija: SIBENIK
Tip plovila: MAESTRAL 710 - VOLVO PENTA D2-40

PrethodnaSljedeća

Natrag na Drveni brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.