Drvena pasara 6,5 m

Drveni brodovi, ponos i povijest naše brodogradnje

Moderatori/ce: riberer, teranavis, Moderatori

Re: Drvena pasara 6,5 m

PostPostao/la zaratino81 » 07. 03. 2013. (07:55)

fala tokar, tako nešto i ja mislin napraviti, ako di zapne, čujemo se ;)
Avatar
zaratino81
Member
 
Postovi: 136
Pridružen/a: 21. 01. 2013. (19:09)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Drvena pasara 6,5 m VM 6 kW

Re: Drvena pasara 6,5 m

PostPostao/la legi » 07. 03. 2013. (11:38)

to je dobar brod,malo truda i dugo će te služit.....ja san moj nadvodno piturao s mornarom i mogu reć da sam jako zadovoljan,vidjećemo do ljeta kako će se pokazat na suncu,al mislim da je ova uljana pitura pun pogodak,do sad sam koristio,hempel,veneziani i još neke piture,ali opet ponavljam,uljana na drvo i nema zime.....prvu ruku na čisto drvo,mornar pomiješan s 10% firnisa,druga ruka čisti mornar,i treća ruka,pomiješat,20-30 posto laka od hempela,il nekog drugog laka.....
Ne lovim lignje
Avatar
legi
Old Senior Member
 
Postovi: 2629
Pridružen/a: 12. 06. 2008. (11:36)
Lokacija: Krk
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: 2 drvene barke-torpedo i scam

Re: Drvena pasara 6,5 m

PostPostao/la inzo » 20. 03. 2013. (10:08)

Pozdrav,

prvo da ti čestitam na kupnji broda, nije to mala stvar. Treba imat tu i vrimena, a i nešto više novaca za održavati takav brod.

I sam imam malo manju pasaru, 6.15 m, isto drvenu, možda bi i moga stavit sliku ali da se prvo ušemim u forum i postavljanje slika.
U mojoj obitelji je od 1981, a izgrađen je 1968. Pokušavao sam ga prodati prije tri godine, nije išlo zbog cijene koju sam tražio. A najmanje tri puta skuplje bi mi ispalo kupiti plastični brod jednakih dimezija i komfora.

Pa sam odustao od prodaje, i uložio još nešto novaca za dovesti ga u sadašnje stanje.
Kroz ove godine sam riješavao probleme, nepravilnosti, loše ideje graditelja, loše izvedeno održavanje i svašta.

Jedan dio sam i plastificirao. Imam naravno problema s troškovima lučice. Mislim da ćeš i ti prolaziti dosta stvari koje sam i ja prolazija, ali mislim po postovima da još nisi izvadija brod na kraj.

Sve u svemu, drži se i javi kako ti ide
Avatar
inzo
New Entry
 
Postovi: 65
Pridružen/a: 14. 03. 2013. (15:06)
Lokacija: Split
Tip plovila: Drvena pasara s Torpedom 18/24

Re: Drvena pasara 6,5 m

PostPostao/la zaratino81 » 20. 03. 2013. (17:25)

fala ti na podršci, volija bi da i ti otvoriš temu sa svojim brodom da malo vidim kako si ga uredio. Ne, nisam ga još izvadio, pošto radim s brodovima, doduše plastičnim, znam nešto. Dok ne nađen vrimena i šoldi ( mislin kad se oboje poklope) će biti u moru, a dotad skupljan ideje, a i motor je u pripremi...
Avatar
zaratino81
Member
 
Postovi: 136
Pridružen/a: 21. 01. 2013. (19:09)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Drvena pasara 6,5 m VM 6 kW

Re: Drvena pasara 6,5 m

PostPostao/la inzo » 26. 03. 2013. (14:02)

Ja san ti teški početnik šta se tiče foruma, pa i ne vidin neki razlog da otvaran poseban forum za moj brod. Bi li treba? Ako ima koji razlog, mogu otvoriti naravno.

Nije moj brod ništa posebno uređen, kad pogledan šta su ljudi radili i objavljivali, ali definitivno ima nekoliko detalja s kojima se nitko vjerojatno nije toliko gnjavija ka ja na svom brodu. Vjerojatno je bilo lakših naćina za napravit istu stvar.

Motor MD2B ti je više nego dobar za taj brod, ja iman MD2, i pri većin đirima mi kopa krmu, iako je malo šira u odnosu na klasične pasare, pa smatram da 9 konji jači motor ti definitivno pristaje na taj tvoj brod.

pokušat ću stavit sliku svog broda, samo mi javi, treban li otvarat novi forum.
Avatar
inzo
New Entry
 
Postovi: 65
Pridružen/a: 14. 03. 2013. (15:06)
Lokacija: Split
Tip plovila: Drvena pasara s Torpedom 18/24

Re: Drvena pasara 6,5 m

PostPostao/la zaratino81 » 26. 03. 2013. (19:48)

inzo je napisao/la:Ja san ti teški početnik šta se tiče foruma, pa i ne vidin neki razlog da otvaran poseban forum za moj brod. Bi li treba? Ako ima koji razlog, mogu otvoriti naravno.

Nije moj brod ništa posebno uređen, kad pogledan šta su ljudi radili i objavljivali, ali definitivno ima nekoliko detalja s kojima se nitko vjerojatno nije toliko gnjavija ka ja na svom brodu. Vjerojatno je bilo lakših naćina za napravit istu stvar.

Motor MD2B ti je više nego dobar za taj brod, ja iman MD2, i pri većin đirima mi kopa krmu, iako je malo šira u odnosu na klasične pasare, pa smatram da 9 konji jači motor ti definitivno pristaje na taj tvoj brod.

pokušat ću stavit sliku svog broda, samo mi javi, treban li otvarat novi forum.



odi u temu o drvenim brodovima i otvori novu, vidit ćeš ponuđeno da otvoriš novu, upišeš naslov, pišeš o svom brodu, stavljaš slike itd.
Detaljnije o svemu tome imaš ode http://forum.ribolovnamoru.com/viewtopic.php?f=2&t=3
posla bi ti ja ovo na PP, ali pošto ti je ovo sve novo, računan da ćeš ovo prije viditi.

veselin se tvojoj temi o tvon brodu i pomalo uči fore na forumu, LP čovik!
Avatar
zaratino81
Member
 
Postovi: 136
Pridružen/a: 21. 01. 2013. (19:09)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Drvena pasara 6,5 m VM 6 kW

Re: Drvena pasara 6,5 m

PostPostao/la inzo » 28. 03. 2013. (13:34)

Evo otvorija san temu na svoju pasaru,

uspija san ubacit i sliku, nema šta, sve je dobro objašnjeno u uputama.

Planiran tamo ić s njin na kraj krajem četvrtog mjeseca, a onda kreče navala radova...
Avatar
inzo
New Entry
 
Postovi: 65
Pridružen/a: 14. 03. 2013. (15:06)
Lokacija: Split
Tip plovila: Drvena pasara s Torpedom 18/24

Re: Drvena pasara 6,5 m

PostPostao/la inzo » 02. 04. 2013. (10:44)

Vidin da su ti ovalni prozori namišteni da se otvaraju iznutra. Iman i ja ovalne na maloj kabini ali se otvaraju prema vanka, pa mi i nisu baš privlačni.

Reci mi, leži li voda u njima, pa kad otvoris, se prolije u kabinu, ili imaju neki kanalič za odvod.

Meni se čini da imaš i ti po palubi gumu između letvica, ili je štuk toliko vanka izbija. Ovakvi brodovi ka šta si kupija su imali obično od tikovine palubu pa mi i nije jasno zasto je sve pripiturano u bilo.

jesi počeja šta radit na njemu?
Avatar
inzo
New Entry
 
Postovi: 65
Pridružen/a: 14. 03. 2013. (15:06)
Lokacija: Split
Tip plovila: Drvena pasara s Torpedom 18/24

Re: Drvena pasara 6,5 m

PostPostao/la zaratino81 » 02. 04. 2013. (16:14)

ovaj desni ne brtvi uopće, a livi je dobar i nažalost leži voda kad su glupo napravljeni, duboki okvir. Inače oni su meni trn u oku, namjerava san ih zatvoriti. A na kuverti je na nekim mistima ka zalipljen grip, još nisan dešifrira što je. Izgleda ka neka protuklizna traka i onda je pripiturano. Iznenadija si me s tikovinon, nisan zna da su stavljali to, iako sumnjan, preskupo bi to bilo. Vidit ću kad počnen paliti pituru. Nisan još ništa počeja raditi na njemu, jučer san bija na tunju s njim, ali hebe me plima koja je jaka zadnjih dana pa ne mogu ispod mosta :(
Avatar
zaratino81
Member
 
Postovi: 136
Pridružen/a: 21. 01. 2013. (19:09)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Drvena pasara 6,5 m VM 6 kW

Re: Drvena pasara 6,5 m

PostPostao/la inzo » 03. 04. 2013. (15:55)

Ovako po slikama mi se čini letvice sa gumon između pa sve pripiturano, ali kad bolje razmislim, otpalo bi više piture čin prošetaš, da je guma ispod. Tikovina je standard onda bila, ja san je ima, svi brodovi s kabinom u mom selu je imaju. Neki su imali je cak i po kabini (koliko vidin, tebi je po kabini nešto drugo). u tebe je još pokriven dio šetnice sa strane kabine s letvicama, tako da mislim da je tikovina. Možeš zagrebat iznutra i vidit kad očeš. Ako nije piturano iznutra, onda je definitivno tikovina, jer one ne traži pituravanje uopče, ni vanka ni unutra.

Kasnije smo mi, oko 1995, tikovinu prominili s jeftinijim arišom, ali totalni promašaj. bilo nan je žal para i vrimena, u usporebdi s tikovinom je loš, a ipak skup.

sad ga pokriva plastika, i ni mi žal.

Jeli ti se prednji fineštrini otvaraju uopče? Vidija san da je loše izvedeno zbog okvira, ali meni je lipše ovako u usporedbi s onim u mene. Pa sam čak mislija one svoje okrenit da budu ka u tebe, i provuć nekakvu cjevčicu za odvod, (komplicirano i nepouzdano, ali lipše)
Avatar
inzo
New Entry
 
Postovi: 65
Pridružen/a: 14. 03. 2013. (15:06)
Lokacija: Split
Tip plovila: Drvena pasara s Torpedom 18/24

Re: Drvena pasara 6,5 m

PostPostao/la inzo » 05. 05. 2013. (18:41)

Radi li se, jeli brod na kraju?.

Ja sam planira na kraj za tri dana. Motor san počeja pripremat. Ali brine me prognoza, zovu skoro svaki dan do kraja svibnja pljuskove pa sunce. Bit će problema ka i prije 2 godine, kad mi je brod nakraju bija 3 miseca, trup se skoro raspa a sve mokro non stop i vlažno po palubi i unutra

Mora bit da ce ovu godinu bit slicno s vrimenon.
Avatar
inzo
New Entry
 
Postovi: 65
Pridružen/a: 14. 03. 2013. (15:06)
Lokacija: Split
Tip plovila: Drvena pasara s Torpedom 18/24

Re: Drvena pasara 6,5 m

PostPostao/la zaratino81 » 05. 05. 2013. (19:33)

e inzo prijatelju, ništa još. svi me već pitaju kad ću, znan za vrime, a meni se posa pojačava tako da ću i sve manje vrimena imati. ža´mi je što mi je tema zamrla, ali ako ne uspijen ovaj misec ili sljedeći, priskačen 7 i 8. i onda tek 9-10. misec može doći u obzir. U svakon slučaju, kad krene, bit će i slika i izvještaja :)
Avatar
zaratino81
Member
 
Postovi: 136
Pridružen/a: 21. 01. 2013. (19:09)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Drvena pasara 6,5 m VM 6 kW

Re: Drvena pasara 6,5 m

PostPostao/la inzo » 08. 05. 2013. (14:35)

Ajde drži se, za drveni brod nikad nemoš planirat rupu u raspredu, da ga središ. Jer ako ga ne središ, nemoš se vratit za dva miseca i nastavit...
Ja sam se nadao danas na kraj, međutim, posao je i meni ucinio svoje, pa odgađam za najmanje sedam dana.
A i vrime bi trebalo onda bit stabilnije, ako bude sriće
Avatar
inzo
New Entry
 
Postovi: 65
Pridružen/a: 14. 03. 2013. (15:06)
Lokacija: Split
Tip plovila: Drvena pasara s Torpedom 18/24

Re: Drvena pasara 6,5 m

PostPostao/la inzo » 30. 01. 2014. (14:08)

Evo proša ti je 9-10 misec.
Ima li šta nova? Nadan se da jednostavno ne pišeš po ovom forumu, a ne da nemaš šta pisat :(
Jesi iša na kraj s njin.
Moj je bija ono na kraju u 6 misec, i opet je na kraju...
I nikako sve radove privest kraju.

Nadan se da si ti uspješniji.
Avatar
inzo
New Entry
 
Postovi: 65
Pridružen/a: 14. 03. 2013. (15:06)
Lokacija: Split
Tip plovila: Drvena pasara s Torpedom 18/24

Re: Drvena pasara 6,5 m

PostPostao/la zaratino81 » 21. 05. 2014. (15:57)

e inzo prijatelju, nikako ja s njin na kraj.
bliži san prodaji nego vađenju vani, jbg odlučija san seliti iz države, a brod bi volija da dođe u dobre ruke.
Avatar
zaratino81
Member
 
Postovi: 136
Pridružen/a: 21. 01. 2013. (19:09)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Drvena pasara 6,5 m VM 6 kW

PrethodnaSljedeća

Natrag na Drveni brodovi

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.