TRAZIM PONUDU za popravak ISTRANKE

Diskusije o ribolovnim trgovinama, servisima barki, motora i ostalo. Gdje kupovati, gdje servisirati, traženje izvođača raznih radova ...

Moderatori/ce: dome, tramontana, Moderatori

Re: TRAZIM PONUDU za popravak ISTRANKE

PostPostao/la Karlo0077 » 15. 06. 2015. (08:26)

el passo je napisao/la:
Karlo0077 je napisao/la: On je reka cca 3000kn sa svim njegovim


Pazi, sad te oče navući. Sa ponudom materijal = ruke i cijeni od 3000 kn ne vjerujem da će raditi ikakve odljevke.

Ti njega lijepo zajebi. Kupi 20 kg smole, 10 kg talka, katalizator i špatule te nešto brusnog papira. Više od toga neide na popravak vulgaris...eventualno bi moglo pofaliti talka za kit. Max ćeš dati 750 kn za materijal znači isto toliko će doči i posao. U svakom slučaju kontrolu troškovnika uvjek pratiš u lipu. Evo, već sam ti skresao buđet na pola :thumbup:


Ej ma nebi ja zbog svog obraza isa njega sad tu zavrnit za 50E i onda okricat glavu o covika koji mi moze uvik tribat a i ja njemu. Reka je covik da bi on to lipo napravia da se to nece ni vidit, a ja da sad stojim kraj njega i vazem mu smolu i vunu i mnozim sa 2 nepada mi napamaet. Da ja to radim i neko mi tako puse zavratom posla bi ga u lipi ... pa ti brko zajebaji nekog drugog :D a jel istina.
PS zamisli da njega naljutim pa da moram nac nekog ka ste ste vi nudili cca 2000E bolje ovom i donit svaki dan po pivu i sendvic :D :D :D i ostavit mu materijala i sta ostane i gledat ko da ga je potrosia :)
Avatar
Karlo0077
New Entry
 
Postovi: 41
Pridružen/a: 13. 06. 2015. (14:06)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Antares 780 Honda Bf150

Re: TRAZIM PONUDU za popravak ISTRANKE

PostPostao/la lupis » 15. 06. 2015. (09:25)

Karlo, napravi to sve sam pomalo ako ti nije hitno.
Za cijenu rada nekog plastičara mogao si imat Istranku kojoj nisu potrebni radovi,i ploviti njome .
Vrijednost tog plovila je takva da je totalno neisplativo dati bilo kome da radi bilo što,ovo ti je idealna prilika da nešto sam naučiš i napraviš,nemaš tu šta puno zajebat...,a mogao bi i zaradit nešto jednog dana prodajom ..
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: TRAZIM PONUDU za popravak ISTRANKE

PostPostao/la dimulius » 15. 06. 2015. (12:05)

samo pazi na zastitu tokom radova da ne zaradis kakvu bolestinu!
Avatar
dimulius
Old Senior Member
 
Postovi: 2308
Pridružen/a: 27. 10. 2010. (22:20)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: G23 Yanmar 4LHA HTP

Re: TRAZIM PONUDU za popravak ISTRANKE

PostPostao/la Karlo0077 » 15. 06. 2015. (12:18)

lupis je napisao/la:Karlo, napravi to sve sam pomalo ako ti nije hitno.
Za cijenu rada nekog plastičara mogao si imat Istranku kojoj nisu potrebni radovi,i ploviti njome .
Vrijednost tog plovila je takva da je totalno neisplativo dati bilo kome da radi bilo što,ovo ti je idealna prilika da nešto sam naučiš i napraviš,nemaš tu šta puno zajebat...,a mogao bi i zaradit nešto jednog dana prodajom ..



Aj opisite mi u kratkim crtama kako bi se tribalo radit.
Dali da skinem sve ovo ili da nastavim na ovo di je gobavo da popunim talkom i smolom i navucem priko jos koju ruku smole i vune i da iznutra stavim jos koju ruku ili

Dali da odvojim brod,skinem one zakovice i sve to dobro oblipim,
Oculi imat problema za vratit dvodno i kabinu nazad,upasat na misto
Avatar
Karlo0077
New Entry
 
Postovi: 41
Pridružen/a: 13. 06. 2015. (14:06)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Antares 780 Honda Bf150

Re: TRAZIM PONUDU za popravak ISTRANKE

PostPostao/la putnik » 15. 06. 2015. (12:28)

Ako imaš stvarno volje i misliš da bi mogao to sam sredit, onda ok. Ali ako ne, mislim da ti se ne isplati. Za 1500, 2000€ se nađe Istranka koja je u voznom stanju.
Avatar
putnik
Senior Member
 
Postovi: 788
Pridružen/a: 06. 08. 2013. (14:50)
Lokacija: Poreč
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Sunbird Corsair 150

Re: TRAZIM PONUDU za popravak ISTRANKE

PostPostao/la dimulius » 15. 06. 2015. (13:33)

ovo je velik posal koji , za napravit ga po zanatu, nadmasuje vrijednost broda.

na ovo kako je sad napravljeno ne mozes nastavljat, jerbo je mazano priko gelcoat-a, a to ce ti se odlipit,
plus sta je gobavo za poludit.

Vodi racuna da staklena vuna, kad se brusi, stvara oblak sitnih vlakana koja ulaze u pluca, probijaju ih i zaustavljaju se u plucnoj maramici.
I tu stoje. Ne trunu. Dakle, dosta je da se jedanput nadises dobro obrusene stakloplastike i stvorija si sebi pretpostavke za buduci masni karcinom (mezoteliom) koji rezultira sa 100% smrtnoscu u roku od 6 miseci od dijagnoze.

Pa ti racunaj sta ti se isplati.
Avatar
dimulius
Old Senior Member
 
Postovi: 2308
Pridružen/a: 27. 10. 2010. (22:20)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: G23 Yanmar 4LHA HTP

Re: TRAZIM PONUDU za popravak ISTRANKE

PostPostao/la el passo » 15. 06. 2015. (13:48)

lupis je napisao/la:Karlo, napravi to sve sam pomalo ako ti nije hitno.
Za cijenu rada nekog plastičara mogao si imat Istranku kojoj nisu potrebni radovi,i ploviti njome .
Vrijednost tog plovila je takva da je totalno neisplativo dati bilo kome da radi bilo što,ovo ti je idealna prilika da nešto sam naučiš i napraviš,nemaš tu šta puno zajebat...,a mogao bi i zaradit nešto jednog dana prodajom ..


Bolji post u toj temi do sada nije napisan :thumbup:

Apropo mojih smjernica i cijene od 1500 eura...to se odnosi na to šta si napisao da želiš dobro ili odlično stanje. Dakle osim rupa tu ide skidanje starih premaza, izrada novih protukliznih jer su stare već farbane i ponovnim farbanjima gube funkciju...dakle skližu a osim toga takva se površina jako teško sprema za refarbanje, itd, itd...u glavnom radovi daleko premašuju vrijednost i smisao takvog plovila. U poslu sve ima svoje a to diktira i cijenu radova. Neko ko radi sa špricom od 3000 kn sigurno neće pripremati plovilo i farbati ga za 100 jura. Naravno uz određenu cijenu ide i proporcionalni završni efekt...bar bi morao jer za 1000 jura naplačeno farbanje nebi trebao dobiti narančinu koru i cjeduljke, a ako ti to ne treba uzmi rulo i za cijenu piture ofarbao si sve sam.
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: TRAZIM PONUDU za popravak ISTRANKE

PostPostao/la lupis » 15. 06. 2015. (14:11)

hvala Vam kolega što ste potvrdili moju dijagnozu i način lječenja..,pacijent je na aparatima i najbolje bi bilo osloboditi krevet i uštedit struju u ovom slučaju...,ali...

imam i sam u planu ovako nešto,nabavka neke pasarice do 5 m, u lošem stanju,jer mi treba malo i rentabilno plovilo za velike ribolovne rezultate,s tim da u startu ne bih dao više od koje stotine eu,a najbolje bi bilo da mi stari vlasnik još plati da mu oslobodim mjesto pod smokvom,te bih svojim vještim rukama,širokim znanjem, entuzijazmom i s mimimum šoldi vratio takvo plovilo u život.
Otkrit ću Vam samo da već sad znam da bi ga farbao na rodul najjeftinijom piturom koja se lovi na plastiku..,poliemajl ili slično.. ;)
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: TRAZIM PONUDU za popravak ISTRANKE

PostPostao/la el passo » 15. 06. 2015. (14:19)

Jbg, jednom možeš i ti biti u pravu :D
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: TRAZIM PONUDU za popravak ISTRANKE

PostPostao/la Karlo0077 » 15. 06. 2015. (16:54)

Meni triba neki mestar da mi pogodi rebra i da to nebude gobavo,ako triba brusit cu sam, kupit masku i amo.
I da to bude pogodjena rebra a ja cu to lako opiturat a netrazim da bude to pic pic novo.

A dolaze 2 covika za kupit ga,mozda se i rjesim pa skupim jos koju kn i kupim nesto sredjeno
ko zna ...
Avatar
Karlo0077
New Entry
 
Postovi: 41
Pridružen/a: 13. 06. 2015. (14:06)
Lokacija: Split
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Antares 780 Honda Bf150

Re: TRAZIM PONUDU za popravak ISTRANKE

PostPostao/la porer » 15. 06. 2015. (17:22)

Karlo0077 je napisao/la:A dolaze 2 covika za kupit ga,mozda se i rjesim pa skupim jos koju kn i kupim nesto sredjeno
ko zna ...


Ne znam koliko si platio ali ovo je za pokloniti nekome. Ako ti još dolaze 2 kupca prodaj za koliko god samo se riješi svraba.
Imaš tu u oglasima Josme je prodavao svoju Istranku, tip top sređena, tenda, dva motora 5 konja za 2500 eur (čak je jedno vrijeme bila i na akciji za 2000).
Prijatelj u Puli neki dan nudi sličnu, stanje vrlo dobro, motor 15 konja 2T nemam pojma koji ali sve u stanju pali - vozi, traži 2500 ali dao bi i niže.
Pa ti misli.
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: TRAZIM PONUDU za popravak ISTRANKE

PostPostao/la bananko28 » 15. 06. 2015. (17:25)

dimulius je napisao/la:ovo je velik posal koji , za napravit ga po zanatu, nadmasuje vrijednost broda.

na ovo kako je sad napravljeno ne mozes nastavljat, jerbo je mazano priko gelcoat-a, a to ce ti se odlipit,
plus sta je gobavo za poludit.

Vodi racuna da staklena vuna, kad se brusi, stvara oblak sitnih vlakana koja ulaze u pluca, probijaju ih i zaustavljaju se u plucnoj maramici.
I tu stoje. Ne trunu. Dakle, dosta je da se jedanput nadises dobro obrusene stakloplastike i stvorija si sebi pretpostavke za buduci masni karcinom (mezoteliom) koji rezultira sa 100% smrtnoscu u roku od 6 miseci od dijagnoze.

Pa ti racunaj sta ti se isplati.


Ti majke.... crni scenarij, nek pocme priprema za karmine.... :lol:
Avatar
bananko28
Old Senior Member
 
Postovi: 3875
Pridružen/a: 22. 01. 2011. (12:31)
Lokacija: Jadransko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bakan 5 cabin

Re: TRAZIM PONUDU za popravak ISTRANKE

PostPostao/la dimulius » 16. 06. 2015. (09:39)

bananko28 je napisao/la:Ti majke.... crni scenarij, nek pocme priprema za karmine.... :lol:


jebat ga, nije se ni moj stari nada tome scenariju, ali ga nije mimoisa.
Avatar
dimulius
Old Senior Member
 
Postovi: 2308
Pridružen/a: 27. 10. 2010. (22:20)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: G23 Yanmar 4LHA HTP

Prethodna

Natrag na Ribolovne trgovine, servisi brodova, motora i slično

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.