vrt

Parlaonica - samo bez svađanja...

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

Re: vrt

PostPostao/la ab ovo » 05. 03. 2012. (11:44)

Obrađujem dva vrta i dvije okućnice na Krku. Svaki vrt je površine stotinjak i više kvadrata. Momentalno je posijana salata, motovilica, grašak, peršin, blitva ... pripremljeno za radić, pomidore, fažolete, tikvice, šelin. Na jesen će u vrt broskva, kupus, kelj, špinat. Odustao sam od mrkve (Karamba, mrkva traži rahlo tlo, nije za naš kraj). Ne stavljam više ni kapulu (oboljeva mi), a ni češnjak (nemam više domaćeg sjemena). Uz donekle redovno zalijevanje, desetak ljudi redovno konzumira plodove mog rada. Nije mi problem kopati, sijati i saditi nego mi je najgore kad nema to tko pojesti. Problem mi je i gnoj. Stajskog nemam, a nažalost nemam mjesta ni za kompostište pa moram umjetnim. Moreš imat 5 pasi i 30 mačaka, a ne smiješ dvije kokoše, jer smo "turističko mjesto" :twisted: A svi bi friško jaje, lončić pravoga mlijeka i dvi fete sira.

Imam brajdu sa desetak trsi, 3 kivija koji mi daju debeli hlad i preko 50 kg ploda , 4 masline i to mi je uz ribariju veliki hobi.
Avatar
ab ovo
Old Senior Member
 
Postovi: 4064
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:11)
Lokacija: o. Krk
Tip plovila: Učka-Yam 2t/4KS, Maestral 500-Yam 2t/6KS

Re: vrt

PostPostao/la Pape » 05. 03. 2012. (12:26)

mala od palube je napisao/la:Pape, ne možeš reć' da se svima isplati.


...ebiga, ti nisi na poziciji i iznimka si...evo vidi šta je Ab napisa...desetak ljudi papi svakodnevno....ej?!!...čak nekad ne mogu sve ni izist!...i virujen mu, i svaka mu čast!....a ja san tamo zbrojija samo sebe, ženu i malu od 4 godine i reka koliko misečno pljunem na nas troje na zelenjavu....di je 10 ljudi.... :crazy:

...a ako se neisplati lipo sve počupaš, posičeš i betoniraš....natakneš još koje auto, kojeg fishermana na novonastali parking...i isplati se definitivno... :thumbup:... ebiga, činiš već trošak šta se ide na more, pa vrtal, pa našlo bi se još čagod da ide u minus...ja samo ne znan ljudi moji kolika vi primanja imate da možete sve to neisplativo imat i održavat....i onda nama je loše...ma nama je brate ludilo!... :crazy:

...a inaće za info isprid kuće na Visu stari redovito sadi šta sitgne...i kad smo dole, ti vrtlić od niti 100 kvadrata kad sve zbrojiš svaki dan hrani nas 6-7 i dio susistva. a otočka zemlja je tamo totalka.....još ja odem na more...i skoro svaki dan je fešta koliko se kuva i kužinaje, gradelaje...zna bit i po 15 ljudi na ručku, večeri....i ono najbitnije, znaš šta jiš i ljudi se druže, ne bulje u monitor ili plazmu tv.... neprocjenjivo!... 8-) :wave:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: vrt

PostPostao/la komarčeros » 05. 03. 2012. (12:31)

Pape je napisao/la:.....ne isplati se jer ti nije 1m2 zemlje rodija da moš odnit na pazar šleper recimo blitve, i da si ubija 5000kn ti dan, pa tako svaki dan... zato se ne isplati...nama se nikoji qr@c ne isplati radit, pa ni ovo malo vrtlića...jer ako nisi priko noći posta tajkun, ne vaja...lakše je ispijat u kafiću kavu, nabit Ray Ban na oći i sunčat se po jutra na štekatu sa ajfonom na uvu, nego malo maškinićem mavat...izgleda meni da je lakše ostavit 450-600kn misečno na tom pazaru, i kasnije cičat da je cila zemlja u kurcu i da je sve skupo, nego se uvatit malo posla...očito se bojimo žuljića na ruci ko vrag tamjana... :eh:


jeftina filozofija.

nego,di ti je vrtlic?sta se ceka???
Hrvati iznad drugih Hrvata i time veci Hrvati od onih "drugih" po raznoraznim zaslugama, sve profesori prava, predstavnici ugnjetavanih, strucnjacu u brodogradnji, cuvaoci ribolovnih tajni, umjetnici u ocitavanju propulzije...
Avatar
komarčeros
Member
 
Postovi: 463
Pridružen/a: 26. 01. 2009. (19:18)
Lokacija: TROGIR - ČIOVO KONTINENT
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara 6,5m DMB

Re: vrt

PostPostao/la Pape » 05. 03. 2012. (12:34)

...a evo čim mi stanari mog portuna potpišu odobrenje da mogu tu malo u parku isprid portuna isfrezat i potegnit dvi gredice....
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: vrt

PostPostao/la komarčeros » 05. 03. 2012. (12:53)

aha :thumbdown:
Hrvati iznad drugih Hrvata i time veci Hrvati od onih "drugih" po raznoraznim zaslugama, sve profesori prava, predstavnici ugnjetavanih, strucnjacu u brodogradnji, cuvaoci ribolovnih tajni, umjetnici u ocitavanju propulzije...
Avatar
komarčeros
Member
 
Postovi: 463
Pridružen/a: 26. 01. 2009. (19:18)
Lokacija: TROGIR - ČIOVO KONTINENT
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara 6,5m DMB

Re: vrt

PostPostao/la Pape » 05. 03. 2012. (13:38)

...daaaa, daaa... :thumbup:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: vrt

PostPostao/la Kapo » 05. 03. 2012. (13:40)

ab ovo je napisao/la: Stajskog nemam, a nažalost nemam mjesta ni za kompostište pa moram umjetnim....


U svakoj bolje opremljenoj sjemenarni imas kupiti brikete od dehidriranog stajskog gnjoja,pakirano u vrecama od (mislim) 20 kg i ipak je kolko tolko bolje/prirodnije nego umjetni.
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: vrt

PostPostao/la mala od palube » 05. 03. 2012. (14:03)

Pape je napisao/la:a ako se neisplati lipo sve počupaš, posičeš i betoniraš....natakneš još koje auto, kojeg fishermana na novonastali parking...i isplati se definitivno... :thumbup:

Misliš na ovo :thumbup: :
rodilo.jpg

A je , je rodilo ka ludo, i nije tribalo previše zalivat :lol: :lol: :lol:
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
"U kamenu ništa ljudsko, u ljudima sve kameno!"
Avatar
mala od palube
Member
 
Postovi: 352
Pridružen/a: 11. 12. 2010. (21:21)
Lokacija: Makarska rivijera
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Antares 6

Re: vrt

PostPostao/la ab ovo » 05. 03. 2012. (14:04)

Vidi biznisa: sušara za brabonjke i lajna :D
Avatar
ab ovo
Old Senior Member
 
Postovi: 4064
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:11)
Lokacija: o. Krk
Tip plovila: Učka-Yam 2t/4KS, Maestral 500-Yam 2t/6KS

Re: vrt

PostPostao/la komarčeros » 05. 03. 2012. (14:05)

Kapo je napisao/la:
ab ovo je napisao/la: Stajskog nemam, a nažalost nemam mjesta ni za kompostište pa moram umjetnim....


U svakoj bolje opremljenoj sjemenarni imas kupiti brikete od dehidriranog stajskog gnjoja,pakirano u vrecama od (mislim) 20 kg i ipak je kolko tolko bolje/prirodnije nego umjetni.


taj je odlican.
Hrvati iznad drugih Hrvata i time veci Hrvati od onih "drugih" po raznoraznim zaslugama, sve profesori prava, predstavnici ugnjetavanih, strucnjacu u brodogradnji, cuvaoci ribolovnih tajni, umjetnici u ocitavanju propulzije...
Avatar
komarčeros
Member
 
Postovi: 463
Pridružen/a: 26. 01. 2009. (19:18)
Lokacija: TROGIR - ČIOVO KONTINENT
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara 6,5m DMB

Re: vrt

PostPostao/la komarčeros » 05. 03. 2012. (14:07)

mala od palube je napisao/la:
Pape je napisao/la:a ako se neisplati lipo sve počupaš, posičeš i betoniraš....natakneš još koje auto, kojeg fishermana na novonastali parking...i isplati se definitivno... :thumbup:

Misliš na ovo :thumbup: :
rodilo.jpg

A je , je rodilo ka ludo, i nije tribalo previše zalivat :lol: :lol: :lol:



neka je mala.
Hrvati iznad drugih Hrvata i time veci Hrvati od onih "drugih" po raznoraznim zaslugama, sve profesori prava, predstavnici ugnjetavanih, strucnjacu u brodogradnji, cuvaoci ribolovnih tajni, umjetnici u ocitavanju propulzije...
Avatar
komarčeros
Member
 
Postovi: 463
Pridružen/a: 26. 01. 2009. (19:18)
Lokacija: TROGIR - ČIOVO KONTINENT
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara 6,5m DMB

Re: vrt

PostPostao/la Pape » 05. 03. 2012. (16:19)

mala od palube je napisao/la:A je , je rodilo ka ludo, i nije tribalo previše zalivat :lol: :lol: :lol:


...eto vidiš, šta san ti ja reka.... :thumbup: :lol: :lol: :lol:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: vrt

PostPostao/la lupis » 05. 03. 2012. (16:56)

ab ovo je napisao/la:Obrađujem dva vrta i dvije okućnice na Krku. Svaki vrt je površine stotinjak i više kvadrata. Momentalno je posijana salata, motovilica, grašak, peršin, blitva ... pripremljeno za radić, pomidore, fažolete, tikvice, šelin. Na jesen će u vrt broskva, kupus, kelj, špinat...



pa kako profesionalni poljoprivrednici neće propast....


nego....,ajd ti lipo lovit ribe....,za to pojist će se nać kandidata....
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: vrt

PostPostao/la teo_ribar » 05. 03. 2012. (17:04)

lupis je napisao/la:
ab ovo je napisao/la:Obrađujem dva vrta i dvije okućnice na Krku. Svaki vrt je površine stotinjak i više kvadrata. Momentalno je posijana salata, motovilica, grašak, peršin, blitva ... pripremljeno za radić, pomidore, fažolete, tikvice, šelin. Na jesen će u vrt broskva, kupus, kelj, špinat...



pa kako profesionalni poljoprivrednici neće propast....


nego....,ajd ti lipo lovit ribe....,za to pojist će se nać kandidata....

odmah ukinut sve vrtove i zabranit daljnju sadnju.....naredit betonizaciju istih.....jer možda netko ipak prodaje to ča zasadi va vrtu a ne plaća porez i tako vodi časne i poštene poljoprivrednike u propast ;)
˝Nema veze kakav je zakon bitno je samo da ga ti i policajac koji te kontrolira tumačite na isti ili sličan način ˝ by: el passo

˝Ma nema problema ako ga zabrane (MR), važno je da kontrole ostanu iste.˝ by: ab ovo

˝Kuster , a da se prestaneš drogirat ?˝ by: Lady M
Avatar
teo_ribar
Old Senior Member
 
Postovi: 6439
Pridružen/a: 15. 12. 2008. (17:34)
Lokacija: Sušak
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Adria 501...Yam 6ks 4T

Re: vrt

PostPostao/la ab ovo » 05. 03. 2012. (17:37)

Ja ti spadam u kategoriju mali poljoprivrednik. Ne berem više od 4,99 kg dnevno. Ne trošim više od 4,99 litre vode po vrtu. :thumbup: Kopam sve na pirun, freze nemam.
:shifty: :idea: Možda bi mogao dobiti kakav poticaj :D . Ako ništa drugo da me proglase za tradicionalnog poljoprivrednika. :mrgreen: A još kad bi mi dali dvije nacrtane guske da čuvam : Claping5:
Avatar
ab ovo
Old Senior Member
 
Postovi: 4064
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:11)
Lokacija: o. Krk
Tip plovila: Učka-Yam 2t/4KS, Maestral 500-Yam 2t/6KS

PrethodnaSljedeća

Natrag na Parlaonica

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.