Kako držati akvarij sa morskim ribama

Parlaonica - samo bez svađanja...

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

Kako držati akvarij sa morskim ribama

PostPostao/la indijana » 13. 01. 2009. (14:51)

pozdrav svima.kako inače volim more i ribe,i sve vezano uz njega zanima me kako je izvedivo imat akvarij s morskim ribicama.. :?: :thumbup:
a šta ja mogu....kakav sam-takav sam http://www.youtube.com/watch?v=n5oTJ0yMxAc
Avatar
indijana
Korisnik baniran
 
Postovi: 765
Pridružen/a: 07. 01. 2009. (18:07)
Lokacija: zagreb

Re: Kako držati akvarij sa morskim ribama

PostPostao/la riberer » 13. 01. 2009. (15:01)

indijana, ako te akvarij zanima za držanje ješke, onda je podforum "pogođen", a ako ne, trebalo bi ga premjestiti u Parlaonica ... javi. ;)
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7119
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: Kako držati akvarij sa morskim ribama

PostPostao/la indijana » 13. 01. 2009. (15:05)

sory,mislio sam na akvarij za dnevni boravak...aj molim te prebaci :thumbup:
a šta ja mogu....kakav sam-takav sam http://www.youtube.com/watch?v=n5oTJ0yMxAc
Avatar
indijana
Korisnik baniran
 
Postovi: 765
Pridružen/a: 07. 01. 2009. (18:07)
Lokacija: zagreb

Re: Kako držati akvarij sa morskim ribama

PostPostao/la riberer » 13. 01. 2009. (15:07)

Prebacio ... ;)
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7119
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: Kako držati akvarij sa morskim ribama

PostPostao/la DAMIR » 13. 01. 2009. (15:24)

To sam jednom davno vidija ovde u Splitu,u jednoj fotokopirnici u ulici Slobode. Čovik je drža akvarij,veličine ka recimo TV 72 cm,tu negdi. Unutra nekoliko fratrića,par trljica,pirki i onih kamenčića po dnu. nešto algi i to je to. Obavezna pumpica za zrak,a ono šta me začudilo je to da more promini svakih 5-6 miseci. Tako mi je on reka kad sam ga pita. E sad,koliko ima istine u tome,neznam jer nisam stručan za akvaristiku.
Avatar
DAMIR
 

Re: Kako držati akvarij sa morskim ribama

PostPostao/la surfer » 13. 01. 2009. (16:00)

http://www.akvarij.net/

Imaš na ovoj stranici vodič za početnike u pdf-u, odmah tamo desno, a imaš i forum :thumbup:
There is one thing far more important than freedom of speech and that is the freedom to live!! by P.W.
Avatar
surfer
Old Senior Member
 
Postovi: 1463
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (20:58)
Lokacija: Pula, Vinkuran
Tip plovila: Bakan 5 cabin + Honda 40

Re: Kako držati akvarij sa morskim ribama

PostPostao/la indijana » 13. 01. 2009. (16:25)

hvala... :thumbup:
a šta ja mogu....kakav sam-takav sam http://www.youtube.com/watch?v=n5oTJ0yMxAc
Avatar
indijana
Korisnik baniran
 
Postovi: 765
Pridružen/a: 07. 01. 2009. (18:07)
Lokacija: zagreb

Re: Kako držati akvarij sa morskim ribama

PostPostao/la surfer » 13. 01. 2009. (20:37)

indijana je napisao/la:hvala... :thumbup:


...molim...
There is one thing far more important than freedom of speech and that is the freedom to live!! by P.W.
Avatar
surfer
Old Senior Member
 
Postovi: 1463
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (20:58)
Lokacija: Pula, Vinkuran
Tip plovila: Bakan 5 cabin + Honda 40

Re: Kako držati akvarij sa morskim ribama

PostPostao/la unije » 13. 01. 2009. (22:09)

.
Zadnja izmjena: unije; 04. 02. 2009. (18:34); ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
unije
Korisnik baniran
 
Postovi: 1762
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (21:37)

Re: Kako držati akvarij sa morskim ribama

PostPostao/la karamba » 13. 01. 2009. (23:22)

mislim da sam več negdje ovo napisao ...
,,
prije 15-ak godina sam zabrijao napravit morski akvari a kako sam bio klinac od 13-14 godina nisam imao para pa sam akvari napravio od bočnih šajbi od autobusa , akvari je bio ogroman s staklenim mostičima da se nebi raspukao , neznam točno koliko je litara imao ali između 500 i 700 lit sigurno , išao sam u trst i kupio pumpu s filterima za morski akvari i to sam platio preko 300 DEM što bi sada bilo u € , stavio sam to u jedan apartmančić gdje sam komade dovodio , i tamo to napunio i pokrenuo , koristio sam ga jedno 7-8 mjeseci (mislim) bez mjenjanja vode i bez puno brige i to je šljakalo , nutra je bilo svega ,zvjezdi špara kneza orada poževa rakova ,svašta i onda sam jedan dan došao u prostoriju a na podu par centi mora !!!, otkačilo se crjevo s pumpe i poplavilo prostoriju , kad bi vidio da se ribe ne podnose ili grickaju ,jednostavno bi ju vratio u more i stavio drugu . To je sve bilo potpuno amaterski i bez ikakvog predznanja ali je funkcioniralo , ali za profi akvari da dobiješ prirodni kompletni sustav treba puno znanja i para !
ali vrjedilo !
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: Kako držati akvarij sa morskim ribama

PostPostao/la unije » 13. 01. 2009. (23:50)

karamba šta si komade drža u akvariju ?? :lol: :lol: mislim 700 litara to je više bio jakuzi :lol:

ok šalu na stranu, da se to lipo urediti...radi težine bi napravio umjetno kamenje od plastike, zapravo imitaciju hridinastog dna. cijevi, otvore, pražnjenje eventualno bi napravio nepropusno prema balkonu i oluku od oborinskih voda tako da u slučaju probijanja stanica ili nečega to ide van stana. temperiranje je jako važno i trebalo bi imati max temperaturu do 22 stupnja. zimi se lako to naprvi grijačima ,ali ljeto je problem....
Avatar
unije
Korisnik baniran
 
Postovi: 1762
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (21:37)

Re: Kako držati akvarij sa morskim ribama

PostPostao/la raptor » 14. 01. 2009. (00:00)

Ajte ča :lol: niste u stanju na brodima napravit ili kupit gotov bazen za živu jašku na brodu a doma bi pravili olimpijske bazene za glavočeslika
Avatar
raptor
Korisnik baniran
 
Postovi: 2982
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (14:24)
Lokacija: Čiovo

Re: Kako držati akvarij sa morskim ribama

PostPostao/la karamba » 14. 01. 2009. (00:06)

to je pametno jer slana voda ti je smrt za parkete zidove i sl. ,ako je akvari u stanu gdje živiš onda to treba sigurno napravit . Gledao sam emisiju prije neki dan zvala se mislim meteo-cunami a bilo je govora o plimnom valu koji je pogodio velu luku 80-ih godina te je poplavio cijelo mjesto , i onda je jedan čovijek rekao da se u tu kuču više nije vratio nego sagradio novu jer do dan danas ima probleme radi soli koja je ušla u srž zida poda i svega ostalog . Ja sam svoje potapanje stana rješio na način da sam od stana napravio posl.prostor i iznajmio tako da nitko ne živi a za dučan nije bitno ! ;)
poslje sam filter sa tim pumpama i sistemom posudio jednom frendu koji mi ga nikad nije vratio i tako je to završilo a pitanje je dana kad ču opet nabavit pravi akvari i opet pokrenut tu strast a nema do morskog akvarija ! :wave:
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: Kako držati akvarij sa morskim ribama

PostPostao/la karamba » 14. 01. 2009. (00:14)

raptor je napisao/la:Ajte ča :lol: niste u stanju na brodima napravit ili kupit gotov bazen za živu jašku na brodu a doma bi pravili olimpijske bazene za glavočeslika

to si dobro rekao ;) bio je olimpiski bazen za glavoče !, znam kad sam ga prvi put bez centralnih mostova išao punit vodom za probu (slatkom) upalio ja špinu na ful i išao nešto prigrist vratio se nakon 15 min , voda skoro pri vrhu a stakla (šajbe)svinute ko luk , usrao sam se , a radio ga na balkonu apartmana iznad stana :o ,reko sad kad frcne u 10000 komadiča stari če me ubit ali sva sreča nije puko i onda sam to sredio centralnim mostovima za rakove , a morem sam ga kantama punio cijeli dan par kanti na motor po more nazad i tako non stop , trebalo je to napunit , vidi malo na starim busevima kolike su to šajbe ,vode ko u priči ! ;)
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: Kako držati akvarij sa morskim ribama

PostPostao/la lupis » 14. 01. 2009. (09:23)

Takav veliki akvarij sam ja baš jednom vidio,upravo u Malinskoj ,u jednom restoranu,daavno,prije kakvih 15 godina..
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10370
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Sljedeća

Natrag na Parlaonica

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.