Loše iskustvo

Parlaonica - samo bez svađanja...

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

Loše iskustvo

PostPostao/la Rexi » 29. 06. 2022. (08:47)

Na žalost, želim podjeliti svoje iskustvo sa Kranjec trgovinom.
Preferirao sam ih jer su kao naši, ranije su imali koliko toliko svoju proizvodnju pa mi je draže kupiti od njih u smislu poticaja iako nisu najbolji, najjeftiniji niti najkvalitetniji.

Započelo je tako da sam naručio inox galanteriju za jedno 4-5.000 kn, s obzirom da nešto nije bilo dostupno, napravio sam dvije narudžbe. Ono što mi je hitnije i ono što može čekati.
Na njihovom webu za dosta, skoro svim inox stvarima piše da je cijena na upit, no može se naručiti i u košarici se okvirna cijena kalkulira te ja mogu platiti karticom ili pouzećem.
S obzirom na cijenu na upit, biram pouzećem.

Nakon 4-5 dana, ajde bio praznik pa se odužilo, dobim jednu ponudu, prethodno se čuli di sam objasnio što mi je hitno i što može čekati.
Oke. Malo skuplja za cca 200kn, može. prihvaćam. Iako inox cijevi je covik rekao da nema ono što sam naručio nego drugi proizvođač. Aj.. samo da je 316 pravi. relativno pravi :mrgreen: .

Dolazi jedna ponuda. Potvrđujem jos jednom. Nakon jedan dan dolazi druga ponuda, ostatak koja je skuplja ni manje ni više nego za 25% tj za PDV.
E sad meni nije jasno.. gledam web cijene u košarici, gledam ponudu. U košarici piše sa PDV-om.
A u ponudi viša cijena 25%, cca 1.000 kn. Pa odkud, gore od dizela.
Okrenem malo cijene na webu i googlam kada naletim da oni to kupuju od maloprodaje te se na njihove cijene zapravo nadograđuju 25%.

Da skratim priču, drugu ponudu sam rekao da storniraju da ne bih hvala. A prva nije nikada došla. Naručio od te druge maloprodaje sa njihovim brojevima artikla koji su i kod Kranjeca na webu.

Ovo pišem teška srca jer mi je Kranjec bio kao Kraš iz davnih dana ili Ledo. Izgubili su kupca.

Toliko od mene. uživajte.
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1658
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: Loše iskustvo

PostPostao/la peroLA » 29. 06. 2022. (09:31)

hm, ja gledam to lokalno ili sam od nekog škarta ali to je moguće samo za manje stvari, recimo ovo za solar sam zvao tu jednog renomiranog i usmjerio me u trgovinu po pono što smo već vidjeli... nekad davno imao sam loše iskustvo sa inox firmom iz šibenika jer su imali oglas u njuskalu za nešto što nisu imali na lageru... i čekao sam 2mjeseca i ništa, u drugoj firmi su mi isti dan napravili radi se o ispušnoj rozeti koju sam morao sa strane stavit...
inače cjene metala u zadnjih godinu dana od jutra do navečer stalno rastu... bilo da recimo kupuješ željezo za armaturu, ogradu, ili alu grilje recimo... poželjno je platit odmah jer ističe ponuda... frend dobio ponudu 9400, i onda platio 10200 recimo za armaturu za ploču... takva vremena...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3321
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Loše iskustvo

PostPostao/la peroLA » 29. 06. 2022. (09:31)

doslovno se desi da prodaš proizvod i naručiš novi materijal po skupljoj cjeni nego si prodao proizvod
Zadnja izmjena: peroLA; 29. 06. 2022. (09:34); ukupno mijenjano 1 put/a.
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3321
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Loše iskustvo

PostPostao/la josey » 29. 06. 2022. (09:33)

kupio sam mali milijun vijaka od njih, i nestandardnih, uvjek smo se culi telefonski, nikad problem, sve isporuceno max brzo (1 dan)
a zadnjih 3mj cijena metala ti divlja na dnevnoj bazi, odatle razlika u cjeni.

bad luck
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2077
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks


Natrag na Parlaonica

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.