zastita gelcoata nakon poliranja

Parlaonica - samo bez svađanja...

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

Re: zastita gelcoata nakon poliranja

PostPostao/la 4ever » 23. 04. 2022. (11:39)

josey je napisao/la:ja znan da je meni kao totalnom amateru koji ke to radija prvi put tribalo nekih 4 puta (4dana jer nisan moga u komadu) po nekih 2 ure za kompletan trup od 11m (krmeno zrcalo, bande, platforma, otvori oko auspuha...)

ako podjelimo tih 1500eur sa 300kn po satu koliko si rekao da je satnica, dodjemo na nekih cca 38 sati.

ako meni za trup treba 8h, znaci da tebi kao profesjonalcu nema sanse da treba vise od 8 sa svim kerefekama koje izvodis a koje si nabroio.
sta radis sa jos 3x tolko vrmena na palubi kad na palubi ima manje kvadrata?
nekako mi to ne drzi vodu. osim klasicne hrvatske price. a prica glasi da je automehanicar zavrsio pred svetim petrom, i kaze ovo je greska ja imam samo 32godine.
a sveti petar mu odgovori, po radnim satima koje si naplatio nema greske imas 138godina.

..ne mogu se vise izvuc pa necu vise o ovome ni pisat samo da znas kako bi da oce ko radit bilo i vise posla ;)
Nemoj brojit sate i mislit kako triba proc trup koji je kocka i ciste plohe, paluba od jedrilice nije ploca
Niko nece trazit poliranje ako nema popravaka o kijim stalno pricam i u tu cijenu ulazi popravak brusenje ili uspricavanje
Ne smin niti spomenit cijenu intonika , uglavnom imat brod i jos bit u marini kosta bezobrazno puno, to su igracke bogatih ljudi a ovo sta mi pametujemo sa nasim brodovima i pitanjima triba li minjat ulje svake godine a nisam puno vozia,impeler i neznam sta glupo je iti citat :thumbup:
4ever
Old Senior Member

Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: adriatic790 m 34T

PostPostao/la 4ever » 23. 04. 2022. (11:45)

4ever je napisao/la:
josey je napisao/la:ja znan da je meni kao totalnom amateru koji ke to radija prvi put tribalo nekih 4 puta (4dana jer nisan moga u komadu) po nekih 2 ure za kompletan trup od 11m (krmeno zrcalo, bande, platforma, otvori oko auspuha...)

ako podjelimo tih 1500eur sa 300kn po satu koliko si rekao da je satnica, dodjemo na nekih cca 38 sati.

ako meni za trup treba 8h, znaci da tebi kao profesjonalcu nema sanse da treba vise od 8 sa svim kerefekama koje izvodis a koje si nabroio.
sta radis sa jos 3x tolko vrmena na palubi kad na palubi ima manje kvadrata?
nekako mi to ne drzi vodu. osim klasicne hrvatske price. a prica glasi da je automehanicar zavrsio pred svetim petrom, i kaze ovo je greska ja imam samo 32godine.
a sveti petar mu odgovori, po radnim satima koje si naplatio nema greske imas 138godina.

..ne mogu se vise izvuc pa necu vise o ovome ni pisat samo da znas kako bi da oce ko radit bilo i vise posla ;)
Nemoj brojit sate i mislit kako triba proc trup koji je kocka i ciste plohe, paluba od jedrilice nije ploca
Niko nece trazit poliranje ako nema popravaka o kijim stalno pricam i u tu cijenu ulazi popravak brusenje ili uspricavanje
Znaci poliranje nije samo vratit sjaj,pala ti je piva i skorcalo delkot,pasarela na krmenom zrcalu napravila par frizi,nisi diga sidro kako triba pa skorcalo provu koju triba prikitat? i uspricat .....
Ne smin niti spomenit cijenu intonika , uglavnom imat brod i jos bit u marini kosta bezobrazno puno, to su igracke bogatih ljudi a ovo sta mi pametujemo sa nasim brodovima i pitanjima triba li minjat ulje svake godine a nisam puno vozia,impeler i neznam sta glupo je iti citat :thumbup:
4ever
Old Senior Member

PostPostao/la pero » 23. 04. 2022. (13:35)

Najbolje nepisat cjene usluga,koga zanima ima sve na internetu i kod nas a i van HR.
pero
Senior Member

Tip plovila: Pasara Tomos 4

PostPostao/la 4ever » 23. 04. 2022. (15:41)

pero je napisao/la:Najbolje nepisat cjene usluga,koga zanima ima sve na internetu i kod nas a i van HR.

To pero :thumbup: :thumbup:
4ever
Old Senior Member

PostPostao/la josey » 23. 04. 2022. (20:12)

u civiliziranom svjetu cjenici su javni.
manje vise dobijes informaciju sta dobijes za svoje novce.
pitanje je bilo kolko kosta poliranje broda.
ne popravljanje gelcoata, uspricavanje, kitanje, pa moze i popravljanje staklenom vunom i smolom pa kitanje pa spricanje pa....
siguran sam da to sve gospoda u marinama ekstra naplate.
dakle basic, vulgaris poliranje broda po metru duznom, dakle u ruku ne uzimas nista osim polirke polir paste i krpe. nikakav kit i nikakvo uspricavanje, kolko kosta?
ili po radnom satu?
hvala na odgovoru :)

a i koji vosak koristite je bilo primarno pitanje.
josey
Old Senior Member

Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

PostPostao/la macro » 23. 04. 2022. (21:20)

ako dvojica poliraju ide li svakom po 300kn uru
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
macro
Old Senior Member

Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

PostPostao/la pero » 23. 04. 2022. (21:23)

https://ph-detailing.hr/proizvod/soft99 ... wax-vosak/ 12 mjeseci garancija
A na tebi je ako očeš dodatnu zaštitu za vosak bude na istoj bazi polimera ko Neo a ovaj poviše vosak je ok .
Scholl Neo polymer protection
To samo pošpricaš jer je tekučina na neo pad prođeš brod to ide jako brzo i ostaviš 10 minuta i pobrišeš mikrofibre krpama

Ako nečeš stavljat zaštitu na vosak onda možeš i sa drugim markama radit več ti 4ever napisa Meguiars Marine wax,ili 3m ,yachtcare,international marine wax ,yachticon i ....fusso coat
pero
Senior Member

Tip plovila: Pasara Tomos 4

PostPostao/la porer » 23. 04. 2022. (21:28)

@josey
Ovo pitanje obožavam. Hajde mi napravi samo ovo...
U momentu odustajem, traži drugoga.
Moj cjenik, plastificiran i zalijepljen u kofer sa alatom:

slika
Zadnja izmjena: porer; 23. 04. 2022. (21:37); ukupno mijenjano 1 put/a.
porer
Old Senior Member

Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

PostPostao/la josey » 23. 04. 2022. (21:30)

porer
pitanje tj upit je jednostavan

ispoliraj mi brod. tocka nema dalje
polirka i pasta

nije mi jasno sta nije jasno????
josey
Old Senior Member

PostPostao/la porer » 23. 04. 2022. (21:47)

Sve si objasnio. Think green my friend. Ne želim se svaditi, naprotiv.
Ako ti priprema nije dobra kako ispolirati? To je proces, Pero je dobro objasnio a i ostali.
Poanta mog posta je - ne možeš nešto parcijalno radit. Ja to nikada ne bih prihvatio. Ili ću načiniti sve ili neću započinjati.
porer
Old Senior Member

PostPostao/la MURTERINJO » 23. 04. 2022. (21:57)

Meni se cini da su se ovde zamisale kruske i jabuke,covik je pita za klasicno poliranje i zastitu trupa, neki su otisli u detailing sta samo po sebi nije isto ali su svi ovi sta su radili ovo prvo vidili da je bolja lova u ovome drugome pa su svi postali experti u poliranju i zastiti plovila,kao sto je to trend zadnjih godina u auto svijetu,vise ne mozes oprat auto da ti netko ne nudi nano ovo nano ono a cijene ne bih komentirao.
Nije mi namjera nikoga uvridit ovo je samo moje videnje situacije sa poliranjem a i ostalim stvarima vezanim za brod.
MURTERINJO
Member

Tip plovila: Leidi 660

PostPostao/la porer » 23. 04. 2022. (22:04)

Pa ok, nek onda uzme polirku u Pevecu i pastu, par sati posla uz bocu vina i lijep pogled na more i riješeno :thumbup:
porer
Old Senior Member

PostPostao/la MURTERINJO » 23. 04. 2022. (22:44)

Nadam se da Visnja ne prati forum nije Pevec nego Pevex ali i tamo ima dobrih polirki za ovo o cemu je bilo pitanje.
Ako je trup bilo koje druge boje osim bijele svi ovi postupci gore navedeni su bacanje novaca i niti jedan polir majstor ga nece rjestit to je sigurno.Brusenje sa 500 1 000 2 000 3 000 5 000 15 000 :D pa poliranje traje max 6 miseci pa Jovo na novo opet filozofija.
MURTERINJO
Member

Tip plovila: Leidi 660

PostPostao/la josey » 23. 04. 2022. (23:39)

porer je napisao/la:Pa ok, nek onda uzme polirku u Pevecu i pastu, par sati posla uz bocu vina i lijep pogled na more i riješeno :thumbup:

ocito ne citas temu dovoljno pazljivo al si dajes za pravo komentirat.
dakle ispolira san sam u nekih 8h ukupno, a amater sam. dakle profesjonalcu treba puno manje.

molin te nemojmo filozofirat i od poliranja broda radit nuklearnu fiziku, jer to NIJE nuklearna fizika, i to moze napravit doslovno svak ko se potrudi, neko manje neko vise al moze napravit svak.

nemojmo sad pricat ondrtsilingu jer i oni koji se bave detsilingom nisu iz prve napravili ko sta rade nakon 100 tretmana.

i niko nije pita za to nego cjenu poliranja, odnosno ni to nego samo koji VOSAK.
koji dio nije jasan
josey
Old Senior Member

PostPostao/la porer » 24. 04. 2022. (05:57)

Ma sve jasno :thumbup:
porer
Old Senior Member

PrethodnaSljedeća

Natrag na Parlaonica

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.