Forum

Parlaonica - samo bez svađanja...

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

Re: Forum

PostPostao/la josey » 29. 06. 2021. (21:47)

citam i nemogu vjerovat kolko ste ljeni.
pa nije da kopate septicku jamu lašunom! drzis faxing mobitel u ruci i tipkas, a mobitel nema 125kg ng 125grama.

:thumbdown:
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2078
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Forum

PostPostao/la ginekol7 » 30. 06. 2021. (14:39)

Podrška opstanku foruma! Druge mreže me ne zanimaju, ovdje je komunikacija neposrednija i -iskrenija. Ako nešto valja, pohvale te a ako nešto nevalja -isprde te. Neko se naljuti a netko ne i to je život. Godinama sam bio vrlo aktivni član jednog foruma za podvodni ribolov koji se je
,nažalost,ugasio. FB nemam a ostalo i neznam šta znači. Svaki dan skoknem i pogledam šta ima a aktivnosti je sve manje. Nema priča iz ribolova,đita... Doduše ostaje veliki fundus znanja i iskustva koje su članovi godinama ugrađivali u ovaj forum. Nemam znanja da predlažem neka poboljšanja ali podržavam svaku takvu inicijativu i ostajem do posljednjem metka tj. posta.
Avatar
ginekol7
Member
 
Postovi: 484
Pridružen/a: 22. 04. 2016. (07:38)
Lokacija: Stari Grad, otok Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka, Yamaha 25 high trust

Re: Forum

PostPostao/la borro » 30. 06. 2021. (14:54)

Forum mora preživjeti!!!
Show must go on!
Chuck Norris Approved
Avatar
borro
Old Senior Member
 
Postovi: 2692
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (11:21)
Lokacija: Karlovac-Rovanjska
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: deplasmanac Zampieri mare iz 1976g. + VP2002

Re: Forum

PostPostao/la Rexi » 30. 06. 2021. (17:16)

josey je napisao/la:citam i nemogu vjerovat kolko ste ljeni.
pa nije da kopate septicku jamu lašunom! drzis faxing mobitel u ruci i tipkas, a mobitel nema 125kg ng 125grama.

:thumbdown:



u krivu si.
Ja kao informaticar nalazim odgovore na mnoga pitanja na forumima. To nam je zadnja grancica spasa za probleme koje ne uspijemo sami rijesiti.
Međutim, postoji par informatickih grupa koje su jako prijateljske i danas vise jednostavno nema potrebe utipkavati username i password kada jednako dobra okolina i prijateljski ljudi daju puno brze iste odgovore.
A u slobodno vrijeme kada odmaram i skrolam fejs ako vidim necije pitanje a znam odgovor - nabrzaka napisem bez puno lutanja.
Također oni koji rade u marketingu znat ce da male stvari znace razliku u povratu novca i extra zarade. A mala greska dodatnog koraka moze znaciti zadnje mjesto i neprofitabilnost.
Nema to veze sa ljenosti, to je u svakom covjeku. To ti je ka žena i ljubavnica :mrgreen:
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1658
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: Forum

PostPostao/la josey » 01. 07. 2021. (05:36)

to je cista jebena ljenost. nista drugo, ponavljam ne držiš u ruci lašun i ne kopaš na suncu na +45 nego u klimi drzis mobitel i tipkas, i obicno tipkas kad ti je DOASADNO, dakle o cemu pricamo? cista al, cista ljudska ljenost, i to se nemoze nazvat nikako drugacije. kako nazvat drugacije nesto sta je udaljeno od odgovora toliko da ne moras utipkat username i password??? znaci koliko 12-15 znakova? i ti mi govoris da nije tako, nije to ljenost?

To sta si ITjevac, i ja sam vec 17 godina staza u ITju u radnoj knjizici, a sto sam dosao do zakljucka u radu sa ljudima? upravo ovo sto sam ti rekao, jebena ljenost.
Bitno se zalit da u erpu imas problem, koji problem, pa za odradit neku funkciju imas dva klika vise, umjesto dosadasnjih 7 imas 9 klikova.
MOLIM?
da da imam 9 klikova umjesto 7.
ajd onda ljepo obuci trliš odi u proizvodnju na +45 pa tamo na suncu radi 8h pa mi javi jel ti problem ta dva klika vise ili ne. Svi umuknu.
reci mi kako se to zove? nije to ljenost? a neg sta je? cisti humanizam?
tako je i sa forumom, ne ovim nego svim, jebena ljenost, al ljenost, ljudske rase opcenito, 99,999% stanovnistva su jebene ljencine i ako NE MORA pomaknut kemisku sa stola 10cm, NECE je pomaknut, nema to veze sa dohvatom informacija ni brzinom, jer gdje ces vece baze znanja od foruma, da ti slucajno neki drkaroš na FB nebi tako brzo odgovorio nesto konktretno kao sto mozes nac ovdje? mos mislit.
dakle jebena ljenost ljudske rase, i nemoj me uvjeravat u drugacije, jer ne postoji drukciji naziv za ljenost, ljenost je ljenost TOCKA. :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2078
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Forum

PostPostao/la lošinj » 01. 07. 2021. (06:21)

Ja sam do sada cca. 13 g na forumu. U dosta stvari sam pronašao koristan odgovor, isto tako ga i dao. Nisam od onih koji stalno pišu nego ako znam točno odgovor ili je neka tema vezano za motor i plovilo koje sam imao onda odgovorim na tu temu.
Po meni treba ostati ovako kako je.
Avatar
lošinj
Old Senior Member
 
Postovi: 1069
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (11:12)
Lokacija: Mali Lošinj
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Marlin 16, Yamaha 40/70.

Re: Forum

PostPostao/la M710 SEA PEARL » 01. 07. 2021. (06:33)

josey je napisao/la:to je cista jebena ljenost. nista drugo, ponavljam ne držiš u ruci lašun i ne kopaš na suncu na +45 nego u klimi drzis mobitel i tipkas, i obicno tipkas kad ti je DOASADNO, dakle o cemu pricamo? cista al, cista ljudska ljenost, i to se nemoze nazvat nikako drugacije. kako nazvat drugacije nesto sta je udaljeno od odgovora toliko da ne moras utipkat username i password??? znaci koliko 12-15 znakova? i ti mi govoris da nije tako, nije to ljenost?

To sta si ITjevac, i ja sam vec 17 godina staza u ITju u radnoj knjizici, a sto sam dosao do zakljucka u radu sa ljudima? upravo ovo sto sam ti rekao, jebena ljenost.
Bitno se zalit da u erpu imas problem, koji problem, pa za odradit neku funkciju imas dva klika vise, umjesto dosadasnjih 7 imas 9 klikova.
MOLIM?
da da imam 9 klikova umjesto 7.
ajd onda ljepo obuci trliš odi u proizvodnju na +45 pa tamo na suncu radi 8h pa mi javi jel ti problem ta dva klika vise ili ne. Svi umuknu.
reci mi kako se to zove? nije to ljenost? a neg sta je? cisti humanizam?
tako je i sa forumom, ne ovim nego svim, jebena ljenost, al ljenost, ljudske rase opcenito, 99,999% stanovnistva su jebene ljencine i ako NE MORA pomaknut kemisku sa stola 10cm, NECE je pomaknut, nema to veze sa dohvatom informacija ni brzinom, jer gdje ces vece baze znanja od foruma, da ti slucajno neki drkaroš na FB nebi tako brzo odgovorio nesto konktretno kao sto mozes nac ovdje? mos mislit.
dakle jebena ljenost ljudske rase, i nemoj me uvjeravat u drugacije, jer ne postoji drukciji naziv za ljenost, ljenost je ljenost TOCKA. :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:


.... izgleda da samo ti radis na baloti :thumbup:
LONGLIVELEGENDARNI :Happy31:
Avatar
M710 SEA PEARL
Old Senior Member
 
Postovi: 1898
Pridružen/a: 15. 05. 2009. (21:15)
Lokacija: SIBENIK
Tip plovila: MAESTRAL 710 - VOLVO PENTA D2-40

Re: Forum

PostPostao/la josey » 01. 07. 2021. (06:35)

nit sam to mislio nit sam to rekao,
al ja ni ne žugam kako mi je tesko unjet username i password.
onako koji kxxxc???

kolko tesko moze bit unjet username i password? ajde budi objektivan?
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2078
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Forum

PostPostao/la Rexi » 01. 07. 2021. (07:57)

mislim da niste shvatili poantu. pitanje je bilo kako odrzati forum zivim.
tu je određena kolicina ljudi, neki su otisli, neki se vrate, neki se ne vrate.
Generalno statistika ide prema dolje.
Kako privuci mlade da sudjeluju, pitaju, nauce?
Tako da im se pruzi ono sto znaju.

Nije rijec o meni, tebi. mi smo tu, tipkamo. Ali mlade generacije nece.

Okinut sliku, kliknut jednom dva puta, napisat post.
a ja tu sa mobitela pimplam ocu kliknut krivi botun i poslat ili ponistit post koji pisem. pa zumiram tri puta...
waste of time. U profesiji se to zove optimizacija i user experience (UX) i postoji citava znanost o tome i konverziji.

Lijen ili ne, samo oni koji drze trend opstanu.
Ovaj forum mi je drag, bilo bi mi zao da ga pokopa vrijeme.
Najpopularniji div Facebook nije uhvatio vrijeme sa video klipovima poput instagrama, tiktoka.. sada su mu dani odbrojani jer jednostavno nije zanimljiv novoj generaciji.

ok mi ne pisemo pizdarije nego smo određena tematika, ali tko ce pisat kasnije, tko ce osvjeziti ovo sada, ova 2 posta dnevno?
ja, ti.. dome, riberer?
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1658
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: Forum

PostPostao/la josey » 01. 07. 2021. (08:49)

e da, uboo si problem...
a potvrdio ono sto sam ja napisao u prvom postu
"mlade generacije"
te mlade generacije danas ne rade kurca neg se naslikavaju po instagramu, hoce sve i odmah i ako nije tako nevalja.
Zive u nekom imaginarnom svijetu iluzije, virtualne iluzije.

Kad si zadnji put vidio klinca da vozi bicikl i da sam mjenja gumu kad pukne?
ukratko niti znaju drzat kacavidu niti kljuc 13 u ruci, tako da boli ih kuki i za forumom i za raspravama o tome jel bolji suzuki il yamaha, jel bolji graso ili damor jel ...

tako da kako god okrenes, sudbina SVIH foruma je takva da ce u narednih 5 god nestat. neke nove platforme su popularne, a vidimo zasto jesu.
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2078
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Forum

PostPostao/la el passo » 08. 07. 2021. (22:12)

Ja sam se prijavio na forum kao osoba sa malo iskustva u sektoru nautike...ali puno volje za novim informacijama. Istina nekada je bilo više akcije...čestih svađa, prepirki...uglavnom ljudi su to volili pratiti. No s vremenom interes slabi. Evo, na vlastitom primjeru...nekada sam više puta dnevno gledao što ima novoga, više se pisalo itd. Uvjek je bila neka akcije, nekoga se uhvatilo u mlin i to je privlačilo širu publiku. Npr MOP i njegov podvig, ven u svojim najboljim danima, lupis koji je bio poklopac svakom loncu...ali opet zanimljivog izričaja. Sada je to sve rijeđe. Prijevim se jednom u tjedan dva.
Ali forum mi je osim novih spoznaja i pregršt informacija donio i trajna prijateljstva sa ljudima duž lijepe naše. Evo, prije pola sata sam se dopisivao sa Arbom...stariji članovi znaju da je bio neizostavan član istarskih meetinga. Jučer me za savjet zvao Legi, Mik se redovno javlja, sa Nostromom sam jako dobar prijatelj, meštar JMT mi uvjek da savjet u vezi motora. Dome me zvao neki dan za broj od zorice, nisam imao, pa sam zvao Ceka i stvar je bila riješena. Ali opet to su sve forumska poznanstva. Osim toga mnogim sam članovima foruma odradio nešto na brodovima. Ta poznanstva i prijateljstva su najveća stvar koju mi je ovaj forum donio. Naravno, nebi volio da se ugasi. Nisam neki kompjuteraš, ne razumijem se u domene i cijene, ali ako je protrebno uvjek sam voljan dati donaciju da se forum ribolov na moru održi. Sve ima uspona i padova, ljeto je inače vrijeme kada su ljudi više sa brodovima a manje na kompjuterima.
Uglavnom bila bi šteta da ova mala enciklopedija prestane funkcionirati
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Forum

PostPostao/la josey » 08. 07. 2021. (22:32)

tuzno je al istinuto, al nazalost i razlog zbog cega forumi umiru, sta je ode kod nas na forumu prosjek godina 40 umisto 20,
odnosno na svim forumima je tako.
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2078
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Forum

PostPostao/la ginekol7 » 09. 07. 2021. (07:02)

Od svih tih medija forum je nekako najnormalniji, najljudskiji. Okupljeni smo oko zajedničkih interesa a to je more, brodovi,ribolov i sve time povezano. Sa foruma, praktički, nikoga osobno ne poznajem ali sam siguran ako bi se negdje, u nekoj vali, slučajno sa nekim forumašem susreo e to bi bila fešta. Moj sin na svojim mrežama ima par tisuća "prijatelja" (čitaj: pizduna) sa kojima ako bi se ikada i susreo, nema o čemu razgovarati.
Vjerovatno bi sjedili svaki u svom kantunu i tipkali po mobitelu.
Zato je meni forum drag a ostale mreže me ne zanimaju. I neka nama našeg foruma!!
Avatar
ginekol7
Member
 
Postovi: 484
Pridružen/a: 22. 04. 2016. (07:38)
Lokacija: Stari Grad, otok Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka, Yamaha 25 high trust

Re: Forum

PostPostao/la M710 SEA PEARL » 09. 07. 2021. (07:58)

... kaze jedan moj poznanik "cer mi ima 16 godina i fali se da ima stonine "prijatelja" na netu a kad ide u kino ja moran ici snjon da ne ide sama :mrgreen:
LONGLIVELEGENDARNI :Happy31:
Avatar
M710 SEA PEARL
Old Senior Member
 
Postovi: 1898
Pridružen/a: 15. 05. 2009. (21:15)
Lokacija: SIBENIK
Tip plovila: MAESTRAL 710 - VOLVO PENTA D2-40

Re: Forum

PostPostao/la josey » 09. 07. 2021. (08:17)

ginekol7 je napisao/la:Od svih tih medija forum je nekako najnormalniji, najljudskiji. Okupljeni smo oko zajedničkih interesa a to je more, brodovi,ribolov i sve time povezano. Sa foruma, praktički, nikoga osobno ne poznajem ali sam siguran ako bi se negdje, u nekoj vali, slučajno sa nekim forumašem susreo e to bi bila fešta. Moj sin na svojim mrežama ima par tisuća "prijatelja" (čitaj: pizduna) sa kojima ako bi se ikada i susreo, nema o čemu razgovarati.
Vjerovatno bi sjedili svaki u svom kantunu i tipkali po mobitelu.
Zato je meni forum drag a ostale mreže me ne zanimaju. I neka nama našeg foruma!!


netribas daleko,
vidin da si sa hvara,
prodji po rivi navecer i obrati pozornost na kafice di se okuplja mladja ekipa, pa pogledaj stolove, sidi ih 3 za stolon, svak bulji u svoj mob, i tako je za 9 od 10 stolova, niko sa nikim ne prica.
mislim se wtf?
imas 1000 prijatelja, al da te nedajboze zaboli i da nazoves nekog da te triba odvest do bolnice, svi bi rekli a nemogu ti ja sad evo bas iman nesto. ma MRŠ

eto krenes od toga i onda ti je jasno zasto je na forumima tako kako je
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2078
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

PrethodnaSljedeća

Natrag na Parlaonica

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.