Seaspiracy - zivot kao sto ga znamo

Parlaonica - samo bez svađanja...

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

Seaspiracy - zivot kao sto ga znamo

PostPostao/la Rexi » 22. 06. 2021. (16:24)

Pozdrav svima,
evo nakon poduzeg vremena mene bez brodice, nisam imao srca posjecivati forum da mi ne stvara gricule.
Sada sam opet na Hvaru za stalno do sljedeceg vrtloga ziovotnih okolnosti.

Kako sam imao elan 401, pa pasara, fishermana, pa dalmatinku odluka je da uzmem jednu mali jedrilicu Carinu. Bio sam je viditi i sviđa mi se. Malo je nezgodan (jako) u brod sa prove zbog one sajle i nemam pojma kako cu pristajat na provu :mrgreen: ali mislim da cu je uzeti. Uvlaciva kolumba, jedra, motoric iza i laganini :angel:
- ako netko ima savijet za ulazak-izlazak preko sajle molim lijepo :mrgreen:
imam osjecaj da cu roknut u more kao tarzan ako se primim za nju.


ono sto sam jos htio sa vama podijeliti... sto mislite o dokumentarcu Seaspiracy?
Mene kao ljubitelja prirode je dosta osvjestio. Čak sam korigirao i prehranu pa tako meso i ribu jedem umjereno a ne iz luksuza a i na sam ribolov drugacije gledam.
Mnoge strane bruje da cemo ovaj dio prehrane ubrzo osjetiti konkretno i da cemo vjerojatno vecina tu prisutnih doziviti tu promjenu.

https://www.imdb.com/title/tt14152756/
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1662
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka

Re: Seaspiracy - zivot kao sto ga znamo

PostPostao/la josey » 22. 06. 2021. (22:44)

cek jel tema brod il je tema dokumentarac?

ako je tema dokumentarac,
onda imam rjec dvije na tu temu.
Prvo ja debelim ljudima ne govorim da ne zderu slatkise, da ne loču sokove i da opcenito ne jedu rafinirane secere, kruh, tjesteninu itd,
isto tako ocekujem da meni niko ne sxre sta ja jedem preko kilo mesa dnevno. kraj nema dalje.
nisam rasist, al ne pravi problem na planeti 0.5 miljardi europljana, neg 4miljarde azijata, da se manje kote ko štakori manje bi im hrane trebalo. a vise 4mlrd azijata zagadi planet kad prdne nego cjela mesna industrija.
da skratim,
da trosimo previse plastike - trosimo
da previse zagadjujemo - zagadjujemo
da se neke stvari moraju mjenjat - moraju
al necemo ih promjenit ako ja postanem vegeterijanac.

end of fxking story.

a sad nek svak jede sta hoce
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2098
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Seaspiracy - zivot kao sto ga znamo

PostPostao/la porer » 23. 06. 2021. (03:46)

Pitaj ovdje:

https://meder.hu/?lang=en

Čovjek je na toj jedriliici oplovio svijet.
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Seaspiracy - zivot kao sto ga znamo

PostPostao/la el passo » 24. 06. 2021. (16:45)

Josey, kažeš da nisi rasist, sa druge strane pišeš da se azijati kote. Koliko je meni poznato psi se kote, žene rađaju. Nadalje, uspoređuješ brojke petsto milijuna sa 4 milijarde. U toj usporedbi pokazuješ koliko ti je intelektualni domet kratak. Naravno da petsto milijuna ljudi zagađuje manje od 4 milijarde...ne zato što su azijati nego radi zakona brojeva. O tvome siromašnom intelektu govori i to da iako si pročitao štivo razumijevanja nema. Dakle...azijati i njihova uloga u očuvanju planeta. Malo danja...ali opet recentna povijest kaže da su u Kini imali zakone kojima su reducirali populaciju...zakon i beneficije obitelji sa jednim djetetom. To se nikada neće desiti u zapadnom svijetu radi ekonomskog balona...iako bi trebalo. Ono što ti nisi u mogućnosti je donijeti zaključak iz toga. Pa da ti olakšam...a da možeš razumjeti...da nije bilo tog zakona sada bi ih bilo 6 milijardi. A to znači i trećina zagađenja više. Još bliža povijest...korona virus. Zatvaranje granica, posljedično tome i redukcija ( smanjenje ) industrijskih aktivnosti, posljedično tome redukcija transporta, dovelo je do npr pojave dupina u kanalima Venecije. Manje onečišćenja globalno...iako kratkotrajnog. Eto, da više ne duljim. Molim te nemoj pokušavati repliku, bolje se poklopi ušima jer takve obožavam spustiti na zemlju.
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Seaspiracy - zivot kao sto ga znamo

PostPostao/la josey » 24. 06. 2021. (17:35)

a cime si ti to mene spustio?
ponovivsi ono sto sam rekao?
a to je da 4 miljarde po zakonu brojeva mora zagadivat vise od 0.5
s tim si me spustio? MA BRAVO!

spustio si me sa populacijskom politikom kineza staroj trideset i vise godina, koja nije urodila pretjerano plodom al eto imaju je, pa onda usporedjujes indijce (indija je isto u aziji znas) sa europljanima, a europske zne radjaju 0.8 djece a kolko ono inijske? (ajde provjeri) Stoga je u europi isto jako bitna populacijska politika, samo takva da se potakne da zene radjaju.

Zagadjenje?
europljane kolju svaki dan sa emisijom co2 ovog i onog, kina? najveci zagadjivac na svjetu ima svu silu zakona o zastiti okolisa (mrtvo slovo na papiru), a europljani? jos malo ugradit ce ti analizator plinova na guz**u pa kad prdnes vise od 3x dnevno kaznit ce te.

daj me onda i sobzirom na napisano, prosvjetli s cim si me to tocno poklopio?

sa onim nisam rasist, a kote se (ko zečevi) ?
pa sta tu nije tocno osim sto sam namjerno karikirao :D
a ti ne kuzis nesto kad covjek napravi namjerno da bi nesto naglasio, i nesto sto je po defaultu :D

samo ti mene spusti :D :D :D
hvala ti

samo u cjeloj ovoj prici nisi iznio nijdan argument tocno na temu, i nisi replicirao autoru nego replici :D
a ja replici na repliku
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2098
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Seaspiracy - zivot kao sto ga znamo

PostPostao/la Rexi » 24. 06. 2021. (18:15)

aj pogledajte vi film prvo pa cemo replicirati :mrgreen:
Avatar
Rexi
Old Senior Member
 
Postovi: 1662
Pridružen/a: 02. 10. 2009. (22:42)
Lokacija: Hvar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Primorka


Natrag na Parlaonica

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.