Korona i turistička sezona 2020

Parlaonica - samo bez svađanja...

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

Korona i turistička sezona 2020

PostPostao/la Sandi: » 12. 04. 2020. (11:33)

Ovdje bi želio razmijeniti informacije o turističkoj sezoni 2020 u Hrvatskoj. Kod nas u Sloveniji kažu, da u godini 2020 nećemo moči putovati izvan zemlje u turističke svrhe, samo poslovne. Sigurno neće biti ni turističkog tranzita iz zemalja, gdje god ima još uvijek korona slučajeva.
Avatar
Sandi:
New Entry
 
Postovi: 14
Pridružen/a: 28. 07. 2019. (19:07)
Lokacija: Barbariga
Tip plovila: SUP Kaholo

Re: Korona i turistička sezona 2020

PostPostao/la macro » 12. 04. 2020. (20:42)

Od nas se traži da stojimo doma i ne postavljamo pitanja.
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: Korona i turistička sezona 2020

PostPostao/la starimorž58 » 13. 04. 2020. (05:57)

Sandi,
zar još nisi shvatio kakav je stav ljudi iz redova vlasti u SLO. Ja živim u SLO ali sam iz RH sa mora. Oni će svaku i najmanju sitnicu probat izkoristit da vam savjetuju da ostanete doma i da tamo trošite svoje euriće a ne u RH.Treba biti još malo strpljiv i granice bi se trebalo otvorit. Krajem maja početkom junija po mojem stvar bi morala ići prema normali. Trebat će se naviknuti živit sa tom stvari, ovako ili onako. A kada se granice otvore onda pomalo i polako ali prema moru. Tako ja mislim. Do sada sve što je došlo je i prošlo, prije ili kasnije. Glavu gore i pogled prema moru! :thumbup: :D
Avatar
starimorž58
New Entry
 
Postovi: 41
Pridružen/a: 31. 10. 2017. (09:40)
Lokacija: Klenovica
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Plastična pasara Pici, Tohatsu 4T 6KS

Re: Korona i turistička sezona 2020

PostPostao/la Sandi: » 13. 04. 2020. (08:35)

Razumijemo, da ni Hrvatska ni Slovenija neće ugrožavati živote i gospodarstva zbog turizma. Sve će zavisiti od razvoja situacije. Ovo sam započeo pisati ne samo zbog danas, nego i za sutra i prekosutra. Kod popuštanja situacije će sigurno biti nekih nijansi. Sigurno imamo najviše interesa za prelaz granice oni, koji imamo u Hrvatskoj nekretnine ali plovila u marinama. Ako dobro razumijem, Slovenci od ove sedmice ako idemo izvan države za manje od 24 sati ne trebamo po povratku u karantenu. Za put više od 24 sati spustili su karantenu iz 14 na 7 dana. Pretpostavljamo i da će prvi primati turiste lokacije sa malom koncetracijom ljudi, manje turističke jedinice, kao privatni apartmani ili prelaziti granicu oni, koji će imati potvrdu da nemaju koronu stariju ne manje od tri dana itd.
Avatar
Sandi:
New Entry
 
Postovi: 14
Pridružen/a: 28. 07. 2019. (19:07)
Lokacija: Barbariga
Tip plovila: SUP Kaholo

Re: Korona i turistička sezona 2020

PostPostao/la starimorž58 » 13. 04. 2020. (17:56)

Sandi,
Da li mozds imas razumno objasnjenje za ovu mjeru spustanja trajanja karantene iz 14 na 7 dana. Da li se je virus promijenio, postao brzi u manifestiranju znakova bolesti ili nesto trece? Nisu dali nikakvo razumno objasnjenje bazirano na medicini. Samo su se odlucili. Tako ce se i samo odluciti da se moze ici. Novce svi trebaju. Bit ce. Samo strpljivo. Pozdrav.
Avatar
starimorž58
New Entry
 
Postovi: 41
Pridružen/a: 31. 10. 2017. (09:40)
Lokacija: Klenovica
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Plastična pasara Pici, Tohatsu 4T 6KS

Re: Korona i turistička sezona 2020

PostPostao/la el passo » 13. 04. 2020. (19:48)

Mislim da će ova situacija sa koronom na turističku sezonu u Hrvatskoj imati poguban utjecaj. Na slovensku turističku sezonu u Hrvatskoj nešto manje. Slovenci koji su kupili terene uz more i na njima ilegalno izgradili vikendice...čitaj kućerine sa bazenima locirane nekoliko metara od nekad predivnih prirodnih plaža...sada prenamjenjenih u terase sa pogledom u more..će imati nešto lošiju sezonu nego inače. Ove godine će imati nešto manji broj noćenja svojih " prijatelja", ali ipak će nešto tu i tamo kapnuti.
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2


Natrag na Parlaonica

Online

Trenutno korisnika/ca: josey i 2 gostiju.