Pozitiva

Parlaonica - samo bez svađanja...

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

Pozitiva

PostPostao/la didapatak » 26. 03. 2020. (11:49)

..a nije nam lako..
..mi stariji smo to već prošli..
..pa kad moramo idemo opet..
..moj prijedlog..
..pozovite i pitajte prijatelja(one oko sebe ne facebuk) što su i kako su,kako im ili oni vama mogu pomoći..
..posijte,posadite,obrežite,pokosite,ofarbajte..bit će te bolje ako radite a i trebat će nekom..
..i ovo će proći..
..ajmo pozitivne i ideje i primjeri.
.. :angel:
"Koliko konje voliš, toliko ti duša vridi..."
> youtube <
> tamburaši <
Avatar
didapatak
Senior Member
 
Postovi: 614
Pridružen/a: 02. 01. 2012. (09:20)
Lokacija: Osijek
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Greben 4,5 i Tohatsu 8/4t

Re: Pozitiva

PostPostao/la didapatak » 26. 03. 2020. (11:52)

.....ofca sam po pitanju kompa ..
..obrišite višak...ja ne znam.. :oops:
"Koliko konje voliš, toliko ti duša vridi..."
> youtube <
> tamburaši <
Avatar
didapatak
Senior Member
 
Postovi: 614
Pridružen/a: 02. 01. 2012. (09:20)
Lokacija: Osijek
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Greben 4,5 i Tohatsu 8/4t

Re: Pozitiva

PostPostao/la josme » 26. 03. 2020. (14:09)

Što te briga... od viška glava ne boli.... :D :D :D
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: Pozitiva

PostPostao/la MURTER 600 » 26. 03. 2020. (14:18)

josme je napisao/la:Što te briga... od viška glava ne boli.... :D :D :D


što je sa viškom alkohola :think:
Murterino 21
Demokracija je kada dvije budale imaju više prava od jednog pametnog!
To što su se meduze održale bez mozga preko 650 miliona godina,daje nadu mnogim ljudima..........
Avatar
MURTER 600
Old Senior Member
 
Postovi: 1604
Pridružen/a: 08. 03. 2010. (11:23)
Lokacija: otok Krk - grad KRK
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: MURTER 600(murterino 21) Nanni turbodiesel 60

Re: Pozitiva

PostPostao/la josme » 26. 03. 2020. (14:32)

Pa ne boli glava od viška alkohola nego od posljedica isparenja alkohola iz glave..dakle od manjka.. :D :D :D
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: Pozitiva

PostPostao/la el passo » 26. 03. 2020. (19:23)

Evo pozitivnog primjera. Sve je više pozitivnih doktora, doktorica, sestara i tehničara po bolnicama. Nešto radi toga jer nema spomena o kažnjavanju bioloških terorista/lažljivaca a nešto radi uputničara opće praxe koji svih šalju u bolnicu. Tako da je sve više pozitive po bolnicama. Dame i gospodo, slobodno se pomolite za sebe i svoje bližnje jer ćete uskoro biti na brizi uputničarima po domovima zdravlja koji godinama siluju specijalističku zdravstvenu zaštitu. Jedina caka je da oni nemaju blage veze o baratanju sa respiratorima i bavljenjem pravom medicinom.

....eto, svima želim pozitivan stav i negativan bris
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Pozitiva

PostPostao/la golum » 26. 03. 2020. (22:11)

:Other12: o neeeee.... elpasso ne copraj.
Avatar
golum
Old Senior Member
 
Postovi: 1987
Pridružen/a: 20. 04. 2009. (19:51)
Lokacija: Zagreb - Novigradsko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ven fly cabin

Re: Pozitiva

PostPostao/la el passo » 26. 03. 2020. (22:30)

Eto...RTL Direkt...12% nas je zaraženo od ukupnog broja. Plus masa trenutno radno neaktivnih radi izolacije.

Samo pozitivno!!!
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Pozitiva

PostPostao/la golum » 26. 03. 2020. (22:45)

Znam da je nezahvalno prognozirat ali s obzirom da ti je to struka.... koliko to jos moze trajat?
Avatar
golum
Old Senior Member
 
Postovi: 1987
Pridružen/a: 20. 04. 2009. (19:51)
Lokacija: Zagreb - Novigradsko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ven fly cabin

Re: Pozitiva

PostPostao/la el passo » 26. 03. 2020. (23:19)

Da ne ispadnem totalni pesimista...iako svaki put kad idem na posao imam osjećaj kao da idem na streljanu.

Republika Hrvatska ima jako veliku sreću što je u ovom momentu glavna osoba ministar Beroš. Jedino što nas može spasiti od talijanskog scenarija su epidemiološke mjere koje su po zadnjim vijestima naj restriktivnije na svijetu. Mi nemamo policijski sat za razliku od nekih ali nema ni potrebe jer su restrikcije epidemiologa pravovremeno uvedene. Velika je osobna odgovornost i poštivanje tih mjera. U ovome momentu najopasniji su biološki teroristi. Već ste čuli za slučajeve prešućivanja kontakata sa potencijalno zaraženim osobama ili zaraženim osobama. Ti terorosti na žalost neće odgovarati za svoja nedjela. Rumunjska je npr uvela kazne zatvora do 15 godina za biološke teroriste...ukoliko njihovo ponašanja uzrokuje nečiju smrt.

Jedna slaba karika u tom sistemu je primarna zdravstvena zaštita. Godinama ...pogotovo u gradovima...ljudi na doktore opće prakse gledaju kao na nužno zlo i osobe koje su tu da ispunjavaju želje i pišu uputnice. Doduše večina njih se tako i ponaša. Osim toga u našem je zdravstvenom sustavu dozvoljeno po osobnoj volji i nahođenju otići bilo kada u bilo koje doba bilo kojem specijalisti....kad god se nekome to prohtije....BESPLATNO !!! Posljedica toga je veliko nezadovoljstvo ljudi koji rade u bolnicama, umor, bespotrebni trošak resursa, frustracija. Primjer...nočna smjena, 3 ujutro, na vrata dolazi cura cca 23 godine sa mamicom. Problem...začepljen joj je nos. Pa smatra shodnim u to doba ići specijalisti koji je slučajno kad je došao na posao u 8 ujutro, popio kavu, bio u viziti, otišao u salu, odradio operaciju tumora vrata koja je trajala 8 sati, nakon toga previo svoje pacijente na odjelu, onda nije imao što raditi pa je pregledavao popodnevne HITNOĆE poslane od opće praxe tipa začepljeno uho, upala sinusa, upala grla itd. A kad je konačno legnuo, ubio oko jer nije robot ali svejedno je tu ako dođe neko ko se guši, krvari, ima razbijenu glavu itd ...jbg stari diži se, dužnost zove, treba pacijentici odčepiti nosić jer zakon zabranjuje da je pošalješ u mp3 naravno nakon dvije zidarske...jednu njoj, drugu mamici.

To još nije ništa. Ne, ni početak. Primjer ako jaro dođe u bolnicu i nikome nije jebo mater...jbg njegovi će ga doma ismijavati. Jer on me plaća. Da, da, upravo on, iako sa moje plaće mjesečno ide cca 2-2500 tisuće kuna za zdravstveno osiguranje + 500 tinjak kuna koje uplaćujem jer imam firmu. Dakle mjesečno 2500 - 3000 kuna da platim sam sebe. Ali nebitno jer on me plaća.

Zanimljiva je razlika između moja dva posla. Onaj u bolnici radim kao viši medicinski tehničar, tako se mogu nazvati nakon 4 godine medicinske škole i tri godine više škole. To piše na diplomi. Osim diplome imam 14 godina radnog staža u struci i vjerujte mi jako sam dobar u svom poslu. Ali ljudi nas gledaju svisoka, kao da nas posjeduju, prijete tužbama, žale se na svaki k, bezobrazni su itd. Ima tu i zahvalnih naravno. Ali da steknete dojam, u tih 14 godina svašta sam prošao i doživio, malo me koja situacija može izbaciti iz takta ili iznenaditi. Ovo ljeto se desila jedna da sam ostao ko pos... nisam znao što se desilo. Dakle, ljeto, došla mlada strankinja u pratnji dečka...oko 18-20 god na šivanje. Nakon pružene usluge dao sam račun, oko 100 eura. Momak je platio, dobio ispis troškovnika, ustao sa stolice, dao mi ruku i zahvalio. Onda je ustala cura. Ona mi nije pružila ruku nego me je zagrlila i rekla thank you. Ostao sam paf. Na to nismo navikli. Navikli smo da nam nakon pružene pomoći neko jebe mater...to nam je normalno.
Za drugi posao koji radim nemam diplomu, nemam školu, to da sam majstor kažem ja...ali nigdje ne piše. Onda dođe klijent, vidi što sam mu napravio od broda i ne može skinuti ruku sa mog ramena ni osmijeh sa lica iako sam sav prljav i znojan...da ne kažem smrdljiv. Kad dođe vrijeme da mi plati onda izvadi 20 000 kuna, za koje zna da su moji...ali to nije dovoljno. Ne, još se osječao dužan na taj kup staviti 50 eura da vodim ženu na večeru.
Nije ni čudo da se osjećam kao čovjek, gospodin, tek kad sam u svom radnom trližu. Kad sam u bijeloj uniformi...hm onda pazim da mi nešto ne doleti iza leđa.

Sad govore da smo heroji, sutra kad ovo prođe opet ćemo biti dežurne vreće za udaranje. Ali sad nas cijene, sad smo pozitivni :lol:


Kolege forumaši, pazite se, čuvajte svoje i ostanite negativni !
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Pozitiva

PostPostao/la el passo » 26. 03. 2020. (23:30)

golum je napisao/la:Znam da je nezahvalno prognozirat ali s obzirom da ti je to struka.... koliko to jos moze trajat?


Golum, neznam, to ni epidemiolozi ne mogu predvidjeti.
Ali meni osobno veliku nadu u što raniji i bezbolniji završetak ove situacije daje ministar Beroš. Glavni pokazatelj stanja je krivulja širenja virusa. A ona je trenutno u ravnoj zoni. Od prve zaraze prošlo je dosta, u drugim zemljama rast je bio drastično veći. To pokazuje učinkovitost mjera jer bez njih ni triput više bolnica, osoblja, respiratora nebi moglo pomoći.
One korake koji su najbitniji u borbi protiv virusa naš je stožer na čelu sa ministrom Berošem donio u pravo vrijeme. To pokazuje krivulja rasta zaraženih i to je ono što mi daje najveću nadu da se neće desiti talijanski scenarij i da postoji velika šansa da do 6. mjeseca stvari privedemo kraju. Ali treba biti oprezan, ne treba popuštati sa mjerama higijene ruku, držanja razmaka, izbjegavanjem kontakata čim broj zaraženih počme opadati. Ne treba zaboraviti da je sve počelo sa samo jednim čovjekom. Eto, i oni svežderi kinezi koji su svemu krivi i koji su to raspršili po ostatku kugle zemaljske...u večini, nešto su donijeli i povratnici...ne popuštaju. Upravo sada im se dešava bumerang efekt
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Pozitiva

PostPostao/la porer » 26. 03. 2020. (23:47)

El passo svaka čast na upisu, pogotovo za balavicu i mamu :thumbup:

Da budem i ja u pozitivi taman pred ove mjere ne-kretanja stiglo mi je brdo materijala. U radioni AC/DC do daske, lemilica na radnu temperaturu i piči. Kad sve ovo prođe moram dočekati spreman, štancam, sad sam lemilicu ugasio.

slika

slika
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Pozitiva

PostPostao/la didapatak » 27. 03. 2020. (10:05)

..El passo..a jetoo..skoro sve si rekao :thumbup:
..eto me iz noćne,7 mj. nisam bio na godišnjem..a ne smijem ništa popiti :crazy: jer..sad me mogu zvati(možda zato ovakvi tekstovi :D )
.. :angel:
P.S. ..ako preživimo jel mogu ti donijeti Milu 300 da mi napraviš od nje Gudu :problem:
"Koliko konje voliš, toliko ti duša vridi..."
> youtube <
> tamburaši <
Avatar
didapatak
Senior Member
 
Postovi: 614
Pridružen/a: 02. 01. 2012. (09:20)
Lokacija: Osijek
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Greben 4,5 i Tohatsu 8/4t

Re: Pozitiva

PostPostao/la pagus » 27. 03. 2020. (10:34)

porer je napisao/la:El passo svaka čast na upisu, pogotovo za balavicu i mamu :thumbup:

Bravo El passo,
svaka ti riječ stoji.
Kad prođe ovo ludilo (a nama je još i potres upao) ljudima će valjda nešto ostati u glavi pa će cijeniti ljude koji se daju za njihovu gu*icu.
Iako, od rata je prošlo jedva 25 godina i većini je iz sjećanja ishlapilo na koga su mogli računati kad je bilo najgore.
U ovom članku o dr. Andriji Štamparu sve je to lijepo napisano. PROČITAJ ČLANAK
Pagus
Avatar
pagus
Old Senior Member
 
Postovi: 1459
Pridružen/a: 11. 07. 2008. (14:03)
Lokacija: Zagreb, Pag, Šimuni
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adriatik 790 (IMR M33/T)

Re: Pozitiva

PostPostao/la el passo » 27. 03. 2020. (11:37)

Evo malo savjeta koji nigdje ne pišu o mjerama samo zaštite.

Jutros sam stao u pekari da kupim kruh i dvije štrudle. Mlada plavuša je uzela škartoc jednom rukom, drugom je sa hvataljkama stavila štrudle unutra. Onda je u PVC vrećicu stavila kruh, po ps-u bez da ga dotakne rukama. Sljedeći korak koji je napravila je bio da je škartoc sa štrudlama stavila u kesu sa kruhom. To je moment potencijalne kontaminacije. Kruh ne mogu dezinficirati.

Tada sam prigovorio i pokušao objasniti di je greška i kakvu je grešku upravo napravila. Njena reakcija je bila okretanje očima. Rekao sam joj da mi ne okreće očima nego da sluša. Ona uzvraća...ako se toliko bojite zašto ste došli. Ona naravno nema straha ali mi nije jasno koji qr@c onda ima jebene rukavice i masku.

Tada sam tražio drugi kruh. Pretpostavljam da je prvobitna štruca završila natrag na polici...još više kontaminirana

Nije problem nešto ne znati. Problem su ignoranti poput plavuše koji nisu sposobni niti spremni promijeniti nešto u načinu rada iako im je objašnjeno zašto i kako. Dakle gospodičnu sam tagirao kao bio terorista. Na sljedeću grešku zovem sanitarnu pa ću spasiti nekoliko nevinih života.

RUKAVICE...izvor lažne sigurnosti. Dok oni imaju rukavice, misle da su sigurni, ne peru niti dezinficiraju ruke!!!! Diraju novac, pa kruh,pa novac, pa kruh....

Odlazak u nabavu osnovnih potrepština
U dućan koji odlazim idem sa razlogom. Čim uđeš...a strogo paze da nema više od dvoje...zamole te da dezinficiraš ruke. Bez toga nema dalje. Imaju maske, jedna prodavačica je na salami a druga samo na kasi.
Ako vidite da u vašoj trgovini prodavačice žive moto ...pa nije panika, toga ima samo u Americi...ne idite više tamo
Umjesto rukavica stalno perite i dezinficirajte ruke.
Puno više ljudi se zarazilo preko kontaminiranih ruku nego kapljičnim putem!!!

Namirnice u trgovini
Ne dirajte i ne kopajte po artiklima. Gledajte očima a ne rukama!!! Kad odlučite koji ćete npr puding u kesici kupiti, uzmite ga. Druge ne dirajte...stvarno za to nema potrebe. Ako vidite nekog ko prčka...opomenite ga.

Maske
Govore da zdravi nemaju potrebe nositi maske. To je točno! Ali, kako neko zna jeli zdrav ili nije u fazi inkubacije? Nikako. Dakle što više ljudi ima maske to bolje. Manje je virusa u zraku. Jednokratne maske ne štite bolesnog nego zdravog od bolesnog. Jedine koje štite od zaraze su ffp3. Ali ponavljam ako jednokratne maske nosi neko ko ima virus a to još ne zna kapljice koje izdiše i one koje izlaze iz usta prilikom govora u većini zadržava maska

Ostanite negativni !!!
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Sljedeća

Natrag na Parlaonica

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.