Pozitiva

Parlaonica - samo bez svađanja...

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

Re: Pozitiva

PostPostao/la golum » 27. 03. 2020. (12:47)

Elpasso :thumbup: :clap:
Plavuša? Zato je plavuša :lol:
Avatar
golum
Old Senior Member
 
Postovi: 1987
Pridružen/a: 20. 04. 2009. (19:51)
Lokacija: Zagreb - Novigradsko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ven fly cabin

Re: Pozitiva

PostPostao/la brule » 27. 03. 2020. (13:04)

svaka čast el passo, odlični komentari.
i kod mene je kupovina kruva naj slabija karika , nemožeš biti siguran kuda je sve "proputova", :idea: bi li bilo rješenje kod kuće ga staviti u rernu par minuta onako na max ?
..
Avatar
brule
Senior Member
 
Postovi: 521
Pridružen/a: 11. 12. 2010. (20:45)
Lokacija: Šbk
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Bandholm 24

Re: Pozitiva

PostPostao/la lupis » 27. 03. 2020. (13:12)

Lako nekima stajat u redu za kiflu kad imaju više zaštitne opreme ,maski i jednokratnih rukavica,nego medicinsko osoblje.
Ja sam najnovijim mjerama sve zubace iz dubokog uništio ,i sad se zamrzava kruh.
Čisto da ne gledam plavuše svaki dan,a i lakše mi je na fetu kruha namazat paštetu nego na fetu zubaca .
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Pozitiva

PostPostao/la legi » 27. 03. 2020. (14:05)

Drž te se svi :!: :!: :!: ...EL Paso veliki :thumbup:
Ne lovim lignje
Avatar
legi
Old Senior Member
 
Postovi: 2629
Pridružen/a: 12. 06. 2008. (11:36)
Lokacija: Krk
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: 2 drvene barke-torpedo i scam

Re: Pozitiva

PostPostao/la šalvađente » 27. 03. 2020. (16:47)

el passo je napisao/la:Da ne ispadnem totalni pesimista...iako svaki put kad idem na posao imam osjećaj kao da idem na streljanu.

Republika Hrvatska ima jako veliku sreću što je u ovom momentu glavna osoba ministar Beroš. Jedino što nas može spasiti od talijanskog scenarija su epidemiološke mjere koje su po zadnjim vijestima naj restriktivnije na svijetu. Mi nemamo policijski sat za razliku od nekih ali nema ni potrebe jer su restrikcije epidemiologa pravovremeno uvedene. Velika je osobna odgovornost i poštivanje tih mjera. U ovome momentu najopasniji su biološki teroristi. Već ste čuli za slučajeve prešućivanja kontakata sa potencijalno zaraženim osobama ili zaraženim osobama. Ti terorosti na žalost neće odgovarati za svoja nedjela. Rumunjska je npr uvela kazne zatvora do 15 godina za biološke teroriste...ukoliko njihovo ponašanja uzrokuje nečiju smrt.

Jedna slaba karika u tom sistemu je primarna zdravstvena zaštita. Godinama ...pogotovo u gradovima...ljudi na doktore opće prakse gledaju kao na nužno zlo i osobe koje su tu da ispunjavaju želje i pišu uputnice. Doduše večina njih se tako i ponaša. Osim toga u našem je zdravstvenom sustavu dozvoljeno po osobnoj volji i nahođenju otići bilo kada u bilo koje doba bilo kojem specijalisti....kad god se nekome to prohtije....BESPLATNO !!! Posljedica toga je veliko nezadovoljstvo ljudi koji rade u bolnicama, umor, bespotrebni trošak resursa, frustracija. Primjer...nočna smjena, 3 ujutro, na vrata dolazi cura cca 23 godine sa mamicom. Problem...začepljen joj je nos. Pa smatra shodnim u to doba ići specijalisti koji je slučajno kad je došao na posao u 8 ujutro, popio kavu, bio u viziti, otišao u salu, odradio operaciju tumora vrata koja je trajala 8 sati, nakon toga previo svoje pacijente na odjelu, onda nije imao što raditi pa je pregledavao popodnevne HITNOĆE poslane od opće praxe tipa začepljeno uho, upala sinusa, upala grla itd. A kad je konačno legnuo, ubio oko jer nije robot ali svejedno je tu ako dođe neko ko se guši, krvari, ima razbijenu glavu itd ...jbg stari diži se, dužnost zove, treba pacijentici odčepiti nosić jer zakon zabranjuje da je pošalješ u mp3 naravno nakon dvije zidarske...jednu njoj, drugu mamici.

To još nije ništa. Ne, ni početak. Primjer ako jaro dođe u bolnicu i nikome nije jebo mater...jbg njegovi će ga doma ismijavati. Jer on me plaća. Da, da, upravo on, iako sa moje plaće mjesečno ide cca 2-2500 tisuće kuna za zdravstveno osiguranje + 500 tinjak kuna koje uplaćujem jer imam firmu. Dakle mjesečno 2500 - 3000 kuna da platim sam sebe. Ali nebitno jer on me plaća.

Zanimljiva je razlika između moja dva posla. Onaj u bolnici radim kao viši medicinski tehničar, tako se mogu nazvati nakon 4 godine medicinske škole i tri godine više škole. To piše na diplomi. Osim diplome imam 14 godina radnog staža u struci i vjerujte mi jako sam dobar u svom poslu. Ali ljudi nas gledaju svisoka, kao da nas posjeduju, prijete tužbama, žale se na svaki k, bezobrazni su itd. Ima tu i zahvalnih naravno. Ali da steknete dojam, u tih 14 godina svašta sam prošao i doživio, malo me koja situacija može izbaciti iz takta ili iznenaditi. Ovo ljeto se desila jedna da sam ostao ko pos... nisam znao što se desilo. Dakle, ljeto, došla mlada strankinja u pratnji dečka...oko 18-20 god na šivanje. Nakon pružene usluge dao sam račun, oko 100 eura. Momak je platio, dobio ispis troškovnika, ustao sa stolice, dao mi ruku i zahvalio. Onda je ustala cura. Ona mi nije pružila ruku nego me je zagrlila i rekla thank you. Ostao sam paf. Na to nismo navikli. Navikli smo da nam nakon pružene pomoći neko jebe mater...to nam je normalno.
Za drugi posao koji radim nemam diplomu, nemam školu, to da sam majstor kažem ja...ali nigdje ne piše. Onda dođe klijent, vidi što sam mu napravio od broda i ne može skinuti ruku sa mog ramena ni osmijeh sa lica iako sam sav prljav i znojan...da ne kažem smrdljiv. Kad dođe vrijeme da mi plati onda izvadi 20 000 kuna, za koje zna da su moji...ali to nije dovoljno. Ne, još se osječao dužan na taj kup staviti 50 eura da vodim ženu na večeru.
Nije ni čudo da se osjećam kao čovjek, gospodin, tek kad sam u svom radnom trližu. Kad sam u bijeloj uniformi...hm onda pazim da mi nešto ne doleti iza leđa.

Sad govore da smo heroji, sutra kad ovo prođe opet ćemo biti dežurne vreće za udaranje. Ali sad nas cijene, sad smo pozitivni :lol:


Kolege forumaši, pazite se, čuvajte svoje i ostanite negativni !

Ja sam bio u Mornaričkoj bolnici Pula 2018 i mogu samo reći da takav neprofesionalizam i seljakluk nisam doživio niti u bolnicama trećeg svijeta, tada sam još bio u djelatnoj vojnoj službi i pošto kod sebe nisam imao zdravstvenu iskaznicu uručili su mi račun za tzv. uslugu uz objašnjenje da oni ne mogu provjeriti moje osiguranje preko Učke.
Uvjeren sam ako korona u Puli zadesi nekog kontinentalca da mu nema spasa
Avatar
šalvađente
New Entry
 
Postovi: 99
Pridružen/a: 15. 03. 2018. (10:46)
Lokacija: Zadar

Re: Pozitiva

PostPostao/la golum » 27. 03. 2020. (19:50)

Ja sam bio u Mornaričkoj bolnici Pula 2018 i mogu samo reći da takav neprofesionalizam i seljakluk nisam doživio niti u bolnicama trećeg svijeta, tada sam još bio u djelatnoj vojnoj službi i pošto kod sebe nisam imao zdravstvenu iskaznicu uručili su mi račun za tzv. uslugu uz objašnjenje da oni ne mogu provjeriti moje osiguranje preko Učke

Bio si djelatna vojna osoba i naplatili ti usluge u Mornaričkoj bolnici jer nisi imao zdrastvenu????? Ma dajjjjjjj :wtf:
Avatar
golum
Old Senior Member
 
Postovi: 1987
Pridružen/a: 20. 04. 2009. (19:51)
Lokacija: Zagreb - Novigradsko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ven fly cabin

Re: Pozitiva

PostPostao/la el passo » 27. 03. 2020. (22:27)

šalvađente je napisao/la:
el passo je napisao/la:Ja sam bio u Mornaričkoj bolnici Pula 2018 i mogu samo reći da takav neprofesionalizam i seljakluk nisam doživio niti u bolnicama trećeg svijeta, tada sam još bio u djelatnoj vojnoj službi i pošto kod sebe nisam imao zdravstvenu iskaznicu uručili su mi račun za tzv. uslugu uz objašnjenje da oni ne mogu provjeriti moje osiguranje preko Učke.
Uvjeren sam ako korona u Puli zadesi nekog kontinentalca da mu nema spasa


Pa, krivih si uvjerenja. U puli ima najmanje puležana, većina je došla preko Učke. Pa svejedno ne čitaš svaki dan kako ti ljudi umiru po ulici. Ili čitaš ?

To što bolnički informatički sustav nije umrežen, to što država od medicinske sestre radi Katicu za sve pa je ona tako primorana raditi čistu administraciju van redovnog radnog vremena činovnica...a u školi smo imali samo predmete medicinske prirode a ne administrativnih poslova...jbg nisi ni ti kriv a ni sestra nije kriva što ne nosiš sa sobom zdravstvenu iskaznicu. Pitam se zašto nosiš vozačku dozvolu i osobnu iskaznicu. Pa vojno si lice, valjda se može provjeriti u kompjuteru...ili ne?

Sa druge strane, tebi u prilog ide doživljena neljubaznost. To je istina. Ne radim tamo ali ni mi u bijelom ne prolazimo bolje kad dođemo tamo.
Ali ja to kolegama ne zamjeram. Razumijem ih. Razumijem to što su nervozni i neprijateljski nastrojeni. Pa oni su sustavno silovani iz dana u dan i tako mjesecima, godinama. Doslovno silovani. Oni su tamo samo iz jednog razloga. To je spašavanje životno ugroženih. Rješavanje hitnih slučajeva. Zato su tamo.
No taj dio posla rade u jako maloj mjeri. Oni su pretrpani ljudskim komoditetom, iskorištavanjem sustava, prijetnjama, bezobrazlukom, fizičkim napadima, alkosima koje drže svaku drugu smjenu u opservaciji i koji im sjebu cijelu noćnu. Ljudi tamo idu jer im se neda općoj praxi pa čekati red pa tek onda dobiti uslugu. Ne, lakše je na hitni, izmisliti neke simptome, dobiti odmah potrebnu obradu i otići kući...usput zanovijetati da su izgubili 6 sati

Evo primjer. Došao mi je kolega u pratnji sa pacijentom sa tog hitnog prijema. Ja sam na dlanu imao mali " uštipak"...hematomčić promjera 3 milimetra jer sam se u radioni uštipnuo sa papagajkama. Iz zajebancije sam ga pitao dali mogu doći poslje smjene da mi kirurg to riješi. Odgovorio mi je slobodno stari, ti bi trenutno bio treći koji je do sada danas došao na hitnu radi toga. Nisam mogao vjerovati.
Evo i primjer ljudskog komoditeta. Roditeljima iz grada je najbitnije trčati u bilo koje doba doktoru specijalisti kad im dijete npr zaboli uho. Znaš li koliki se postotak tih nadobudnih roditelja odluči smilovati svojem djetetu pa mu olakšati bolove nekim analgetikom ? ...5%...bez zajebancije...5%

Osim toga, kako radimo sa turistima često se raspitujem kako je uređen zdravstveni sustav u razvijenim zemljama. Pa sam tako doznao da u jednoj razvijenoj Norveškoj nemožeš besplatno na specijalistički pregled u pola noći jer ti je recimo začepljeno uho. Ne, ne, to se onda fino naplati...i to ne parsto kuna koliko si ti dao.

Zašto je to u razvijenim zemljama tako? Njima izgradnja bolnice košta slično kao nama. Ljekovi također. Medicinska oprema isto tako. Jedina je razlika što njihovi doktori nemaju manju plaću od majstora, kuhara, blagajnice u DM-u itd. Ne, tamo su školovani ljudi plaćeni shodno svojoj naobrazbi. Tamo nebi imao problema sa nalaženjem podataka u informatičkom sustavu zato jer je na šalteru činovnica. A zašto je to tako. Zato što im je medicinska sestra pre skupa da bi to radila. Radije je iskoriste da radi stvari za koje se školovala...stvari medicinske prirode.
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Pozitiva

PostPostao/la legi » 28. 03. 2020. (13:38)

El paso :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Ne lovim lignje
Avatar
legi
Old Senior Member
 
Postovi: 2629
Pridružen/a: 12. 06. 2008. (11:36)
Lokacija: Krk
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: 2 drvene barke-torpedo i scam

Re: Pozitiva

PostPostao/la gosmart » 28. 03. 2020. (18:11)

el passo je napisao/la:
šalvađente je napisao/la:
el passo je napisao/la: A zašto je to tako.


Bravo! Mislim da si pogodio u sridu.

Ja sam nedavno bio naručen u 8:30 preko nekog sustava, dobio potvrdu na mail itd.

Dođem tamo, a doktorica se čudi. "Pa što ste vi došli?" ?!?!? Nema pojma o tome.
Onda još ode na drugi odjel jer je morala mijenjat kolege, pa kao vratiti će do 10:00. Yeah, right!

Dođe oko 10:30 i još 45 minuta sređuje neku papirologiju, te ja već malo prije 12:00 odem (umjesto u recimo 9:00 koliko je trajao stvaran posao).
Na stranu što sam prosvirao cijelo dopodne posla.

I sad, gdje je tu ona kriva? Mislim da riba smrdi od glave.

Taj sustav je tako neorganiziran ili potkapacitiran da to nije normalno. To nema nikakve veze sa stručnim dijelom. Ono što većina ljudi zanemaruje je da su procesi koji se događaju oko ključnog dijela posla u stvari većina posla.

Npr. hoćeš ofarbat barku. Najmanji je problem nabacit ruku-dvije. Priprema, čišćenje, nabava materijala, vađenje barke ....
Super zabava za kućne vozače - superauti.com
Avatar
gosmart
Member
 
Postovi: 283
Pridružen/a: 24. 02. 2013. (10:40)
Lokacija: Ka
Tip plovila: MF 655

Re: Pozitiva

PostPostao/la el passo » 28. 03. 2020. (22:30)

Na žalost političari nisu i neće imati odlučnost koju ima sadašnji ministar u borbi protiv korona virusa. Beroš sa suradnicima donosi restriktivne mjere sviđalo se to nama ili ne. Bez obzira na posljedice po ekonomiju, slobodu kretanja, način života. To što čine radi općeg dobra. Ima onih koji su nezadovoljni, koji se osjećaju obespravljeno, zauzdano itd. No velika većina ljudi pati i ali zna da je to sve radi njihovog dobra.

Zdravstveni sustav se raspada...još prije korone.
Raspada se zato jer ga niko nema muda racionalizirati. Niko nema muda oduzeti ljudima komoditet ophođenja specijalističke zdravstvene zaštite kad se njima to prohtije. Niko nema muda uvesti naplatu neopravdanih ophođenja hitnih bolničkih prijemova. Niko nema muda doktorima opće praxe uvesti kazne za bespotrebno slanje pacijenata specijalistima. Nemaju muda barem u tom segmentu rasteretiti bolnice.

Rasterećenje sa te strane donijelo bi manje pacijenata kojima se liječnik može bolje posvetiti. Donijelo bi to da se nebi radile nepotrebne pretrage jer pacijent to traži. Donijelo bi to da bi se teške bolesti prije dijagnosticirale što znači i prije počele liječiti. To je posebno bitno kod tumorskih bolesti jer vrijeme od dijagnoze do terapije jako utječe na ishod terapije...a ona je skupa ko svetog Petra kajgana.

Jučer sam napisao kako je osoblje na hitnom nabrijano i na nas kolege.
Danas sam bio tamo jer su mi odjel premjestili na tu lokaciju. Jbt...niko više nije nervozan ni nabrijan. Svi su kul, ništa nije problem. To je tako jer nema pune čekaone ljudskog komoditeta. Čekaona je prazna. Rješavaju se samo prave hitnoće...traume, kardiološke, neurološke itd. Ti ljudi sada rade sa guštom jer rade ono za što su tamo. Niko ih ne siluje.

Drugi problem je potplaćenost. Ja imam visok stupanj obrazovanja, moja žena također. No mi sa našim plaćama i dvoje djece možemo normalno preživjeti mjesec. Ne možemo uštediti za skijanje, ne možemo plaćati kredit za stan...ne možemo niš...osim preživjeti od 15. do 15. i počastiti se dvaput u mc donaldsu

Par puta mi se desilo da me ispred marketa prepozna neki majstor na marendi. Onda onako s visoka pozdravi sa di si doktore !...onaj lagani blaženi smajl...ti si gubio vrijeme u školi, ja oko škole i sada imam više para od tebe. Obavezno takve ispravim i kažem...nisam ja doktor...ja sam MAJSTOR. E onda smo već na istoj razini i onaj blaženi osmjeh nestane...isto kao i pogled s visoka. Jbt. čak sam i ja počeo prcati doktore pa ima kažem da njihovu plaču za koju odrade 230 sati ja odradim u 15 dana u radioni.
Jbg, žalosno...ali kako kaže stara kineska ...ako ne možeš protiv njih...pridruži im se ;)

Kako si rekao u postu ...riba smrdi od glave :thumbup:
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Pozitiva

PostPostao/la šalvađente » 28. 03. 2020. (23:38)

gosmart je napisao/la:
el passo je napisao/la:
šalvađente je napisao/la:
el passo je napisao/la: A zašto je to tako.


Bravo! Mislim da si pogodio u sridu.

Ja sam nedavno bio naručen u 8:30 preko nekog sustava, dobio potvrdu na mail itd.

Dođem tamo, a doktorica se čudi. "Pa što ste vi došli?" ?!?!? Nema pojma o tome.
Onda još ode na drugi odjel jer je morala mijenjat kolege, pa kao vratiti će do 10:00. Yeah, right!

Dođe oko 10:30 i još 45 minuta sređuje neku papirologiju, te ja već malo prije 12:00 odem (umjesto u recimo 9:00 koliko je trajao stvaran posao).
Na stranu što sam prosvirao cijelo dopodne posla.

I sad, gdje je tu ona kriva? Mislim da riba smrdi od glave.

Taj sustav je tako neorganiziran ili potkapacitiran da to nije normalno. To nema nikakve veze sa stručnim dijelom. Ono što većina ljudi zanemaruje je da su procesi koji se događaju oko ključnog dijela posla u stvari većina posla.

Npr. hoćeš ofarbat barku. Najmanji je problem nabacit ruku-dvije. Priprema, čišćenje, nabava materijala, vađenje barke ....


Sve to stoji što je rekao el passo ali u mom slučaju to je išlo ovako, prvo sam došao u O.B. Pula i tamo me je izuzetno ljubazno osoblje uputilo u Mornaričku bolnicu uz objašnjenje da tu radi samo otorina i rodilište. Došavši u Mornaričku svi su super ljubazni i profesionalni. Ulazim kod doktora on ljubazan i ispituje me što radim i razmotava mi ranu na nogi. Kada sam mu rekao da sam DVO ustaje i ljutito govori: ma da, tu si došao dernečit i sad da se ja zajebavam s tobom. ja mu kažem doktore da sam htio dernečit otišao bi u Knin i Čavoglave doktor se obrati tehničaru: to nije hitno, zamotaj to i nek ide svom doktoru (posjet se dogodio na dan obilježavanja VRO Oluja) i tek onda mi je ljubazna sestra uz isprike vratila osobnu i dala račun.
Avatar
šalvađente
New Entry
 
Postovi: 99
Pridružen/a: 15. 03. 2018. (10:46)
Lokacija: Zadar

Re: Pozitiva

PostPostao/la josme » 29. 03. 2020. (08:26)

šalvađente je napisao/la:Ja sam bio u Mornaričkoj bolnici Pula 2018 i mogu samo reći da takav neprofesionalizam i seljakluk nisam doživio niti u bolnicama trećeg svijeta, tada sam još bio u djelatnoj vojnoj službi i pošto kod sebe nisam imao zdravstvenu iskaznicu uručili su mi račun za tzv. uslugu uz objašnjenje da oni ne mogu provjeriti moje osiguranje preko Učke.
Uvjeren sam ako korona u Puli zadesi nekog kontinentalca da mu nema spasa

Ja mislim da si ovdje sam kriv jer ideš po bolnicama i konzumiraš preglede a ne nosiš sa sobom zdravstvenu iskaznicu.Nije na njima da provjeravaju tko si i što si..Nemaš iskaznicu ..plati..povrat možeš uvijek dobiti preko HZZO.Ja sve relevantne dokumente nosim i kada šetam psa..Btw i ja sam ex DVO i ja stalno fluktuiram po toj bolnici i nikada nisam imao problema.Uvijek sam imao kulturan i primjeren odnos sa liječnicima a posebno sa sestrama jer su one tamo najveće žrtve i najviše tamo rade..Poštuj druge da bi drugi poštivali tebe..A Istrani /Istrijani su uvijek imali maksimalnu toleranciju prema došljacima što se nebi moglo reći u obratnom slučaju..
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: Pozitiva

PostPostao/la el passo » 29. 03. 2020. (09:25)

šalvađente je napisao/la:
Sve to stoji što je rekao el passo ali u mom slučaju to je išlo ovako, prvo sam došao u O.B. Pula i tamo me je izuzetno ljubazno osoblje uputilo u Mornaričku bolnicu uz objašnjenje da tu radi samo otorina i rodilište. Došavši u Mornaričku svi su super ljubazni i profesionalni. Ulazim kod doktora on ljubazan i ispituje me što radim i razmotava mi ranu na nogi. Kada sam mu rekao da sam DVO ustaje i ljutito govori: ma da, tu si došao dernečit i sad da se ja zajebavam s tobom. ja mu kažem doktore da sam htio dernečit otišao bi u Knin i Čavoglave doktor se obrati tehničaru: to nije hitno, zamotaj to i nek ide svom doktoru (posjet se dogodio na dan obilježavanja VRO Oluja) i tek onda mi je ljubazna sestra uz isprike vratila osobnu i dala račun.


Ponavljam, ima svega sa jedne i sa druge strane. I moja žena je doživjela ...kako kažeš...seljakljuk kad joj je otac imao infarkt pa je pitala doktora da joj kaže dvi tri riči. Takav seljakljuk za koji bi ta seljačina bila zakucana na zid da sam ja bio tamo sa njom. Bez obzira što radim u toj ustanovi. Za odgojne mjere nikad nije kasno.

Nema toga samo u bolnici. Ima i u privatnom sektoru
Nakon pregleda kod kardiologa i podrobnog opisa kako je to izgledalo bio sam primoran posjetiti tog sexualno devijantnog kržljavca i objasniti mu par sitnica. Pička je odmah zvala sestru da mu čuva leđa.

No na sreću takvih iskustava ima puno manje nego onih pozitivnih. Zato jer ima puno više onih zdravstvenih djelatnika koji svoj posao rade časno i vrijedno.

Mislim da tema polako ulazi u onu negativnu negativu. Pustimo sada to
Vrijeme je da budemo složni i da jedni drugima budemo podrška. Sada je vrijeme da mislimo i pazimo jedni na druge.

Zato ostanite pozitivni ...a što se briseva tiće...ostanite negativni !!!!
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Pozitiva

PostPostao/la el passo » 29. 03. 2020. (10:32)

Upravo sam pročitao članak o razgovoru sa kineskim liječnikom u kojemu govori gdje eu i sad griješe. A to je preporuka o nošenju zaštitnih maski

Taj liječnik objašnjava važnost maski u prevenciji prijenosa zaraze navodeći argumente koje sam neki dan napisao

Dakle, da ponovim, što više zdravih ljudi koristi maske, to je manja mogućnost prenosa zaraze ukoliko neko od njih nezna da je nosioc virusa. Od inkubacije do simptoma zaraženi može zaraziti drugog čovjeka. Uvijek se treba ponašati kao da smo potencijalni nosioci i svojim odgovornim ponašanjem zaštititi druge. Isto tako trebamo na druge gledati kao na potencijalne nosioce i zaštititi se od bliskog kontakta i dodira.

Evo jedna mogućnost zaraze kod pušača
Kad se kupi kutija cigareta, nju dodaje blagajnica koja najčešće ima rukavice. Radi nošenja rukavica kojih sigurno nemaju dovoljno...ne peru ruke. Onda rukama kontaminiraju kutiju. Pušač je otvara, kontaminira prste. Nakon toga vadi cigaretu...kontaminira cigaretu. Nakon toga virus završava u ustima

Prevencija...osim da prestanete pušiti...kutija je omotana celofanom. Dezinficirajte kutiju dezinfekcijskim sredstvom, dezinficirajte ili operite ruke i onda otvorite kutiju. Pazite di odlažete kutiju

Isti mehanizam prijenosa možete aplicirati i na druge situacije
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Pozitiva

PostPostao/la didapatak » 01. 04. 2020. (12:43)

didapatak je napisao/la:..a nije nam lako..
..mi stariji smo to već prošli..
..pa kad moramo idemo opet..
..moj prijedlog..
..pozovite i pitajte prijatelja(one oko sebe ne facebuk) što su i kako su,kako im ili oni vama mogu pomoći..
..posijte,posadite,obrežite,pokosite,ofarbajte..bit će te bolje ako radite a i trebat će nekom..
..i ovo će proći..
..ajmo pozitivne i ideje i primjeri.
.. :angel:

..rijetko izvalim koju pametnu :problem: pa ako nesmetam da probam dalje..
..mislim da će se dosadašnji način života morati mijenjati..ali još možemo pronaći neke starce(žive enciklopedije ) i pokušati skupiti neka znanja ako ne za ozbiljnije odluke a ono za ubit vrijeme izolacije...nešto raditi rukama, igrati se..
..komad vrtla,stari alat,zapušteni brod...
.. :angel:
P.S. može li mi tko pomoći..tražim sjeme starog pomidora..onog sličnog Chery ..kojeg su naše bake sušile..ako nema sjemena makar naziv da potražim dalje :thumbup:
"Koliko konje voliš, toliko ti duša vridi..."
> youtube <
> tamburaši <
Avatar
didapatak
Senior Member
 
Postovi: 614
Pridružen/a: 02. 01. 2012. (09:20)
Lokacija: Osijek
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Greben 4,5 i Tohatsu 8/4t

PrethodnaSljedeća

Natrag na Parlaonica

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.