Novi tip propulzije

Parlaonica - samo bez svađanja...

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

Novi tip propulzije

PostPostao/la gosmart » 28. 01. 2019. (14:45)

Naletio danas na https://futureinsightscom.wordpress.com/inventions/

Čovjek tvrdi da je 5 puta efikasniji od standardnog vijka. Moram priznat da nisam baš shvatio kako radi. Ako sam dobro shvatio, radi na principu repne peraje.
Može netko objasnit?

Ono što me frapiralo je njegova konstatacija da 15-20 velikih brodova zagađuje kao svi auti na svijetu. Malo sam proučavao brojke i izgleda da ta tvdnja stoji.
Nevjerojatno!!!
Super zabava za kućne vozače - superauti.com
Avatar
gosmart
Member
 
Postovi: 283
Pridružen/a: 24. 02. 2013. (10:40)
Lokacija: Ka
Tip plovila: MF 655

Re: Novi tip propulzije

PostPostao/la janko_ka » 28. 01. 2019. (19:53)

za peraje ne znam, ali zagađivanje od brodova, to je istina.. nedavno pročitao da uvode pravila o dozvoljenim ispustima kod ispušnih plinova na brodovima. e tu će doći do velikih problema, za odsumporavanje teškog goriva treba na brodovima izgraditi dodatna skupa postrojenja, i brodari tome nisu skloni, nego se predviđa da će pogonsko gorivo na brodovima postati "naša" svakodnevna nafta. e to znači da će diesel biti puno skuplji od benzina, jednostavno radi sve veće potražnje u rafinerijama koje naravno nisu spremne za toliki porast potrošnje obične nafte..
Avatar
janko_ka
Member
 
Postovi: 119
Pridružen/a: 10. 03. 2011. (11:51)
Lokacija: Karlovac, Pirovac
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Elan 333, yanmar 3Gm30

Re: Novi tip propulzije

PostPostao/la el passo » 29. 01. 2019. (20:49)

gosmart je napisao/la:Naletio danas na https://futureinsightscom.wordpress.com/inventions/

Čovjek tvrdi da je 5 puta efikasniji od standardnog vijka. Moram priznat da nisam baš shvatio kako radi. Ako sam dobro shvatio, radi na principu repne peraje.
Može netko objasnit?

Ono što me frapiralo je njegova konstatacija da 15-20 velikih brodova zagađuje kao svi auti na svijetu. Malo sam proučavao brojke i izgleda da ta tvdnja stoji.
Nevjerojatno!!!


...Ješ to, ja sam izumio pripulziju koja je 7,72 puta bolja od njegove. Testirana je na 12 brodova, rezultati su impresivni. Naravno nisam lud da stavim neki test ili sliku da možeš ukapirati kakav je to vanzemaljski izum :lol: :thumbup: ...čak ni sam neznam kako to točno funkcionira :shh:
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2


Natrag na Parlaonica

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.