Škverovi na Jadranu

Parlaonica - samo bez svađanja...

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

Škverovi na Jadranu

PostPostao/la Orut » 28. 04. 2018. (18:40)

Nisam primjetio da se itko ikada bavio problemom rada stranaca u domaćim , uglavnom privatnim škverovima.
U pravilu kroz travanj i svibanj pojavljuju se kombi vozila mađarskih , čeških i inih reg. oznaka sa svom potrebnom tehnikom za servis manjih i većih plovila svih vrsta. Skidaju se i servisiraju kormila , škrokovi , propeleri , osov. vodovi . Brusi se , polira , pituraje pa se postavlja pitanje koliko je to u skladu sa zakonom. Baš danas gledam motornjak mađarshe zastave od 45 stopa , tri Volva šestaka duoprop. Četvorica mađara uredili ga picikato i kasno navečer dođe gazda sa crnim porscheom i bacu brod u more a " bauštelci " u kombi pa za Mađarsku. Šta reći. A znam vrsnog meštra od tendi di mu je mađar , vlasnik marine u Tribunju zabranija dolaziti u marinu za uzeti mire i šablone. Brod mora izaći van marine da bi se to uradilo.
Avatar
Orut
Senior Member
 
Postovi: 579
Pridružen/a: 08. 12. 2017. (08:50)
Lokacija: Vodice
Lokacija: Vodice
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara sa kabinom

Re: Škverovi na Jadranu

PostPostao/la nac » 28. 04. 2018. (19:39)

......Orute,kada su vama u HR izbori??? Daj kandidiraj,sredit češ sve...... ;)
Avatar
nac
Member
 
Postovi: 190
Pridružen/a: 06. 07. 2009. (20:04)
Lokacija: Nizka
Tip plovila: Damor 800

Re: Škverovi na Jadranu

PostPostao/la Thomy » 28. 04. 2018. (19:43)

Orut je napisao/la:Nisam primjetio da se itko ikada bavio problemom rada stranaca u domaćim , uglavnom privatnim škverovima.
U pravilu kroz travanj i svibanj pojavljuju se kombi vozila mađarskih , čeških i inih reg. oznaka sa svom potrebnom tehnikom za servis manjih i većih plovila svih vrsta. Skidaju se i servisiraju kormila , škrokovi , propeleri , osov. vodovi . Brusi se , polira , pituraje pa se postavlja pitanje koliko je to u skladu sa zakonom. Baš danas gledam motornjak mađarshe zastave od 45 stopa , tri Volva šestaka duoprop. Četvorica mađara uredili ga picikato i kasno navečer dođe gazda sa crnim porscheom i bacu brod u more a " bauštelci " u kombi pa za Mađarsku. Šta reći. A znam vrsnog meštra od tendi di mu je mađar , vlasnik marine u Tribunju zabranija dolaziti u marinu za uzeti mire i šablone. Brod mora izaći van marine da bi se to uradilo.


Ista situacija i Marina Mandalina-Šibenik
...koliko moš baljezgat pizdarije...da ti je usta začepit... na guz**u bi progovorija....
Avatar
Thomy
Old Senior Member
 
Postovi: 2471
Pridružen/a: 04. 08. 2009. (06:58)
Lokacija: Jadrija
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Saver 19 Open, Yamaha 100

Re: Škverovi na Jadranu

PostPostao/la dome » 28. 04. 2018. (23:30)

Orut je napisao/la:Nisam primjetio da se itko ikada bavio problemom rada stranaca u domaćim , uglavnom privatnim škverovima.....


Nema tu nikakva problema , sve je po zakonu. Tvrtkama EU zone naš zakon ne brani da rade kod nas, čak naša inspekcija nema nad njima nikakve ovlasti osim carine .Oni ne moraju izdati fiskalni račun niti platiti ikakav porez kod nas. Ne moraju ni platiti ni mirovinsko ni zdravstveno , ma ne trebaju ama baš ništa i nitko ne kontrolira niti pita za išta a nema ih ni tko pitati niti kontrolirati ........ sličnu situaciju sam doživio na susretu Harley Davidson u Biogradu pred par godina gdje su strani štandovi prodavali moto kožna odjela i sličnu robu te naplaćivali u eurima bez ikakva naplatnog uređaja dok je u to vrijeme carina pečatila kafiće zbog kune dvije viška u blagajni. Bilo je po novinama tada da se na strani štand na takvim manifestacijama ne primjenjuju naši zakoni te ne moraju izdavati fiskalni račun ni uplatiti utržak na banku dok se na naš štand na istoj toj manifestaciji primjenjuju naši zakoni te moraju imati fiskalnu kasu i sve ostalo ........ jbg. oni su stranci pa ne smijemo narušavati njihov integritet i gnjaviti ih našim zakonima dok rade kod nas ali ima zato dosta naših obrtnika koji će platiti sve što treba kao i ono što ne treba .....
1) predstavi se , ispuni rubriku “Lokacija” i tip plovila
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
dome
Moderator i djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 4496
Pridružen/a: 06. 10. 2008. (22:51)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Ribar 480

Re: Škverovi na Jadranu

PostPostao/la Orut » 28. 04. 2018. (23:36)

nac je napisao/la:......Orute,kada su vama u HR izbori??? Daj kandidiraj,sredit češ sve...... ;)

Po ovome šta si napisa ti ne živiš ovdje . Pa kako ćemo onda naći zajednički stav o ovoj pojavi. Ti to podržavaš , ja ne i gotovo nema više priče. Tvoje aluzije na kandidaturu za izbore nemaju žive veze sa temom. Btw , neznam niti me zanima odakle si.
Avatar
Orut
Senior Member
 
Postovi: 579
Pridružen/a: 08. 12. 2017. (08:50)
Lokacija: Vodice
Lokacija: Vodice
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara sa kabinom

Re: Škverovi na Jadranu

PostPostao/la lupis » 29. 04. 2018. (06:34)

Orut je napisao/la:Nisam primjetio da se itko ikada bavio problemom rada stranaca u domaćim , uglavnom privatnim škverovima.
U pravilu kroz travanj i svibanj pojavljuju se kombi vozila mađarskih , čeških i inih reg. oznaka sa svom potrebnom tehnikom za servis manjih i većih plovila svih vrsta. Skidaju se i servisiraju kormila , škrokovi , propeleri , osov. vodovi . Brusi se , polira , pituraje pa se postavlja pitanje koliko je to u skladu sa zakonom. Baš danas gledam motornjak mađarshe zastave od 45 stopa , tri Volva šestaka duoprop. Četvorica mađara uredili ga picikato i kasno navečer dođe gazda sa crnim porscheom i bacu brod u more a " bauštelci " u kombi pa za Mađarsku. Šta reći. A znam vrsnog meštra od tendi di mu je mađar , vlasnik marine u Tribunju zabranija dolaziti u marinu za uzeti mire i šablone. Brod mora izaći van marine da bi se to uradilo.



Imamo mi većih problema od gospodarsko-egzistencijalnih..

Kako to da te ne smeta onaj cvijet u obliku simbola iz vremena dok nije bilo recikliranja i interneta..,nego se baviš perifernim problemima...?
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Škverovi na Jadranu

PostPostao/la Orut » 29. 04. 2018. (08:22)

Lupis ,daleko si od ovog mista pa mislim da nisi dobro upućen kako stvari stoje. Cvijet o kome govoriś već godinama stoji kao logo iznad ulaza u tur. zajednicu . Na svim publikacijama turističkog karaktera isti je logo . Potpuno isti takav napravljen je od cvijeća i nema veze sa simbolom o kojem govoriš. Snimak dronom otklanja svaku sumnju kod onoga koji želi objektivno viditiposađeno. Rekonstrukcjia te površine je bila nužna zbog plavljenja kafića i nekih butiga oborinskim vodama.
Za ono što je bilo prije više nije bilo dovoljno prostora ito je kamen spoticanja. Bilo je potrbno samo baciti bubu u uho , zaista dobroj i vridnoj ali lneukoj osobi i evo slučaja za zabavu pučanstva.
Izvinio bi se svim mogućim " glavama" ovog foruma što sam bio primoran izaći iz teme.
Avatar
Orut
Senior Member
 
Postovi: 579
Pridružen/a: 08. 12. 2017. (08:50)
Lokacija: Vodice
Lokacija: Vodice
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara sa kabinom

Re: Škverovi na Jadranu

PostPostao/la macro » 29. 04. 2018. (09:35)

Pricekaj samo da uđemo u EU, pa ce nan cvitat iljadu cvitova. Kako bi se reklo, EU: nasa vira, nas spas...
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: Škverovi na Jadranu

PostPostao/la Orut » 29. 04. 2018. (10:13)

Pa ča nismo unutra? Ja čuja da jesmo. * ebi ga , sa tek neznan ništa ni di smo ni kud smo.
A sad ozbiljno. Preporučujem svima koga zanima " slučaj cvijet " neka uguglaju INFO VODICE članak pod naslovom : " Za jedne cvijet za druge zvijezda petokraka. Novi nasad cvijeća uznemirio pojedine građane.".
Avatar
Orut
Senior Member
 
Postovi: 579
Pridružen/a: 08. 12. 2017. (08:50)
Lokacija: Vodice
Lokacija: Vodice
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara sa kabinom

Re: Škverovi na Jadranu

PostPostao/la lupis » 29. 04. 2018. (10:50)

Orut je napisao/la:Lupis ,daleko si od ovog mista pa mislim da nisi dobro upućen kako stvari stoje. Cvijet o kome govoriś već godinama stoji kao logo iznad ulaza u tur. zajednicu . Na svim publikacijama turističkog karaktera isti je logo . Potpuno isti takav napravljen je od cvijeća i nema veze sa simbolom o kojem govoriš. Snimak dronom otklanja svaku sumnju kod onoga koji želi objektivno viditiposađeno. Rekonstrukcjia te površine je bila nužna zbog plavljenja kafića i nekih butiga oborinskim vodama.
Za ono što je bilo prije više nije bilo dovoljno prostora ito je kamen spoticanja. Bilo je potrbno samo baciti bubu u uho , zaista dobroj i vridnoj ali lneukoj osobi i evo slučaja za zabavu pučanstva.
Izvinio bi se svim mogućim " glavama" ovog foruma što sam bio primoran izaći iz teme.



Nisi izašao iz teme,ko ni ja....samo nisi shvatio poantu..

Dok "mi" šišamo travu po stadionima u raznim uzorcima, i oblikujemo cvjetne živice,blejimo u stadu ovaca,drugi rade...
ili....imaju pametnijeg posla .....
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Škverovi na Jadranu

PostPostao/la kala » 29. 04. 2018. (11:12)

lupis je napisao/la:
Dok "mi" šišamo travu po stadionima u raznim uzorcima, i oblikujemo cvjetne živice,blejimo u stadu ovaca,drugi rade...
ili....imaju pametnijeg posla .....


Odličan post, sve rečeno :thumbup:
Avatar
kala
Member
 
Postovi: 258
Pridružen/a: 11. 08. 2014. (19:39)
Lokacija: Metković
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Elan 435f,Suzuki 20

Re: Škverovi na Jadranuo

PostPostao/la Orut » 29. 04. 2018. (11:32)

Za svaku osudu je onaj događaj u ST na stadionu a ovo ovdje u VD nikako se ne može poistovjetiti s tim. Ovo je ovdje čin jednog izmanipuliranog pojedinca Tupis, nemoj misliti daneznam čitati između redaka .
Btw ,nikad mi nebi palo na pamet komentirati paušalno što se dogodilo primjerice u Vrbniku, Puntu ili u gradu Krku.
Zato " INFO VODICE ".
Avatar
Orut
Senior Member
 
Postovi: 579
Pridružen/a: 08. 12. 2017. (08:50)
Lokacija: Vodice
Lokacija: Vodice
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara sa kabinom

Re: Škverovi na Jadranu

PostPostao/la Orut » 29. 04. 2018. (11:43)

Oprosti za T . Pobiga mi prst. Aluzije na stanje u državi van svakog konteksta po pitanju izvorne teme tj. mog posta od 28. 4. u 18:40 h.
Avatar
Orut
Senior Member
 
Postovi: 579
Pridružen/a: 08. 12. 2017. (08:50)
Lokacija: Vodice
Lokacija: Vodice
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara sa kabinom

Re: Škverovi na Jadranuo

PostPostao/la lupis » 29. 04. 2018. (12:49)

Orut je napisao/la:Za svaku osudu je onaj događaj u ST na stadionu a ovo ovdje u VD nikako se ne može poistovjetiti s tim. Ovo je ovdje čin jednog izmanipuliranog pojedinca Tupis, nemoj misliti daneznam čitati između redaka .
Btw ,nikad mi nebi palo na pamet komentirati paušalno što se dogodilo primjerice u Vrbniku, Puntu ili u gradu Krku.
Zato " INFO VODICE ".



Ne nikad ti nije palo napamet komentirat paušalno... :lol:
Jug-sjever? :Other12:
Ja sam ti dao primjere jer su eklatantni u području gdje ima i škverova ,moglo je bit i u Puli i u Rijeci nije bitno...,ali gle nekim čudom nije,a i ti radnici stranci ovdje nekako prolaze neopaženo,bar na ovom forumu..Osim toga , i naši rade vani i šta sad?

Btw,kad navodiš ime mjesta ili grada u nekom kontekstu,to nije paušalno,nego konkretno.

Uglavnom,može se poistovjetiti,itekako....i stadion i cvjetnjak..,ikonografija ....tamo gdje je ima ne vidimo,tamo gdje je nema izmislimo je...i ti očekuješ da netko primjeti stranog radnika u škveru i da mu taj isti,ako ga primjeti..još i smeta... :clap:
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Škverovi na Jadranu

PostPostao/la Orut » 29. 04. 2018. (13:23)

Samo ću te pitati , rade li naši ljudi vani na crnjaka i tko se od poslodavaca usudi imati takve s obzirom na kazne.
Kod nas prolazi sve i jako pazimo da se nedaj Bože neki furešt ne uvridi. Isto tako svjedok sam uvijek istih pojava priko lita kad bahati jahtaš uluti u VD marinu a krmeni val nam u pravilu napravi štetu na našim plovilima. Prošlog ljeta u tri puta oštećeno petnaestak što pasara što glisera. L kapetan i PP poslikali štetu uzeli izjave .Zadnji je bio talijan sa Pershingom
6. V M 172/ D.. Uteka je za Šibenik di ga je ferma brod PP .Sprovelo ga u ŠI platija ča je trebalo a nama * určina.
O onome ča je bilo ( prepucavanja) nema smisla više ni beside reći.
Avatar
Orut
Senior Member
 
Postovi: 579
Pridružen/a: 08. 12. 2017. (08:50)
Lokacija: Vodice
Lokacija: Vodice
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara sa kabinom

Sljedeća

Natrag na Parlaonica

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.