Lijepa tema: trudnica na brodu

Parlaonica - samo bez svađanja...

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

Lijepa tema: trudnica na brodu

PostPostao/la peroLA » 23. 04. 2018. (09:36)

evo jedne lijepe teme, došlo je i na mene da se brinem o trudnici, pa kako sve mora proći u najboljem redu interesiraju me vaša iskustva na đitama ako ih je uopće bilo u to vrijeme... inače mi smo jučer otvorili sezonu, močenjem noga, panulom i lignjarenjem po laganom vjetru i bonaci... na panuli je bilo 5lokardi, šarun, a lignje je frend profi lignjar poklonio ženi..
na mom brodu su žene uvjek bile tretirane kao kraljice pa sad moram još bolje i sigurnije...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Lijepa tema: trudnica na brodu

PostPostao/la ginekol7 » 24. 04. 2018. (08:54)

Konačno tema u kojoj i ja mogu dati neki savjet!
Pod pretpostavkom da je tijek trudnoće uredan može se na đitu osim u zadnja dva mjeseca. Tada je trudnica već teže pokretna i pomalo nespretna pa treba izbjegavati situacije u kojima joj nije udobno i sigurno.
Trudnici na brodu treba osigurati mir za odmor kada to poželi i zatreba. Plovidba ugodnim jedrenjem ili u deplasmanskom režimu je poželjna a oštro jedrenje a posebno glisiranje nije dozvoljeno. Izbjegavati boravak na suncu (što i inače treba) od 11 do 17 sati. Tenda obavezna!
Uzimati dovoljno (što više) tekućine- voda ili blagi voćni, nešećereni, čaj (ne kupovni ledeni čajevi!). Hranu pripremati svježu, što više voća i salate (ribe!). Izbjegavati prženu hranu i konzerve. Duže rute odraditi rano ujutro dok se trudnica još izležava u postelji a more je mirno. Kupanje je preporučljivo, lagano plivanje ali ne i ronjenje. Boravak u moru ograničiti na najviše 10tak minuta. Nakon toga brisanje do suhog, suhi kostim i ležaljka u hladu ali ne i na vjetru. More je toplo ali ipak 10-15 stupnjeva hladnije od tijela pa se može pothladiti a to treba izbjegavati. Takva kratka plivanja se mogu ponavljati po želji. Ne pretjerivati sa dužinom boravka na moru, 4 - 7 dana najviše. Brod - što veći i udobniji ali i Primorka je sasvim OK. Biti spreman, na želju trudnice, da se đita prekine bez pitanja zašto ili nagovaranja na nastavak.
Po mogućnosti osigurati dostupnost telefonskog savjeta liječnika koji vodi trudnoću, trudničku knjižicu nositi sobom. Ne planirati neku extremnu rotu tipa Palagruža, Sušac i sl. Uživati u nekoj laganini roti sa mogućnosti lakog (da ne kažem hitnog) povratka.
To je, zapravo, fantastično -spojiti dvije prekrasne stvari, trudnoću i đitu!
Moja žena je dvije trudnoće izgurala po Visu, Biševu i Lastovu. A i dica su u paketinama i "portabebe" tukla kanale. Najlipše uspomene...
Doduše, tada sam ima pravi brod.
Inače sam ginekolog sa dvadesetak godina staža na otoku. Želim puno zdravlja i sreće!
Avatar
ginekol7
Member
 
Postovi: 484
Pridružen/a: 22. 04. 2016. (07:38)
Lokacija: Stari Grad, otok Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka, Yamaha 25 high trust

Re: Lijepa tema: trudnica na brodu

PostPostao/la dimulius » 24. 04. 2018. (09:53)

ginekol7 je napisao/la:Doduše, tada sam ima pravi brod.


Izvjesni motosailer ravne krme?
Avatar
dimulius
Old Senior Member
 
Postovi: 2308
Pridružen/a: 27. 10. 2010. (22:20)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: G23 Yanmar 4LHA HTP

Re: Lijepa tema: trudnica na brodu

PostPostao/la ginekol7 » 24. 04. 2018. (10:47)

Skandinavski ms 8 metara. Poslije sam mu bio napravio lijepi veliki spojler. Fantastičan brod.
Znamo se?
Avatar
ginekol7
Member
 
Postovi: 484
Pridružen/a: 22. 04. 2016. (07:38)
Lokacija: Stari Grad, otok Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka, Yamaha 25 high trust

Re: Lijepa tema: trudnica na brodu

PostPostao/la dimulius » 24. 04. 2018. (11:35)

Antonov prijatelj.
Ako si ti Toni, onda si mi porodija Vjeku prije 18 godina ;-)
Avatar
dimulius
Old Senior Member
 
Postovi: 2308
Pridružen/a: 27. 10. 2010. (22:20)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: G23 Yanmar 4LHA HTP

Re: Lijepa tema: trudnica na brodu

PostPostao/la peroLA » 24. 04. 2018. (12:35)

ginekol7 je napisao/la:Konačno tema u kojoj i ja mogu dati neki savjet!
Pod pretpostavkom da je tijek trudnoće uredan može se na đitu osim u zadnja dva mjeseca. Tada je trudnica već teže pokretna i pomalo nespretna pa treba izbjegavati situacije u kojima joj nije udobno i sigurno.
Trudnici na brodu treba osigurati mir za odmor kada to poželi i zatreba. Plovidba ugodnim jedrenjem ili u deplasmanskom režimu je poželjna a oštro jedrenje a posebno glisiranje nije dozvoljeno. Izbjegavati boravak na suncu (što i inače treba) od 11 do 17 sati. Tenda obavezna!
Uzimati dovoljno (što više) tekućine- voda ili blagi voćni, nešećereni, čaj (ne kupovni ledeni čajevi!). Hranu pripremati svježu, što više voća i salate (ribe!). Izbjegavati prženu hranu i konzerve. Duže rute odraditi rano ujutro dok se trudnica još izležava u postelji a more je mirno. Kupanje je preporučljivo, lagano plivanje ali ne i ronjenje. Boravak u moru ograničiti na najviše 10tak minuta. Nakon toga brisanje do suhog, suhi kostim i ležaljka u hladu ali ne i na vjetru. More je toplo ali ipak 10-15 stupnjeva hladnije od tijela pa se može pothladiti a to treba izbjegavati. Takva kratka plivanja se mogu ponavljati po želji. Ne pretjerivati sa dužinom boravka na moru, 4 - 7 dana najviše. Brod - što veći i udobniji ali i Primorka je sasvim OK. Biti spreman, na želju trudnice, da se đita prekine bez pitanja zašto ili nagovaranja na nastavak.
Po mogućnosti osigurati dostupnost telefonskog savjeta liječnika koji vodi trudnoću, trudničku knjižicu nositi sobom. Ne planirati neku extremnu rotu tipa Palagruža, Sušac i sl. Uživati u nekoj laganini roti sa mogućnosti lakog (da ne kažem hitnog) povratka.
To je, zapravo, fantastično -spojiti dvije prekrasne stvari, trudnoću i đitu!
Moja žena je dvije trudnoće izgurala po Visu, Biševu i Lastovu. A i dica su u paketinama i "portabebe" tukla kanale. Najlipše uspomene...
Doduše, tada sam ima pravi brod.
Inače sam ginekolog sa dvadesetak godina staža na otoku. Želim puno zdravlja i sreće!


Hvala na odličnom i stručnom odgovoru:) više manje sam i sve tako mislio a i do sad smo se tako i držali pa ćemo tako i nastaviti a rute skratiti i prilagoditi... plovidba je deplasmanska a barka odlično opremljena velika platforma, veliki škalini, uv prozori, dobra izloacija, šiberi, tenda zatvorena i prozračna na sve strane, friž. itd.. u mojim đitama je ustvari naj duža ruta kad se prelazi kvarner od moja strane prema cresu, ranije smo znali i direkt za susak unije osor...(malo van plovnog područja ali sada ću se više držati svih pravila..), prednost je da i sa Cresa postoji alternativni prevoz za doma - veliki turistički brodovi
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Lijepa tema: trudnica na brodu

PostPostao/la el passo » 24. 04. 2018. (16:16)

Pero vrti se ti sa njom po našoj strani, i ovo ostalo ti je predaleko...jbg spor si. Gliser može polako i brzo a ti samo polako. Trudnoća ne traje vječno pa se bolje jednu sezonu odreći nekih užitaka nego se kasnije kajati. Nagledao sam se pizdarija koje si stranci nakaleme kad vuku trudnice na godišnji.

Inače ginekol ti je sve napisao, vidi se da iza nicka stoji i neka praksa :D :thumbup:
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Lijepa tema: trudnica na brodu

PostPostao/la peroLA » 25. 04. 2018. (09:28)

el passo je napisao/la:Pero vrti se ti sa njom po našoj strani, i ovo ostalo ti je predaleko...jbg spor si. Gliser može polako i brzo a ti samo polako. Trudnoća ne traje vječno pa se bolje jednu sezonu odreći nekih užitaka nego se kasnije kajati. Nagledao sam se pizdarija koje si stranci nakaleme kad vuku trudnice na godišnji.

Inače ginekol ti je sve napisao, vidi se da iza nicka stoji i neka praksa :D :thumbup:


hvala el passo i tvoja struka je iz domene pa svaki savjet dobro dođe, a ovo za gliser i moja iskustva na gliserima i do 10m veličine pa uspordebe sigurnosti i ugodnosti u odnosu na deplasmane neću pisati da ne kvarim temu... osim da naravno ako znaš da će udrit nešto za pol ure sa gliserom stigneš pobjeć dok je još bonaca to je istina..
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Lijepa tema: trudnica na brodu

PostPostao/la macro » 25. 04. 2018. (09:29)

ginekol7 je napisao/la:Konačno tema u kojoj i ja mogu dati neki savjet!
Pod pretpostavkom da je tijek trudnoće uredan može se na đitu osim u zadnja dva mjeseca. Tada je trudnica već teže pokretna i pomalo nespretna pa treba izbjegavati situacije u kojima joj nije udobno i sigurno.
Trudnici na brodu treba osigurati mir za odmor kada to poželi i zatreba. Plovidba ugodnim jedrenjem ili u deplasmanskom režimu je poželjna a oštro jedrenje a posebno glisiranje nije dozvoljeno. Izbjegavati boravak na suncu (što i inače treba) od 11 do 17 sati. Tenda obavezna!
Uzimati dovoljno (što više) tekućine- voda ili blagi voćni, nešećereni, čaj (ne kupovni ledeni čajevi!). Hranu pripremati svježu, što više voća i salate (ribe!). Izbjegavati prženu hranu i konzerve. Duže rute odraditi rano ujutro dok se trudnica još izležava u postelji a more je mirno. Kupanje je preporučljivo, lagano plivanje ali ne i ronjenje. Boravak u moru ograničiti na najviše 10tak minuta. Nakon toga brisanje do suhog, suhi kostim i ležaljka u hladu ali ne i na vjetru. More je toplo ali ipak 10-15 stupnjeva hladnije od tijela pa se može pothladiti a to treba izbjegavati. Takva kratka plivanja se mogu ponavljati po želji. Ne pretjerivati sa dužinom boravka na moru, 4 - 7 dana najviše. Brod - što veći i udobniji ali i Primorka je sasvim OK. Biti spreman, na želju trudnice, da se đita prekine bez pitanja zašto ili nagovaranja na nastavak.
Po mogućnosti osigurati dostupnost telefonskog savjeta liječnika koji vodi trudnoću, trudničku knjižicu nositi sobom. Ne planirati neku extremnu rotu tipa Palagruža, Sušac i sl. Uživati u nekoj laganini roti sa mogućnosti lakog (da ne kažem hitnog) povratka.
To je, zapravo, fantastično -spojiti dvije prekrasne stvari, trudnoću i đitu!
Moja žena je dvije trudnoće izgurala po Visu, Biševu i Lastovu. A i dica su u paketinama i "portabebe" tukla kanale. Najlipše uspomene...
Doduše, tada sam ima pravi brod.
Inače sam ginekolog sa dvadesetak godina staža na otoku. Želim puno zdravlja i sreće!

Uzivancija samo takva :mrgreen:
Pitagorin poučak: 24 riječi

Molitva Oče naš: 66 riječi

Arhimedov poučak: 67 riječi

10 zapovijedi: 179 riječi

Američka Deklaracija nezavisnosti: 1.300 riječi

Američki Ustav sa svih 27 izmjena i dopuna: 7818 riječi

Propisi EU o prodaji zelja: 26.911 riječi

Smrt EU, sloboda narodu
Avatar
macro
Old Senior Member
 
Postovi: 2725
Pridružen/a: 07. 10. 2009. (15:07)
Lokacija: Od Brača do Pelješca
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Samonadokaradnja 550, Merc 90, Merc 5, mazgun

Re: Lijepa tema: trudnica na brodu

PostPostao/la ginekol7 » 25. 04. 2018. (14:05)

dimulius je napisao/la:Antonov prijatelj.
Ako si ti Toni, onda si mi porodija Vjeku prije 18 godina ;-)


Ja sam Toni, drago mi je.
Avatar
ginekol7
Member
 
Postovi: 484
Pridružen/a: 22. 04. 2016. (07:38)
Lokacija: Stari Grad, otok Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka, Yamaha 25 high trust

Re: Lijepa tema: trudnica na brodu

PostPostao/la el passo » 25. 04. 2018. (22:06)

peroLA je napisao/la:
el passo je napisao/la:Pero vrti se ti sa njom po našoj strani, i ovo ostalo ti je predaleko...jbg spor si. Gliser može polako i brzo a ti samo polako. Trudnoća ne traje vječno pa se bolje jednu sezonu odreći nekih užitaka nego se kasnije kajati. Nagledao sam se pizdarija koje si stranci nakaleme kad vuku trudnice na godišnji.

Inače ginekol ti je sve napisao, vidi se da iza nicka stoji i neka praksa :D :thumbup:


hvala el passo i tvoja struka je iz domene pa svaki savjet dobro dođe, a ovo za gliser i moja iskustva na gliserima i do 10m veličine pa uspordebe sigurnosti i ugodnosti u odnosu na deplasmane neću pisati da ne kvarim temu... osim da naravno ako znaš da će udrit nešto za pol ure sa gliserom stigneš pobjeć dok je još bonaca to je istina..


Nisam mislio na bježanje od nevere nego na to da brzo moraš do prve hitne :thumbup:
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Lijepa tema: trudnica na brodu

PostPostao/la el passo » 25. 04. 2018. (22:09)

ginekol7 je napisao/la:
dimulius je napisao/la:Antonov prijatelj.
Ako si ti Toni, onda si mi porodija Vjeku prije 18 godina ;-)


Ja sam Toni, drago mi je.


:lol: eto, kako ribolov na moru spaja ljude :thumbup:
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Lijepa tema: trudnica na brodu

PostPostao/la dimulius » 26. 04. 2018. (07:21)

Ma ovi internet je sve manji :D
Avatar
dimulius
Old Senior Member
 
Postovi: 2308
Pridružen/a: 27. 10. 2010. (22:20)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: G23 Yanmar 4LHA HTP

Re: Lijepa tema: trudnica na brodu

PostPostao/la brfun » 26. 04. 2018. (10:00)

Išli bračani na more; muž ,trudna žena i njihov prijatelj.Došli brodom na poštu gajetom.Pa dogovor,žena će veslat.a muški svak na svoj stranu tunjom na lignje.Upalili oni feral žena vesla,muški ki kraljevi na krmu.Ide lignja po lignja kad u po noći ženu uvate trudovi. Odnija vrag šalu oće dite vanka.Nema se vrimena doćepat likara ni babice.Polegnu oni ženu na pajole. Muž da će on bit babica,a prijatelj okrene feral da bolje vidu.Rodi se prvo dite,kad evo i drugo.Muž če prijatelju"Daj mići feral vidiš da se klupu ka srdele".
Avatar
brfun
Member
 
Postovi: 219
Pridružen/a: 29. 10. 2014. (13:03)
Lokacija: Trogir
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Elan 490

Re: Lijepa tema: trudnica na brodu

PostPostao/la ginekol7 » 26. 04. 2018. (14:11)

doooobar!
Avatar
ginekol7
Member
 
Postovi: 484
Pridružen/a: 22. 04. 2016. (07:38)
Lokacija: Stari Grad, otok Hvar
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Primorka, Yamaha 25 high trust

Sljedeća

Natrag na Parlaonica

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.