OFF TOPIC I KAKO UPROPASTITI DOBRU TEMU

Parlaonica - samo bez svađanja...

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

OFF TOPIC I KAKO UPROPASTITI DOBRU TEMU

PostPostao/la savski halaz » 13. 01. 2017. (23:13)

Joj,joj, uf, proradili bubrežni kamenci i nedaju se van, evo bio sam i u betonari na vibro-ploči za betonske elemente pola sata i ništa ! oštemao susjedu smrznute cijevi s pneumatskim čekićem i ništa.
Tako mi je bilo isto prije par godina i ponudio mi jedan Vlasnik Gude vožnju po valovima i izlječio me ! Izmokrio sam
par komada za 15 min.
Bitno je samo da ima 3 cilindra i malo s.ebanu osovinu i propelu, takvu buku i vibracije nemože proizvesti niti jedna vibro mašina ili pneumatski čekić !
Ako netko ima takvu Gudu neka javi, šoldi nisu u pitanju.
Molim na PP krećem odmah.
Avatar
savski halaz
New Entry
 
Postovi: 65
Pridružen/a: 04. 06. 2016. (22:23)
Lokacija: ..

Re: Maestral 700

PostPostao/la solozabal » 14. 01. 2017. (10:43)

Ocekuje se grmljavinsko nevrijeme ..... :lol: :lol: :evil:
Avatar
solozabal
Member
 
Postovi: 433
Pridružen/a: 13. 06. 2012. (12:10)
Lokacija: Kaštela
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Merry Fisher 750 volvo 200; Istranka

Re: Maestral 700

PostPostao/la lupis » 14. 01. 2017. (13:58)

Baš...
Jedino ako ti nakon njegova početna 3 posta nije jasno s kim imaš posla.... ;)
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Maestral 700

PostPostao/la som » 14. 01. 2017. (14:26)

Čuvaj se glisera.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 2969
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: Maestral 700

PostPostao/la mivan » 14. 01. 2017. (15:10)

Ništa ovo više ne kužim..ko iz vedra neba ovaj o bubrežnom kamencu ovaj o grmljavini,ovaj upozorava na glisere...a tema o gudi. :clap:
''We're gonna need a bigger boat'' - Chief Brody
Avatar
mivan
Senior Member
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 30. 04. 2013. (06:31)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Gradac 5.80 (Torpedo 18/24)

Re: Maestral 700

PostPostao/la zvonina » 16. 01. 2017. (18:11)

Pozdrav svima!!!!

Svaka cast vasim m 700 stvarno su lipi za popizdit. Procita sam sve postove i svaka cast sto ste podjelili svoja iskustva. Bija sam na svakakvim plovilima osim nisam na tom famoznom m700 i mogu vam rec da je sve to lipopo bonaci. Problem su vali i kurenat bez obzira na velicinu broda valja, nosi a spojler lupa ka pobuk. Dali postoji brod koji bi moga zaminit gudu ili m700? Znam da cete rec da ima druga guda. Jeli puno dat za gudu 69 god. 8000 e. mozda bi i spustija cjenu motor je perkins 35 na plastici se ne vidi da je ostecen. Toliko za sada.
Avatar
zvonina
New Entry
 
Postovi: 68
Pridružen/a: 24. 09. 2014. (16:10)
Lokacija: Vlašići

Re: Maestral 700

PostPostao/la savski halaz » 16. 01. 2017. (21:15)

zvonina je napisao/la:Pozdrav svima!!!!

Svaka cast vasim m 700 stvarno su lipi za popizdit. Procita sam sve postove i svaka cast sto ste podjelili svoja iskustva. Bija sam na svakakvim plovilima osim nisam na tom famoznom m700 i mogu vam rec da je sve to lipopo bonaci. Problem su vali i kurenat bez obzira na velicinu broda valja, nosi a spojler lupa ka pobuk. Dali postoji brod koji bi moga zaminit gudu ili m700? Znam da cete rec da ima druga guda. Jeli puno dat za gudu 69 god. 8000 e. mozda bi i spustija cjenu motor je perkins 35 na plastici se ne vidi da je ostecen. Toliko za sada.

Hm, meni je to nešto sumnjivo, cijena je nekako previše niska a gledam u njuškalu ove nove modele iz 80tih puno su ljepši i svaki je duplo skuplji
Avatar
savski halaz
New Entry
 
Postovi: 65
Pridružen/a: 04. 06. 2016. (22:23)
Lokacija: ..

Re: Maestral 700

PostPostao/la savski halaz » 16. 01. 2017. (22:48)

Dalo bi se ponešto napisati o tom Pajceku s ovim slabašnim Perkinsom ali očito je da na ovom forumu Pajcek, a790, galeb imaju isti status kao krava u Indiji. Moj savjet se ne odnosi na iskusne ljude s mora već na ovakve vikend kapetane poput mene a to je ako vam je život mio klonite se lošeg vremena s tim teškim brodicama koje imaju slabašne motoriće a podvelebitski kanal je poželjno izbjegavati i ljeti, ako želite ljetovati u malom prostoru jeftinije i bolje je kupiti kamp-kućicu
nadam se da neću biti baniran, ribarski dio je jako zanimljiv
Avatar
savski halaz
New Entry
 
Postovi: 65
Pridružen/a: 04. 06. 2016. (22:23)
Lokacija: ..

Re: Maestral 700

PostPostao/la beba » 16. 01. 2017. (23:13)

savski halaz je napisao/la:
zvonina je napisao/la:Pozdrav svima!!!!

Svaka cast vasim m 700 stvarno su lipi za popizdit. Procita sam sve postove i svaka cast sto ste podjelili svoja iskustva. Bija sam na svakakvim plovilima osim nisam na tom famoznom m700 i mogu vam rec da je sve to lipopo bonaci. Problem su vali i kurenat bez obzira na velicinu broda valja, nosi a spojler lupa ka pobuk. Dali postoji brod koji bi moga zaminit gudu ili m700? Znam da cete rec da ima druga guda. Jeli puno dat za gudu 69 god. 8000 e. mozda bi i spustija cjenu motor je perkins 35 na plastici se ne vidi da je ostecen. Toliko za sada.

Hm, meni je to nešto sumnjivo, cijena je nekako previše niska a gledam u njuškalu ove nove modele iz 80tih puno su ljepši i svaki je duplo skuplji

po cemu su lipši ovi iz 80tih?
Avatar
beba
Senior Member
 
Postovi: 872
Pridružen/a: 10. 06. 2008. (22:36)
Lokacija: Ploče
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: maestral 710,marušić 580,damor 300

Re: Maestral 700

PostPostao/la beba » 16. 01. 2017. (23:26)

gudaaaaa.jpg

1969
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
beba
Senior Member
 
Postovi: 872
Pridružen/a: 10. 06. 2008. (22:36)
Lokacija: Ploče
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: maestral 710,marušić 580,damor 300

Re: Maestral 700

PostPostao/la dimulius » 17. 01. 2017. (08:23)

Inicijalno su bili bez bokostitnice. To su prvi.
Onda dolazi bokostitnica.
Pocetkom 80ih je doslo do prosirenja kokpita naustrb razmi, i pod u kokpitu se spusta nisko.
Krajem 80-ih ponovo dolazi do manjih promjena, bande u kokpitu su sad cetvrtastije (nisu vise oble), a ima i manjih promjena na koritu u provenom dilu.

ali to savski ionako ne zna ;)

Estetski razlike nema.
Avatar
dimulius
Old Senior Member
 
Postovi: 2308
Pridružen/a: 27. 10. 2010. (22:20)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: G23 Yanmar 4LHA HTP

Re: Maestral 700

PostPostao/la peroLA » 17. 01. 2017. (09:21)

savski halaz je napisao/la:Dalo bi se ponešto napisati o tom Pajceku s ovim slabašnim Perkinsom ali očito je da na ovom forumu Pajcek, a790, galeb imaju isti status kao krava u Indiji. Moj savjet se ne odnosi na iskusne ljude s mora već na ovakve vikend kapetane poput mene a to je ako vam je život mio klonite se lošeg vremena s tim teškim brodicama koje imaju slabašne motoriće a podvelebitski kanal je poželjno izbjegavati i ljeti, ako želite ljetovati u malom prostoru jeftinije i bolje je kupiti kamp-kućicu
nadam se da neću biti baniran, ribarski dio je jako zanimljiv


ne trebaš brinut očito da u zadnje vrijeme vikend kapetani kupuju isključivo made by france brodove pa za njih nema problema... bar dok im trinela ili manžeta ne popusti ako znaš šta je to..
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Maestral 700

PostPostao/la savski halaz » 17. 01. 2017. (10:35)

peroLA je napisao/la:
savski halaz je napisao/la:Dalo bi se ponešto napisati o tom Pajceku s ovim slabašnim Perkinsom ali očito je da na ovom forumu Pajcek, a790, galeb imaju isti status kao krava u Indiji. Moj savjet se ne odnosi na iskusne ljude s mora već na ovakve vikend kapetane poput mene a to je ako vam je život mio klonite se lošeg vremena s tim teškim brodicama koje imaju slabašne motoriće a podvelebitski kanal je poželjno izbjegavati i ljeti, ako želite ljetovati u malom prostoru jeftinije i bolje je kupiti kamp-kućicu
nadam se da neću biti baniran, ribarski dio je jako zanimljiv


ne trebaš brinut očito da u zadnje vrijeme vikend kapetani kupuju isključivo made by france brodove pa za njih nema problema... bar dok im trinela ili manžeta ne popusti ako znaš šta je to..

misliš na kučište osovine propelera ? inače zato sam i kupio francuski brodić zato što mi se neda zamarati s ti predradnjama prije plovidbe koje traju ko u avionu. Ma ja to jednostavno nisam mogao sve poloviti pa sam kupio Francuza. Kod mene to ide ovako : 1. uključim sklopku akumulatora 2. ako je temperatura preko 5 c stisnem start 3. lagano isplovljavam
kada sam išao u plovidbu Pajcekom s 3 cilindra to je išlo ovako: 1. gledanje u karte Aladin 2.zvanje na mobitel neke seoske babe da li je bole leđa (to je ljeti znak za Pulenat) 3. spajanje akumulatora (ne slabijih od 100 amp) 4.uključivanje grijača motora (više puta) 5. ako je temperatura ispod 5 c dodatno zagrijavanje let lampom 6. probno paljenje rok,rok,...prd ništa 7. pumpanje neke pumpe i odzračivanje 8. rok,rok...ništa 8. špricanje start spreja 9. rok,rok,rok...zamalo ali ništa 9.zamjena akumulatora prvi je gotov 10. sprej u obilnim količinama 11. rok,rok,rok...jupi makinja upalila Pitam barbu pa zar je svaki put ovako ? ma nije, ljeti je duplo lakše, nego ja redovito održavam makinju, svakih 1000 sati minjam prstenove i ležaje nego ovaj put sam stavija neke stranjske Getz-ove đava ih odnija, prije sam stavlja samo Indijske oni su puno bolji.. a i taj stranjski start sprej nevaja ništa, puno je bija boji oni naš Yug... ovaj rvacki
Avatar
savski halaz
New Entry
 
Postovi: 65
Pridružen/a: 04. 06. 2016. (22:23)
Lokacija: ..

Re: Maestral 700

PostPostao/la savski halaz » 17. 01. 2017. (10:37)

ne trebaš brinut očito da u zadnje vrijeme vikend kapetani kupuju isključivo made by france brodove pa za njih nema problema... bar dok im trinela ili manžeta ne popusti ako znaš šta je to..[/quote]
misliš na kučište osovine propelera ? inače zato sam i kupio francuski brodić zato što mi se neda zamarati s ti predradnjama prije plovidbe koje traju ko u avionu. Ma ja to jednostavno nisam mogao sve poloviti pa sam kupio Francuza. Kod mene to ide ovako : 1. uključim sklopku akumulatora 2. ako je temperatura preko 5 c stisnem start 3. lagano isplovljavam
kada sam išao u plovidbu Pajcekom s 3 cilindra to je išlo ovako: 1. gledanje u karte Aladin 2.zvanje na mobitel neke seoske babe da li je bole leđa (to je ljeti znak za Pulenat) 3. spajanje akumulatora (ne slabijih od 100 amp) 4.uključivanje grijača motora (više puta) 5. ako je temperatura ispod 5 c dodatno zagrijavanje let lampom 6. probno paljenje rok,rok,...prd ništa 7. pumpanje neke pumpe i odzračivanje 8. rok,rok...ništa 8. špricanje start spreja 9. rok,rok,rok...zamalo ali ništa 9.zamjena akumulatora prvi je gotov 10. sprej u obilnim količinama 11. rok,rok,rok...jupi makinja upalila Pitam barbu pa zar je svaki put ovako ? ma nije, ljeti je duplo lakše, nego ja redovito održavam makinju, svakih 1000 sati minjam prstenove i ležaje nego ovaj put sam stavija neke stranjske Getz-ove đava ih odnija, prije sam stavlja samo Indijske oni su puno bolji.. a i taj stranjski start sprej nevaja ništa, puno je bija boji oni naš Yug... ovaj rvacki[/quote]
Ma zaboravio sam napisat još nekakvo odzračivanje te bukole ili trinele, neznam više ma tko bi to sve zapamtio...
Avatar
savski halaz
New Entry
 
Postovi: 65
Pridružen/a: 04. 06. 2016. (22:23)
Lokacija: ..

Re: Maestral 700

PostPostao/la tomsic davor » 17. 01. 2017. (10:49)

zvonina je napisao/la:Pozdrav svima!!!!

Svaka cast vasim m 700 stvarno su lipi za popizdit. Procita sam sve postove i svaka cast sto ste podjelili svoja iskustva. Bija sam na svakakvim plovilima osim nisam na tom famoznom m700 i mogu vam rec da je sve to lipopo bonaci. Problem su vali i kurenat bez obzira na velicinu broda valja, nosi a spojler lupa ka pobuk. Dali postoji brod koji bi moga zaminit gudu ili m700? Znam da cete rec da ima druga guda. Jeli puno dat za gudu 69 god. 8000 e. mozda bi i spustija cjenu motor je perkins 35 na plastici se ne vidi da je ostecen. Toliko za sada.


8000e za bilo šta iz 69. je puno...
Avatar
tomsic davor
Old Senior Member
 
Postovi: 1254
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (19:06)
Lokacija: Herceg Novi
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Merry fisher 635 yanmar

Sljedeća

Natrag na Parlaonica

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.