Dvije sreće

Parlaonica - samo bez svađanja...

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

Dvije sreće

PostPostao/la peroLA » 20. 04. 2015. (07:53)

Kažu da je čovjek s barkom dva puta sretan, dan kad je kupio i dan kad je prodao, šta mislite o tome? Ja se ne slažem.
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Dvije sreće

PostPostao/la putnik » 20. 04. 2015. (08:38)

peroLA je napisao/la:Kažu da je čovjek s barkom dva puta sretan, dan kad je kupio i dan kad je prodao, šta mislite o tome? Ja se ne slažem.


Šta Pero, prodao dalmatinku pa si tužan? :mrgreen:
Avatar
putnik
Senior Member
 
Postovi: 788
Pridružen/a: 06. 08. 2013. (14:50)
Lokacija: Poreč
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Sunbird Corsair 150

Re: Dvije sreće

PostPostao/la peroLA » 20. 04. 2015. (08:44)

e da :) tako nešto... magari iman već tu nešto za kupit ali ću razmislit još malo.... iman doma neku istranku za delat, a za kupit iman dve dobre primorke... i još neki galebi mi se motaju po glavi
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Dvije sreće

PostPostao/la putnik » 20. 04. 2015. (10:28)

peroLA je napisao/la:e da :) tako nešto... magari iman već tu nešto za kupit ali ću razmislit još malo.... iman doma neku istranku za delat, a za kupit iman dve dobre primorke... i još neki galebi mi se motaju po glavi


Neki galeb mi šapće da češ odabrati galeba :) :thumbup:
Avatar
putnik
Senior Member
 
Postovi: 788
Pridružen/a: 06. 08. 2013. (14:50)
Lokacija: Poreč
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Sunbird Corsair 150

Re: Dvije sreće

PostPostao/la peroLA » 20. 04. 2015. (10:55)

Dvoumin se jer ove primorke imaju jako dobre motore, a ovaj galeb mariniziranega kadeta, a onaj drugi galeb s yanmarom je prodan... u igri je i saga 23 to je najveći brodina... samo mi ne odgovara 74 godište i iskorištenos prostora jer je ogroma a ustvari ima samo v ležaj ko galeb i ogromnu za mene pre velu krmu...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Dvije sreće

PostPostao/la Kapo » 20. 04. 2015. (12:14)

peroLA je napisao/la:Kažu da je čovjek s barkom dva puta sretan, dan kad je kupio i dan kad je prodao, šta mislite o tome? Ja se ne slažem.


Ja se slažem !!
Uostalom,zar nisi sad sretan što imaš pred sobom novi izbor ? Slatki problemi... :thumbup:
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: Dvije sreće

PostPostao/la MURTER 600 » 20. 04. 2015. (13:49)

peroLA je napisao/la:Dvoumin se jer ove primorke imaju jako dobre motore, a ovaj galeb mariniziranega kadeta, a onaj drugi galeb s yanmarom je prodan... u igri je i saga 23 to je najveći brodina... samo mi ne odgovara 74 godište i iskorištenos prostora jer je ogroma a ustvari ima samo v ležaj ko galeb i ogromnu za mene pre velu krmu...


Ovo bi trebalo uci u anale foruma;covjeku PREVELIKA krma od barke!???
Murterino 21
Demokracija je kada dvije budale imaju više prava od jednog pametnog!
To što su se meduze održale bez mozga preko 650 miliona godina,daje nadu mnogim ljudima..........
Avatar
MURTER 600
Old Senior Member
 
Postovi: 1604
Pridružen/a: 08. 03. 2010. (11:23)
Lokacija: otok Krk - grad KRK
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: MURTER 600(murterino 21) Nanni turbodiesel 60

Re: Dvije sreće

PostPostao/la peroLA » 20. 04. 2015. (14:23)

MURTER 600 je napisao/la:
peroLA je napisao/la:Dvoumin se jer ove primorke imaju jako dobre motore, a ovaj galeb mariniziranega kadeta, a onaj drugi galeb s yanmarom je prodan... u igri je i saga 23 to je najveći brodina... samo mi ne odgovara 74 godište i iskorištenos prostora jer je ogroma a ustvari ima samo v ležaj ko galeb i ogromnu za mene pre velu krmu...


Ovo bi trebalo uci u anale foruma;covjeku PREVELIKA krma od barke!???


dobro mislio sam na kookpit, a napisao krma... ustvari na krmi je u originalu bila krmena kabina, ka kad je ona izvađena dobio se je ogromi kookpit, a brod od 8,3 sa svega dva kreveta mi nije baš.. mislio sam reć da je unutra mjesta premalo a vani previše...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Dvije sreće

PostPostao/la putnik » 20. 04. 2015. (16:41)

peroLA je napisao/la:Dvoumin se jer ove primorke imaju jako dobre motore, a ovaj galeb mariniziranega kadeta, a onaj drugi galeb s yanmarom je prodan... u igri je i saga 23 to je najveći brodina... samo mi ne odgovara 74 godište i iskorištenos prostora jer je ogroma a ustvari ima samo v ležaj ko galeb i ogromnu za mene pre velu krmu...


Motor bi mi sigurno bio pri vrhu važnosti, ali da ti buden iskren, ne vidin smisla da sa dalmatinke greš na primorku, je malo duža šira veća, ali već kada si uzimaš brod za đite i za uživati, uzmi si ča veće (galeba) :thumbup:
Avatar
putnik
Senior Member
 
Postovi: 788
Pridružen/a: 06. 08. 2013. (14:50)
Lokacija: Poreč
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Sunbird Corsair 150

Re: Dvije sreće

PostPostao/la lupis » 20. 04. 2015. (18:29)

Uzmi pravi brod...
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10360
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Dvije sreće

PostPostao/la Trogiranin » 20. 04. 2015. (18:44)

A taj je logično M712
,a i kakav bi to lignjolov bio da se ne mora beštimat, te ja pitam ? BY zipi

Ovaj Trogiranin ...pa vidi mu lokaciju....,i ti bi njemu vjerovao..??...by LUPIS


Imat brod na livadi je isto ko i imat kravu, ne možeš plovit! ..... A KO BI DRUGI ..... LUPIS !!!
Avatar
Trogiranin
Old Senior Member
 
Postovi: 3221
Pridružen/a: 19. 01. 2009. (21:18)
Lokacija: Trogir
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Galeb 6,75 Lombardini LDW 2204

Re: Dvije sreće

PostPostao/la teo_ribar » 20. 04. 2015. (18:47)

Trogiranin je napisao/la:A taj je logično M712

ili M700

LOGIČNO :D
˝Nema veze kakav je zakon bitno je samo da ga ti i policajac koji te kontrolira tumačite na isti ili sličan način ˝ by: el passo

˝Ma nema problema ako ga zabrane (MR), važno je da kontrole ostanu iste.˝ by: ab ovo

˝Kuster , a da se prestaneš drogirat ?˝ by: Lady M
Avatar
teo_ribar
Old Senior Member
 
Postovi: 6439
Pridružen/a: 15. 12. 2008. (17:34)
Lokacija: Sušak
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Adria 501...Yam 6ks 4T

Re: Dvije sreće

PostPostao/la Lady M » 21. 04. 2015. (01:17)

lupis je napisao/la:Uzmi pravi brod...

Kad več uzimaš , uzmi imeni jedan , al pazi da te ne uhvate ! :shh:
Avatar
Lady M
Member
 
Postovi: 114
Pridružen/a: 30. 04. 2011. (20:34)
Lokacija: jaska
Tip plovila: gull 745 turist , mitsubishi S4L2-T

Re: Dvije sreće

PostPostao/la peroLA » 21. 04. 2015. (13:17)

ma lako za mene ako i ne uzmem imam ispod grma istranku, a400, prijeteljeve barke...

evo napisat ću još jedan problem koji imam sa prodajom... moja bivaša dalmatinka nalazi se još uvjek na mom vezu, u Tunarici-Raški zaljev.. i novi vlasnik planira sam odploviti do Kraljevice... a čovjek nezna šta je aladin, gps, čvor itd. nadam se da pretjerivam ali imam dojam da neće biti siguran niti isploviti iz kanala, i ima dobrih 6 uri ako sve prođe idealno... malo me to zabrinjava, najradine bih ju ja bar do plomina prebacio ali radim pa nemogu...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Dvije sreće

PostPostao/la teo_ribar » 21. 04. 2015. (13:33)

ma neka izabere jedan lipi dan, i kad ziđe zi raškog zaljeva sve mu je bimo rekli drito :mrgreen:

krene lipo vjutro pomalo uz kraj do brestove i drito za kraljevicu, pa to bi znalo i malo dite

ako je takav telac da nema pojma o ničemu, daš mu par savjeti, a ako ih ne prihvaća, lipo rečeš Bog stobun i doviđenja, ča se mene tiče moreš i okolo lošinja za kraljevicu :D
˝Nema veze kakav je zakon bitno je samo da ga ti i policajac koji te kontrolira tumačite na isti ili sličan način ˝ by: el passo

˝Ma nema problema ako ga zabrane (MR), važno je da kontrole ostanu iste.˝ by: ab ovo

˝Kuster , a da se prestaneš drogirat ?˝ by: Lady M
Avatar
teo_ribar
Old Senior Member
 
Postovi: 6439
Pridružen/a: 15. 12. 2008. (17:34)
Lokacija: Sušak
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Adria 501...Yam 6ks 4T

Sljedeća

Natrag na Parlaonica

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.