BIKERS CLUB

Parlaonica - samo bez svađanja...

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

Re: BIKERS CLUB

PostPostao/la Kapo » 31. 08. 2016. (21:09)

Pozdrav sa Grosglocknera

DSC_5707.jpg

DSC_5697.jpg

DSC_5691.jpg
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: BIKERS CLUB

PostPostao/la Kapo » 01. 09. 2016. (21:00)

Proljetos pao jedan lijepi đir po Italiji pa da podijelim s vama :

BELLA ITALIA & TORO ROSSO


Daklem...na raspolaganju imamo 4 dana (četvrtak-nedjelja) i solidnu vremensku prognozu. Itinerer je pomno isplaniran, spavanja unaprijed bukirana preko interneta (www.booking.com), volje ne fali i sve miriše na jedan solidan produženi moto vikend. Gdje, što, kuda, kamo, kada i zašto....e to vam nećemo odmah na početku otkriti....to se morate potruditi pročitati....

DAN 1 – ČETVRTAK

Obzirom da je u planu izbjegavati autoceste i da nas čeka podosta kilometraže lokanim cestama, ustajemo rano kao pravi socijalistički udarnici te krećemo iz Rijeke u planiranih 06:30. Proljetno svibanjsko jutro pomalo je i prohladno, te nas preko graničnog prijelaza Pasjak i kroz Sloveniju prati kontinentalna jutarnja tempretatura od 10-ak stupnjeva. Ništa strašno, višestruki resursi grijanja na GW značajno olakšavaju situaciju i dapače, čine ju sasvim ugodnom.
Pred Monfalcone-om stajemo na benzinsku. Nezaobilazni talijanski kafucino i topli croasan definitivno otapaju zaostale krmelje pa puni elana i pozitivne energije krećemo dalje.
slika
U Monfalcone-u skrećemo na staru cestu uz obalu Italije i krećemo na jug. Redaju se autentična talijanska mjesta i omanji gradići, Cervignano, San Giorgo di Nogaro, Latisana, Portogruaro, savršeno uredan proljetni krajolik, vinogradi, maslinici...te pomalo dosadni kružni tokovi. Naime, sva su raskršća uredno riješena kružnim tokovima, semafora jednostavno više nema, pa glavnu cestu po kojoj vozimo dosta usporavaju.

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Laganim turističkim ritmom, više-manje poštujući ograničenja brzine dolazimo do Venecije. Kako smo tu već više puta bili, ne zaustavljamo se u tom talijanskom turističkom biseru, već nastavljamo dalje istim, smirenim tempom. Naime, kroz naseljena mjesta kamere su učestale, a snimaju i odozada pa nema smisla kvariti doživljaj. Gotovo na svakom ulazu u naseljeno mjesto istaknut je znak koji upozorava na radar i kameru. Pa ti sad kao stranac znaj o čemu je riječ. Tijekom 4 dana uočili smo barem desetak kamera, a bome uočljiv je, za Italiju i neobično smiren tok prometa kroz naseljena mjesta. Nameće se zaključak : sistem zasigurno uredno funkcionira !!
Odvajamo se prema Ravenni i nastavljamo uz obalu.

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Stižemo u Ravennu i skrećemo prema centru.

slika

Ukratko, glavni grad regije Emilia-Romagna, utemeljen stotinjak godina prije Krista te je još od rimskog doba značajno kulturno, trgovačko i pomorsko središte. Parkiramo u centru, slijedi osvježenje i kratka turistička šetnja.

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Od posebnih znamenitosti posjećujemo Danteovu grobnicu :

slika

slika

slika

Već nas dohvatilo kasno poslijepodne i krećemo prema Rivazzuri, današnjoj destinaciji za odmor i noćenje. Rivazzura je smještena nedaleko Riminija, turistički gradić gdje je sve do zadnjeg detalja podređeno turizmu. Več na samom ulazu zapažamo ogromnu koncentraciju hotela a ubrzo shvaćamo i zašto. Pješčana plaža širine oko 150 metara a sa manjim prekidima proteže se na 30-ak kilometara dužine. Sve uređeno, uredno, organizirano i sa raznovrsnom ponudom od kafića, beach barova, pizzerie, restorani, spa, teretane na otvorenom, masaže....uglavnom sve što ti srce poželi ili što ti može pasti na pamet da bi upražnjavao na plaži. Dobro...možda ipak ne baš sve....:)
Radimo đir uz obalu i uživamo u panorami.
Teško za opisati riječima pa ajmo olakšat predodžbu fotografijom i You Tube tehnologijom:

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

https://www.youtube.com/watch?v=wr8OvmUbjvs

Dan završavamo u jednom od stotina restorana, odabran na slijepo. Obilne porcije u dva slijeda sa buteljom lokalnog vina za 49 EUR-a. Iznenađenje dolazi na kraju kad smo posluženi sa desertom (kolačići) i dvije vrste digestiva na račun kuće, sa time da digestiv stiže u obliku punih boca iz kojih točiš prema vlastitom kapacitetu. Što reći nego : pošteno !! Kod nas bi zasigurno brzo propali !!
Eto...četvrtak se lagano približio kraju, danas je iza nas ostalo 460 ugodnih kilometara, slijedi zasluženi počinak...
Nastavak slijedi...
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: BIKERS CLUB

PostPostao/la Hammerless » 02. 09. 2016. (10:56)

Prekrasno, svaka čast!

Da li su fotke snimane baš nekim fotoaparatom (mislim na ove za vrijeme vožnje) ili su skinute iz video-snimke action-camere?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Dobrodošli na hrvatski moto-forum!
Avatar
Hammerless
Member
 
Postovi: 345
Pridružen/a: 25. 07. 2015. (10:59)
Lokacija: Mraclin
Lokacija: Mraclin
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: U izgledu - Barracuda 590

Re: BIKERS CLUB

PostPostao/la peroLA » 02. 09. 2016. (11:16)

slučajno sam čuo da se reaktivira moto susret na hvaru 16-18.9 pa mi se sve moto po glavi da prekinem bikersku penziju i zapalim dole... ipak je to ljep đirić
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3322
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: BIKERS CLUB

PostPostao/la josme » 02. 09. 2016. (17:02)

a imaš i sad u Puli susret pa se možeš malko zagrijati...
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: BIKERS CLUB

PostPostao/la Kapo » 02. 09. 2016. (20:39)

Hammerless je napisao/la:Prekrasno, svaka čast!

Da li su fotke snimane baš nekim fotoaparatom (mislim na ove za vrijeme vožnje) ili su skinute iz video-snimke action-camere?


Hvala na pozitivnoj recenziji. Fotke u vožnji su urađene sa fotoaparatom zahvaljujući boljoj polovici :thumbup:
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: BIKERS CLUB

PostPostao/la Kapo » 02. 09. 2016. (20:43)

DAN 2 – PETAK

Iz hotela krećemo oko 09:00, radimo još jedan đir uz obalu i okrećemo prema današnjoj primarnoj destinaciji : San Marino. Udaljen je tek 15-ak kilometara pa brzo stižemo na *granicu*. Cijeli grad / država je smješten na brežuljku, dok je onaj stari dio, koji je i najzanimljiviji za turistički obilazak, smješten na vrhu brda odakle za lijepog vremena puca pogled sve do naše Dalmacije. Barem tako kažu.... San Marino u mnogim elementima podsjeća i asocira (barem mene!!) na Monte Carlo. Po uređenju, fenomenalno sređenim privatnim kućama i ostalim sličnim detaljima sa mirisom velikog novca. Uspinjemo se kroz grad serpentinama prema vrhu brda i dolazimo do posljednjeg parkinga, na samom ulazu u stari grad. U zadnju raspoloživu rupu na parkingu za motore uguravamo GW i krećemo u obilazak :

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

BTW, San Marino je treća najmanja država u Evropi, nakon Monaca i Vatikana. Isto tako, jedna je od najstarijih država na svijetu, osnovana 301 godine od strane klesara Marina s otoka Raba. Na vrhovima Monte Titana dominiraju tri tornja koji su kroz povijest bili doslovno neosvojivi. Šuljamo ulicama starog grada, sve je prepuno malih dućana, restorana, betulica a ni gužve bome nefali. Ugodno iznenađenje je da su cijene nešto jeftinije nego u Italiji. Prvo na što smo naletili je muzej voštanih figura pa obilazimo :

slika

slika

slika

Tu je i klesar Marin, osnivač San Marina :

slika

Šetajući dalje nailazimo i na zanimljivosti za pivopije :

slika

slika

Stari grad je zaista impresivan u svim aspektima:

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

https://www.youtube.com/watch?v=yaZGvH7pCGY

Pomalo sa sjetom napuštamo ovaj komadić raja na zemlji i krećemo prema Riminiju. Čisto napraviti đir kroz mjesto i uslikati poznati Augustov slavoluk :

slika

slika

slika

slika

slika

U prometu nemila gužva pa bez grižnje savjesti prolazimo bez zaustavljanja.
Pičimo dalje prema Ravenni. Cilj je park Mirabilandija, nešto slično Minimundusu u Klagenfurtu :

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

https://www.youtube.com/watch?v=EVTeeq4Nn78

Napuštamo zemlju patuljaka i lokalnom cestom krećemo pomalo nazad prema Rubieri (pokraj Modene), današnjem mjestu za noćenje. Stižemo u večernjim satima, taman za opuštanje uz večeru i bočicu vina :

slika

Za danas je bilo dosta, 250 kilometara iza nas, treba se dobro odmoriti za sutra, jer sutra slijedi vrhunac ovog putovanja.....

Nastavak slijedi....
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: BIKERS CLUB

PostPostao/la Lando » 03. 09. 2016. (21:50)

Kapo legendo, lijepi pozdrav tebi i gospođi . Ako okreneš put juga , javi se :wave:
Avatar
Lando
Old Senior Member
 
Postovi: 3442
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (21:25)
Lokacija: db
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Arta mala

Re: BIKERS CLUB

PostPostao/la Kapo » 04. 09. 2016. (19:36)

Lando je napisao/la:Kapo legendo, lijepi pozdrav tebi i gospođi . Ako okreneš put juga , javi se :wave:


Hvala....dogovoreno :thumbup: :wave:
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: BIKERS CLUB

PostPostao/la Kapo » 05. 09. 2016. (22:01)

DAN 3 – SUBOTA

Započinjemo teškom klasikom : ustajanje, otapanje krmelja, doručak, spremanje, ukrcaj prtljage.... Držimo se plana i dogovora te sve to odrađujemo do 08:30 kad krećemo prema Modeni. Idemo priviriti na kultnu pistu, da malo vidimo kako to izgleda. Nažalost, na samu pistu nije se moglo ući jer je u pripremi bio neki car track day, pa tek nekoliko fotografija *sa strane*...
slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Napuštamo pistu i upućujemo se na glavni cilj ovoga izleta a to je Maranello i Ferrari muzej, udaljen tek desetak kilometara od piste. Stižemo relativno rano pa smo izbjegli kasnije nastalu gužvu a i na miru smo napravili pregršt *La Ferrari* fotografija. Ulaznice po 15 Eur-a zaista vrijede svake lipe. Kako sam veliki štovatelj Ferrarija teško je opisati uzbuđenje na ulazu. Evo da prenesemo barem djelić svega toga :

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Teška srca i prepuni dojmova odvajamo se od ovih fantastičnih izložaka i krećemo u potragu za svojim Ferrarijam. Da, dobro ste pročitali !! Naime, oko muzeja na nekoliko punktova nudi se najam Ferrari automobila, pa kad smo već tu, bio bi skoro pa grijeh ne probati jednog. Ustvari, sigurno si ne bih to oprostio !! S obzirom na toplo i sunčano vrijeme, logičan izbor je Ferrari California....he,he....cabrio dakako !!! Nakon obavljenih formalnosti sjedamo u odabranog ljubimca, ja za volan, do mene kopilot (ne možeš voziti sam!!), dok je suprugu dopalo nezahvalno mjesto na zadnjem sjedalu. Pa dobro....za taj gušt može se i malo potrpiti, zar ne ?

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika


https://www.youtube.com/watch?v=vLqtRcOt3HM


Eto, sve što je lijepo kratko traje pa je tako i ovo trajalo kratko....jako kratko...prekratko...proletilo u trenu... Cijena ? Prava sitnica !! Dojmovi sa vožnje ? Dakle, sjeli smo u auto koji kod nas košta oko 2 000 000 kuna. Da, dobro ste pročitali...nisam falio nulu !! Osjećaj za volanom je nešto još nedoživljeno, uključujući zvuk, ubrzanje, kočenje, osjećaj sigurnosti itd....dobar bi to dugačak hvalospjev mogao biti sa moje strane. U svakom slučaju, koliko god djelovao skupo ....nekako u konačnici ima rezona za tu cijenu. Pa eto....tko si može priuštiti nešto takvoga ima zaista dobar izbor !!
Sa dozom tuge napustili smo našeg cabrio ljubimca, te nakon kratkog osvježenja prepuni dojmova krećemo dalje.
Bilo je u planu zaustavljanje u Bologni i posjet Ducati muzeju, no nažalost, muzej je bio privremeno zatvoren zbog nekog preuređenja. Šteta....ali i dobar razlog za povratak u ove krajeve. Slijedeća destinacija : Lago di Garda. Prošlu smo godinu na Lago di Garda proveli 3 dana motorom i bili smo toliko oduševljeni viđenim i doživljenim, da smo istu destinaciju ukomponirali i u ovaj izlet. Pomalo, lokalnim cestama, prateći GPS navođenje, vozimo prema sjeveru i današnjoj posljednjoj destinaciji, Sirmione, na južnoj obali jezera. U hotel dolazimo u sasvim pristojno doba pa ostaje još i vremena za jednu kratku điradu po okolici i pivu u kultnom HD kafiću u Lazise-u.
slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Nakon večere u Sirmione-u slijedi zasluženi počinak. Danas je iza nas ostalo nevelikih 190 kilometara i puno pozitivnih utisaka.
Nastavak slijedi...
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

Re: BIKERS CLUB

PostPostao/la mivan » 06. 09. 2016. (00:12)

Nisam baš nešto od putovanja tako da mene samo zanima kakav je ferrari ? :lol: Glupo je reć jer ne znam koliku mogućnost si ga ima baš probat kako si tija, ali vridi li tih šolada?
''We're gonna need a bigger boat'' - Chief Brody
Avatar
mivan
Senior Member
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 30. 04. 2013. (06:31)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Gradac 5.80 (Torpedo 18/24)

Re: BIKERS CLUB

PostPostao/la legi » 06. 09. 2016. (07:02)

Kapo koliko kosta taj gust sjest i provozat ferrarija
Ne lovim lignje
Avatar
legi
Old Senior Member
 
Postovi: 2629
Pridružen/a: 12. 06. 2008. (11:36)
Lokacija: Krk
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: 2 drvene barke-torpedo i scam

Re: BIKERS CLUB

PostPostao/la Hammerless » 06. 09. 2016. (15:15)

Kod nas je takav gušt na mislim 20 minuta cijenjen negdje oko 1700-2000 kuna, a koliko je vani, ne znam... slike su predobre!
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Dobrodošli na hrvatski moto-forum!
Avatar
Hammerless
Member
 
Postovi: 345
Pridružen/a: 25. 07. 2015. (10:59)
Lokacija: Mraclin
Lokacija: Mraclin
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: U izgledu - Barracuda 590

Re: BIKERS CLUB

PostPostao/la mivan » 06. 09. 2016. (20:39)

Hammerless je napisao/la:Kod nas je takav gušt na mislim 20 minuta cijenjen negdje oko 1700-2000 kuna, a koliko je vani, ne znam... slike su predobre!


što to ima u Hrvatskoj?? Moram počet štedit... :D Kapo baš sam malo pročita sve što si napisa moram priznat lipo je kad si čovik da malo gušta i negdi otputuje a još bolje kad eto to tako podili i s drugima..lip motor, pravi krstaš.
''We're gonna need a bigger boat'' - Chief Brody
Avatar
mivan
Senior Member
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 30. 04. 2013. (06:31)
Lokacija: Zadar
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Gradac 5.80 (Torpedo 18/24)

Re: BIKERS CLUB

PostPostao/la Kapo » 07. 09. 2016. (19:43)

DAN 4 – NEDJELJA

Đir oko jezera neću opisivati, to imate od prošle godine detaljno ovdje :

http://www.motori.hr/forum/index.php/to ... 370.0.html

U pomanjkanju raspoloživog vremena i diskutabilne vremenske prognoze povratak je slijedio auto cestom od Verone. Kažu da svaki bajker ima svoj oblak....e pa ovaj moj vjerni pratitelj dohvatio nas je na graničnom prijelazu Rupa i dobrano nas oprao do kuće. Na sreću to je tek posljednjih 30-ak kilometara od 490 danas odrađenih. U večernjim satima sretno stižemo pred garažu...taman za opuštanje uz pivu...

Kratki rezime :

Ukupno smo odradili ugodnih 1400 kilometara uz potrošnju od oko 6 litara / 100 km. Ostali troškovi (spavanje, klopa cuga...) su jako rastezljiv pojam pa u biti i nisu toliko bitni za ovu priču. Italija ko Italija, ponešto je skuplja od Lijepe naše, naročito piće po terasama kafića. Posjeta San Marinu i Maranellu bila je pun pogodak i topla preporuka svim moto putnicima namjernicima.

Nema više....
Any fool can criticize,condemn and complain....and most do...(by Dale Carnegie)
Born to ride....forced to work

Nemojte se prepirati sa glupim ljudima....prvo vas spuste na svoju razinu a onda pobijede na iskustvo.
Avatar
Kapo
Old Senior Member
 
Postovi: 3545
Pridružen/a: 02. 11. 2010. (08:24)
Lokacija: Rijeka/ Opatija / Vinjerac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Adria 1002 (Yanmar, 2 x 100 KS)

PrethodnaSljedeća

Natrag na Parlaonica

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.

cron