Kakav brod odabrati za četveročlanu obitelj?

Parlaonica - samo bez svađanja...

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

Re: Kakav brod odabrati za četveročlanu obitelj?

PostPostao/la el passo » 13. 08. 2012. (22:30)

josme je napisao/la:Ja ću ti odgovoriti na sve napisano sa dvije rečenice:
Koliko para ..toliko muzike...
Ako imaš love kupi Menorquin,ako nemaš love biti će ti i stara Istranka na mjeru...


Ma lupis mu je več odgovorio sa koliko para toliko muzike :D , a možda se i mop odluči na prodaju
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Kakav brod odabrati za četveročlanu obitelj?

PostPostao/la teo_ribar » 13. 08. 2012. (22:30)

pa mop ga je i prodaval ovu zimu i proliće :mrgreen:
˝Nema veze kakav je zakon bitno je samo da ga ti i policajac koji te kontrolira tumačite na isti ili sličan način ˝ by: el passo

˝Ma nema problema ako ga zabrane (MR), važno je da kontrole ostanu iste.˝ by: ab ovo

˝Kuster , a da se prestaneš drogirat ?˝ by: Lady M
Avatar
teo_ribar
Old Senior Member
 
Postovi: 6439
Pridružen/a: 15. 12. 2008. (17:34)
Lokacija: Sušak
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Adria 501...Yam 6ks 4T

Re: Kakav brod odabrati za četveročlanu obitelj?

PostPostao/la el passo » 13. 08. 2012. (22:38)

Da ali je lukavo uzeo i jare i pare :lol:
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Kakav brod odabrati za četveročlanu obitelj?

PostPostao/la brontulo » 14. 08. 2012. (22:10)

Adria 800!?
85000 eura... 5000kg... treba to pogurat kroz more...
http://www.plovila.hr/detalji.php?id=13 ... _objekta=1
cijena baš nije u zamišljenim okvirima :-)

ili ovo
51000 eura
http://www.njuskalo.hr/motorni-brodovi/ ... as-3281426


Ma prevelik zalogaj...

Djeluje mi preveliko za jednu osobu za hendlat.. A i troškovi sigurno nisu u skladu sa zamišljenima...
Avatar
brontulo
Member
 
Postovi: 121
Pridružen/a: 03. 08. 2012. (18:07)
Lokacija: Rijeka
Tip plovila: bez plovila

Re: Kakav brod odabrati za četveročlanu obitelj?

PostPostao/la ceko » 15. 08. 2012. (10:50)

Ponavljam, jedino čarter.. Mali, a veliki, dobar, a jeftin, u moru, a vani :crazy: .. Neće da može reka bi ti kapetan bele lađe..
Muci, jebi i ki te ca pita!
Avatar
ceko
Old Senior Member
 
Postovi: 3717
Pridružen/a: 27. 11. 2010. (19:04)
Lokacija: hvar
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: maestral 500, elan 490

Re: Kakav brod odabrati za četveročlanu obitelj?

PostPostao/la lvky » 15. 08. 2012. (21:15)

brontulo, mislim da ti je najbolji savjet dao ceko.
poslušaj :thumbup: razmisli :think:
"Najveća draž braka je što bračne partnere prisiljava na -preljub" by Oscar Wilde
Avatar
lvky
Old Senior Member
 
Postovi: 1525
Pridružen/a: 12. 09. 2010. (22:23)
Lokacija: split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: beneteau antares 760, volvo penta 200ks

Re: Kakav brod odabrati za četveročlanu obitelj?

PostPostao/la weiss » 16. 08. 2012. (11:37)

lvky je napisao/la:brontulo, mislim da ti je najbolji savjet dao ceko.
poslušaj :thumbup: razmisli :think:


Za korištenje šire familije (ako sam dobro shvatio) kroz ljeto + vikendi charter sa cijenom od 1200 eura tjedno pa naviše nije baš dobra računica.
Avatar
weiss
Member
 
Postovi: 266
Pridružen/a: 06. 02. 2009. (23:07)
Lokacija: KC/Zukve (Vrsi)
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Belmarin Quintus + Yamaha 40/70

Re: Kakav brod odabrati za četveročlanu obitelj?

PostPostao/la brontulo » 17. 08. 2012. (18:53)

slažem se s weissom, a i ranije sam napisao zašto mislim da čarter ne bi funkcionirao. Da ponovim, nekoliko puta sam planirao ljetovanje na barci, uglavnom sam potrefio od 7 planiranih dana barem pola da su nizašto, tako da mjesecima unaprijed planiranje boravka na barci više nije opcija. A kako je i weiss primjetio barku bi koristila šira familija tako da bi se teoretski tih dana nakupilo pa je isplativost upitna... Naravno, ostaje i činjenica da ako imaš barku, onda se i potrudiš iskoristiti ju, a planiranje čartera, kombinacije s prijateljima, pa dok se pogode godišnji, pa otkazivanje u zadnji čas, pa je netko prvi put na brodu pa ne znaš šta možeš očekivat itd itd... Na kraju nikad ne bi otišli...

Čarter 0 bodova
Avatar
brontulo
Member
 
Postovi: 121
Pridružen/a: 03. 08. 2012. (18:07)
Lokacija: Rijeka
Tip plovila: bez plovila

Re: Kakav brod odabrati za četveročlanu obitelj?

PostPostao/la Robi-ST » 17. 08. 2012. (21:16)

brontulo je napisao/la:slažem se s weissom, a i ranije sam napisao zašto mislim da čarter ne bi funkcionirao. Da ponovim, nekoliko puta sam planirao ljetovanje na barci, uglavnom sam potrefio od 7 planiranih dana barem pola da su nizašto, tako da mjesecima unaprijed planiranje boravka na barci više nije opcija. A kako je i weiss primjetio barku bi koristila šira familija tako da bi se teoretski tih dana nakupilo pa je isplativost upitna... Naravno, ostaje i činjenica da ako imaš barku, onda se i potrudiš iskoristiti ju, a planiranje čartera, kombinacije s prijateljima, pa dok se pogode godišnji, pa otkazivanje u zadnji čas, pa je netko prvi put na brodu pa ne znaš šta možeš očekivat itd itd... Na kraju nikad ne bi otišli...

Čarter 0 bodova


po mom misljenju, carter nije uopce losta stvar ukoliko se radi o brodu od kakvih 10-ak metara ili vise jer godisnji trosak bude tu negdje kao i da odrzavas svoj brod ali bez pocetnog ulaganja u kupnju... zatim nema ni onog rizika da ces nakon godinu dvije shvatit da brod nije za tebe pa izgubit masu para zbog prodaje...ali jedna od stvari koje nikako ne mogu sazvakat je kad vidim 300 ljudi na jednoj jahti ili jedrilici u carteru. o ukusima se ne bas i ne raspravlja, ali mene su brod i more uvik asocirali na mir, tisinu, privatnost i slobodu da radin sta god meni padne taj tren na pamet bez prilagođavanja tuđin prohtjevima. a to je na toliko malom prostoru sa 6,7,8 ljudi vrlo tesko...moguce jeste, ali nategnuto.
sometimes you win, sometimes you learn
Avatar
Robi-ST
Old Senior Member
 
Postovi: 1273
Pridružen/a: 16. 08. 2012. (15:22)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Leisure 17, Bura 2.5R

Re: Kakav brod odabrati za četveročlanu obitelj?

PostPostao/la ceko » 17. 08. 2012. (23:31)

Dobro, a jel' to baš mora biti brod?
Muci, jebi i ki te ca pita!
Avatar
ceko
Old Senior Member
 
Postovi: 3717
Pridružen/a: 27. 11. 2010. (19:04)
Lokacija: hvar
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: maestral 500, elan 490

Re: Kakav brod odabrati za četveročlanu obitelj?

PostPostao/la palamide » 18. 08. 2012. (12:17)

Ja imam grašu 20, i četvero nas je u obitelji.Samo ja sam ga uz pomoć prijatelja opremao.Svaki ljetni vikend smo na moru.Di čeljad nije bijesna ni kuća nije tijesna...Plavnik ti je uzeo brod(g20) sa lombardinijem 87ks i ja mislim da je tu negdje sa cijenom koja tebi odgovara(30 000e).Samo za tu lovu imaš novi brod i novi motor-Pogledaj temu grašo 20, pa pitaj Plavnika.I kod mene u Kaštelima je jedan g20 sa lombardinijem 87ks i koliko se sjećam platio ga je trideset tisuća.
Avatar
palamide
Member
 
Postovi: 169
Pridružen/a: 22. 09. 2010. (14:38)
Lokacija: kaštela
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: g 20

Re: Kakav brod odabrati za četveročlanu obitelj?

PostPostao/la lupis » 18. 08. 2012. (13:32)

Grašo 20 je :thumbup: ,ali za dvi i pol osobe..,a njih ima 4..,ruku na srce...,za 30 ima na nekim drugim plovilima puno više komoda...
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10370
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: Kakav brod odabrati za četveročlanu obitelj?

PostPostao/la el passo » 18. 08. 2012. (22:42)

Ma može i 4 i po odrasle osobe na grašu 20 ako ima onu dodatnu plastičnu etažu umjesto tende. Doda se malo mrtve bande da se prilikom okretanja u snu ne nađeš u moru i to je to :thumbup:
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Kakav brod odabrati za četveročlanu obitelj?

PostPostao/la brontulo » 09. 09. 2012. (00:20)

lupis je napisao/la:Grašo 20 je :thumbup: ,ali za dvi i pol osobe..,a njih ima 4..,ruku na srce...,za 30 ima na nekim drugim plovilima puno više komoda...


Može koji primjer tih komodnijih brodova?

Napokon sam nekidan uspio ulovit vremena otić popit pivo u lučici. Nisam uspio skužit onaj brod što si mi stavio link na početku teme, možda je bio vani, možda ga samo nisam prepoznao. Ali sam vidio Nautiku 650k i nešto za što pretpostavljam da je kvarner 22. Kolko sam skužio po forumu, kvarner je malo skuplji, a nautika bi se mogla stisnut u zadane okvire. Jedino je očito da bi komod bio za manje od četvero ljudi za đitavanje, ali mi se čini da bi se uspješno stisli.. Kvarner ima komadić tikovine i izgleda puno ozbiljnije od nautike ona mi nekako siromašno izgleda u usporedbi... Šteta, jer me oduševio špirun dovoljno velik za ukrcat klavir na barku i bočni prolazi (to je otprilike sve što se vidi sa mula :-)), a nakon što sam jednog rosnog jutra u plastičnim japankama opizdio sa broda i srećom falio rivu, kvalitetan prilaz mi puno znači...

Ono što me iznenadilo je broj bakana 5 i kuštera 550, očito je ekipa počela mjenjati stare barčice za nešto moderno. Učinili su mi se baš zgodni brodovi, za dnevnu ljetnu razbibrigu savršeno i više od toga... Definitivno kandidati za u prvom postu spomenutu opciju b) koju bi valjalo razmotrit...

Btw, navodno je ovaj mjesec nautički sajam u Rijeci, pa ću se potrudit prošetat, možda vas budem manje gnjavio kad ih vidim u živo na hrpi, sa mogućnošću šetanja po njima...
Avatar
brontulo
Member
 
Postovi: 121
Pridružen/a: 03. 08. 2012. (18:07)
Lokacija: Rijeka
Tip plovila: bez plovila

Re: Kakav brod odabrati za četveročlanu obitelj?

PostPostao/la udica » 09. 09. 2012. (10:01)

....ima kod nas u portu jedna Nautika 650 sa Jamahom 60 prića se da ga je to zadovoljstvo koštalo s nešto opreme 240 000 kn, ali taj veliki špirun u prorezu za sidro odaje nekvalitetnu i nečvrstu obradu pa je pukao neki kit ili ša li vjeć pod bojom te bolesno bode oči te, 60 ks je premalo, a pod lijevom provom oplata se uvukla možda i 2 cm možda su ga rano gulili iz kalupa ko bi znao al se vidi, a i puno mi je čoškasta :roll: :wave:

...moj ti je savjet da brod za kojeg se odlučiš otvorit kasu obavezno istog nađi u renti te isprobaj jedan vikend :!: :thumbup:
Avatar
udica
Old Senior Member
 
Postovi: 1103
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (20:57)
Lokacija: Marina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Atlantic 560 PH Honda 90VTEC

PrethodnaSljedeća

Natrag na Parlaonica

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.