Horvatinčić i blackout

Parlaonica - samo bez svađanja...

Moderatori/ce: riberer, dome, Moderatori

Re: Horvatinčić i blackout

PostPostao/la lucullus » 25. 10. 2015. (14:34)

Ima jedna mala i prva pričica da je talijanima sidro bilo u moru ali je ona samo priča.
Talijanima je srića u nesrići sta su plovili jedrilicom jer da su bili u nekom kaiću s gliserskim dnom brzina bi naglo skočila.

Neka instutucije i vještaci rade svoj posao
Istina, nikad na taj način ništa nisam ulovio ali bitno je zabacivati...by porer
Godine prolaze ljubav ostaje,kad bi se moga rodit na bilo kojem mistu opet bi bira tebe i ovu ljubav istu.
Avatar
lucullus
Member
 
Postovi: 152
Pridružen/a: 28. 06. 2008. (17:00)
Lokacija: Primošten
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pasara Jugoplastika,Fisher 17,G23 u fazi uređ

Re: Horvatinčić i blackout

PostPostao/la bananko28 » 25. 10. 2015. (14:42)

A da pitaju vidovitog milana da rjesi slucaj.... ?
Avatar
bananko28
Old Senior Member
 
Postovi: 3876
Pridružen/a: 22. 01. 2011. (12:31)
Lokacija: Jadransko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bakan 5 cabin

Re: Horvatinčić i blackout

PostPostao/la binebi » 25. 10. 2015. (16:10)

Najzalosnije od svega je kad se spomene ova prica da nikom i ne pada na pamet da ovaj moze biti kaznjen. Svi znamo da ce proc liso samo se jos nezna na koji nacin.. e jeben te drzavo
Avatar
binebi
Member
 
Postovi: 225
Pridružen/a: 06. 11. 2013. (06:37)
Lokacija: Hvar - bračko hvarski kanal
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pasara 4,60

Re: Horvatinčić i blackout

PostPostao/la el passo » 25. 10. 2015. (20:28)

bajica je napisao/la:hamerless, jeftina struja ti je iza 22, uskoro iza 21h. nemoj trosit skupe kilovate. brokvu u uticnicu i spasi svijet.
ako si u rodu ovom dnu dna, razumijem te, nije to lako.
ako nisi,
jedino gore od bijednika jest biti sluga bijedniku.
a o pravilima izbjegavanja na moru- ne se*i.



Jeste munjeni :lol: Ovo mi je najbolji post na temi al čemu to ? Šta se odma propinjete, lupate glavama o zib ili šta sve ne radi komentara jednog momka koji voli malčice provocirati i bacati bube po forumu. Nek piše, ima i ona postavka profila za blokiranje nečjih postova. Vjerujte mi šljaka super :thumbup:
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Horvatinčić i blackout

PostPostao/la Pape » 25. 10. 2015. (20:45)

...ta budala je i mene skoro skupila ispred Stončice, još mi se posprdno smijala šta san ja osta s visoko mavajučim rukama...u Visu san mu se popeja na ti brod i misleći da je talijan (radi nekakve zastavice na brodu)...nafuketa san mu se majke, oca i cile rodbine na engleskom i siša s broda...iduće godine je skupija ovo dvoje talijana...i kad san vidija sliku u slobodnoj...šokira se...to je oni "talijan"... a i ujedno ponovo smrza kad san se sitija da san tada bija sta s brodom vidi li me uopće ili ne i vozi li čipo u mene ili će me samo strišat...

...tako da suđenje toj budali bi tribalo trajat 3 sekunde...doživotna uz dobrotvorni rad s normom...tucanje kamena živca za činit beton...2 kubika žala duje ili trice dnevno s mlačićem od 150g....s protumjerom neispunjavanja norme...kazna...ručno vađenje sjemena ultranapaljenom rasplodnom biku žive vage 500kg poradi umjetnog rasploda...
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Horvatinčić i blackout

PostPostao/la bananko28 » 25. 10. 2015. (20:58)

Pape je napisao/la: .tucanje kamena živca za činit beton...2 kubika žala duje ili trice dnevno s mlačićem od 150g....s protumjerom neispunjavanja norme


nule, nule.... za žbuku. duja ili trica je gruba pa manje mora čekičat :D
Avatar
bananko28
Old Senior Member
 
Postovi: 3876
Pridružen/a: 22. 01. 2011. (12:31)
Lokacija: Jadransko more
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bakan 5 cabin

Re: Horvatinčić i blackout

PostPostao/la Pape » 25. 10. 2015. (21:27)

...ebiga Bananko, daj smanji malo...za svaki dan ako ne ispuni normu...pa nije bik krava pa da ga moš must svaki dan!...borati jopet ćemo u ščetu s nabavkom novog ako ovi krepa od muženja... :lol:
Avatar
Pape
Old Senior Member
 
Postovi: 7863
Pridružen/a: 28. 01. 2010. (08:17)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Jeanneau Islander 750, Perkins 4236

Re: Horvatinčić i blackout

PostPostao/la maramb » 26. 10. 2015. (22:54)

Divers, do it deeper
Avatar
maramb
New Entry
 
Postovi: 30
Pridružen/a: 28. 09. 2010. (16:38)
Lokacija: Kastela
Tip plovila: Ocqueteau 625 nanni 85

Re: Horvatinčić i blackout

PostPostao/la teo_ribar » 18. 11. 2015. (11:27)

KRIV JE

ali Poduzetniku je sud odredio uvjetnu kaznu zatvora od godinu i osam mjeseci uz rok kušnje od tri godine. Mora platiti 167.365 kuna sudskih troškova. Presuda je nepravomoćna, a Horvatinčić ima pravo žalbe.

:Other12: :Drunk38: :Other11:


http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/zupa ... 16742.html
˝Nema veze kakav je zakon bitno je samo da ga ti i policajac koji te kontrolira tumačite na isti ili sličan način ˝ by: el passo

˝Ma nema problema ako ga zabrane (MR), važno je da kontrole ostanu iste.˝ by: ab ovo

˝Kuster , a da se prestaneš drogirat ?˝ by: Lady M
Avatar
teo_ribar
Old Senior Member
 
Postovi: 6439
Pridružen/a: 15. 12. 2008. (17:34)
Lokacija: Sušak
Vrsta ribolova: profesionalni
Tip plovila: Adria 501...Yam 6ks 4T

Re: Horvatinčić i blackout

PostPostao/la el passo » 18. 11. 2015. (11:45)

A da ti nađu petaka aljbanke u đepu ode u zatvor na par godina. Fora država i pravosuđe. Za maricu više zatvora nego dvostruko ubojstvo iz nehaja....a ona se sad može dobiti i na recept. Smiješno. I kako da nas onda drugi shvate ozbiljno i ulože ozbiljne novce u ozbiljne projekte u RH
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: Horvatinčić i blackout

PostPostao/la Hammerless » 18. 11. 2015. (11:51)

Baš tako, sramota i sprdačina od države... a Horvatinčić ne mijenja dlaku, a ji čud - pohlepa i bezobrazluk bez morala i obraza su isti i nekada i sada, samo sada to radi sa više stila, jer ima i za kavu i za još puno toga "pride"... vrhunac gadarije je bio kada je tražio od obitelji poginulih naknadu za štetu na svojem brodu... :silent: :silent: :silent:
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Dobrodošli na hrvatski moto-forum!
Avatar
Hammerless
Member
 
Postovi: 345
Pridružen/a: 25. 07. 2015. (10:59)
Lokacija: Mraclin
Lokacija: Mraclin
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: U izgledu - Barracuda 590

Re: Horvatinčić i blackout

PostPostao/la porer » 18. 11. 2015. (12:03)

Stid me je od tih ljudi (mislim na djecu poginulih). Jako me stid.
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8692
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Horvatinčić i blackout

PostPostao/la Robi-ST » 18. 11. 2015. (13:00)

Izgleda da barem državana odvjetnica ima mrvu mozga:


http://slobodnadalmacija.hr/Crna-kronik ... fault.aspx


Državna odvjetnica Senečić u svom je obraćanju Sudskom vijeću naglasila kako optužba ostaje u cijelosti pri navodima optužnice koja Horvatinčića tereti za izazivanje pomorske nesreće sa smrtnom posljedicom te predložila da ga se proglasi krivim za kazneno djelo za kojeg je zapriječena zatvorska kazna od 3 do 10 godina. Bilo koji drugi ishod, uztvrdila je, bio bi opasan presedan te ruganje sa pravnom državom i sudom.

Zastupnica optužbe obrazložila je kako je optuženik grubo povrijedio više pomorskih propisa glisirajući brzinom od 26 čvorova snažnom jahtom po primoštenskom akvatoriju u srcu turističke sezone ni u jednom trenutku ne obraćajući dužnu pozornost na promet, prilagođavanje brzine i kursa. Optuženik, kazala je, nije poduzeo ništa niti 6 minuta prije sudara sa jedrilicom talijanskih supružnika već je nautičare primorao na manevar izbjegavanja sraza sa nadolazećom jahtom.

Manevar je, uztvrdila je, poduzet po svim pravilima izbjegavanja pomorskih nesreća, a kontrolno vještačenje kojega je, dodala je, obrana uspjela progurati na mala vrata, okvalificirala je kontradiktornim, pristranim i neobjektivnim. Osobito je problematizirala vještva koja su dovela do zaključka da su talijanski supružnici poduzetim manevrom prouzročili havariju.

-Takve tvrdnje su strašne. Neprihvatljivo je i ironično od stručnih osoba pomorske struke kazati da je plutajuća jedrilica presjekla put gliseru koji je vozio brzinom od 13,2 metra u sekundi te da bi se plovila mimoišla na opasnoj udaljenosti od 6 metara da su samo zadržali dotadašnji smjer i brzinu. Što je oštećeni u takvim okolnostima trebao napraviti?

Po riječima državne odvjetnice upravo je nevjerojatno što su se vještaci upustili u pravnu ocjenu postupanja oštećenika, a ne okrivljenika koji nije napravio ništa da do sudara ne dođe. Iz njezina govora bilo je razvidno da optužba nije sklona povjerovati ni Horvatinčićevu, a ni iskazima vještaka medicinske struke po kojima je okrivljenik neposredno prije nesreće nakratko izgubio svijest. Dapače, Senečić je uztvrdila da i Horvatinčićeva djevojka Anica koja je bila svjedokinja tragičnog događaja "ima interesa braniti sebe i njega".

– Ako mu se dogodila nesvjestica, zar se ne bi kod istražnog sudca požalio na zdravstvene smetnje, zar ne bi rekao: odvedite me kod doktora. To se nije dogodilo već je, dapače, lučkom inspektoru nacrtao skicu mjesta pomorske nesreće i nije se žalio na zdravstveno stanje. Poslije nesreće vrlo je stručno nasukao brod, pokupio satove i mobitele, nazivao prijatelje. Ni jednome se nije požalio na zdravstvene probleme već je tvrdio da mu je otkazao upravljački sustav.

Dijagnoza sinkope, rezimirala je zastupnica optužbe, upravo je idealna za izbjegavanje posljedica za počinjeno kazneno djelo jer je ustanovljena mjesecima poslije. Riječima državne odvjetnice u potpunosti se priklonio i odvjetnik Frangeš te naglasio da u Horvatinčićevom riječniku pred sudom prevladavaju riječi – iznenada i neočekivano.

– Iznenada i neočekivano otkazao mu je automatski pilot, u isto vrijeme i na istom mjestu jednako neočekivano i iznenada okrivljeniku je zakazalo i zdravlje i srušio se. Toga se nije sjetio kada je pričao s inspektorom o sigurnosti plovidbe. Iznenada i neočekivano i jedrilica je skrenula udesno iako upravo to nalažu propisi o sigurnosti plovidbe.A što se zapravo dogodilo? Ništa tako fatalno, već veoma banalno. Upravljanje brodom od 900 konja povjerio je autopilotu i držao je da ne mora poštivati prometne propise. Optuženi je olako držao da se ništa neće dogoditi. Sumnjam da je bio za upravljačkim pultom, i u trenutku nesreće i puno, puno prije.
sometimes you win, sometimes you learn
Avatar
Robi-ST
Old Senior Member
 
Postovi: 1273
Pridružen/a: 16. 08. 2012. (15:22)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Leisure 17, Bura 2.5R

Re: Horvatinčić i blackout

PostPostao/la SEA » 18. 11. 2015. (13:07)

takvu presudu moze samo idiot donit :o
pa cila Italija je to pratila
tragedija di zivimo I ko bira ovo blago......
Avatar
SEA
Senior Member
 
Postovi: 781
Pridružen/a: 05. 07. 2009. (16:51)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: ACM 38 excellence 2 x yanmar 4lha-ste

Re: Horvatinčić i blackout

PostPostao/la morski psić » 18. 11. 2015. (13:23)

Kad ću se probuditi? :Scared37:
Avatar
morski psić
Member
 
Postovi: 278
Pridružen/a: 02. 02. 2014. (14:46)
Lokacija: pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara s kabinom 6,5m , perkins 33ks.

PrethodnaSljedeća

Natrag na Parlaonica

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.