gumenjak Novomar 2.5 (hypalon)

Prodajem...

Moderatori/ce: dome, Moderatori

gumenjak Novomar 2.5 (hypalon)

PostPostao/la open510 » 30. 05. 2019. (09:56)

Evo prodajem svoj brodić koji me zadnjih godina odlično služija, ali evo doša je novi malo veći pa je gumi sad višak...
Dakle, ovo je najbolji gumenjak u ovoj klasi kojeg sam dosad vidija i ima prilike isprobat, odličan za bajbot (meni bio idealan za Betinu700) i samostalne izlete 1-2 osobe.
Mozda nekome, ka i meni, bude bitno da se može koristit i za motore sa d.o. i k.o. te da ga može lako transportirat jedna osoba (40kg, uklonjivi kotačići za vuču).
Svi dokumenti uredni, povijest poznata i dokumentirana još od prve kupnje 2010.g. (prvi vlasnik iz Ivanić grada - nikad koristija gumenjak, drugi sa Pašmana - bajbot za 12m jahtu, cca. 3 puta u moru, treći vlasnik - ja). Nije nikad bija registriran jer po zakonu ne mora. Materijal izrade je vrhunski (potrajat ce bar 30g), posebno mi je bilo važno i spremište u provi (sa katancem) koje nisam vidija na nijednom gumenjaku do 2.5m - zato sam ga i kupija ("konkurencija" u vidu Bura 2.5., Maestral 2.6 i sl. je otpala iz izbora zbog spremišta), ne triba svaki put nakon vožnje doma teglit rezervar, produžetak ručice gasa, sidro, konop, olova za ronjenje, masku i sl. :D
Uredno održavan, nakon svake vožnje izvučen na obalu i pokriven ceradom da se izbjegne obraštanje algi. Sve sitne ogrebotine na plastičnom dnu zbog izvlačenja uredno sanirane (Hempel Epoxy smola + PolyEnamel). Korišten sezonski, ostatak vremena u garaži, opran i pokriven.
U vožnji odličan i vrlo brz (do 16kt), može se ugodno sidit i na spremištu i upravljat sa produžetkom ručice gasa. Može se vozit sa slabijim motorom, ali prava stvar je 6ks (2 cilindra) i više ;) . Bez problema za kraće izlete sa Šolte do Brača, Drvenika, Čiova i Splita.

Gumenjak je u garaži na Šolti, ako nekoga zanima nek se javi na 091 365 5909 ili PM za daljnji dogovor. Još detalja i u Index oglasu (šifra: 1775494)
Cijena nije mala (1200€) za ovoliki gumenjak, ali mislim da je u skladu sa kvalitetom, održavanjem, općim stanjem i dodatnom opremom. U svakom slučaju, neusporedivo sa uobičajenim PVC-njacima koji prevladavaju u ovoj klasi. :wave:
Avatar
open510
Member
 
Postovi: 432
Pridružen/a: 06. 04. 2012. (08:08)
Lokacija: Split/Šolta
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Galia 620 DC (Yamaha 150)

Re: gumenjak Novomar 2.5 (hypalon)

PostPostao/la open510 » 26. 08. 2019. (21:16)

Prodano!
Avatar
open510
Member
 
Postovi: 432
Pridružen/a: 06. 04. 2012. (08:08)
Lokacija: Split/Šolta
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Galia 620 DC (Yamaha 150)


Natrag na Prodajem

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.