Pula - Fažana, gdje se može dobro jesti?

Tisuću načina dobre kuhinje

Moderatori/ce: tramontana, Moderatori

Pula - Fažana, gdje se može dobro jesti?

PostPostao/la mala od kužine » 02. 05. 2011. (08:47)

Nisam sigurna je li ova tema za kužinu ili parlaonicu,pa neka moderatori premjeste ako misle da treba.
Evo mene zanima gdje se oko Pule(ili Fažane)može pojesti najprije svježa riba,a onda i zgodno i pametno pripremljena?
U srijedu ćemo biti na tome području,pa molim forumaše iz toga kraja da mi daju savjet.
Gledala sam masterchefa kada je bio kuhar iz konobe"Batanela" i svidjelo mi se kako priprema palamidu,pa molim savjet i iskustvo nekoga tko je tamo bio.
Inače može ova tema poslužiti kao putokaz kada se netko od forumaša nađe gdje ne poznaje prilike,pa može priupitati.
"Zaletjela se iako je bilo upaljeno crveno svjetlo,prošla između rampe i uzalud sam joj vikao i gestikulirao da se zaustavi jer nije me obadavala nego pun gas nastavila,preletjela most u trenutku dok je bio podignut najmanje dva i pol metra,zaustavila se tek na kopnu i sad sjedi u kafiću."
Avatar
mala od kužine
Old Senior Member
 
Postovi: 1000
Pridružen/a: 10. 09. 2010. (13:07)
Lokacija: Hvar,Jelsa
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Nautika 600k, yamaha 4t 100k, yamaha 4t 6k

Re: Gdje se može dobro jesti?

PostPostao/la Spužva » 02. 05. 2011. (09:13)

mala ispravka, nije batanela nego batelina u banjolama.Preporuka svakako, nisu bas jeftini ali tamo ces pojest nesto sto vjerovatno neces imati prilike pojesti nigdje drugdje.od te palamide koju je radio, rizoto sa kanestrelama,brudet sa sipama i lignjama,pastete od ugora...zavisi sto imaju spremno taj dan.moja topla preporuka u svakom slucaju!
Avatar
Spužva
Member
 
Postovi: 391
Pridružen/a: 24. 06. 2008. (19:32)
Lokacija: Pula
Tip plovila: Beneteau Ombrine 550WA/Mariner 75

Re: Gdje se može dobro jesti?

PostPostao/la aladin » 02. 05. 2011. (09:34)

Prije 5-6 godina sam jako dobro jeo u Kažunu na pulskoj "obilaznici". Ne znam kako je sada
Avatar
aladin
Moderator
 
Postovi: 3448
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (15:14)
Lokacija: ZG/Betina
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Patrol 690, Yamaha F150

Re: Gdje se može dobro jesti?

PostPostao/la porer » 02. 05. 2011. (09:50)

Kažun je zakon, tamo ne možeš promašiti. Preporučam medaljone 'Kažun' sa šparogama, nešto predobro.
Batelina - preporuka, sve je ok, što god uzmeš sve je za 5.
Ako želiš svježu ribu odi na vrh Omladinske u Fish fast food, ne znam ime, mogu ti potražiti ako želiš. Uglavnom, neugledno mjesto gdje u staklenim hladnjacima stoji svježa riba, sam odabereš koji komad hoćeš i pred tobom ga spreme. Vino (malvazija) je rinfuzo domaće. Cijene normalne, ni velike ni male. Preporuka - uzmi(te) salatu od sipe i pohanog morskog psa.
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Gdje se može dobro jesti?

PostPostao/la mala od kužine » 02. 05. 2011. (10:32)

Hvala svima :Other14: :Drink40:
"Zaletjela se iako je bilo upaljeno crveno svjetlo,prošla između rampe i uzalud sam joj vikao i gestikulirao da se zaustavi jer nije me obadavala nego pun gas nastavila,preletjela most u trenutku dok je bio podignut najmanje dva i pol metra,zaustavila se tek na kopnu i sad sjedi u kafiću."
Avatar
mala od kužine
Old Senior Member
 
Postovi: 1000
Pridružen/a: 10. 09. 2010. (13:07)
Lokacija: Hvar,Jelsa
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Nautika 600k, yamaha 4t 100k, yamaha 4t 6k

Re: Gdje se može dobro jesti?

PostPostao/la Spužva » 02. 05. 2011. (11:17)

pricaju i da je "kod porera" dobra spiza :lol:
Avatar
Spužva
Member
 
Postovi: 391
Pridružen/a: 24. 06. 2008. (19:32)
Lokacija: Pula
Tip plovila: Beneteau Ombrine 550WA/Mariner 75

Re: Pula - Fažana, gdje se može dobro jesti?

PostPostao/la josme » 03. 05. 2011. (09:47)

Imaš odlično i friško u restoranu Wings na Novoj verudi.I ribe i meso i morski plodovi.... :thumbup: :thumbup: :thumbup:
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: Pula - Fažana, gdje se može dobro jesti?

PostPostao/la mala od kužine » 05. 05. 2011. (08:03)

Da vas izvjestim gdje smo bili.
Fažana,konoba "Ulika". Kuharica je prije bila godinama u Kažunu,a prije dvi godine otvorila je sa djecom vlastiti restoran.
Jeli smo paštu sa šparogama i biftek s tartufima,vino teran rinfuzni.Bilo je fino,ali porcije prevelike.
"Zaletjela se iako je bilo upaljeno crveno svjetlo,prošla između rampe i uzalud sam joj vikao i gestikulirao da se zaustavi jer nije me obadavala nego pun gas nastavila,preletjela most u trenutku dok je bio podignut najmanje dva i pol metra,zaustavila se tek na kopnu i sad sjedi u kafiću."
Avatar
mala od kužine
Old Senior Member
 
Postovi: 1000
Pridružen/a: 10. 09. 2010. (13:07)
Lokacija: Hvar,Jelsa
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Nautika 600k, yamaha 4t 100k, yamaha 4t 6k

Re: Pula - Fažana, gdje se može dobro jesti?

PostPostao/la riberer » 05. 05. 2011. (08:17)

mala od kužine je napisao/la: ... ali porcije prevelike.

Oprosti mala, ali moram reći ... ovako nešto me je oduvijek oduševljavalo. Kao da slušam Italijane slika

Inače ... niste morali sve pojesti, bilo bi puno gore da vam je falilo slika
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7119
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: Pula - Fažana, gdje se može dobro jesti?

PostPostao/la mala od kužine » 05. 05. 2011. (08:44)

Pa neću ostaviti biftek na pjatu!! A i uvreda kuharici...,ma bilo je super.
"Zaletjela se iako je bilo upaljeno crveno svjetlo,prošla između rampe i uzalud sam joj vikao i gestikulirao da se zaustavi jer nije me obadavala nego pun gas nastavila,preletjela most u trenutku dok je bio podignut najmanje dva i pol metra,zaustavila se tek na kopnu i sad sjedi u kafiću."
Avatar
mala od kužine
Old Senior Member
 
Postovi: 1000
Pridružen/a: 10. 09. 2010. (13:07)
Lokacija: Hvar,Jelsa
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Nautika 600k, yamaha 4t 100k, yamaha 4t 6k


Natrag na Mediteranska kuhinja

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.