8 ks koji je najbolji?

Diskusija o benzinskim motorima...

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

Re: 8 ks koji je najbolji?

PostPostao/la nikolahr » 12. 06. 2012. (16:49)

Kupi si Tohatsu i imaces dobar motor godinama, servis rasprostenjen, vrlo malo problema a i lakse ces ga prodati.
Sail ti je kineski nista bolji ili gori od Parsuna, Tomos 10 je ok samo ako je jako ocuvan i odrzavan, ali ocekuj povremene probleme,
tezu nabaljvivost dijelova i povecanu potrosnju u odnosu na bilo kojeg Tohatsua priblizne snage.
A misli i malo ekoloski - ipak su noviji 2T vanbrodski cistiji i rade sa manje ulja nego stariji 2T...[/quote]


Da, vec sam cuo da hvale Tohatsu motore, ali ono sto ja nisam napomenuo je da sam financijski ogranicen i da mi taj motor treba za jednu sezonu a poslije bi bio pomocni motor.
Imam neku ponudu za Parsuna 4T ali tek iza 01.09. a do tada se moram snaci, ali ako je Parsu isto sto
i Sail..... :think: :?:
Kako stoji sa sezervnim djelovima taj Sail?
Avatar
nikolahr
New Entry
 
Postovi: 78
Pridružen/a: 16. 09. 2009. (20:41)
Lokacija: Zadar

Re: 8 ks koji je najbolji?

PostPostao/la sans-ego » 12. 06. 2012. (17:05)

nikolahr je napisao/la:Da, vec sam cuo da hvale Tohatsu motore, ali ono sto ja nisam napomenuo je da sam financijski ogranicen i da mi taj motor treba za jednu sezonu a poslije bi bio pomocni motor.



Mozda nadjes dobar deal u Hrvatskoj za Tohatsua. Niti Parsun niti Sail nisu nesto drasticno jeftiniji u toj klasi. Racunaj za dobrog Tohatsua oko 10.000 - 12.000 Kuna, a malo koristene i dobre polovne mozes naci za dosta manje. U Hrvatskoj su bez obzira sto tko pricao dosta jeftiniji svi vanbrodski nego u EU, cak do 15%, pa i kad se plate svi nameti.

nikolahr je napisao/la:...ali ako je Parsu isto sto i Sail..... :think: :?:
Kako stoji sa sezervnim djelovima taj Sail?

Oba su Kineske proizvodnje. Sada da su isti - to mislim da nisu. Ali su slicni - sve je to plus-minus isto. Za dijelove ne znam kako i tko zastupa - sigurno ima netko tko zna na forumu pa ce ti i odgovoriti.

Ako ti treba samo za sezonu-dvije, zasto kupovati novo i placati vise i puno... kupi si dobru provjerenu marku , pa neka je i koristeno. Nadje se dosta VB koristenih samo jednu sezonu po oglasima...samo se treba malo potruditi traziti.
slika
Avatar
sans-ego
Senior Member
 
Postovi: 974
Pridružen/a: 27. 09. 2011. (12:46)
Lokacija: Otok Susak Sansego
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Lobster u dogradnji

Prethodna

Natrag na Benzinci

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.