Honda bf 50 potrošnja?

Diskusija o benzinskim motorima...

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

Re: Honda bf 50 potrošnja?

PostPostao/la Dugi » 11. 11. 2008. (11:07)

Ajde već kad svi kažu da da i ja iznesem jedan detalj...
moja prva Honda sa zelenim naljepnicama (bila na jezerima) odlučila na servis u Kostrenu.
Došla dva naučnika i vlasnik naoružani sa sprejevima za podmazivanje, čačkali 2-3 sata te u konačnici htjeo napalatit svu trojicu (dvojica gledali, a jedan čačkao) 3× 3h×neka cifra=masu para za neznanje i sprejanje. Da bi stvar bila bolja, pošto sam kao ekološki osvješten(zelena honda ima katalizator)) onda sam dobio i popust.(još mi kao radi posebnu uslugu u mom slučaju) Poslije sam kao trebao i promijenit taj nepostojeći "katalizator" kojeg kao imaju "zelene Honde"...jeb...e. Zelena naljepnica znači da je zrak podešen na više kisika zbog upotrebe motora u planinama gdje je zrak rijeđi, a ne da ima katalizator... prejako. Na sreću diplomirao sam tu struku i zanimam se za to pa me nije "žednog preko bare".
To je samo jedno malo iskustvo između više takvih i mora takvih iskustava mojih poznanika
Avatar
Dugi
New Entry
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 21. 10. 2008. (12:20)

Re: Honda bf 50 potrošnja?

PostPostao/la karamba » 11. 11. 2008. (12:19)

evo jednog gafa od mog prijatelja: servis je negdje iznad rijeke za hondu i suzuki (neznam ime) , prijatelj donio ganz novi suzuki 5 ks na servis, prvo je u toj ulici sat vremena tražio servis koji je smješten u nekoj šupi u dvorištu (ovlašteni servis!!!!) , dao ga na servis i čovjek mu sugerira da ide popit kavu pa da se vrati za 2 h. Vrati se čovjek za 2 h uredno plati ,serviser ga pristojno spremi u prtljažnik te se prijatelj vrati doma na krk , stane na rivu izvadi motor odnese ga na barku pogleda ruke ,ruke crne !, di,šta,kako tip zaključi da je to crna farba pogleda bolje motor a ono propela friško ofarbana s tragovima ravnanja !!!!, tip je poslje servisa stavio motor u metalnu bačvu upalio ,ubacio u brzinu motor zveknuo u kantu savio propelu itd.
i normalno nije htio stavit novu propelu i izbječ cjelu blamažu.
za to je jedini ljek metak u glavu :!:
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: Honda bf 50 potrošnja?

PostPostao/la perinjoza » 11. 11. 2008. (13:48)

Jedna priča bolja od druge :o
Avatar
perinjoza
Member
 
Postovi: 412
Pridružen/a: 12. 07. 2008. (16:48)
Lokacija: Rijeka

Re: Honda bf 50 potrošnja?

PostPostao/la lošinj » 11. 11. 2008. (14:14)

Zato ljudi zbog takvih budala kupujte motor zbog servisera a ne zbog imena motora.
Avatar
lošinj
Old Senior Member
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (11:12)
Lokacija: Mali Lošinj
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Marlin 16, Yamaha 40/70.

Re: Honda bf 50 potrošnja?

PostPostao/la karamba » 11. 11. 2008. (15:43)

lošinj je napisao/la:Zato ljudi zbog takvih budala kupujte motor zbog servisera a ne zbog imena motora.

ali problem je u tome što su svi takvi ili sam ja svaki put naletio na klin , jer i prije dok sam imao yamahu, a i sestra ima yamahu uvjek problemi čak i kad znaš da je mehaničar iskusan opet ti pošalje neke klince koji su na praksi da se uče na tvom novom motoru.
U.T.R. SMOKVA
----rent a boat----
Avatar
karamba
Old Senior Member
 
Postovi: 3313
Pridružen/a: 07. 06. 2008. (11:09)
Lokacija: krk
Vrsta ribolova: mali
Tip plovila: 2bakan5 yam 40,60 ,galeon475yam70,sessa100

Re: Honda bf 50 potrošnja?

PostPostao/la lošinj » 12. 11. 2008. (09:12)

Ja kada sam prvi put uzeo motor uzeo sam ga najprije radi cijene(Yamaha),međutim sada bih ga opet uzeo jer mi je serviser OK.Nije skup i dok obavlja servis ja sam uvijek pokraj i vidim sve šta radi.
Avatar
lošinj
Old Senior Member
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (11:12)
Lokacija: Mali Lošinj
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Marlin 16, Yamaha 40/70.

Re: Honda bf 50 potrošnja?

PostPostao/la riberer » 12. 11. 2008. (10:49)

lošinj, gdje servisiraš Yamahu ?

Bilo bi dobro da stavimo na jednu stranu sve loše, a na drugu dobre servisere. Jaaaako korisno za sve i prilikom kupnje, a još više poslije. ;)
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7122
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: Honda bf 50 potrošnja?

PostPostao/la ab ovo » 12. 11. 2008. (13:51)

Evo malo mog iskustva:
Yamaha 4t 4KS - servisirano u ovlaštenom servisu "Gino motori" u Jušićima. Bilo je sve OK dok je motor bio pod garancijom, redovni servisi normalno napravljeni, ja zadovoljan. Onda je jednog dana motor počeo trokirati (ne sjećam se više šta ni kako), ja sam ga odnio u servis, mučio se serviser čitavu radnu subotu (ja stajao kraj njega dok je on isprobavao šta bi mu moglo biti), onda je došao vlasnik i rekao da zatvaraju i neka uzmem motor natrag, jer oni ne znaju šta mu je :?: :?: :?:

Yamaha 2t 6 KS - servisirano u ovlaštenom servisu "Marizo" u Krku. Skupo brate mili za poludit. Ako treba neki dio onda oni čekaju da se toga malo sakupi .... pa naruče u Sloveniju (Krško), pa špediter, pa tamte - vamte ..... nemaš motor min. 1 mjesec. To mi se dogodilo 2 puta. Jednom su mi zaboravili nešto zavidati, drugi puta zavidali krivo pa nisam mogao podignuti motor :?

Kada sam razmišljao o motoru Suzuki/Honda bio sam u Honda servisu u Kostreni (Host). Tako mi je nahvalio hondine motore, a popljuvao ostale da sam se okrenuo i kupio suzuki. Rijetko prepotentan čovjek :cry:

Suzuki 4t 5KS imam 3 godine, redovno ga nosim u ovlašteni servis "Motonavis" u Rijeci. Sa serviserom (Željko) imam samo dobra iskustva, a nakon servisa nisam nikada imao nikakvih zamjerki.:!: Čak su mi jednom uz račun vratili dio love uz izvinjenje da su obračunali servis previše. Svaka čast.
Avatar
ab ovo
Old Senior Member
 
Postovi: 4064
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:11)
Lokacija: o. Krk
Tip plovila: Učka-Yam 2t/4KS, Maestral 500-Yam 2t/6KS

Re: Honda bf 50 potrošnja?

PostPostao/la lošinj » 12. 11. 2008. (14:28)

svojevremeno dok sam imaoTohatsu 5 nosio sam ga kod Hosta i bio je OK,osim što za njega postoje samo Honda motori.Yamahu servisiram u Marina Servisu(Raul) u Lošinju i za sada je ok.Prijatelj mi ima isti motor kao i ja o odnio ga je kod drugog servisera(Brezac) na lošinju i ovaj mu je naplatio 30 % veću cijenu.Imam i mali Suzuki 2,5 i nosio sam ga na Sv.Martin i tamo naplate 80 kn skuplji servis nego u Motonavisu,a tko zna šta rade na njemu jer ne dopuštaju nikome da ostane.
Avatar
lošinj
Old Senior Member
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (11:12)
Lokacija: Mali Lošinj
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Marlin 16, Yamaha 40/70.

Re: Honda bf 50 potrošnja?

PostPostao/la Dugi » 13. 11. 2008. (11:25)

Suzuki 5ks 4t servisiran u Motonavisu ...za sad fer play- povoljno i pošteno. Šta kaže "ab ovo" naplatili mu nešto previše pa mu vratili dio novca. Rijetko koji serviser se može pohvaliti tom vrlinom.
Samo zbog takvih servisa odlučio bi se sada za Suzuki ili možda Evinrude E-tec. Iako sam imao meni najbolju Hondu odustajem od nje dok Rijeka ne bude imala servis, brzinu,znanje i cijenu kao Vodički servis "Fred Bobek". E tada neću imati dileme...
Avatar
Dugi
New Entry
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 21. 10. 2008. (12:20)

Re: Honda bf 50 potrošnja?

PostPostao/la lošinj » 13. 11. 2008. (13:41)

Bio je Bobek i na Lošinju i ovdje je tražio zastupnika i servisera .
Avatar
lošinj
Old Senior Member
 
Postovi: 1070
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (11:12)
Lokacija: Mali Lošinj
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Marlin 16, Yamaha 40/70.

Prethodna

Natrag na Benzinci

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron