Tohatsu 40 2t 999g molim savjet

Diskusija o benzinskim motorima...

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

Tohatsu 40 2t 999g molim savjet

PostPostao/la didapatak » 05. 05. 2020. (18:15)

..eto med.sestra plavuša..ćelava i debela moli savjet..
..iskočila mi je prigoda za kupnju dotičnog motora u nekom kompletiću koji bi moju podvojenu osobnost mogao poslužiti i na Dravi/Dunavu..na Korčuli..
..ima cca 300rs isključivo u slatkoj vodi,do lani servisiran u ovlaštenom servisu,vlasnik od prvog dana smireni gospodin koji je za sve kratke relacije koristio pomoćni Tomos..
..e sad..na što obratiti pozornost,koja potrošnja,kako ima dijelova..i milion drugih pitanja..
.. :angel:
P.S. ako netko ima broja moba od Wildstar-a da mi pošalje na p.p...ili nekog drugog meštra za te motore
"Koliko konje voliš, toliko ti duša vridi..."
> youtube <
> tamburaši <
Avatar
didapatak
Senior Member
 
Postovi: 614
Pridružen/a: 02. 01. 2012. (09:20)
Lokacija: Osijek
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Greben 4,5 i Tohatsu 8/4t

Re: Tohatsu 40 2t 999g molim savjet

PostPostao/la Freshman » 09. 06. 2020. (22:36)

Imao takav motor, doduše 2005. godinu, na gumenjaku od 4,5 metra. Ako se ne varam 800 kubika i tri cilindra. Pali i vozi. Malo dimi, malo smrdi, ali ide k'o metak. Jednostavan za održavanje i jeftin. Ne znam na što ćeš ga staviti, ali računaj sa barem 11 litara/h potrošnje, možda i do 13.
Avatar
Freshman
New Entry
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 31. 08. 2015. (20:32)
Lokacija: Zagreb
Tip plovila: Ranieri Voyager 17

Re: Tohatsu 40 2t 999g molim savjet

PostPostao/la open510 » 10. 06. 2020. (07:36)

Freshman je napisao/la:Imao takav motor, doduše 2005. godinu, na gumenjaku od 4,5 metra. Ako se ne varam 800 kubika i tri cilindra. Pali i vozi. Malo dimi, malo smrdi, ali ide k'o metak. Jednostavan za održavanje i jeftin. Ne znam na što ćeš ga staviti, ali računaj sa barem 11 litara/h potrošnje, možda i do 13.


ne mora bit, ima i verzija od 40ks sa 2 cilindra...bez obzira na sve motor je vrlo zahvalan ka i svi Tohatsu 2T motori...
Lagan, jednostavan za održavanje i najvažnije, pouzdan :-)
Potrošnja ovisi o brodu na koji ide i koliko gasa daješ, naravno veća nego kod 4T ali ako ne radiš puno sati godišnje sasvim prihvatljiva..u okviru gore navedenog
Dijelova ima sigurno, ne tribaš brinit za to...ne znam za tvoje područje ali sve šta triba se sigurno može naručit kod Deni d.o.o. u Splitu
Za servis barem u Splitu nema problema, Katunarić sve rješava...virujem da puno servisera, a i običnih korisnika, zna održavat te motore jer su stvarno jednostavni...a sigurno i na You Tube ima puno clipova vezanih za održavanje ;)
Avatar
open510
Member
 
Postovi: 432
Pridružen/a: 06. 04. 2012. (08:08)
Lokacija: Split/Šolta
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Galia 620 DC (Yamaha 150)


Natrag na Benzinci

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron