motor 20-40ks na barku od 5m

Diskusija o benzinskim motorima...

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

Re: motor 20-40ks na barku od 5m

PostPostao/la el passo » 31. 01. 2018. (17:15)

Orut je napisao/la:Kako bi to bilo da je anemični smjenio neke ministre zbog gafova i neprimjerenog ponašanja. Nema šanse. Isto tako je potpuno iluzorno očekivati od " old membersa " da ne podrže cara , zabavljača i populistu koji manirom stand-up komičara
oduševljava svekoliko forumaško pučanstvo .
Ima jedna stara izreka : " Smije se ka .izda na nove mudante ".


Sa druge strane ti nisi baš pratio nastavu. Car i nije baš toliko popularan, a najmanje je komičan i zabavan ozbiljnijim članovima. Naravno ima svoj mali fan klub čije obitavanje na forumu se svodi na hvaljenje njegovih podviga i napisa ali malo hi je. Više ima onih na koje djeluje ko analni svrabež....samo ti više manje šute
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: motor 20-40ks na barku od 5m

PostPostao/la lupis » 31. 01. 2018. (20:42)

Da je to napisao netko tko je stekao moj respekt i koga cijenim prema onom što je do sad napisao na forumu ili uradio u stvarnom životu,vjerojatno bi me pogodilo.
S obzirom da si to ti napisao,s jedne strane me veseli što ti ne pašem,a s druge strane žao mi je tebe.Zapitaj se u čije ime uopće govoriš,jer forum ima preko 11.000 članova.Ponovo si malo zabrazdio ,samo ti znaš odakle imaš potrebu vrijeđat i omalovažavat,u starom stilu traženja saveznika u tome.
Ma koga boli kuac i za tebe i za mene,šta si tako naporan?Taj moj mali fan klub kojeg si umislio,očito je još uvik veći od tvog,pa ti zato i smeta.
Jedva čekam ozbiljne članove da se oglase i podrže te.
I ako ti već po defaultu,uz mene, smetaju sarkazam i ironija,barem proguglaj značenja tih riječi,jer očito je da ti nisu ti pojmovi sasvim jasni,jer da jesu,ne bi se čudio da netko tko kaže da "ide" s foruma,ponovo se vrati.
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: motor 20-40ks na barku od 5m

PostPostao/la el passo » 31. 01. 2018. (20:57)

Sticanje tvog respekta mi nije cilj. Traženje saveznika također. Činjenica jest da si svojim ponašanjem banirao dosta kvalitetnih i konstruktivnih članova i forum prilagodio sebi. Zato se i sveo na sprdnju sarkazam i zajebanciju. Čak više nema potrebe za intervencijom moderatora. Problem ne leži u tome da nekog boli k za tebe i mene već što ljude boli k za ovaj tvoj forum općenito. A upravo u tom grmu leži zec. Sigurno se pitaš...glup nisi...što će biti kad se forum ugasi. Kako ćeš bez toga. Fiksacija je zajebana stvar :wave:
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: motor 20-40ks na barku od 5m

PostPostao/la lupis » 31. 01. 2018. (21:15)

Evo skrenuo si malo pažnje na sebe ali ne pretjeruj....
Zadnja izmjena: lupis; 31. 01. 2018. (21:16); ukupno mijenjano 1 put/a.
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: motor 20-40ks na barku od 5m

PostPostao/la korisnik321 » 31. 01. 2018. (21:16)

dobro, nisam mislio da ce moje pitanje/tema otici u neku zalbeno/trac rubriku, ja sam novi ili mozda bolje ja sam ovdje sa biciklom a treba mi motor :)

pa ako mozemo nastaviti u tom smjeru, hvala.
Avatar
korisnik321
New Entry
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 29. 01. 2018. (15:09)
Lokacija: Dubrovnik
Tip plovila: Arta mala R

Re: motor 20-40ks na barku od 5m

PostPostao/la lupis » 31. 01. 2018. (21:21)

slažem se
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: motor 20-40ks na barku od 5m

PostPostao/la Orut » 31. 01. 2018. (21:47)

el passo je napisao/la:Sticanje tvog respekta mi nije cilj. Traženje saveznika također. Činjenica jest da si svojim ponašanjem banirao dosta kvalitetnih i konstruktivnih članova i forum prilagodio sebi. Zato se i sveo na sprdnju sarkazam i zajebanciju. Čak više nema potrebe za intervencijom moderatora. Problem ne leži u tome da nekog boli k za tebe i mene već što ljude boli k za ovaj tvoj forum općenito. A upravo u tom grmu leži zec. Sigurno se pitaš...glup nisi...što će biti kad se forum ugasi. Kako ćeš bez toga. Fiksacija je zajebana stvar :wave:


el passo , odlično , 5+,
Baš je trebalo da netko od starijih članova uradi to što si uradio. Ima to tada dodatnu težinu. Prizemljiti nekoga ko samo misli da leti visoko. Svaka čast.
Avatar
Orut
Senior Member
 
Postovi: 579
Pridružen/a: 08. 12. 2017. (08:50)
Lokacija: Vodice
Lokacija: Vodice
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara sa kabinom

Re: motor 20-40ks na barku od 5m

PostPostao/la Brane80 » 01. 02. 2018. (03:16)

korisnik321 je napisao/la:dobro, nisam mislio da ce moje pitanje/tema otici u neku zalbeno/trac rubriku, ja sam novi ili mozda bolje ja sam ovdje sa biciklom a treba mi motor :)

pa ako mozemo nastaviti u tom smjeru, hvala.


Šta te briga, ovako ti je tema stalno pri vrhu "novih postova", pa će više ljudi moć sudjelovat. :D
Avatar
Brane80
Member
 
Postovi: 126
Pridružen/a: 31. 05. 2015. (13:19)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Betina 500 Cabin, Suzuki 30ks

Re: motor 20-40ks na barku od 5m

PostPostao/la peroLA » 01. 02. 2018. (09:42)

moje iskustvo sa vanbrodskim motorima bazira se na malim motorima a prošireno je i na prijateljskim gliserima.. više manje se slažem sa svim napisanim... kako mi je iskustvo krenulo od malih barki kvarnerke, učke, vege, istranke sa tomos 4 koji je bio dvotaktni, primijetio sam da su ljudi počeli prelaziti na 4t kad su postali dostupniji i sa prvim verzijama su se čak neki i zeznuli jer je bilo par loših serija 4t, pa su se i vraćali na 2t... Ja sam mišljenja da je 2t kod malih motora bolji za one koji ga malo koriste i često sele, transportiraju itd., kao i za pomoćne motore, panule itd.. kod velikih 2t(40ks na dalje) upoznao sam se sa jamahom i tohatsu i mogu reći da su ok motori za gumije i glisere. 4t je po meni bolji za barke tipa vega koja se četo koristi i motor je fiksiran na barki, kao i na deplasmanicima i poludeplasmancima koji se odluče na vanjske motore, te gliserima većim od 5m. Ja koristim unutarnji dizel pa mi je vanjski samo kao pomoćni, i tu sam dobio 4t motore(Merc i Suzuki) pa samo sa njima imam iskustva, i mislim da pate jako kad stoje polegnuti u barki i kad ga rijetko koristim, znalo se desit i da plovak blokira(pa u potrebnim situacijama nebi ni upalio). Na gliseru(5m) sam koristio Honda 50 4t, i taj motor mi je bio uživancija, mir, tih, izgledao je jako pouzdan, no delikatan na gorivio i morao je intervenirati serviser... čak je na kraju i ta honda uz nekontroliranje ulja i zaribala..frendu ne meni... dok recimo jamaha 40 2t lube je jednom i potopila se i drugi dan već išla kao luda... pa bi moj rezime na temu bio za glavni motor na pd od 5m bio 4t
p.s. u svemu napisanom mislio sam na klasičan 2t a ne na neki etec najmoderniji, i jos bi dodao da sam kao mali uvjek težio čim prije na 4t jer sam bio vođen iskustvima sa motociklima, jer npr tomosići su bili jedno, ali bogami poslije 125-ice aprilije honde itd, kao 2t su ga pile, a i prsteni i klipnjače su se mijenjale jednom godišnje za razliku od 4t kamo se je mijenjalo samo ulje i filtere
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: motor 20-40ks na barku od 5m

PostPostao/la korisnik321 » 01. 02. 2018. (18:43)

Avatar
korisnik321
New Entry
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 29. 01. 2018. (15:09)
Lokacija: Dubrovnik
Tip plovila: Arta mala R

Re: motor 20-40ks na barku od 5m

PostPostao/la el passo » 01. 02. 2018. (19:24)

Slabo ti je to. Za tebe i opremu taman ali sve više od toga mučenje motora i potrošnja veća nego da imaš 40
Postoje samo dvije vrste forumaša. Oni koji sve znaju i oni koji misle da puno toga još moraju naučiti. Jedan mudar čovjek je zaključio....što više znam to sam više svjestan koliko neznam
Avatar
el passo
Old Senior Member
 
Postovi: 5575
Pridružen/a: 19. 09. 2011. (22:38)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Bayliner ciera 2655 mercruiser 5.0 EFI bravo2

Re: motor 20-40ks na barku od 5m

PostPostao/la Orut » 01. 02. 2018. (19:45)

321 I ja mislim da je ovo šta si naveja slabo. I šta si se uvatija Slovenije . Imaš u svom " dvorištu" Honda Bobek Mokošica i
Marin Orsan za Yamahu.
Trebaš poći na lice mista , reći koji brod imaš . Ljudi koji tamo rade će ti reći koja noga ti paše i sl. . ebeš sliku na njuškalu.
Ja ne razumin koji je problem u svom gradu poći viditi šta se nudi , pošto i kako.
Ja znam ovdi u Vodicama ljudi u Bobeka nema šta neznaju. Uvik spremni za pomoći , savjetovati. Kod njih sam uzeja dva motora od 150 konja. Servis na nivou a virujem da je i u DU tako jer pouzdano znam da vlasnik Fred Bobek obilazi svoje dućane i servise.
Avatar
Orut
Senior Member
 
Postovi: 579
Pridružen/a: 08. 12. 2017. (08:50)
Lokacija: Vodice
Lokacija: Vodice
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara sa kabinom

Re: motor 20-40ks na barku od 5m

PostPostao/la korisnik321 » 01. 02. 2018. (22:12)

orut, stavljao sam okvirno oglase, nisam gledao odakle se prodaju.
ici cu pogledati uzivo, naravno ali prije toga zelim znati sto trazim :)
Avatar
korisnik321
New Entry
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 29. 01. 2018. (15:09)
Lokacija: Dubrovnik
Tip plovila: Arta mala R

Re: motor 20-40ks na barku od 5m

PostPostao/la Orut » 01. 02. 2018. (22:47)

korisnik321 je napisao/la:orut, stavljao sam okvirno oglase, nisam gledao odakle se prodaju.
ici cu pogledati uzivo, naravno ali prije toga zelim znati sto trazim :)

Tako i treba. Nastupi ka ozbiljan kupac i traži najbolju cijenu . Spomeni konkurenciju . Ne triban te učit'.
Avatar
Orut
Senior Member
 
Postovi: 579
Pridružen/a: 08. 12. 2017. (08:50)
Lokacija: Vodice
Lokacija: Vodice
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: drvena pasara sa kabinom

Prethodna

Natrag na Benzinci

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.