Suzuki 5 kako spriječit stvaranje vode u rezervoaru goriva

Diskusija o benzinskim motorima...

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

Suzuki 5 kako spriječit stvaranje vode u rezervoaru goriva

PostPostao/la Mali z Mora » 26. 03. 2017. (09:22)

Dali ima netko riješenje kako spriječit stvaranje vode u rezervaru goriva na suzuki 5, Razumijem da se radi o kondenzaciji, kako spriječit da do toga ne dodje.
Avatar
Mali z Mora
New Entry
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 03. 10. 2016. (12:12)
Lokacija: Bakarac

Re: Suzuki 5 kako spriječit stvaranje vode u rezervoaru gori

PostPostao/la oneeyed » 26. 03. 2017. (09:35)

Napuni ga do vrha.
"Najgore što ti se može dogoditi je da na tebe padne nešto tupo, a teško. To drobi kosti."
Avatar
oneeyed
Old Senior Member
 
Postovi: 1450
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (08:56)
Lokacija: Pirovac
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ribar 480

Re: Suzuki 5 kako spriječit stvaranje vode u rezervoaru gori

PostPostao/la bobipu » 26. 03. 2017. (11:40)

Nemoj ga koristit...največe zlo na tom motoru... sve blato šta se napravi od kondenzacije ide direkt u karburator jer uzima benz sa dna i zaštopa ga...180 kuna je potrebno za riješit taj slučaj kod servisera....prenosivi rezervar je riješenje....ja sam mog čak skinuo i začepio rupu na kapi motora...nakon susreta sa serviserom ( čovik za 5+ ) i njegovog savjeta koji sam i posluša...
Rezervar ili uvik pun ili uvik prazan mada i u to baš nisan siguran.. :wave:
kuraja do jaja
Avatar
bobipu
Senior Member
 
Postovi: 591
Pridružen/a: 25. 08. 2008. (20:45)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Marušić 21

Re: Suzuki 5 kako spriječit stvaranje vode u rezervoaru gori

PostPostao/la Mali z Mora » 26. 03. 2017. (13:10)

Upravo to, nakon što sam postavio pitanje htio sam opširnije obrazložit problem, no prilikom pisanja sam sam sebi nasao odgovor i riješenje kako koristiti ugrađeni rezervoar. Ubiti ispočetka kad bi isplovljavao sa barkom, rezervar je uvjek bio prazan, te bi ulio cca litru sto bi bilo dovoljno za taj dan, e jednom je ostalo vise od pola i tu nastaje problem. Riješenje, prazan. . Kako istog koristit a da nemora bit prazan, eliminirat sadašnji otvor na dnu rezervara koji ide na pumpu, 5 cm iznad napravit novi izlaz za gorivo, spojit umjesto onog na dnu i stvar riješena, voda se taloži na dnu. Onaj donji ispust koristit za ispuštanje nastaog kondenzata.
Avatar
Mali z Mora
New Entry
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 03. 10. 2016. (12:12)
Lokacija: Bakarac

Re: Suzuki 5 kako spriječit stvaranje vode u rezervoaru gori

PostPostao/la bobipu » 26. 03. 2017. (14:25)

Mali z Mora je napisao/la:Upravo to, nakon što sam postavio pitanje htio sam opširnije obrazložit problem, no prilikom pisanja sam sam sebi nasao odgovor i riješenje kako koristiti ugrađeni rezervoar. Ubiti ispočetka kad bi isplovljavao sa barkom, rezervar je uvjek bio prazan, te bi ulio cca litru sto bi bilo dovoljno za taj dan, e jednom je ostalo vise od pola i tu nastaje problem. Riješenje, prazan. . Kako istog koristit a da nemora bit prazan, eliminirat sadašnji otvor na dnu rezervara koji ide na pumpu, 5 cm iznad napravit novi izlaz za gorivo, spojit umjesto onog na dnu i stvar riješena, voda se taloži na dnu. Onaj donji ispust koristit za ispuštanje nastaog kondenzata.

:thumbup: :thumbup:
kuraja do jaja
Avatar
bobipu
Senior Member
 
Postovi: 591
Pridružen/a: 25. 08. 2008. (20:45)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Marušić 21

Re: Suzuki 5 kako spriječit stvaranje vode u rezervoaru gori

PostPostao/la oliowwe » 26. 03. 2017. (16:56)

i ja sam skinuo taj mali rezervar i stavio cep na kapu, samo smeta, no sad mi se javlja neki problem u leru, motor sam sebi dodaje gas i onda naglo smanji, sve sam od sebe iako je gas na minimumu, a zna se i ugasit. Cini mi se da negdje kroz sustav goriva dobiva previse zraka, provjerio sam sve spojeve na crijevima , promjenio sve selne i filtere goriva , imam 2, jedan u motoru i jedan na rezervoaru goriva. Da li se netko vec susreo sa ovakvim problemom??? neka ideja sto bi moglo biti??? zrak, voda, karburator??? (skinut i dobro propuhan)
LP
Avatar
oliowwe
Member
 
Postovi: 294
Pridružen/a: 23. 02. 2011. (20:21)
Lokacija: Rab
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Riva 750

Re: Suzuki 5 kako spriječit stvaranje vode u rezervoaru gori

PostPostao/la tehnicoo » 01. 04. 2017. (16:19)

Mali z Mora je napisao/la:Upravo to, nakon što sam postavio pitanje htio sam opširnije obrazložit problem, no prilikom pisanja sam sam sebi nasao odgovor i riješenje kako koristiti ugrađeni rezervoar. Ubiti ispočetka kad bi isplovljavao sa barkom, rezervar je uvjek bio prazan, te bi ulio cca litru sto bi bilo dovoljno za taj dan, e jednom je ostalo vise od pola i tu nastaje problem. Riješenje, prazan. . Kako istog koristit a da nemora bit prazan, eliminirat sadašnji otvor na dnu rezervara koji ide na pumpu, 5 cm iznad napravit novi izlaz za gorivo, spojit umjesto onog na dnu i stvar riješena, voda se taloži na dnu. Onaj donji ispust koristit za ispuštanje nastaog kondenzata.


Sve točno i teorijski lijepo zmišljeno ali praktički skoro neizvedivo a da bude funkcionalno. Ako uspiješ čašt svaka, slikaj pa da dobijemo dobru informaciju, nisam to vidio do sada na nijednom malom motoru sa ugrađenim rezervarom.
Moja preporuka vanjski rezervar bez skidanja ugrađenog (samo ostaju rupe) očistiti pa neka čeka. preklopnik vanjski /unutarnji češće razmrdat inače će ostat blokiran, ali ni to ne smeta samo se ne možeš vratiti na ugrađeni rezervar.
Bolje vanjski jer kada napumpaš karburator se napuni i brzo pali, a povremeno je i lakše očistit prenosni rezervar. Vanjski ne original koliko znam oko 400 kn.
Dizanje okretaja može biti vezamo i sa prelijevnjem a mislim da nije falši zrak već karburtor posljedica vode i nečistoća. Bezolovni benzin je suh brzo ishlapi a tragovi vode ostaju i negdje nešto koče.
Preporuka bila bi aditivi a za naš džep skup, mislim da je već bilo govora malo zamastit benzin sa dvotktnim uljem možda jedan promil, škodit neće.
Avatar
tehnicoo
New Entry
 
Postovi: 55
Pridružen/a: 12. 10. 2009. (09:50)
Lokacija: Krk


Natrag na Benzinci

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.