Daljinske komande za Parsuna 9,9

Diskusija o benzinskim motorima...

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

Daljinske komande za Parsuna 9,9

PostPostao/la hrki » 15. 04. 2009. (09:03)

Moje pitanje je kakva su vam iskustva oko dodatne ugradnje daljinskih komandi ( volan,gas ) na Adriu 500. Motor je Parsun 9,9. Predispozicije postoje ( ako je vjerovati uvoznicima ), samo ne znam koliko je to kompleksno, i koliki je to izdatak. Ako netko barata gradivom dobro molim Vas da mi skrene pozornost na eventualne probleme i kako da to obavim.
Eventualni potrebni materijal bi bio super ( dužine sajli, volan, koja ručica za gas i slično... )

Pozdrav
hrki :eh:
prazne ulice moga grada, pitam se kamo dalje kamo sada, bez tebe sve jetako prazno bez tebe ništa mi više nije važno...
Avatar
hrki
New Entry
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 03. 04. 2009. (09:00)

Re: Daljinske komande za Parsuna 9,9

PostPostao/la shusha » 15. 04. 2009. (10:15)

Trebaju ti kontrole (najbolje od Parsuna), ali može i neke univerzalne, sajle (gas, mjenjač, kormilo), puž (glava) kormila i neko kolo kormila.

Koliko je kutija s komandama, ne znam, ali ostatak ti je cca:

- mehanizam kormila (volana) 400-500kn
- sajle gasa i mjenjača 150-250kn/kom
- sajla kormila 400-500 kn

Na Adriu ti idu 12ft sajle za gas i mjenjač, te 13 ft. za upravljanje. To sve skupa možeš kupit u većini dućana što prodaju opremu, jer ti svi oni mogu naručivati i naručuju od nekog Osculatia, Wasia ili Lalizasa. Kod Parsuna treba vidit kako on ima izvedeno daljinsko upravljanje (kormilarenje), jer postoje tri osnovna sistema (A,B,C).

U MarinaStores imaš i tiskani HR katalog, ali slabi su nešto sa sajlama. Najinformativniji ti je WASI katalog. Evo, ja tek nedavno saznao za njih, a lakše se snalazim nego kod ostalih. 50MB je katalog u PDF-u, ako bude interesa, uploadam negdje.

Pozdrav, Tomislav.
Pozdrav, Tomislav.
Avatar
shusha
New Entry
 
Postovi: 62
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (11:43)
Lokacija: Velika Gorica / Cres
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Adria 500

Re: Daljinske komande za Parsuna 9,9

PostPostao/la dome » 15. 04. 2009. (20:19)

Kao što je susha napisao sve osim adaptera za daljinske komande imaš kupiti u marina store povoljnije nego bilo gdije.
A adaptere za daljinske komande ti imam ja pa javi ako se odlučiš za taj zahvat.
1) predstavi se , ispuni rubriku “Lokacija” i tip plovila
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
dome
Moderator i djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 4496
Pridružen/a: 06. 10. 2008. (22:51)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Ribar 480


Natrag na Benzinci

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.