suzuki df 6

Diskusija o benzinskim motorima...

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

Re: suzuki df 6

PostPostao/la Robi-ST » 11. 09. 2014. (09:27)

oliowwe je napisao/la:hajde da malo nadopunimo temu, treba mi savjet za suzuki df 6 daljinsko krmilarenje, sto sve treba kupiti i gdje??? gledam neke slike i znam da mi treba kormil, sajla, neki cilindar koji ce okretati pentu lijevo desno, nosac tog cilindra , spoj neki
zapravo znam otprilike sto mi treba ali nemam pojma kako se sve to zove , i gdje kupit
pa ako ima vas koji ste montirali upravljanje sa volanom ili ruckom da mi pojasnite sto i kako i gdje???
LP


triba ti kit za daljinske komande za taj motor (600 kn) kupis ga di se prodaje Suzuki. zatim ti treba puz timuna(500), timun (350), sajla timuna (600), drag link sa zglobom (600) koje kupis u Marina Store ili nekoj drugoj butigi koja prodaje opremu za brodove (Osculati, Lalizas...) kutiju od komandi je bolje kupit polovnu jer nove jednorucne kostaju od 1300 pa na dalje, polovne u dobrom stanju oko 800. postoje nekakve dvorucne za 500 kn, ali ti to ne bi preporucio. provjeri u Suzuki servisu jeli mogu ici komande od drugih proizvodjaca. jos ti trebaju dvije sajle za gas i mjenjac, svaka oko 200 kn. moras pazit na duzinu sajli. za neke modele komandi trebaju adapteri za sajle, to probaj izbjec jer su adapteri skupi.
to je za motor sa rucnim startom.
sometimes you win, sometimes you learn
Avatar
Robi-ST
Old Senior Member
 
Postovi: 1273
Pridružen/a: 16. 08. 2012. (15:22)
Lokacija: ST
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Leisure 17, Bura 2.5R

Re: suzuki df 6

PostPostao/la oliowwe » 11. 09. 2014. (13:59)

Robi-ST je napisao/la:
triba ti kit za daljinske komande za taj motor (600 kn) kupis ga di se prodaje Suzuki. zatim ti treba puz timuna(500), timun (350), sajla timuna (600), drag link sa zglobom (600) koje kupis u Marina Store ili nekoj drugoj butigi koja prodaje opremu za brodove (Osculati, Lalizas...) kutiju od komandi je bolje kupit polovnu jer nove jednorucne kostaju od 1300 pa na dalje, polovne u dobrom stanju oko 800. postoje nekakve dvorucne za 500 kn, ali ti to ne bi preporucio. provjeri u Suzuki servisu jeli mogu ici komande od drugih proizvodjaca. jos ti trebaju dvije sajle za gas i mjenjac, svaka oko 200 kn. moras pazit na duzinu sajli. za neke modele komandi trebaju adapteri za sajle, to probaj izbjec jer su adapteri skupi.
to je za motor sa rucnim startom.


hvala za pojasnjenje, uzeo sam za suzuki kit za gas i brzine, sajle osculati i dvorucne komande imam od starog glisera, sve spojio i funkcionira odlicno, sada bih jos samo htio napravit timun ili kormilo da ne moram svaki put preko bande oktretat rucku pente ako hocu livo ili desno,,,, e ako sam te dobro razumio treba mi timun (volan od fica he he), puz timuna , sajla i drag link sa zglobom, sad neznam da li umjesto timuna i puza mogu montirat jednorucnu rucku koja ide 180^za livo - desno upravljanje , znam da to neki montiraju na krmu pa je lakse upravljat nego timunom dok panulam
zapravo u svakoj trgovini materijala za plovila to mogu nabavit samo triba znat kako se sve to zove
Lp
Avatar
oliowwe
Member
 
Postovi: 294
Pridružen/a: 23. 02. 2011. (20:21)
Lokacija: Rab
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Riva 750

Re: suzuki df 6

PostPostao/la peroLA » 30. 05. 2016. (11:39)

pozdrav, mislim da je ovaj post jedan od moji ne prvih ali 2-3 u klasi benzinaca, to je zato što ih koristim samo kao pomoćne.. do sad sam koristio Mercury, koji će odmarat u garaži i dobio sam suzuki df4 kratka osovina kojeg ću koristiti kao pomoćni i malo za se guštat na gumenjaku... jučer sam ga probao upaliti i utvrdio sam da je začepljen karburator, suha svijećica, kad sam ga skinuo suhi usis... kad ulijem gorivo na svijećicu ili na onaj ulaz na karburatoru, upali dok ne potroši taj benzin... pravu nedoumici mi stvara ovaj mikuni karburator jer neznam kako doć do plovka... izvukao sam sliku iz manuala no nemam uputstva za skidanje, kućište plovka mi je izgledalo kao da je zavidano... dolje na dnu ima vidu za ispust iz koje ne ide ništa jer je sve začepljeno očito... čak kad pušem na ulaz benizina na karbu nije bilo protoka zraka, kad sam probao na kompresor dobio sam protok... sad nešto malo dolje i curi ali to je slabo... isto na onu špicastu diznu nemam dotok sve suho kao barut.. jedina znam da pumpa baca dobro do karburatora...
dakle pitam se kako mogu otvorit kučište plovka kako bih vidio što je unutra pa oprao odblokirao...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: suzuki df 6

PostPostao/la Bourbon » 31. 05. 2016. (00:14)

Pozdrav, mislin da je najbolja penta nova penta ali kad kupuješ polovno kupiš ono šta se u tom trenutku da kupit i nać za te novce koje misliš potrošit, tako da san ja prije mjesec dana isto naletio na polovni suzuki 6 hp 2013 god gazda govori da ima 2 radna sata bogami tako i izgleda pa ćemo vidit sprotun, a ako će začepljeni karburator bit najveći problem neka da.
Da zajedno iskoristin gužvu :
A :thumbup: ko bi ko kupil najbolji motor na svitu iman doma yamahu 2T kratka osovina 4 HP pa uz naknadu od 3800 kn more doć po njega za jedno mjesec dana kad dođen doma..
Avatar
Bourbon
Member
 
Postovi: 115
Pridružen/a: 14. 01. 2015. (10:51)
Lokacija: Vrbnik
Lokacija: Velebitski kanal - Krk
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Antares 620 - Nanni 85 hp

Re: suzuki df 6

PostPostao/la josme » 31. 05. 2016. (05:55)

Koji god da je karburator na Suzukiju mora imati vijak na lončiću za otvaranje ,ili je jedan u sredini ili su na spojevima..ako je okrugli lončić onda je na sredini ,skineš ga i lagano kuzneš po lončiću da se odvoji(zna biti dobro stisnut) ako je četvrtasti lončić onda (ovisno o tipu)imaš 2-4 vijka..itd...ali definitivno se odvaja lončić..
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: suzuki df 6

PostPostao/la peroLA » 31. 05. 2016. (08:02)

ja imam jedan vijak ali je lončić stisnut ko zaljepljen, mislio sam da je na navoj pa pokušao okrenut, lupao nisam previše jer nisam bio siguran...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: suzuki df 6

PostPostao/la josme » 31. 05. 2016. (11:55)

Ne znam dali je tvoj ovakav..takav sam ja imao na Suzukiju i definitivno se lončić odvaja(laganim tuckanjem dok ne popusti)..vjerojatno nije nikada skidan pa se zapekao..
slika
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: suzuki df 6

PostPostao/la peroLA » 31. 05. 2016. (11:59)

takav je, ma veću ću ga ja odvojit nekako samo sam hito bit suguran da ne polomim sta... hvala i još da pitam jer onako na prvu nisam uočio kamo je cink na tom motoru, na mercuriyu je na dnu noge a tu ga ne vidim...
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: suzuki df 6

PostPostao/la josme » 31. 05. 2016. (12:59)

Mislim da su dvije anode jedna na nozi a druga na peti...zavidane su sa strane (okrugle kao šajba)..sve oko kavitacione ploče..postoje vide za ulje (dva kom) i vide sa anodom..provjeri
... ajmo malo ... satnica.com ... povećajte si profit
Avatar
josme
Old Senior Member
 
Postovi: 5380
Pridružen/a: 21. 04. 2009. (14:17)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: luft-madrac

Re: suzuki df 6

PostPostao/la Miljac » 31. 05. 2016. (13:45)

slika
Avatar
Miljac
Member
 
Postovi: 495
Pridružen/a: 03. 12. 2013. (22:06)
Lokacija: Karlovac
Tip plovila: Elan T401L + Suzuki DF5

Re: suzuki df 6

PostPostao/la peroLA » 31. 05. 2016. (14:30)

dobro da sam se sijetio jer mislim da ga nema uopće, jer se koristio u slatkoj vodi
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: suzuki df 6

PostPostao/la oliowwe » 22. 02. 2017. (20:22)

Pozdrav ekipi
Da li je netko od vas montirao na ovaj motor kit za punjac baterija 12v???
Evo ja uzeo kit sve montirao i sad je ostalo spajanje zica i tu je mali problem pa ako netko zna sti i kako neka malo pojasni
ovako pisem mozda skuzite
- iz statora idu dvije zice , crvena i zuta
- iz regulatora idu cetiri zice , crvena, zuta, bijela i crna
Po logici stvari crvena i zuta iz statora se spajaju na crvenu i zutu regulatora, nadasm se da je tako
Bijela u nastavku ima osigurac i na osiguracu zutu oznaku????
Crna ima crvenu oznaku ????
To je mali problem koji me buni , da li to znaci da je crna + i da se spaja na + pol akumulatora a bijela - i spaja se na - pol akumulatora ili je obratno??
Nema uputa ni skice u kitu, a nisam nasao nista ni na internetu
Eto slika kita pa ako je netko spajao neka napise kako
lp
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
oliowwe
Member
 
Postovi: 294
Pridružen/a: 23. 02. 2011. (20:21)
Lokacija: Rab
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Riva 750

Re: suzuki df 6

PostPostao/la oliowwe » 26. 02. 2017. (07:14)

zar nitko nije sapjao punjac na ovako mali motor???
Znaci problem je samo dvije izlazne zice, bijela sa osiguracom (oznacena zutom oznakom ) da li je plus ili minus???
i crna oznacena crvenom oznakom da li je plus ili minus???
lp
Avatar
oliowwe
Member
 
Postovi: 294
Pridružen/a: 23. 02. 2011. (20:21)
Lokacija: Rab
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Riva 750

Re: suzuki df 6

PostPostao/la Patrik 29 » 26. 02. 2017. (18:23)

oliowwe je napisao/la:zar nitko nije sapjao punjac na ovako mali motor???
Znaci problem je samo dvije izlazne zice, bijela sa osiguracom (oznacena zutom oznakom ) da li je plus ili minus???
i crna oznacena crvenom oznakom da li je plus ili minus???
lp



Ako ti je kit original,da nije nitko nista prespajao zica sa osiguracem tj. bijela u tvom slucaju je plus.
Avatar
Patrik 29
Member
 
Postovi: 135
Pridružen/a: 11. 10. 2015. (16:39)
Lokacija: Labin
Tip plovila: Cranchi 580 by el passo,honda 40

Re: suzuki df 6

PostPostao/la oliowwe » 27. 02. 2017. (06:43)

Patrik 29 je napisao/la:
Ako ti je kit original,da nije nitko nista prespajao zica sa osiguracem tj. bijela u tvom slucaju je plus.


kit je original, samo nisu dosle upute u pakiranju ili shema pa je nezgodno
i ja mislim da je bijela sa osiguracem plus ali nisam bio siguran
Hvala i lp
Avatar
oliowwe
Member
 
Postovi: 294
Pridružen/a: 23. 02. 2011. (20:21)
Lokacija: Rab
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Riva 750

PrethodnaSljedeća

Natrag na Benzinci

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.