Lombardini LDW 1003 M

Diskusija o dizel motorima...

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

Re: Lombardini LDW 1003 M

PostPostao/la josey » 01. 12. 2022. (22:21)

a zasto po vama remen nevalja?
zato sta ga treba mjenjat?
ako je to jedini razlog onda to nije razlog
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2114
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Lombardini LDW 1003 M

PostPostao/la peroLA » 02. 12. 2022. (09:42)

Isto tako mi je rekao ovaj frend koji je naveo te prednosti ne mane...ja priznam ja bi radije da ga nemam i da nemoram mislit na to a kamoli placat 380e ili pretrazivat piaggie, pogotovo jer to prije nisam mora..niti na dmbu nego samo gas... tj kako uvjek kazem po knjizi, a sad da se drzim knjige nebi jos ni remen mjenja a ipal hocu
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3340
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Lombardini LDW 1003 M

PostPostao/la josey » 02. 12. 2022. (13:29)

da je baba musko zvala bi se dusko
tehnologija motora ide naprid, iako je koncept starij od 100god
tako si prije ima dizele u koje sta ulijes oni rade, danas to nemozes jer su dizne postale finije, al isto tako danas dizeli zbog toga rade tise, mirnije, manje trose, manje zagadjuju, imaju vise snage...
tako i ovo sa remenom.

nego, minjas remen a nije po knjizi, a kad ja kazen da triba otvorit motor i primirit i pogledat jel sve ok onda san ja blesav ...
a onda si i ti sad, zasto to radis ?
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2114
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Lombardini LDW 1003 M

PostPostao/la peroLA » 02. 12. 2022. (14:32)

da, ja ustvari tu dosta cjepdilačim pitam itd, ali uglavnom radim logične stvari, potkovane dosadašim iskustvom, čitanjem i slušanjem mog mehaničara i ostalih... kako sam sve pisao o motoru dosta je ustvari logičino da mjenjam remen, razlog tome je da slabo znam povijest tj. smatram da nije promjenjen od 2005. od kad je motor. Biviši vlasnik je jedrilicu imao 3 godine a nije ni znao da ima antifriz u motoru nego je mislio da je direktno hlađenje... kako je ustvari tri godine stajao motor a kako sam ovdje pisao imao sam iznenađenje sa semeringom na pumpi mora i iznenađenje na semerinzima kopče, i sa remenom altenatora, mislim da je opravdano da zamjenim remen... svjejedno motor radi stvarno ko ura, ali pita me to napravit i mislim da je opravdano izvan manuala... da sam isti motor kupio od pouzdanog koji tvrdi da je remen zamjenio vjerovao bih mu i nebi to sad išo radit al bi stavio u neki plan...lođiko
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3340
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Lombardini LDW 1003 M

PostPostao/la bobipu » 02. 12. 2022. (16:47)

peroLA je napisao/la:Ja kad sam kupio jedrilicu nisam znao da imam remen;) jer niti jedan motor do sada ga nije imao...dobro nije sad to kraj svijeta ali briga vise je...kad sam se zalio frendu o tome on je pak nahvalio remen u smislu lakseg rada manjih vibracija itd..a ni bez remena mi nije bio uzi izbor... kao sad moj top3 je nanni, yanmar, sole

Sorry ali ovo ti je smiješno...nije mi jasno po čemu preferiraš ovaj od onog...Nanni 150 do 200ks ima remen..( Toyota hilux 3.0d ) kupuju remen u tokić/ciak itd..Hyundai / VW...Remen!!!!!...Yanmar 240 ks porijeklo Bmw možda ima lanac ali se nisu baš proslavili jer masu tih puca....Nemojte pravit problem...motori od nekad su prošlost...ovi motoriči ča mi imamo su skoro svi iz autoindustrije ....rashladnici ,,pumpa vode i gas...
kuraja do jaja
Avatar
bobipu
Senior Member
 
Postovi: 592
Pridružen/a: 25. 08. 2008. (20:45)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Marušić 21

Re: Lombardini LDW 1003 M

PostPostao/la peroLA » 02. 12. 2022. (17:07)

ne lista je napravljena prije toga, kako sam rekao nisam ni znao za remen, i dalje vjerujem da je ok motor a u uži izbor nije ušao radi:

-kad mi je stara legenda foruma to rekla
-kad sam vidio dvojci na novim motorima da je nešto unosa nafte, neznam točno što crkolo popravak bio 3000kn
-kad sam vidio jednom koleki da su pukle vide od nosača motora, a drugom vide na flanđi
-trećem je puko karter ali radi mokre santine na drvenjači pa ne računam
-zadanja tri navoda su od kupaca koji su kupili novi motor i stavili u brod
- utisak kad ih zoveš na telefon, dovoljno nazvat jednom i pitat za filter ulja, ovo troje od navedenih
- dakle primjer treba ti remen za altenator, nazoveš, pa treže serisjki, pa kažeš, pa neznaju ni onda, za impeler isto, nisu sve ni oni krivi postoji više varijanti ali eto ove ostale koje sam nazvao nazoveš i sve znaš

dali je smješno još uvjek?
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3340
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Lombardini LDW 1003 M

PostPostao/la bobipu » 02. 12. 2022. (17:24)

peroLA je napisao/la:ne lista je napravljena prije toga, kako sam rekao nisam ni znao za remen, i dalje vjerujem da je ok motor a u uži izbor nije ušao radi:

-kad mi je stara legenda foruma to rekla
-kad sam vidio dvojci na novim motorima da je nešto unosa nafte, neznam točno što crkolo popravak bio 3000kn
-kad sam vidio jednom koleki da su pukle vide od nosača motora, a drugom vide na flanđi
-trećem je puko karter ali radi mokre santine na drvenjači pa ne računam
-zadanja tri navoda su od kupaca koji su kupili novi motor i stavili u brod
- utisak kad ih zoveš na telefon, dovoljno nazvat jednom i pitat za filter ulja, ovo troje od navedenih
- dakle primjer treba ti remen za altenator, nazoveš, pa treže serisjki, pa kažeš, pa neznaju ni onda, za impeler isto, nisu sve ni oni krivi postoji više varijanti ali eto ove ostale koje sam nazvao nazoveš i sve znaš

dali je smješno još uvjek?

Do 500 sati mi je brtva ispuha,kantun di je poluga gasa i gašenja ( brtva je zajednička ) propišala je i 400kn brtva i majstor da je zamjeni..sad moren i sam jer me ta poluga zabrinjavala...
Pa je! Jer sva tri filtera kupin u Tokiću..sa slikom kutije od prije neznam koliko godina......remen alternatora sam dao sliku natpisa remena i eto vrti...
Da bude jasno...nije da se meni daje te novce za remen ali svi imamo auta i mjenjamo jer tako ide pa čemo i na ovom zamjenit...jbg
kuraja do jaja
Avatar
bobipu
Senior Member
 
Postovi: 592
Pridružen/a: 25. 08. 2008. (20:45)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Marušić 21

Re: Lombardini LDW 1003 M

PostPostao/la peroLA » 02. 12. 2022. (17:31)

naravno da ćemo kupit u autodjelovima kad je jeftinije ja ću prvi, nego ovo je bio primjer loše usluge kad recimo želiš nešto kupit od zastupnika pa je informacija i usluga loša... naravno jednom naučiš sve oznake pa ti teoretski ne treba, ali bi bih veseliji da su stručniji i uslužniji kao ostali... naravno to ne znači da je motor loš ali kad se sve ovo skupi ja bi radije izbjega
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3340
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Lombardini LDW 1003 M

PostPostao/la bobipu » 02. 12. 2022. (18:04)

peroLA je napisao/la:naravno da ćemo kupit u autodjelovima kad je jeftinije ja ću prvi, nego ovo je bio primjer loše usluge kad recimo želiš nešto kupit od zastupnika pa je informacija i usluga loša... naravno jednom naučiš sve oznake pa ti teoretski ne treba, ali bi bih veseliji da su stručniji i uslužniji kao ostali... naravno to ne znači da je motor loš ali kad se sve ovo skupi ja bi radije izbjega

Ma znan znan....sa Entradom imam loša iskustva i nemem namjeru sa njima više poslovat...Zbog njih san kupija taj motor kod njih...servis...dijelovi...ali oni i njihova usluga,KATASTROFA..
kuraja do jaja
Avatar
bobipu
Senior Member
 
Postovi: 592
Pridružen/a: 25. 08. 2008. (20:45)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Marušić 21

Re: Lombardini LDW 1003 M

PostPostao/la beba » 02. 12. 2022. (20:56)

josey je napisao/la:a zasto po vama remen nevalja?
zato sta ga treba mjenjat?
ako je to jedini razlog onda to nije razlog

Kad sam gleda koji motor uzet, uzea sam u obzir i kompliciranost. Mislim da zupčastom nije misto na barci(moje osobno mišljenje,zbog španera ne zupčastog) Lombardini sam maka radi zupčastog jer ne želim imat posla sa njime,moje pravo,moj izbor,ako mogu imat brigu manje zasto ne?
Avatar
beba
Senior Member
 
Postovi: 876
Pridružen/a: 10. 06. 2008. (22:36)
Lokacija: Ploče
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: maestral 710,marušić 580,damor 300

Re: Lombardini LDW 1003 M

PostPostao/la josey » 02. 12. 2022. (21:04)

beba je napisao/la:
josey je napisao/la:a zasto po vama remen nevalja?
zato sta ga treba mjenjat?
ako je to jedini razlog onda to nije razlog

Kad sam gleda koji motor uzet, uzea sam u obzir i kompliciranost. Mislim da zupčastom nije misto na barci(moje osobno mišljenje,zbog španera ne zupčastog) Lombardini sam maka radi zupčastog jer ne želim imat posla sa njime,moje pravo,moj izbor,ako mogu imat brigu manje zasto ne?



vjerojatno jer su ti santine pune mora.
pa španer zaruzina
pa kvrc i odu ventili
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2114
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Lombardini LDW 1003 M

PostPostao/la beba » 02. 12. 2022. (21:21)

da baš zato
Avatar
beba
Senior Member
 
Postovi: 876
Pridružen/a: 10. 06. 2008. (22:36)
Lokacija: Ploče
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: maestral 710,marušić 580,damor 300

Re: Lombardini LDW 1003 M

PostPostao/la som » 02. 12. 2022. (23:16)

Da ja kupujem zupcasti remen kupio bi iskljucivo original namjenjen brodskom motoru. Sve izgleda isto a nije. To se najbolje vidi kod Volva. Isti dio za autobus i za brodski motor a razlika u cijeni ajme majko. Zupcasti remen i zatezaci izgledaju potpuno isto ali nije bas. Najgore od svega je da pasu na brodski motor. Problem je da brzo riknu.
Avatar
som
Old Senior Member
 
Postovi: 2975
Pridružen/a: 03. 02. 2009. (19:03)
Lokacija: Tkon
Tip plovila: Galeb

Re: Lombardini LDW 1003 M

PostPostao/la josey » 03. 12. 2022. (07:48)

E some jbg

fileter ulja
volvo penta i volvo kamion isti part number
orginal 700 kn u tokica 150kn
da stvar bude gora, tq filter 50kn.
jesan stavija san orginal al mislin da je porez na budale.

iako moram priznat da sam vidio razliku koju procas ali na vw marine motorima.

“isti” motor u autu i marine brodski.
blok je tezi duplo,
klipnjace imaju 4 vijka umjesto 2
i tako jos nekih sitnih razlika.
al svi djelovi od auta pašu jer su “isti”
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2114
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Lombardini LDW 1003 M

PostPostao/la lupis » 03. 12. 2022. (09:39)

Filter ulja VP,Perkins,Mann...

Aj baš me zanima ko kupuje zelene..???


Motori yanmar,perkins,kubota,micubiši,lombarghini,torpedo,imr...ovi po bagerima,traktorima i agregati razni...isto....sve drugačije od brodskih....???Ko uopće more pomislit da jedan Yanmar radi traktore...
Pogotovo zeleni motori...,to su ono baš pravi brodski...ovi industrijski perkinsi koji se ne gase....to je nešto drugo... :lol: :clap:

:lol: :clap:
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10372
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

PrethodnaSljedeća

Natrag na Dizelaši

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.