Lombardini LDW 1003 M

Diskusija o dizel motorima...

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

Re: Lombardini LDW 1003 M

PostPostao/la peroLA » 01. 08. 2023. (12:13)

e nije vidjet ali kad si već spomenuo neka ti bude drago da si me naučio dosta o motorima, cijelu zimu sam pratio motor, prvo što sam vidio jeste prljavo oko filtera nafte, gdje su bile pletene cjevi, i kad sam uhvatio vremena stavio nove...oteglo mi se jer gore na ulazu u rail, treba nabiti mislim fi4mm na preko 5mm, pa malo masno, jako tjesno a najviše neiskustvo izludio sam... ali stavio.. zatim skužio kako radi i elektro ventil i tamo je bilo labavo i ustvari tamo je malo slinilo... ja mislio ako motor ljepo radi da nemoguće da vuče zrak, ali eto očito na tom motoru je moguće... tad sam ponovo očistio separator i stavio novi filter i gas dalje ali pratit... još nisam bio zadovoljen jer je znalo kapnut, da se razumjemo sve to je bilo jako malo i kapljica se znala pojavit cca 5 dana nakon što je motor radio... gledam dalje, kako nisam bio zadovoljan ni sad ostalo je jedino prednja lijeva strana koja je najnepristupačnije jer treba otvorit prednju stranu pa sa strane... tako sam maknuo filter zraka pa usput i njega osvježio, čini mi se da to nije nitko prije, i tako dođem do ac pumpe, koju sam i koristio kad sam mjenjao filter nafte za pumpat, i tad opet iznenađenje, vide koje drže za blok laške za đir i pol, a vide koje drže vakum isto labave, i naravno nije tamo bilo suho... onda sam i to stego... sad pratim sve skupa dalje, sad je situacija da mogu slikat, meni to nije toliko za pokazivat jer kažem bio sam naviknut za mokru santinu gdje se to nebi ni primjetilo,, al opet da te nisam shvatio i istraživao možda bi mi se jedan dan i potpuno odvilala pumpa i vjerojatno kad nebi očekivao i kad nebi trebalo....
i dalje nebi kao ti skidao glavu preventivno ali ako bi bilo razloga odmah bi recimo vadio motor i rješavao šta treba... svakako jedno iskustvo koje ustvari najviše govori o bivšem vlasniku, i svakako nebi više radio transfer s sumnjivim stanjem broda ma kako god se činilo bez da se ne naprave određene provjere puno detaljnije nego što sam ovaj put radio... a sve je bilo vođeno time što nikad sa dizelom nisam imao nikakvih problema zadnji preko 10 godina, i što je cjelo vrijeme i taj motor palio na prvi zub i radi cijelo vrijeme ko ura, samo nafta i gas, ali su predhodni vlasnici bili normalni a ne da neznaju uopće da kopča ima ulje, hladnjak antifriz i tako dalje
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3341
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Lombardini LDW 1003 M

PostPostao/la peroLA » 01. 08. 2023. (12:31)

slika
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3341
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Lombardini LDW 1003 M

PostPostao/la josey » 01. 08. 2023. (13:27)

perola,
popravio si mi dan.
ne zato sto sam bio u pravu da santine nesmu bit pune ulja i mora, vec suhe i ciste jer je to dokaz dobro odrzavanog motora, vec mi je tondrago zbog tebe.
malo si se pomucio, malo gustao u radu i puno naucio, i sad ti je motor cist i ne kaplje, a santine suhe i ciste.
eto ja sam sretan, mozda sretniji od tebe.

kao sto sam 100x rekao, kao sto si i ti sad rekao, tko zna kako bivsi vlasnik odrzava motor/brod, i onda valjda inercijom prihvatis da to tako mora bit.
al nemora, kao sto si i sam vidio.
drago mi je da si rjesio ulje / gorivo / motor

bivsi vlasnik vs sada

https://ibb.co/Qr2rTwN
https://ibb.co/pvyKTqZ
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2114
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: Lombardini LDW 1003 M

PostPostao/la lupis » 01. 08. 2023. (14:46)

Oba imaju iste tenisice.
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10373
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Prethodna

Natrag na Dizelaši

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.