MARINIZACIJA

Diskusija o dizel motorima...

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

MARINIZACIJA

PostPostao/la ŠARUN » 16. 11. 2008. (16:42)

Marinizacija motora WV 1.6 D ili Peugeor 1.8 D
Avatar
ŠARUN
Member
 
Postovi: 378
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (16:38)
Lokacija: Brgulje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ocqueteau espace 625,Yanmar

Re: MARINIZACIJA

PostPostao/la riberer » 16. 11. 2008. (17:45)

Pravila ponašanja na forumu govore:

2. Uvodni post – uvodnim postom objašnjavate razlog pokretanja teme i njezin cilj. Uvodni post je obavezan. Ako imate i svoje mišljenje o temi, napišite ga.


ŠARUN, ne štedi tipkovnicu ... misliš nam objasniti kako se ti motori mariniziraju ili pitaš??? slika


( Tema sa sličnim naslovom je već otvorena: MARINIZACIJA MOTORA )
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7111
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: MARINIZACIJA

PostPostao/la ŠARUN » 16. 11. 2008. (18:37)

Zanima me koja kopča odgovara za te motore,izmjenjivač topline i što još sve triba
Avatar
ŠARUN
Member
 
Postovi: 378
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (16:38)
Lokacija: Brgulje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ocqueteau espace 625,Yanmar

Re: MARINIZACIJA

PostPostao/la raptor » 16. 11. 2008. (18:48)

ŠARUN je napisao/la:Marinizacija motora WV 1.6 D ili Peugeor 1.8 D

Jel si to nešto konstatira ili :lol: Dakle ako te nešto zanima onda to konkretno i navedi ;) I ne štedi rići,ni te valjda sram :mrgreen:
Avatar
raptor
Korisnik baniran
 
Postovi: 2982
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (14:24)
Lokacija: Čiovo

Re: MARINIZACIJA

PostPostao/la ŠARUN » 16. 11. 2008. (18:57)

Ma nije me sram nego sam malo umoran pa me ni baš puno volja pisati na široko ,radi se o tome da bi nabavija golfov motor i proba ga marinizirati pa me zanimaju pojedinosti u svezi s tim,koliko to košta i dali se isplati.Imam super galeba novog ali bez motora :?
Avatar
ŠARUN
Member
 
Postovi: 378
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (16:38)
Lokacija: Brgulje
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Ocqueteau espace 625,Yanmar

Re: MARINIZACIJA

PostPostao/la unije » 16. 11. 2008. (20:54)

šarun to ti se ne isplati, a kao drugo vidi se da nemaš ni volje ni znanja za to. ili če te zajebati majstori ili češ im ti nešto krivo reći pa će sve poči na krivo...
nažalost to je istina. okani se toga i odi kupi nešto gotovo
Avatar
unije
Korisnik baniran
 
Postovi: 1762
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (21:37)

Re: MARINIZACIJA

PostPostao/la opus » 16. 11. 2008. (21:43)

Ovo je neprovjerena informacija koju sam dobio od jednog frenda koji je htio marinizirati motor, pa su ga odbili u kapetaniji da je to nemoguce. Ne znam jel problem s brojevima i deklaracijama ili sto drugo?
Kako svaka kapetanija tumaci zakone po nahodjenju, moguce je da ovo ne vrijedi za sve kapetanije. :?
Avatar
opus
Senior Member
 
Postovi: 858
Pridružen/a: 18. 08. 2008. (12:12)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: A790

Re: MARINIZACIJA

PostPostao/la primorac » 17. 11. 2008. (21:31)

opus je napisao/la:Ovo je neprovjerena informacija koju sam dobio od jednog frenda koji je htio marinizirati motor, pa su ga odbili u kapetaniji da je to nemoguce. Ne znam jel problem s brojevima i deklaracijama ili sto drugo?
Kako svaka kapetanija tumaci zakone po nahodjenju, moguce je da ovo ne vrijedi za sve kapetanije. :?


To je nebuloza, vrlo često stranke dobiju informaciju pa onda u glavi preokrenu u neku "livu" bandu, čuju što žele čut, a što im ne paše ne čuju.
Koja kapetanija, kada?

Činjenica jest, da za motor moraš imat valjani "papirnati" dokaz o vlasništvu. Odeš u npr "Motomariner" u Rijeci, kupiš npr Perkins industrijski motor, mariniziraj ga, ugradi u brod, pa fino kad sve obaviš,urediš brod, odneseš u nadležnu kapetaniju račun od broda, certifikat HRB-a, račun od tog motora, pa da vidimo tko ti ga neće registrirati?!?!? Naravno, pri pregledu broda brojevi iz računa i brojevi na motoru, pločici (naljepnici) na brodu moraju biti identični.... :roll: da bi se brod registrirao...

Daklenzi, motor mora imati dokumentirano relevantne podatke, broj motora, deklariranu snagu, marku, model....

Ne možeš izvaditi iz nekog rashodovanog stroja /viličara, npr/ motor bez pločice, broja, itd, bez računa ili ikakvog drugod dokaza o vlasništvu i porijeklu, pa ga marinizirati
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Avatar
primorac
Old Senior Member
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:04)
Lokacija: Brist - Podaca
Tip plovila: Kvarnerplastika Raša "UČKA"

Re: MARINIZACIJA

PostPostao/la NOŠTROMO » 17. 11. 2008. (23:40)

Možeš imat problem jedino ako želiš brod sa takvim motorom registrirat za npr. prijevoz putnika. Za takve stvari moraš imat oriđiđi brodski motor, ali za privatnu upotrebu možeš šta želiš samo ako imaš papire
Avatar
NOŠTROMO
Member
 
Postovi: 371
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (22:16)
Lokacija: ST-Palagruža-ST

Re: MARINIZACIJA

PostPostao/la dome » 17. 11. 2008. (23:40)

primorac je napisao/la:Ne možeš izvaditi iz nekog rashodovanog stroja /viličara, npr/ motor bez pločice, broja, itd, bez računa ili ikakvog drugod dokaza o vlasništvu i porijeklu, pa ga marinizirati


ali možeš izvaditi iz auta pa ga registriraš temeljem odjavljene knjižice vozila ili potvrde ureda za homologaciju da je u predmetno auto ugrađen novi a, odjavljen motor koji se sad ugrađuje u barku.
1) predstavi se , ispuni rubriku “Lokacija” i tip plovila
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
dome
Moderator i djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 4496
Pridružen/a: 06. 10. 2008. (22:51)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Ribar 480

Re: MARINIZACIJA

PostPostao/la yozuri » 18. 11. 2008. (09:28)

Cinjenica je da se stalno mjenjaju propisi oko registracije plovila i to ne samo kod samogradnje . Osobno sam cuo u kapetaniji pocetkom ove godine o prijedlogu izmjena ( mozda je vec i na snazi ) uvjeta za registraciju plovila , a koji se ticu snage i vrste motora koji se mogu ugradjivati u plovilo .Napominjem da nije bilo rijeci o plovilu za privredne svrhe vec za osobne potrebe. Stoga smatram da nebi bilo naodmet prosetati do kapetanije te se na licu mjesta raspitati oko ugradnje i registracije mariniziranog motora ( narocito u vlastitoj reziji ) na plovilo.
Avatar
yozuri
Member
 
Postovi: 115
Pridružen/a: 12. 09. 2008. (22:13)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: kornat 700

Re: MARINIZACIJA

PostPostao/la opus » 18. 11. 2008. (11:43)

Apropo onog mog NAVODNOG, covjek mi je pricao da je u pulskoj Kapetaniji bio odbijen, dok u rijeckoj ne bi imao taj problem. Trebao bi samo registrirati barku u RI i onda je prebaciti registriranu ((s motorom) na PU (pri cemu mora mijenjati prebivaliste). :D
Nije mu se dalo zajebavati (iako je mehanicar s radionom, pa mu marinizacije ne bi bila problem), pa je kupio SCAM.
Avatar
opus
Senior Member
 
Postovi: 858
Pridružen/a: 18. 08. 2008. (12:12)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: A790

Re: MARINIZACIJA

PostPostao/la Strici » 18. 11. 2008. (23:08)

Kad se mariniziraju motori, onda su to načešće: Mercedes OM 636, OM 615, OM 314 i stariji Lowtec Diesel . VW Golf Diezel dobar i nedobar, često izgaraju brtve glava, pregrijava se i drugo. A firma koja ima prave stvari za marinizaciju je: http://www.dmv-bootsdiesel.de/

[URL=http://imageshack.us]slika[/

Evo starog iz Mercedesa 180 D koji se najčešće marinizira. OM636 43 ks i vozit če ga i tvoj sin.

A kad takvog mariniziraš, onda izgleda otprilike ovako:

slika
Ina Hurthovu kopču. Danas kada ima bakrenih gotovih elemenata za instalatere je marinizacija olakšana.
Evo i jedne OM šestopetnaestice, marinizirane:

[URL=http://imageshack.us]slika[/

Evo i mariniziranog Pežoa. Mislim da mu je osnova nekadašnji 404 dizel, koji je sa Mercedesom bio praotac današnjih dizela u našim autima.

slika
Zadnja izmjena: Strici; 19. 11. 2008. (09:44); ukupno mijenjano 5 put/a.
Avatar
Strici
Senior Member
 
Postovi: 915
Pridružen/a: 13. 06. 2008. (05:14)
Lokacija: Wien
Tip plovila: Westerly 31 Kech Volvo MD2B, Leisure 17 KK

Re: MARINIZACIJA

PostPostao/la dome » 18. 11. 2008. (23:35)

opus je napisao/la:(pri cemu mora mijenjati prebivaliste)

zašto mora mijenjati prebivalište.Ja zam iz ZD a, imao sam barku registriranu na TI pa jedno vrijeme na SL i sada mi je jedna registrirana na IT a,druga na ZD.I ni jedan lučki kapetan me nije tražio da se preselim u njegovo susjedstvo.Možda je taj kapetan iz PU zaista jedinstven ili ima jedinstveno tumačenje zakona jer zar bi se svi oni Zagrebčani isl. koji imaju barke tribali seliti u mjesta gdje ih registriraju jer Zagreb još nema lučku kapetaniju. :roll:
1) predstavi se , ispuni rubriku “Lokacija” i tip plovila
2) koristi “Pretražnik”
3) slikaj ribu bez krvi i tamo gdje je ulovljena, ne u kuhinji...
4) o problemima porazgovaraj najprije sa moderatorima putem pp-a
Avatar
dome
Moderator i djelatnik u sektoru nautike
 
Postovi: 4496
Pridružen/a: 06. 10. 2008. (22:51)
Lokacija: Zadar
Tip plovila: Ribar 480

Re: MARINIZACIJA

PostPostao/la unije » 19. 11. 2008. (08:44)

ne bi se štel mešati ali u nekim lukama ne možete staviti barku na komunalni vez ako nije registrirana u toj luci. nije sad bitno koja je to luka.
u pravilu kapetanije 1. (prvu registraciju) rade tamo gdje će barka biti stacionirana. mjesto prebivališta po meni ima osnove jer kao što sam naveo
može imati reperkusije prema vezovima, naknadama,porezima i ko zna čemu još. raspitati ću se danas u min i kapeta...
Avatar
unije
Korisnik baniran
 
Postovi: 1762
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (21:37)

Sljedeća

Natrag na Dizelaši

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.