Volvo penta - Torpedo

Diskusija o dizel motorima...

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

Re: Volvo penta - Torpedo

PostPostao/la skenda » 04. 01. 2010. (18:44)

I DA MI NEKO KAZE DALI BI TREBAO RADITI GENERALKU NA OVOME MOTORU SOBZIROM DA JE MOTOR STOJAO NAJMANJE 10 GOD I NIJE RADIO
Avatar
skenda
New Entry
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 14. 07. 2009. (08:29)

Re: Volvo penta - Torpedo

PostPostao/la furic » 06. 01. 2010. (22:48)

Bok!
Ovu zimu sam iskoristio da napravin polugeneralku na torpedu 9 ks. Jučer sam ga uspio i upalit, te postio da radi cca 1 h. Najprije sam imao problem jer nije htio dignu pritisak ulje. Stavio sam brtvu koju sam dobio u kompletu od zaptivača, ali morao sam je zamjenit za brtvu od navigacijske karte (od zaptivača je 0,3 ili 0,4 mm, a navigacijska karta je 0,17 mm). Sad je pritisak 5 bara. Zanima kako bi mogao izmjerit kut ubrizgavanja bez Wilbaer-ove cijevi. Koliko je bitan kut ubrizgavanja i što se dogodi ako se smanji. Ja sam odpojio diznu, okrenu cijev da vidim kad izlazi gorivo, okretao zamašnjak dok nije počelo izlazit gorivo iz cijevi. Gorivo mi počne izlazit kad se zamašnjak zaustavi cca oko 20°. U tehničkoj dokumentaciji piše 23-26°. Nadam se da ima stručnjaka koji mi mogu odgovoriti Hvala!
Avatar
furic
New Entry
 
Postovi: 63
Pridružen/a: 30. 07. 2009. (08:12)
Lokacija: Rijeka (Viškovo)

Re: Volvo penta - Torpedo

PostPostao/la soso » 07. 01. 2010. (12:48)

Nema ti veze sa dihtungom nego pumpu prije nego šta vratiš na motor mpraš npunit uljem i vrtit dok ne počne vuć i izbacivat ulje kad se to dogodi ostaviš točno na tome mistu i opet je napuniš uljem i zavidaš je i sigurno nečeš imat problema ako je sa pumpom sve u redu.
Avatar
soso
Member
 
Postovi: 372
Pridružen/a: 04. 02. 2009. (20:06)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Šket 8m Torpedo 18/24 Lomac 430 tohatsu 30 2t

Re: Volvo penta - Torpedo

PostPostao/la borro » 07. 01. 2010. (14:15)

Skenda, jel taj motor radi? Jesi ga probao?
Lijepo napuni sve tekućine nove u jega, okreni zamašnjak par puta da to sve procirkulira i probaj upaliti, ako upališ vidjeti ćeš dali troši ulje, dali je dobra kompresija. jel dimi jako i tako to.
Jer od stajanja mu ništa neće biti! Onda svi oldtimeri nebi ni vozili. Ja sam svoj moped Puch upalio nakon 17 godina i radi ko švicarski sat, bolje nego svi skuteri u gradu!
Chuck Norris Approved
Avatar
borro
Old Senior Member
 
Postovi: 2692
Pridružen/a: 02. 09. 2008. (11:21)
Lokacija: Karlovac-Rovanjska
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: deplasmanac Zampieri mare iz 1976g. + VP2002

Re: Volvo penta - Torpedo

PostPostao/la skenda » 07. 01. 2010. (15:13)

nisam ga upalio kada sam ga palio malo mu je falilo da ukrese pa sam zato skinuo klip i karike veoma su u dobrom stanju malo je gornja karika ostra pa mislim sve to promijeniti i staviti novo tako da sam siguran ali neznam gdje dijelove nabaviti
Avatar
skenda
New Entry
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 14. 07. 2009. (08:29)

Re: Volvo penta - Torpedo

PostPostao/la furic » 07. 01. 2010. (15:21)

Hvala Soso, sada sve radi ,ali dobro je zna za drugi put. Skenda postoji workshop manual od volvo pente, sve dimenzije odgovaraju tvom motoru. Unutra imaš dimenzije pojedinih dijelova sa tolerancijama, uzmeš pomičnu mjerku (šubler), špijune, micrometar pa mjeriš. Prema dimenziji klipa koju si dao izgleda da je već jednom tokaren cilindar (prva specijala).
Na forumu je već negdje napisano gdje se mogu kupiti dijelovi, čak imaju i cijene.
Avatar
furic
New Entry
 
Postovi: 63
Pridružen/a: 30. 07. 2009. (08:12)
Lokacija: Rijeka (Viškovo)

Re: Volvo penta - Torpedo

PostPostao/la skenda » 07. 01. 2010. (17:29)

ok hvala zanima me samo jesili gledao slike moje tamo u galeriji od mog motora u rubrici nove slike pogledaj pa mi javi ona rucica sto ima na njemu dali je meni potrebna kopca zato sto ona rucica ubacuje naprijed i u ler nema samo rikverca to mi jos niko nije objasnio dali mi treba kopca pogledaj slike molim te pa mi javi
Avatar
skenda
New Entry
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 14. 07. 2009. (08:29)

Re: Volvo penta - Torpedo

PostPostao/la skenda » 07. 01. 2010. (17:31)

i zanima me dali iko ima kakve nacrte sa mijerama za pravljenje brodice treba da pocnem da pravim jednu sa starim ali bi volio ako neko ima te nacrte sa mijerama da mi posalje brodica bi bila duzine oko 7metara
Avatar
skenda
New Entry
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 14. 07. 2009. (08:29)

Re: Volvo penta - Torpedo

PostPostao/la porer » 11. 01. 2010. (09:04)

skenda je napisao/la:ok hvala zanima me samo jesili gledao slike moje tamo u galeriji od mog motora u rubrici nove slike pogledaj pa mi javi ona rucica sto ima na njemu dali je meni potrebna kopca zato sto ona rucica ubacuje naprijed i u ler nema samo rikverca to mi jos niko nije objasnio dali mi treba kopca pogledaj slike molim te pa mi javi


Imaš na našoj stranici www.zubatac.hr u download sekciji upute za torpedo pa skini, sve će ti biti jasno. Možeš skinuti i upute za Volvo MD2, to je identičan motor i iste upute ali na engleskom - isplati se jer su bolje slike.
Avatar
porer
Old Senior Member
 
Postovi: 8689
Pridružen/a: 09. 06. 2008. (13:49)
Lokacija: Pješčana Uvala
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: Drvena pasara 6.20

Re: Volvo penta - Torpedo

PostPostao/la Mali Dabar » 11. 01. 2010. (23:30)

porer je napisao/la:
skenda je napisao/la:ok hvala zanima me samo jesili gledao slike moje tamo u galeriji od mog motora u rubrici nove slike pogledaj pa mi javi ona rucica sto ima na njemu dali je meni potrebna kopca zato sto ona rucica ubacuje naprijed i u ler nema samo rikverca to mi jos niko nije objasnio dali mi treba kopca pogledaj slike molim te pa mi javi


Imaš na našoj stranici http://www.zubatac.hr u download sekciji upute za torpedo pa skini, sve će ti biti jasno. Možeš skinuti i upute za Volvo MD2, to je identičan motor i iste upute ali na engleskom - isplati se jer su bolje slike.


Pogledao sam slike. Moj je motor izgleda volvo.
Kupio torpedo,a dobio volvo . :lol:
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: Volvo penta - Torpedo

PostPostao/la primorac » 12. 01. 2010. (00:00)

Nećeš se smijat, kad budeš kupovao dijelove (od Volva)... :roll:
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Avatar
primorac
Old Senior Member
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 04. 06. 2008. (09:04)
Lokacija: Brist - Podaca
Tip plovila: Kvarnerplastika Raša "UČKA"

Re: Volvo penta - Torpedo

PostPostao/la soso » 12. 01. 2010. (09:33)

Onda su ti papiri od motora falši ili si kupia motor bez papira pa ga nećeš moć upisat u plovidbenu dozvolu od broda. :?: :!:
Avatar
soso
Member
 
Postovi: 372
Pridružen/a: 04. 02. 2009. (20:06)
Lokacija: Split
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Šket 8m Torpedo 18/24 Lomac 430 tohatsu 30 2t

Re: Volvo penta - Torpedo

PostPostao/la skenda » 13. 01. 2010. (09:56)

imali iko da zna nekoga ko prodaje torpeda od 25ps
Avatar
skenda
New Entry
 
Postovi: 20
Pridružen/a: 14. 07. 2009. (08:29)

Re: Volvo penta - Torpedo

PostPostao/la Mali Dabar » 15. 01. 2010. (17:00)

primorac je napisao/la:Nećeš se smijat, kad budeš kupovao dijelove (od Volva)... :roll:


A u cemu je razlika ?
Kupio sam sve djelove za torpedo i odgovara.
Nisu li ta dva motora potpuno ista ?
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

Re: Volvo penta - Torpedo

PostPostao/la Mali Dabar » 15. 01. 2010. (17:03)

skenda je napisao/la:imali iko da zna nekoga ko prodaje torpeda od 25ps


pronjuškaj po oglasnicima. Ja sam dugo tražio,ono što je ostalo po oglasnicima je generalno sređeno sa cjenom cca 2000 e.Sada ovisi što tražiš lošiji pa ceš ga sam srediti ili vec uređeni .
Avatar
Mali Dabar
Old Senior Member
 
Postovi: 3963
Pridružen/a: 24. 02. 2009. (22:43)
Lokacija: kužina
Lokacija: kužina

PrethodnaSljedeća

Natrag na Dizelaši

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.