Kvarner 22 - preporuka motora

Diskusija o dizel motorima...

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

Re: preporuka motora za plovilo od 7,20

PostPostao/la chino20 » 05. 02. 2022. (21:46)

Da, onda lipo dodji na ladnu bevandu
Avatar
chino20
New Entry
 
Postovi: 18
Pridružen/a: 10. 12. 2021. (11:33)
Lokacija: Seget Vranjica
Tip plovila: Istranka , tohatsu 10ks

Re: preporuka motora za plovilo od 7,20

PostPostao/la lupis » 06. 02. 2022. (07:21)

Lip brod, namjenjen ribolovu ,ne sunčanju na provi ili kabini,ako znaš šta ti treba :thumbup: ,
Meni se jedino ne sviđaju niske bande u krmi,odnosno visoki pod iznad unutarnjeg motora( mana svih brodova tih gabarita rađenih da prime unutarnji motor kojim se more postić "poludeplasmanske" i gliserske brzine,a da nemaju kašun)
Jel verzija sa vanbrodskim ima istu visinu poda?
Ja bi svakako potrošio par dana,i isprobao one k22 koji su u moru,da vidim dal je to to šta se tiče brzine i komfora(buke).I unutarnji i vanjski motor!

Jer na brzini od 12-18
milja potrošnja ti je tu negdje,dizel ili benzin,a komfor daleko na strani vanbrodskog.
Jedino za parangal je dizel s vanjskim komandama,po mom mišljenju u prednosti.
Za panulu pomoćni ionako,u oba slučaja,eventualno troling,ali nebitno.
Još ako verzija s vanbrodskim ima "dublji" kokpit,kojeg ograničava samo "samopražnjenje"...definitivno vanbrodski.
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: preporuka motora za plovilo od 7,20

PostPostao/la lupis » 06. 02. 2022. (07:21)

Lip brod, namjenjen ribolovu ,ne sunčanju na provi ili kabini,ako znaš šta ti treba :thumbup: ,
Meni se jedino ne sviđaju niske bande u krmi,odnosno visoki pod iznad unutarnjeg motora( mana svih brodova tih gabarita rađenih da prime unutarnji motor kojim se more postić "poludeplasmanske" i gliserske brzine,a da nemaju kašun)
Jel verzija sa vanbrodskim ima istu visinu poda?
Ja bi svakako potrošio par dana,i isprobao one k22 koji su u moru,da vidim dal je to to šta se tiče brzine i komfora(buke).I unutarnji i vanjski motor!

Jer na brzini od 12-18
milja potrošnja ti je tu negdje,dizel ili benzin,a komfor daleko na strani vanbrodskog.
Jedino za parangal je dizel s vanjskim komandama,po mom mišljenju u prednosti.
Za panulu pomoćni ionako,u oba slučaja,eventualno troling,ali nebitno.
Još ako verzija s vanbrodskim ima "dublji" kokpit,kojeg ograničava samo "samopražnjenje"...definitivno vanbrodski.
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: preporuka motora za plovilo od 7,20

PostPostao/la chino20 » 06. 02. 2022. (08:56)

Ma brod ima krmu za igrat nogomet, a ja sam 90%vremena na krmi. Tocno Je to za nisku bandu ali to se kompenzira s inox ogradicom ali nista strasno , nije da je previse plitka banda ... Brod s vb ili unutrasnjim je isti sto se tice bande i sveg, samo spijler na krmi se drugaciji tavlja i u kokpitu dobije ogromno spremiste a opet motor je na krmi , a draze mi je da je ''skriven''.. Tako ja brod koristim pa sam se odlucio da bi pametnije bilo uzet unutarnji. A troling ventil me ne zanima ako je parangal ili panula na krmi ce biti pomocno vb motor.
Avatar
chino20
New Entry
 
Postovi: 18
Pridružen/a: 10. 12. 2021. (11:33)
Lokacija: Seget Vranjica
Tip plovila: Istranka , tohatsu 10ks

Re: preporuka motora za plovilo od 7,20

PostPostao/la pero » 06. 02. 2022. (13:00)

chino20 je napisao/la:Pa ovo što ja imam je poludeplasman , za glisersko dno i kombinacije vVB motora nisam u toku


chino20 je napisao/la: Brod s vb ili unutrasnjim je isti sto se tice bande i sveg, samo spijler na krmi se drugaciji .


Smjem li pitati za ove podatke poviše odakle ti ? Vidio si to ili ..
Ovo što pitam samo su činjenice koje čitam.Da ne ispadne ovaj zaključak sa tvoje strane !

chino20 je napisao/la:Pero neznam cemu ljutnja s tvoje strane.

Na nikoga se ja neljutim opet ponavljan,možda moja pitanja i pisanje ne odgovaraju tebi ili ostalima jer ste previše osjetljivi pa me na kraju i strah išta napisati jer mi nezgodno vas uzrujavat ili je koji drugi razlog ?
Forum je tu za razmjenu mišljenja,znanja,i…ako nesmjemo više svoja mišljenja pisat onda pozdrav !


A sa Lupisom se slažem i ja i Beneteau Group ;)
Groupe Beneteau is a worldwide leading company in the boating ..
Preveo sam sa Francuskog pa…

Financijski, brodovi sa unutarnjim motorima su skuplji za izgradnju jer zahtijevaju više materijala u motornom prostoru ,a unutarnjim motorima i sami kasnijim diskovima su vrlo skupe jedinice za opskrbu. Možete dodati 40/50% u cijenu unutarnjeg preko vanbrodskog kao opće pravilo. Dakle, po mom mišljenju vanbrodski motor je budućnost plovila. To je više isplativlje za izgradnju, jeftinije za održavanje bez skupih nastanka za remont, tiši za pokretanje, i bez unutarnjeg motora imate više prostora za pohranu.

Što je s vožnjom?

Pa ,poludeplasmanski trup je nedvojbeno bolji u velikom moru ... da li je ? Naše iskustvo pri testiranju je da se ne razlikuje od Merry Fisher plovila sa vanbrodskim motorima .
Test je odrađen na plovilima do 10 m i kusur sa vanbrodskim motorima i sa unutarnjim dizel motorima iste dužine jer sa vanbrodskim je ja mislim največi 1095 model .
Ima još napisanoga u razlici vb versus unutrašnjih motora ,prednosti,mane ali sam glavno napisano preveo .
Avatar
pero
Senior Member
 
Postovi: 969
Pridružen/a: 26. 10. 2008. (20:48)
Lokacija: Atlantski ocean
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pasara Tomos 4

Re: preporuka motora za plovilo od 7,20

PostPostao/la lupis » 06. 02. 2022. (13:56)

chino20 je napisao/la:Ma brod ima krmu za igrat nogomet, a ja sam 90%vremena na krmi. Tocno Je to za nisku bandu ali to se kompenzira s inox ogradicom ali nista strasno , nije da je previse plitka banda ... Brod s vb ili unutrasnjim je isti sto se tice bande i sveg, samo spijler na krmi se drugaciji tavlja i u kokpitu dobije ogromno spremiste a opet motor je na krmi , a draze mi je da je ''skriven''.. Tako ja brod koristim pa sam se odlucio da bi pametnije bilo uzet unutarnji. A troling ventil me ne zanima ako je parangal ili panula na krmi ce biti pomocno vb motor.


Na mom mf625 je isto ta ogradica koju ću skinut prvom prilikom jer mi ide na .....,bande su visoke ionako,a njena funkcija je samo da se bimini ulovi,i možda kakvo pravilo kojeg se moraju držat proizvođači,zbog sigurnosti.
Nemoreš sjest gore na bandu zbog nje,a ponekad baš "pita".
Čim ulovim vremena i napravim drugu tendu i maknem bimini,ta ograda "ide"...
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: preporuka motora za plovilo od 7,20

PostPostao/la josey » 06. 02. 2022. (14:55)

tema je u startu krenila u krivom smjeru
tema je tribala bit
odlucija san kupit unutarnji motor za kvarner 22
pitanje samo koji.

a ne koji motor za brodicu 7.20

buduci da san na forumu ode pricita svega i svacega pocevsi od toga kako su istranke i gradaci sa punjenom kobilicom stabilni ko tankeri, pa se onda pocelo pisat da su gliseri od 5m stabilniji od istranke... evo sad se pise da krma kvarnera 22 ima 7m2 da se moze nogomet igrat...
dobro svakom svoje uvazavam misljenja, to sto nam se misljenja razlikuju ne znaci da je necije krivo.

Hocu rec, virujen da pero nije nista lose mislija, nisan ni ja, al mislin da bi autor treba prihvatit tusje misljenje iako je drukcije od njegovog, i naglasavam, pri tome ne znaci da je necije pogresno.

kupi kvarnera 22, kupi inboard, i uzivaj. na kraju krajeva ti ga vozis, tocis, odrzavas.
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2098
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: preporuka motora za plovilo od 7,20

PostPostao/la pero » 06. 02. 2022. (15:54)

lupis je napisao/la:
chino20 je napisao/la:Na mom mf625 je isto ta ogradica koju ću skinut prvom prilikom jer mi ide na .....,bande su visoke ionako,a njena funkcija je samo da se bimini ulovi,i možda kakvo pravilo kojeg se moraju držat proizvođači,zbog sigurnosti.
..

Kad je tema več ukrivo pa da odgovorim lupisu.
Ogradica (rukohvat ili…držač šugamana )je za sigurnost kad se glisira da se može držat,novi modeli je nemaju na bandama nego ispod a veči MF imaju male isto sa strana ili nikako.
Najbolje ti kupit novji model bez ogradice i miran bit :D

slika
Avatar
pero
Senior Member
 
Postovi: 969
Pridružen/a: 26. 10. 2008. (20:48)
Lokacija: Atlantski ocean
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Pasara Tomos 4

Re: preporuka motora za plovilo od 7,20

PostPostao/la josey » 06. 02. 2022. (16:23)

pero je napisao/la:
lupis je napisao/la:
chino20 je napisao/la:Na mom mf625 je isto ta ogradica koju ću skinut prvom prilikom jer mi ide na .....,bande su visoke ionako,a njena funkcija je samo da se bimini ulovi,i možda kakvo pravilo kojeg se moraju držat proizvođači,zbog sigurnosti.
..

Kad je tema več ukrivo pa da odgovorim lupisu.
Ogradica (rukohvat ili…držač šugamana )je za sigurnost kad se glisira da se može držat,novi modeli je nemaju na bandama nego ispod a veči MF imaju male isto sa strana ili nikako.
Najbolje ti kupit novji model bez ogradice i miran bit :D

slika


ma krma za nogomet igrat
znam znam da to nije kvarner 22 al krma za nogomet igrat
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2098
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: preporuka motora za plovilo od 7,20

PostPostao/la chino20 » 06. 02. 2022. (18:30)

josey lipo dodji do segeta za koji mjesec pa onda se rugaj izjavi krma za nogomet igrat....ja sam rekao da plovilo te dužine pa čak i od većih nema toliku krmu... uhvatio si se tog ko pijan plota, kad brod bude izliven do kraja dodji i onda komentiraj nakon što vidiš
Avatar
chino20
New Entry
 
Postovi: 18
Pridružen/a: 10. 12. 2021. (11:33)
Lokacija: Seget Vranjica
Tip plovila: Istranka , tohatsu 10ks

Re: preporuka motora za plovilo od 7,20

PostPostao/la lupis » 06. 02. 2022. (20:24)

Krma je stvarno prostrana,al na uštrb prove,a pitanje je treba li veća površina na provi ili na kabini,za npr izležavanje.
Rekao bi da ne,jer leć se more i u krmu! :thumbup:
Dobro je to koncipirano,kabine su gurnute naprid,brod je za ribolov,krma velika,a dobro je i da se na kabinu more sjest,jer kod nekih plovila se to ne more zbog kosine i ukupne visine,i nadkabina je dobro osmišljena,je pojela kabinu,ali neka,dobro izgleda a dobilo se više površine na kojoj se more stajat. :thumbup:
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

Re: preporuka motora za plovilo od 7,20

PostPostao/la josey » 06. 02. 2022. (23:42)

chino20 je napisao/la:josey lipo dodji do segeta za koji mjesec pa onda se rugaj izjavi krma za nogomet igrat....ja sam rekao da plovilo te dužine pa čak i od većih nema toliku krmu... uhvatio si se tog ko pijan plota, kad brod bude izliven do kraja dodji i onda komentiraj nakon što vidiš


nit si to rekao nit se rugam.
komentirao sam tocno ono sto si rekao, sreca napisano je i uvjek se moze vidjet.

kao sto sam rekao sretno ti sa brodom, i za koju god verziju si se odlucio IB ili OB engine, tvoj je izbor ti ces ga tocit, odrzavat i uzivat u njemu.

jedino sto sam ja pitao je po cemu je ta brodica poludeplasman jer po presjeku glavnog rebra to nije neg je gliser.

Hvala ti na pozivu, no neznam sto bi dosao vidjet, i sam imam 4 (slovima cetri) broda, od njih je jedan francuzić, i na sve do sad vidjeno u hr maloj brodogradnji mogu samo rec da imamo puno cokolina pojest dok dodjemo na razinu “francuzića”.
jos jednom hvala na pozivu
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2098
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: preporuka motora za plovilo od 7,20

PostPostao/la riberer » 07. 02. 2022. (06:22)

Kao u "dobra" stara vremena, tema je skrenula, vođena vještom manipulacijom sugovornika, u mutne vode nikad riješenih
dilema deplasmanskih, poludeplasmanskih i gliserskih korita. Uglavnom...
Ima tu svega, od krme za "nogomet igrat", ogradica da ili ne, sunčanje naprijed ili iza, potrošnja, pa sve do razloga izgradnje ovakvog ili onakvog korita, kvalitete "naših i njihovih" brodova i da ne nabrajam dalje...
Uglavnom, svega onoga što sa temom nema nikakve veze.

Na kraju će opet biti kriv riberer, kao i uvijek.
Čestitam!

P. S.
Odgovori na moj post nisu potrebni, hvala!
... al kad sam jednom diga jedra na laganoj buri oduševio sam se, poskočila je kao živo biće i počela rizat površinu mora ka vruća pošada maslac... by brule
... i nemoze svjetlo bit mobitel :(... by josey
Avatar
riberer
Moderator
 
Postovi: 7118
Pridružen/a: 03. 06. 2008. (12:40)
Lokacija: Opatija - Kvarner
Tip plovila: Elan T-401 - Tomos 18

Re: preporuka motora za plovilo od 7,20

PostPostao/la josey » 07. 02. 2022. (06:48)

a nisu bas, a prozivas nas bezveze ;)
tema je koji motor za plovilo od 7.20m
u startu nepise jel kvarner 22 il sta, dakle opet jel deplasman poludeplasman ili gliser jer sve je to plovilo :)
a osim toga ljudi su dali svoja misljenja i vidjenja, dakle odgovoreno je i autoru teme se ocito nije svidija odgovor.
ja bi mu isto odgovorija da bi tu najbolje legla yamahica od 150ks sa 2.8lit zapremine ispod 150 000kn (20 000e), dizela te snage, tesko da ce nac za 30 000e, a di je na to jos osovina, propela... znaci duplo u odnosu na OB.
al isto tako kad vec hoce dizela, VM504 kako su mu savjetovali je dobra mjera.
Avatar
josey
Old Senior Member
 
Postovi: 2098
Pridružen/a: 29. 01. 2020. (12:48)
Lokacija: Šibenik
Tip plovila: Drvenjača sa 120ks

Re: preporuka motora za plovilo od 7,20

PostPostao/la lupis » 07. 02. 2022. (07:15)

riberer je napisao/la:Kao u "dobra" stara vremena, tema je skrenula, vođena vještom manipulacijom sugovornika, u mutne vode nikad riješenih
dilema deplasmanskih, poludeplasmanskih i gliserskih korita. Uglavnom...
Ima tu svega, od krme za "nogomet igrat", ogradica da ili ne, sunčanje naprijed ili iza, potrošnja, pa sve do razloga izgradnje ovakvog ili onakvog korita, kvalitete "naših i njihovih" brodova i da ne nabrajam dalje...
Uglavnom, svega onoga što sa temom nema nikakve veze.

Na kraju će opet biti kriv riberer, kao i uvijek.
Čestitam!

P. S.
Odgovori na moj post nisu potrebni, hvala!


Ako čitaš malo pažljivije,rekli bi neki "s razumjevanjem",uvidio bi da sve napisano ima veze s temom.
A i da nema....,koja je "šteta"?Stranica napisanog materijala.



Ali kako si i napisao,kao u dobra stara vremena.
"Tako je dobro,vidjeti te opet...."

:clap:
Terra promessa
Avatar
lupis
Old Senior Member
 
Postovi: 10366
Pridružen/a: 05. 06. 2008. (13:04)
Lokacija: Kvarner
Tip plovila: Merry Fisher 625,Suzuki 115

PrethodnaSljedeća

Natrag na Dizelaši

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.