Lombardini 1404 M

Diskusija o dizel motorima...

Moderatori/ce: teranavis, dome, Moderatori

Lombardini 1404 M

PostPostao/la Mad Hacker » 18. 06. 2021. (12:16)

Poštovani forumaši,

gledam kupiti dotični motor iz naslova. Odgovara mi snagom, dimenzijama, težinom i cijenom.
Međutim, par "stručnjaka" mi je reklo da izbjegavam zupčasti remen na brodskim motorima???
Da u automobilima taj koncept funkcionira, ali da su na moru drugačiji uvjeti(vjerojatno zbog soli) te da često pucaju i rede velike probleme svojim vlasnicima.
Što vi mislite o tome?
Avatar
Mad Hacker
New Entry
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 06. 10. 2010. (15:54)
Lokacija: Šibenik
Lokacija: Šibenik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: bez plovila

Re: Lombardini 1404 M

PostPostao/la peroLA » 18. 06. 2021. (12:46)

nemam ga i ne fali mi.. nisam znao da ga Lamboridini ima... vidi si i blizinu dobavljaca i ugradjivaca i pogledaj sta nude i ostali.. a ako moras mislin ako se odrzava da bi trebalo bit ok
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Lombardini 1404 M

PostPostao/la Mad Hacker » 18. 06. 2021. (13:16)

Cijela FOCS serija ga ima, a navodno su kvalitetni motori.
Avatar
Mad Hacker
New Entry
 
Postovi: 10
Pridružen/a: 06. 10. 2010. (15:54)
Lokacija: Šibenik
Lokacija: Šibenik
Vrsta ribolova: rekreativni
Tip plovila: bez plovila

Re: Lombardini 1404 M

PostPostao/la peroLA » 18. 06. 2021. (13:44)

nisam cuo da je neko imao problem, za lambordini jedino sam cuo lose za ugradnju nestrucnu ali to ovisi od koga kupujes i za neki problem sa ubrizgavanjem sto kosta 3000kn kad crkne neka elektorn8ka za ubrizgavanje mislin a dijagnostika se radi u italiji.. vjerojatno je i to samo na nekim serijama.. ovi moji susjedi nisu bas na glasu za nautiku bolje da samo trakttore prodaju
"Nadam se da se svi slažu da kod deplasmanskih plovila stacionarni motor s osovinom nema alternativu što se maritimnih svojstava tiče." by Juraj
Avatar
peroLA
Old Senior Member
 
Postovi: 3327
Pridružen/a: 14. 04. 2010. (09:07)
Lokacija: Labin
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Show29 - LDW1003M +Tender

Re: Lombardini 1404 M

PostPostao/la bobipu » 18. 06. 2021. (18:58)

Mad Hacker je napisao/la:Poštovani forumaši,

gledam kupiti dotični motor iz naslova. Odgovara mi snagom, dimenzijama, težinom i cijenom.
Međutim, par "stručnjaka" mi je reklo da izbjegavam zupčasti remen na brodskim motorima???
Da u automobilima taj koncept funkcionira, ali da su na moru drugačiji uvjeti(vjerojatno zbog soli) te da često pucaju i rede velike probleme svojim vlasnicima.
Što vi mislite o tome?

Pozdrav, imam taj motor ,,ima zupčasti i nema problema...kao i kod auta imaš sa remenom i lancem....ako ga mjenjaš u autu na vrime , mjenjat češ ga i tu...kraj priče....izmjena ide na 2000 sati...ja sam na 500 sati i htio ga mjenjat..majstor je doša ,otvorija i zatvorija...kaže vozi...imam slike remena i ..nema crtica i nekakvih napuknuča...stazni remen je bilo potrebno zamjenit...
Mene je brinula starost ali me majstor odgovorija da sad niš ne diram..pa da čemo druge godine ako ne budem na miru...
Ja san prodava taj motor sa tih 500 sati ali sam valda bio skup... :D :D
kuraja do jaja
Avatar
bobipu
Senior Member
 
Postovi: 591
Pridružen/a: 25. 08. 2008. (20:45)
Lokacija: Pula
Vrsta ribolova: sportski
Tip plovila: Marušić 21


Natrag na Dizelaši

Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.